Najnowsze

Najnowsze

PO chce supermiast

Platforma zapowiada szybkie uchwalenie ustawy metropolitalnej, która pozwoli na łączenie się miast i przyległych do nich gmin w wielkie aglomeracje. Dzięki temu powstaną twory w rodzaju supermiast – będzie im łatwiej wspólnie inwestować i walczyć o pieniądze z UE - pisze dziennik "Polska".

Karpacz będzie miał kryty stok narciarski

Pierwszy w Polsce narciarski stok po dachem powstanie w Karkonoszach – w samym centrum Karpacza. W gigantycznej hali na zboczu górskim będzie można jeździć na nartach przez cały rok - zapowiada dziennik "Polska".

Włoskie dzieci są zbyt czyste

Włoskie dzieci są zbyt czyste - uznali lekarze uczestniczący w Rzymie w konferencji na temat alergii. Gdyby maluchy miały większy kontakt z bakteriami i nie przebywały w tak sterylnych warunkach, byłyby odporniejsze i nie miałyby takich problemów z alergiami - twierdzą specjaliści.

Zemke: Trzeba dużo pracy, by wywiad działał skutecznie

- Posłowie z komisji służb specjalnych jednogłośnie rekomendowali ministrowi obrony ograniczenie funkcjonowania wywiadu wewnątrz kraju. - Jest tam tyle niejasności, że wpierw trzeba zrobić inwentaryzację, a potem przystąpić do działania - powiedział w TVN poseł LiD Janusz Zemke. - Mówienie o tym głośno naraża polskie służby na niebezpieczeństwo - odpowiada Aleksander Szczygło z PiS.

Widacki w komisji to nacisk na sąd?

- W komisji śledczej nie powinien znaleźć się polityk, który ma karne zarzuty. To jakby Sejm już przesądził o jego niewinności – przekonywał w magazynie „24 godziny” Jacek Kurski (PiS). – A co z osobą, która przegrała proces o pomówienie? – odciął się Jan Widacki (LiD).

Arabski: Mamy pismo Kaczyńskiego z 26 czerwca

Szef kancelarii premiera Tomasz Arabski przyznał, że Jarosław Kaczyński podpisał 26 czerwca pewien dokument, mający związek z okupacją jego kancelarii przez pielęgniarki. Nie chciał jednak powiedzieć, jaką treść zawierał, bo jest to dokument tajny. - Pismo było podpisane tego samego dnia, którego pielęgniarki opuściły budynek KPRM - wyjawił w TVN24.

"Stawianie zarzutu ludobójstwa to błąd"

- Błędem jest zakwalifikowanie ostrzału wioski Nangar Khel jako zbrodni wojennej, to jest zbieg różnych nieszczęśliwych okoliczności - tłumaczył w magazynie TVN24 gen. Stanisław Koziej. Również gen. Sławomir Petelicki, dwukrotny dowódca GROM, podważał zasadność stawiania zarzutu ludobójstwa tym żołnierzom. Poseł Marian Filar (LiD), karnista, uważa, że można było rozważyć zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Zdrojewski: W ciągu 3 miesięcy udało się sporo

W magazynie "24 godziny" minister kultury Bogdan Zdrojewski odpowiedział na krytyczne słowa swojego poprzednika Michała Ujazdowskiego. Minister odrzucił zarzuty o brak aktywności ws. powołania Muzeum Historii Polski i zapewnił, że rząd Donalda Tuska po 3 miesiącach znajduje się na dobrej drodze.

Prawdziwa gwiazda bez sztucznego biustu

- W czasach plastikowych lalek, które mają sztuczne biusty i nie noszą bielizny, pojawił się niewiarygodny talent: Amy Winehouse. Płaci za to potworną cenę – uważa Karolina Korwin-Piotrowska. Goście Magazynu „24 godziny” dyskutowali o pułapkach sławy.

