Najnowsze

Najnowsze

Koniec wojny o ambasadorów

Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta i urzędnicy MSZ negocjują parytet, jaki ma obowiązywać przy nominowaniu ambasadorów – dowiedział się „Wprost”.

LiD chce uczyć PiS, jak prowadzić finanse

- W sprawach umarzania długów powinniście brać z nas przykład - mówił w "Kawie na ławę" w TVN poseł LiD Jerzy Wenderlich. - To byłby dopiero kabaret - dopowiedział prezydencki minister Michał Kamiński.

"Kosowo to narkotykowy obszar"

Lider bułgarskich nacjonalistów Wolen Siderow ostro skrytykował plany ogłoszenia przez Kosowo niepodległości. Jego zdaniem, przywódcy Kosowa są przestępcami.

Macierewicz donosi na Komorowskiego

Poseł PiS, Antoni Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Chodzi o wpuszczenie szefa biura prasowego kancelarii Sejmu Jarosława Szczepańskiego do sali obrad podczas tajnego posiedzenia.

Rosjanie chcą pieniędzy za radzieckie licencje

Specjalny zespół rządowy z udziałem m.in. Stanisława Cioska szuka sposobu, by nie płacić Rosjanom milionów dolarów za radzieckie licencje na sprzęt wojskowy produkowany w Polsce - donosi "Newsweek".

Bush z Tanzanii popiera Kosowo

Prezydent George Bush poparł niepodległość Kosowa pod międzynarodowym nadzorem. Przebywający z wizytą w Tanzanii przywodca USA zaapelował również o wolne i uczciwe wybory prezydenckie w Zimbabwe.

Masakra kibiców psich walk

80 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych na skutek zamachu przeprowadzonego w niedzielę podczas walki psów w mieście Kandahar na południu Afganistanu - poinformował gubernator prowincji Kandahar Asadullah Chalid. Według władz prowincji, był to zamach samobójczy.

UE pogodzi Serbię i Kosowo?

- W przypadku Kosowa nie ma rozwiązania idealnego. Cierpią Serbowie, wcześniej bardzo cierpieli Kosowarzy. Sądzę, że perspektywa członkostwa w Unii Europejskiej Serbii i Kosowa mogłaby oba kraje pogodzić - mówił w TVN24 Jacek Saryusz-Wolski, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego.

W Belgradzie przeciw niepodległości Kosowa

Przed ambasadą Słowenii w Belgradzie demonstrowano przeciwko spodziewanemu w niedziele ogłoszeniu niepodległości przez Kosowo. Słowenia przewodzi w tym półroczu Unii Europejskiej, którą Belgrad uważa za stronnika Albańczyków dążących do oderwania Kosowa od Serbii.

Brazylia tonie w błocie

Trudne warunki pogodowe w Brazylii. Padające od kilku dni ulewne deszcze powodują osunięcia ziemi i błotne lawiny. Zginęły już trzy osoby.

Dania w ogniu

Siódmą noc z rzędu trwały w Danii zamieszki wywołane przez młodocianych emigrantów. W Kopenhadze, Aarhus, Ringsted, Slagelse i innych miastach podpalano samochody, kosze na śmieci i niszczono budynki szkół. Policja aresztowała 11 osób za wzniecanie pożarów i obrzucanie policjantów kamieniami.

Najdroższa rejestracja świata

Ponad 14 milionów dolarów - za taką sumę zlicytowano w Zjednoczonych Emiratach Arabskich... samochodową tablicę rejestracyjną. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na cele charytatywne i wyniósł łącznie ponad 24 miliony dolarów.

Już 46 ofiar śmiertelnych w wybuchu w Pakistanie

Liczba śmiertelnych ofiar samobójczego zamachu w Parachinar w północno-zachodnim Pakistanie wzrosła do 46 osób. Blisko sto osób zostało rannych. Celem terrorystów było biuro kandydata w wyborach powszechnych popieranego przez Pakistańską Partię Ludową nieżyjącej już, byłej premier Benazir Bhutto.

Kosowo gotowe na niepodległość

Albańscy mieszkańcy Kosowa są powszechnie przekonani, że niedziela będzie dniem ogłoszenia niepodległości. Premier Hashim Thaci późnym wieczorem jednak zapowiedział jedynie, że tego dnia zapadnie decyzja, kiedy dokładnie to się stanie.

Światowy Dzień Kota

W niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Kota. W warszawskim Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się uroczysta gala podczas której przyznany zostanie tytuł - Kociarza Roku 2007. Jednym z nominowanych do nagrody jest prezydent Lech Kaczyński. Ale nie tylko prezydent jest miłośnikiem zwierząt...

Koniec głodówki w Przemyślu

Kryzys w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu zakończony: wieczorem tamtejsze pielęgniarki podpisały porozumienie z dyrekcją i zakończyły głodówkę. Dostaną po 550 złotych podwyżki.

