Najnowsze

Najnowsze

Kurski ma przeprosić Agorę

Jacek Kurski (PiS) jest niewątpliwym rekordzistą wśród polityków. W ciągu niecałego miesiąca sądy kazały mu trzykrotnie przepraszać: firmy reklamowe, polityka Witolda Merkla i Agorę SA. Według dzisiejszego orzeczenia, Kurski ma przeprosić wydawcę "Gazety Wyborczej" i wpłacić 10 tys. zł na Zakład dla Niewidomych w Laskach.

Miliardy euro na walkę z bezrobociem

Jak wydać 11,7 mld euro na politykę społeczną? Ustaliło to z negocjatorami Komisji Europejskiej Ministerstwo Rozwoju - pisze "Gazeta Wyborcza". Tyle pieniędzy na ten cel nie mieliśmy jeszcze nigdy

Mazur chciał uciszyć polonijną prasę

Edward Mazur, pozywając trzech polonijnych wydawców w Stanach Zjednoczonych o wielomilionowe odszkodowania za zniesławienie, mógł ich doprowadzić do bankructwa. Teraz oni sami zastanawiają się, czy go nie pozwać - pisze "Rzeczpospolita"

Czy pies jest zwierzęciem gospodarskim?

Jak wygląda pies i jaki jest, wie każdy. Posłowie postanowili z domowego zwierzęcia uczynić... zwierzę gospodarskie, takie jak krowa, świnia czy kura - informuje "Życie Warszawy"

Hazard: dobry jeśli państwowy

Dzięki polityce Ministerstwa Finansów Totalizator Sportowy może niebawem stać się monopolistą na rynku gier hazardowych. Wideoloterie wyprą z rynku jednorękich bandytów i flippery - donosi" Dziennik".

Rok lotniczych rekordów

W tym roku z transportu lotniczego może skorzystać nawet 19 mln pasażerów - szacuje "Puls Biznesu". Rynek przewozów lotniczych rozwija się bardzo szybko i rośnie jak na drożdżach

Najgorzej oceniany minister

Działalność Romana Giertycha dyskwalifikuje go jako ministra edukacji - tak twierdzi 61 proc. ankietowanych Polaków. Co drugi respondent uważa, że Giertych szkodzi oświacie - takie są wyniki telefonicznego sondażu GfK Polonia przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej"

Posłowie myślami już na wakacjach

O czym mogą marzyć posłowie w czerwcu? Jedni myślą o tropikach, inni o polskim morzu i plaży albo o górskich wędrówkach. Na Wiejskiej pachnie wakacjami - pisze "Super Express".

Kwaśniewskiemu pomógł wrócić Tusk

Zdaniem Nelly Rokity, z która rozmawiała "Rzeczpospolita", największym błędem popełnionym przez Donalda Tuska jest powrót Aleksandra Kwaśniewskiego. "Czas weryfikuje błędy" - mówi gazecie żona posła Platformy Obywatelskiej

Czy ekstremiści to komuniści?

O ultralewicowych organizacjach działających w Polsce i ich upodabnianiu się do Czerwonych Brygad czy Frakcji Czerwonej Armii pisze "Nasz Dziennik" Członkowie tych ugrupowań o kolejnych akcjach informują się za pomocą internetu - twierdzi "Nasz Dziennik".

Dla fiskusa "stare" nie znaczy "przedawnione"

Stare, nieuregulowane sprawy spadkowe mogą być dla podatników sporym kłopotem - pisze "Gazeta Prawna". Nie można liczyć na przedawnienie sprawy. Fiskus i tak się upomni o należne opłaty.

Nie płacisz alimentów? Oddaj prawko

"Dziennik Łódzki" ostrzega niesolidnych płatników alimentów: jeśli nie pospieszą się z uregulowaniem długu, mogą stracić prawo jazdy. Można też podpisać zobowiązanie spłaty. W innym wypadku pomoc społeczna zadba o utratę prawa jazdy

Marszałkowski sposób na Leppera

Samoobrona - według "Rzeczpospolitej" - jest przekonana, że Ludwik Dorn wycofa z Trybunału Konstytucyjnego wniosek o delegalizację partii. Marszałek Sejmu wna razie zwleka z podjęciem decyzji

Drogie drogi na Euro

Rządowy plan rozwoju dróg i autostrad to m.in. prawie 160 km autostrad i 1200 km dróg ekspresowych - pisze "Rzeczpospolita", ujawniając jego szczegóły. Związane z Euro 2012 inwestycje muszą zostać przyspieszone i ma być na nie przeznaczonych ponad 100 mln zł.

Lech Wałęsa ma przeprosić Krzystofa Wyszkowskiego

Poniedziałek, 11 czerwca, 21:00 Lech Wałęsa ma przeprosić Krzystofa Wyszkowskiego za  "wariata, głupca i małpę z brzytwą" ale nie za agenta i zdrajcę. Tak zdecydował wczoraj sąd okręgowy w Gdańsku. Wyszkowskiemu jednak, jak powiedział w magazynie 24 godziny, nie chodzi o przeprosiny ale o oczyszczenie sceny politycznej z byłych agentów.

Kropka nad i 11.06

Mirosław G. w straszny sposób traktował swoich współpracowników, proponował córkom i żonom swoich pacjentów kontakty seksualne - czytamy w wywiadze z ministrem Zbiigniewem Ziobro w "Rzeczpospolitej". Były szef szpitala MSWiA Marek Durlik powiedział w "Kropce nad i", że G. rzeczywiście był wymagający dla swoich kolegów z pracy, ale nigdy nie słyszał o podobnych niemoralnych propozycjach.

