Najnowsze

Najnowsze

"Znamy Krauzego, przyjaźnimy się z Kaczyńskim"

Zbigniew Ziobro to zły człowiek, upolitycznił sprawy prowadzone w prokuraturze, by pogrążyć przeciwników - tak byłego ministra sprawiedliwości podsumowała na komisji śledczej ds. nacisków żona byłego szefa MSWiA Honorata Kaczmarek. Jej słowa wywołały burzę wśród posłów PiS. - Niech pan czuwa na tym, by przesłuchanie nie było łzawym spektaklem - apelowali do szefa komisji z PO. W trakcie przesłuchania Kaczmarek przyznała, że ona i jej mąż znają biznesmena Ryszarda Krauze oraz przyjaźnią się z prezydentem Lechem Kaczyńskim.

"To dobry dzień dla polsko-rosyjskich stosunków"

Dzięki wizycie Radosława Sikorskiego w Moskwie "zostaną utworzone podstawy do dobrej współpracy na przyszłość", uznał szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, który pochwalił rząd Donalda Tuska za to, że "prostuje pewne odchylenia, które miały miejsce w przeszłości". - To był dobry dzień dla stosunków polsko-rosyjskich - mówił z kolei szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

Casting na grajków w metrze

W Nowym Jorku w podziemiach metra będą grać wyselekcjonowani muzykanci. Właśnie trwają przesłuchania. Zgłosili się fleciści, mimowie, grający na garnkach, nieruchoma baletnica i inni.

W nalocie USA mogło zginąć 100 cywilów

Dwa dni po amerykańskim nalocie, w którym zginęło 30 - a być może nawet 100 - Afgańczyków, prezydent Afganistanu Hamid Karzaj zapowiedział wszczęcie śledztwa w tej sprawie. Dodał, że poruszy tę sprawę w czasie swego środowego spotkania z prezydentem USA Barackiem Obamą.

Nowy okręt do ścigania piratów

Amerykańska marynarka wojenna zaprezentowała zaawansowany technologicznie okręt, który ma się stać pogromcą morskich piratów. USS Freedom ma ścigać Somalijczyków szybciej i bardziej agresywnie niż jego poprzednicy.

PiS oddał Palikotowi jego 5 tysięcy

Prawo i Sprawiedliwość zwróciło Januszowi Palikotowi pięć tysięcy złotych, które wcześniej poseł Platformy Obywatelskiej przelał na rzecz PiS i Michała Kamińskiego – dowiedział się reporter RMF FM.

Pięcioro dzieci rannych w zderzeniu dwóch aut

Sześć osób zostało rannych w wypadku w okolicach Stalowej Woli. We wtorkowy wieczór, wioząca trójkę dzieci kobieta, zajechała drogę wiozącemu dwóch młodszych kolegów osiemnastolatkowi. Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Tarnobrzegu i Nisku. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Pozwolą niepełnosprawnym jeździć autobusami

Niepełnosprawni, którzy poruszają się na wózkach elektrycznych, przestali być zagrożeniem dla pasażerów miejskich autobusów w Zielonej Górze. Radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta jednogłośnie przyjęli we wtorek projekt uchwały, która likwiduje zakaz podróżowania autobusami osobom na wózkach elektrycznych. - Nie chcieliśmy niczyjej krzywdy. Jesteśmy przyjaźni niepełnosprawnym - zapewnia tvn24.pl Barbara Langner, szef MZK, który jest autorem pomysłu.

Płoną barykady - francuscy strażnicy blokują więzienia

Płonące barykady blokują wjazdy do większości więzień we Francji - to jednak nie strajk więźniów, ale strażników. Chcą oni zwrócić uwagę na problemy więziennictwa, czyli przepełnione cele i zbyt niskie budżety. Policja przeciw protestującym użyła gazu.

Moskwa wyrzuca dyplomatów

Tak jak wynikało z dyplomatycznych przecieków, Moskwa ogłosiła decyzję o wydaleniu natowskich dyplomatów. To odpowiedź na ujawnioną przez Sojusz aferę szpiegowską.

Grypa "w fazie odwrotu"

Epidemia jest "w fazie odwrotu, nawet jeśli odnotowujemy kolejne potwierdzone przypadki w naszym kraju" - oświadczyła francuska minister zdrowia Roselyne Bachelot.

Dziennikarze ścigani za tajemnicę państwową

Dziennikarze krytykują uchwałę Sądu Najwyższego, która pozwala karać za ujawnienie tajemnicy państwowej nie tylko urzędników, którzy są źródłem informacji, ale także ujawniających ją redaktorów. - To próba zamknięcia ust mediom - mówi prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Krystyna Mokrosińska.

Pijany minister nie poleciał

Niemieckie lotniska są najwyraźniej nieprzyjazne politykom zza wschodniej granicy. Kiedyś ofiarą stewardess padł Jan Rokita, a teraz problemy z obsługą miał szef ukraińskiego MSW. Jednak w przeciwieństwie do Polaka Jurij Łucenko był pijany.

PO i PiS z szarego końca do eurowyborów

Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej powalczy o głosy wyborców w wyborach do Parlamentu Europejskiego z "dziewiątej", a Prawo i Sprawiedliwość z "dziesiątej" listy wyborczej. Takie wyniki przyniosło losowanie "numerków" Państwowej Komisji Wyborczej. Z "jedynką" do eurowyborów pójdzie Unia Polityki Realnej.