Przesłuchiwali Ziobrę 9 godzin

W łódzkiej Prokuraturze Okręgowej, która bada okoliczności śmierci Barbary Blidy, zeznawał w poniedziałek jako świadek b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Przesłuchanie trwało ponad 9 godzin, odbyło się w kancelarii tajnej, a uczestniczyli w nim również pełnomocnicy rodziny Blidów oraz syn zmarłej, Jacek.

Obama zmierza po kolejny sukces

We wtorek w USA odbędą się prawybory w stanach Maryland, Wirginia i stołecznym dystrykcie Kolumbia. Jeśli Barack Obama podtrzyma zwycięską passę, wysunie się na czoło wyścigu o nominację demokratów.

Ukradli obrazy za 160 mln dol.

- Obrazy teraz kradnie się po to, żeby sprzedać. Zawsze znajdą się kolekcjonerzy, którzy będą je po cichu trzymać - tak krytyk i historyk sztuki, Anda Rottenberg, skomentowała w rozmowie z tvn24.pl kradzież obrazów impresjonistów. Wyniesione z muzeum w szwajcarskim Zurychu płótna Moneta, Van Gogha, Degasa i Cezanne'a warte były ok. 160 milionów dolarów.

Najgłośniejsze kradzieże dzieł sztuki

Śmiała kradzież czterech obrazów impresjonistów ze szwajcarskiego muzeum E.G. Buehrlego była jedną z najgłośniejszych w ostatnich latach. Coraz częściej łupem rabusiów padają dzieła znanych malarzy. Wystarczy wspomnieć słynną kradzież "Krzyku" Muncha trzy lata temu czy też tajemnicze zniknięcia dzieł Rembrandta, Van Gogha i Picassa.

Nowe szczegóły ws. Nangar Khel

Od pół roku żołnierze z plutonu Delta siedzą w areszcie, oskarżeni o zbrodnię ludobójstwa w afgańskiej wiosce Nangar Khel. Reporterki Superwizjera TVN dotarły do informatora, znającego bardzo dobrze szczegóły śledztwa w ich sprawie. Przedstawiona przez niego relacja daje pełny obraz zeznań, jakie złożyli żołnierze i ich dowódcy. Treść tych wyjaśnień jeszcze bardziej komplikuje dotarcie do prawdy.

Chińscy szpiedzy zatrzymani w USA

Amerykańskie władze aresztowały w poniedziałek cztery osoby szpiegujące na rzecz Chin. Zatrzymania dotyczą co najmniej dwóch różnych spraw.

„Po co Fotydze ochrona?”

- Ochrona BOR musi być uzasadniona. Po co Annie Fotydze obstawa? Do noszenia zakupów? – pytał w „Kropce nad I” marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Ochronę prezydenckim ministrom odebrał szef MSWiA.

Dom wali się na głowę, a sąsiadka blokuje remont

Dom w Skwierzynie (woj. lubuskie) budzi grozę Z zewnątrz ściany podparte drewnianymi balami, a w środku kawałki sufitu spadają na głowę. Mieszkańcy mówią: "strach mieszkać"! Ale Teresa Karska się nie boi. - Nie wyniosę się - upiera się. A przez nią nie mogą wynieść się także pozostali lokatorzy.

Paparazzi są wśród nas

Borys Szyc, aktor znany ze sceny, ekranu i zamiłowania do zabawy, przyłapany. Nie na byle czym, bo na jeździe w stanie wskazującym i to wskazującym mocno. Dziś w Fakcie i Super Expressie możemy podziwiać serię dokumentujących to wydarzenie zdjęć.

Szczepański: wszedłem na tajne posiedzenie

- To prawda, w jakimś momencie, dokładnie nie pamiętam jakim, wszedłem na tajne posiedzenie Sejmu - przyznał na antenie TVN24 Jarosław Szczepański, dyrektor Biura Prasowego Sejmu. Wcześniej Antoni Macierewicz zdradził, że na posiedzeniu "pojawiły się nieuprawnione osoby" - prawdopodobnie miał na myśli właśnie Szczepańskiego.