Monet w Krakowie nie kupuj

Małopolska policja trafiła na ślad szajki złodziei, którzy w ostatnich dniach oszukali kilkanaście osób w Krakowie i okolicach.

Najbogatsi okradli budżet Niemiec na miliardy

Największa afera finansowa w historii Niemiec zatacza coraz szersze kręgi. O oszustwa podatkowe podejrzewane są osoby z pierwszych stron gazet. Budżet mógł stracić na malwersacjach ponad trzy miliardy euro. Sprawę wyjaśniają służby specjalne.

Morsy opanowały Mielno

Zima w Polsce znów pokazała swoje prawdziwe mroźne oblicze, tymczasem w Mielnie blisko tysiąc osób z Polski i zagranicy udawadnia, że żaden chłód im nie straszny. Nad Bałtykiem rozpoczął się w V Międzynarodowy Zlot Morsów.

"Le Figaro" chwali "Katyń"

"Mistrzowskim dziełem, które przywraca prawdę o Katyniu", i "historią totalitarnej obsesji kłamstwa i śmierci" nazywają francuskie media film "Katyń" po projekcji na festiwalu filmowym w Berlinie.

"Ja się z Kancelarii do pielęgniarek dodzwoniłem"

Sobota, 16 luty 21:00- Kiedy 26 czerwca pojechałem, aby spotkać się z pielęgniarkami w Kancelarii Premiera, pierwszą rzeczą jaką zrobiłem, to prosiłem, aby mnie połączyć przez komórkę z pielęgniarkami na zewnątrz. Udało mi się - mówił w Janusz Kochanowski w "Magazynie 24 Godziny". Według Rzecznika Praw Obywatelskich nie jest jeszcze jasne, czy do zagłuszania w ogóle doszło. - Po pierwsze jest kwestia czy było zagłuszanie, po drugie, czy mieściło się w uprawnianych organów, jeśli nie to muszą być konsekwencje - powiedział gość TVN24.

Karski: Ćwiąkalski groził opozycji

Po wypowiedzi Zbigniewa Ćwiąkalskiego sprawa zagłuszania rozmów telefonicznych pielęgniarek okupujących Kancelarię Premiera budzi coraz więcej emocji. - Minister Ćwiąkalski groził liderowi największej partii opozycyjnej - stwierdził poseł PiS Karol Karski w "Magazynie 24 Godziny".

Na wyścigi z informacją dla głowy państwa

Amerykański satelita wywołuje kolejne nieporozumienia na linii rząd - prezydent. - Ta niechęć na linii Kaczyński Tusk jest po prostu niesmaczna - oceniła w Magazynie 24 Godziny posłanka LiD Joanna Senyszyn.

"Ja się z Kancelarii do pielęgniarek dodzwoniłem"

- Kiedy 26 czerwca pojechałem, aby spotkać się z pielęgniarkami w Kancelarii Premiera, pierwszą rzeczą jaką zrobiłem, to prosiłem, aby mnie połączyć przez komórkę z pielęgniarkami na zewnątrz. Udało mi się - mówił w Janusz Kochanowski w "Magazynie 24 Godziny".

Brytyjski sposób na palaczy

Większość palaczy porzuciłaby nałóg, gdyby utrudniono im zakup papierosów, nakładając na nich wymóg uzyskania specjalnej licencji - uważa Julian Le Grand doradca rządu brytyjskiego, szef wpływowej organizacji Health England. Taki dokument trzeba by odnawiać i płacić co roku 10 funtów.

Czołowi politycy PSL opuszczą Sejm?

Kierownictwo PSL rozważa wystawienie w wyborach do Parlamentu Europejskiego swoich najpopularniejszych parlamentarzystów. Padają takie nazwiska jak: Jarosław Kalinowski, Józef Zych, Stanisław Żelichowski, Eugeniusz Kłopotek i Andrzej Grzyb – ustalił „Wprost”.

Prezydent: nie ułaskawię Jakuba T.

Lech Kaczyński powiedział, że nie zamierza ułaskawić Jakuba T.- poznaniaka skazanego za brutalny gwałt na Brytyjce. - Raczej gwałcicieli nie ułaskawiam - powiedział prezydent, zaznaczając jednak, że nie ma bliższych informacji na temat sprawy Polaka.

Awaria satelity przykrywką dla testu broni?

Amerykański plan zestrzelenia uszkodzonego satelity, może być przykrywką dla przetestowania przez USA nowej broni kosmicznej - czytamy w oświadczeniu ministerstwa obrony narodowej Rosji. Według ministerstwa wątpliwe jest wytłumaczenie Amerykanów, że chcą zestrzelić satelitę ze względu na trujące paliwo pojazdu.