Akcja "Irena": pół setki zatrzymanych

Seria zatrzymań w sprawie pornografii dziecięcej. Policjanci ujęli 54 osoby podejrzewane o rozpowszechnianie takich materiałów w Internecie. Grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Dziennikarka przerywa głodówkę

Dwa tygodnie głodowała amerykańska dziennikarka Roxana Saberi, którą irański sąd skazał na osiem lat więzienia za szpiegostwo. Dwa dni temu Saberi trafiła do szpitala.

NATO ruszyło w Gruzji

Ponad tysiąc żołnierzy z kilkunastu krajów rozpoczęło natowskie manewry w Gruzji. Wyjątkowo niechętnie patrzy na nie Moskwa, która już określiła je jako "prowokację" i "napinanie muskułów" u jej południowych granic. Ambasador Rosji przy NATO użył jak zwykle mocniejszych słów.

"Związkowcy chcą zohydzić 4 czerwca"

Związani z PiS-em stoczniowcy chcą zohydzić, storpedować i rozbić uroczystości 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Źle się dzieje, że obchody stają się elementem walki politycznej - powiedział w TVN24 szef gabinetu politycznego premier Sławomir Nowak. I przyznał, że jest mało prawdopodobne, by 4 czerwca świętowano przed Stocznią Gdańską.

1200 domów ewakuowano w Kalifornii

Pożary lasów w Kalifornii. Władze zarządziły ewakuację około 1200 domów w hrabstwie Santa Barbara. Gaszenie płomieni utrudnia porywisty wiatr.

Wałęsa zastanawia się, czy wystąpić u Owsiaka. "Jestem chciwy"

Organizatorzy Przystanku Woodstock jeszcze kilka dni temu cieszyli się, że w tym roku przyjedzie do nich Lech Wałęsa, by porozmawiać z młodymi ludźmi o 20 latach wolnej Polski. Ich radość trwała jednak tyle, ile długi weekend. Po nim były prezydent zmienił zdanie. W rozmowie z "Dziennikiem" stwierdził, że nie wie jeszcze, czy na pewno pojedzie na Woodstock. Dlaczego? - Bo jestem chciwy - mówił w przekąsem.

Zmarł bohater "Mistrza kierownicy"

Nie żyje Dom DeLuise, znany amerykański aktor komediowy, znany głównie z ról w filmach Mela Brooksa i występów u boku Burta Reynoldsa (m.in. w komedii "Mistrz kierownicy ucieka 2"). Miał 75 lat.

Posłom z komisji śledczej puszczają nerwy

Czy Arkadiusz Mularczyk, wysyłając Sebastianowi Karpiniukowi smsa z artykułem kodeksu karnego, groził mu, czy raczej się pomylił? Tego polityk PiS nie wyjaśnia. Jednak dzień później z tego właśnie artykułu złożył na posła PO i jednocześnie szefa komisji ds. nacisków, zawiadomienie do prokuratury - pisze "Dziennik".

Obama wyskoczył na hamburgera

Prezydent Barack Obama, wiceprezydent Joe Biden i kolumna rządowych limuzyn – zdecydowali się na odmianę w porze lunchu i wpadli do przydrożnego baru na hamburgery.

Cysterna runęła na drogę

Pod wiaduktem na drodze S1 w Kosztowach w kierunku Bielska-Białej przewróciła się cysterna. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale doszło do wycieku paliwa. Na miejscu pracują strażacy. Odcinek nie został całkowicie wyłączony z ruchu, ale utrudnienia w przejeździe są duże. Akcja strażaków powinna zakończyć się około południa.

Pakistańczycy uciekają przed armią

Pakistańska armia jest coraz bliżej zdobycia największego miasta opanowanej przez talibów doliny Swat. Radykalni muzułmanie nie zamierzają jednak łatwo oddać Mingory. W obawie przed piekłem z miasta uciekają cywile.

Najlepsza posada świata zajęta

W zasadzie nic nie musisz robić - no chyba, że rozmawiać z żółwiami - i jeszcze ci za to zapłacą. Gdzie tak można? Na rajskiej australijskiej wyspie Hamilton. Dla wszystkich chętnych jednak zła wiadomość - ta praca jest już zajęta.

"To normalne, że takim osobistościom się płaci"

Irlandzki miliarder i lider partii Libertas nazywa Lecha Wałęsę "bohaterem swojej młodości" i dlatego nie żałuje, że za występ na rzymskim kongresie partii zapłacił mu spore honorarium. Wręcz przeciwnie - był zaszczycony, że "taka osobistość" przyjęła jego zaproszenie. A pieniądze? - To kompletnie nie o to chodzi. To pytanie jest dla mnie uwłaczające - mówi w rozmowie z "Dziennikiem".

Polscy pisarze oburzeni na skany Google

Polscy autorzy są zaskoczeni i zirytowani zgodą amerykańskiego sądu, by Google skanował ich książki - donosi "Rzeczpospolita". Komputerowy gigant tworzy właśnie bibliotekę, w której pojawią się również polskie tytuły. - Pierwsze słyszę, nikt mnie nie informował - mówi gazecie Małgorzata Musierowicz.

Maturzyści zdają ulubiony przedmiot

Wiedza o społeczeństwie i język włoski - z egzaminami z tych przedmiotów zmierzą się dziś tegoroczni maturzyści. WOS (zaraz po geografii) jest od lat jednym z najczęściej wybieranych przedmiotów egzaminacyjnych.