Mężydło: Ćwiąkalski mógł ujawnić więcej

- Minister sprawiedliwości na tajnym posiedzeniu Sejmu ujawnił mniej, niż mógł – przyznał Antoni Mężydło (PO). Ostrzej ocenił Paweł Poncyliusz (PiS). – To posiedzenie to strzał z kapiszona, czeski film – stwierdził. Goście Magazynu „24 godziny” zgodzili się, że w życiu publicznym potrzeba więcej jawności.

Montują laboratorium w kosmosie

Amerykańscy astronauci Rex Walheim i Stanley Love wyszli na kosmiczny spacer z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), by pomóc w montażu modułu z europejskim laboratorium naukowym Columbus.

USA: strzelanina w szkole

W stołówce szkoły średniej w Memphis w stanie Tennessee padły strzały. Jeden z uczniów został ciężko ranny. Strzelał jego kolega z klasy, który został już zatrzymany.

Odpowiedzą za zamachy 11 września

Morderstwo, spisek, terroryzm i złamanie prawa wojennego dotyczącego cywilów - za to odpowie przed sądem sześciu więźniów z Guantanamo. Są oni oskarżeni o współudział w zamachach z 11 września 2001. - Oskarżyciele będą wnioskowali o karę śmierci - oznajmili przedstawiciele Pentagonu.

Przemycili do Polski dwa transportery opancerzone

Dwóch Polaków z miłości do militariów może zapłacić długą odsiadką w więzieniu. Policja aresztowała dwóch mężczyzn, którzy przywieźli ze Słowacji dwa w pełni opancerzone wozy bojowe. Grozi im za to osiem lat pozbawiania wolności.

"Ograniczę tajne posiedzenia"

- Z satysfakcja przyjąłem informację, że prokuratura z urzędu wszczęła postępowanie ws. przecieku stenogramu z tajnego posiedzenia Sejmu - powiedział Bronisław Komorowski. Marszałek powiedział też, że liczba tajnych posiedzeń Sejmu zostanie "maksymalnie ograniczona".

ONZ: 600 tys. uchodźców z Kenii

- Do 600 tysięcy ludzi musiało opuścić swe domy w wyniku zamieszek, które wybuchły w Kenii po grudniowych wyborach prezydenckich - poinformował w poniedziałek zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. pomocy humanitarnej John Holmes.

Deportacja to wyrok śmierci dla Jasia

- Deportacja Jasia może oznaczać dla niego śmierć - ostrzega Jan Patryk Jastrzębski, członek zarządu Transparency International Polska. Jaś, to chory na mukowiscydozę chłopiec, którego urodziła i porzuciła w Polsce obywatelka Białorusi. Teraz dziecko oczekuje na deportację.

Tusk u prezydenta po urlopie

- Do spotkania prezydenta Lecha Kaczyńskiego z premierem dojdzie po powrocie Donalda Tuska z krótkiego urlopu - poinformował prezydencki minister Michał Kamiński. - Skoro pan premier jest na urlopie, to w żaden sposób nie chcemy mu go przerywać - zastrzegł.

"Zagłuszanie pielęgniarek? - Bez komentarza"

- Ja bym bardzo prosił radia, w szczególności niemieckie, by nie odwracały uwagi od ważnych spraw zajmując się bzdurami - tak Jarosław Kaczyński skomentował rewelacje RMF FM. Według radia były premier zalegalizował zagłusznie pielęgniarek podczas czerwcowej okupacji kancelarii.

Ojciec zabił własne dziecko

W Aleksandrowie Łódzkim policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę, który pobił własne dziecko, bo jego płacz przeszkadzał mu w libacji alkoholowej. Mimo reanimacji dziecko zmarło. Ojcu przedstawiono zarzut zabójstwa.