Jazda polska

3, 2, 1, start i gaz do dechy. Frajerzy z drogi, jest bauns, lans i osiemnastoletnie BMW czy tam Audi. Ledwie zipie, ale jak tylko odpiłuje się tłumik i zrobi cheap czip tuning, będzie jak nowe. Na ulicach Władysławowa takie auta świadczą o pozycji towarzyskiej ich posiadaczy - no i szansach na udany wieczór.

PODRÓŻE KSZTAŁCĄ

Przepraszam. Najzwyczajniej nie mam kiedy pisać nowych felietonów, nie mam też czasu prowadzić z Państwem korespondencji. Nowe obowiązki nie dają mi czasu na nic, poza nimi. I tak już będzie aż do września. Potem chciałbym wziąć urlop, nie wiem, czy mi się uda. Prosiłem Portal, by zdjął czasowo mój blog, ale proszą, bym się mimo wszystko postarał. Nie wiem, jak często mi się uda.

Piecha: Lekarze tęsknią za PRL

Wiceminister zdrowia Bolesław Piecha, zapytany przez "Dziennik" co zamierza zrobić w związku z zapowiedzią strajkujących lekarzy, że zwolnią się z pracy i zaczną przyjmować chorych tylko odpłatnie, odparł, że w Polsce leczenie na zasadach prywatnych praktyk jest dozwolone i nie zamierza w to ingerować.

Czy Polak zarobi co najmniej 2,3 tys. zł?

Po podwyżce płacy minimalnej Polacy będą zarabiać 2,3 tys. złotych zamiast 936. "Dziennik" dotarł do raportu Parlamentu Europejskiego, w którym pojawiły się propozycje wyrównania płacy minimalnej i skrócenia czasu pracy we wszystkich krajach członkowskich Unii.

Sędzia na próbę

W porządku obrad najbliższego posiedzenia Sejmu znajduje się projekt PiS nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, w którym zapisano możliwość powoływania sędziów na czas określony, czyli na próbę: od dwóch do czterech lat - pisze "Trybuna".

Mazur informatorem Bieszyńskiego

Edward Mazur, biznesmen podejrzany o zlecenie zabójstwa gen. Mark Papały, był informatorem płk. Ryszarda Bieszyńskiego - podaje "Wprost". Bieszyński od 2002 roku prowadził sprawę morderstwa szefa policji, ostatnio zaś zeznawał w obronie Mazura w amerykańskim procesie ekstradycyjnym.

LPR chce, by geje płacili za swoje parady

Czy homoseksualiści będą musieli płacić za organizację parad równości? Jak informuje "Życie Warszawy" chce tego LPR, bo – jej zdaniem – budżet państwa nie może ponosić takich kosztów.

Trzeba poprawić warunki szkolenia BOR

Baraki z 1926 roku, strzelnica z czasów PRL – tak "Życie Warszawy" opisuje bazę ćwiczeniową BOR. Mowa o głównym ośrodku szkoleniowym Biura Ochrony Rządu w Raduczu, między Warszawą a Łodzią. To tam ćwiczą funkcjonariusze chroniący na co dzień najważniejsze osoby w kraju.

Cimoszewicz nie planuje powrotu do polityki

Włodzimierz Cimoszewicz nie planuje powrotu do czynnej polityki. W obszernym wywiadzie udzielonym "Życiu Warszawy", mówi, że miałby, co prawda, ochotę, by na jakiś czas znaleźć się w MSZ i, wbrew swojej wcześniejszej polityce godzenia ludzi, tym razem przegnać z dyplomacji tych, którzy tak jej teraz okropnie szkodzą, ale nie jest to motywacja, dla której warto zmieniać zdanie.

Rutkowski wyłudzał pieniądze?

Były poseł Samoobrony, detektyw Krzysztof Rutkowski oskarżony o współpracę z mafią paliwową i pranie brudnych pieniędzy może mieć kolejne problemy. Wedug informacji "Dziennika" wyłudzał pieniądze od swoich klientów.

Emerytury pomostowe będą wygasać

Wicepremier Przemysław Gosiewski, który odpowiada za dokończenie reformy emerytalnej, wykluczył w rozmowie z "Gazetą Prawną" wydłużenie o kolejny rok prawa do wcześniejszych emerytur.

Bezpieczne cumowanie w kosmosie

Prom Atlantis bezpiecznie przycumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wahadłowiec zabierze ze stacji amerykańską astronautkę Sunitę Williams. Zastąpi ją jej kolega Clayton Anderson. Williams w kosmosie spędziła pół roku.

Jak Lipiński koalicję ratował

Półtora miesiąca temu Jarosław Kaczyński, doprowadzony do furii przez koalicjantów, zerwał współpracę z Samoobroną i LPR i był o krok od podania rządu do dymisji i doprowadzenia do przedterminowych wyborów, pisze "Rzeczpospolita".

Bunt w LPR

Nepotyzm i koteryjność zarzucają władzom Ligi Polskich Rodzin działacze z Mazowsza. Domagają się zwołania nadzwyczajnego zjazdu partii i głowy Wojciecha Wierzejskiego, informuje "Rzeczpospolita".