Najnowsze

Najnowsze

Łyżwiński nie wyjdzie z aresztu

Stanisław Łyżwiński, który oskarżony jest w tzw. seksaferze w Samoobronie, nie wyjdzie z aresztu do końca marca. Taką decyzję podjął w środę Sąd Apelacyjny w Łodzi.

Tusk odwołuje, pracownicy oburzeni

Premier Donald Tusk odwołał Przemysława Gułę z funkcji p.o. szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy RMF FM i "DzGP", może chodzić o ochronę interesów firm informatycznych. Donald Tusk na konferencji prasowej stwierdził, że ta decyzja ma "charakter administracyjny".

Jechał po pijaku, sąd go nie aresztował

Jechał pod prąd kompletnie pijany, a mimo to nie pójdzie za kratki. Białostocki sąd oddalił zażalenie prokuratury, podtrzymując decyzję o niestosowaniu aresztu. Postępowanie przeciwko 54-letniemu kierowcy toczy się dalej, ale mężczyzna będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Tajemniczy chrzest młodego Farrella

Syn Alicji Bachledy-Curuś i Colina Farrella został we wtorek ochrzczony. Uroczystość odbyła się w Polsce, w Krakowie. Aktorskiej parze towarzyszyła tylko rodzina. "Dzień Dobry TVN" pokazał fragment przygotowań do chrztu.

Leczyła chorych na raka, teraz musi zapłacić

Lekarka onkolog z Olsztyna musi z własnej kieszeni zapłacić za leczenie pacjentów chorych na nowotwory - orzekł Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Powód? Nie dopełniła formalności potrzebnych do finansowania przez NFZ.

Gubernator ranny w zamachu

Niespokojny dzień w Iraku. W dwóch zamachach w Ramadi, stolicy prowincji Anbar zginęły co najmniej 23 osoby, a ponad sto kolejnych zostało rannych. W atakach ucierpiał gubernator regionu.

Domniemany kandydat PO nie chce startować

- Miło, że koledzy z PO wymieniają moje nazwisko, ale to oczywiście jest niemożliwe - Jerzy Buzek w Radiu ZET uciął spekulacje o swoim ewentualnym starcie w zbliżających się wyborach prezydenckich. Kandydaturę przewodniczącego Parlamentu Europejskiego do startu w wyborach prezydenckich forsował ostatnio Janusz Palikot.

Dwa dni czekali na wylot

W środę po południu z podkatowickiego lotniska w Pyrzowicach wystartował w końcu samolot do Kijowa. Na wylot ponad stu pasażerów czekało od dwóch dni. Powód? Śnieżyce na ukraińskim lotnisku.

Hiszpania przejmuje władzę

1 stycznia Hiszpania rozpoczyna półroczną prezydencję w Unii Europejskiej. Madryt będzie musiał odnaleźć się w nowej sytuacji, bo rządy będzie sprawować u boku pierwszego stałego przewodniczącego Unii Hermana Van Rompuya. Stanowisko "prezydenta" Unii zostało utworzone na mocy Traktatu Lizbońskiego.

Buzek: Jestem popularniejszy od córki

Jestem popularniejszy od swojej córki, ale pół roku temu to Agata była bardziej znana w Unii Europejskiej - powiedział w Radiu ZET Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Możesz pomóc Polce wygrać

Na ten konkurs wpłynęło 1700 prac, a wśród dziesięciu najlepszych znalazła się plakacistka z Polski. Maria Mileńko bierze udział w konkursie na plakat na Dzień Europy 2010. Szanse na wygraną ma duże, bo obecnie jest na trzeciej pozycji.

Policjant Polak zamordowany

Polski policjant zamordowany w Ottawie. Ireneusz "Eric" Czapnik siedział w samochodzie przed szpitalem i robił notatki, kiedy nieznajomy mężczyzna zaatakował go nożem. Szybka interwencja sanitariuszy, którzy odciągnęli mordercę od Czapnika, nie pomogła – Polak wykrwawił się na śmierć. Jak się okazało, zabójcą był policjant.

W czyim interesie?

W czyim interesie działał Zbigniew Wassermann jako koordynator ds. służb specjalnych? W czyim interesie mógłby działać jako członek komisji? Rozumiem, że na te pytania warto/powinno się odpowiedzieć zanim się uzna, że – jako członek komisji - mógłby być stronniczy. Czy siedmiogodzinne (z przerwami) przesłuchanie Wassermanna pozwala odpowiedzieć na tak postawione pytania? Spróbujmy.

Palikot: Pijani kierowcy do mycia... pijaków

Pijani kierowcy powinni być zmuszani w izbie wytrzeźwień do mycia innych pijanych kierowców, którzy zostali złapani na jeździe na promilach - taką m.in. propozycję walki z plagą kierujących pod wpływem alkoholu ma Janusz Palikot.

Pożar w kopalni. Ewakuacja

Pożar w śląskiej kopalni "Mysłowice-Wesoła", pół kilometra po ziemią. W strefie zagrożenia pracowało 13 górników. Na szczęście udało się wszystkich w porę wycofać.

Sylwester w TVN24. W pigułce i na ostro

Wydarzenia w mijającym roku tłoczyły się w kraju i zagranicą. TVN24 zebrało dla Państwa te najważniejsze i najciekawsze. Dziennikarze przedstawią je w sylwestrową noc w pigułce i na ostro. A wszystko - po swojemu - skomentuje Szymon Majewski. Start o 20.

Nie chcą wydawać ciał ze szpitali

Ludzie są rozgniewani i bardziej zdeterminowani niż wcześniej. Szczególnie dlatego, że odmawiają przekazania nam ciał ofiar niedzielnych demonstracji - tak panujące obecnie nastroje w Iranie opisuje jeden z korespondentów strony france24.com. W niedzielę doszło tam do zamieszek, w których zginęło co najmniej osiem osób.

Późne macierzyństwo: to jest modne

Kiedy jest najlepszy moment na dziecko? Kiedy zegar biologiczny bije najmocniej? Jak się okazuje, wcale nie musi to być między 20 a 30 rokiem życia. Coraz więcej kobiet na macierzyństwo decyduje się dopiero w okolicach czterdziestki.

Wzloty i upadki 2009

Rok 2009 miał swoich bohaterów i antybohaterów. Zapamiętamy nie tylko głos i posturę Susan Boyle, Chesley'a Sullenbergera - pilota, który brawurowym manewrem wylądował na rzece Hudson, ale i finansowe przekręty Berniego Maddoffa czy upadek Tigera Woodsa.

Sylwester w deszczu i śniegu

Ostatni dzień grudnia będzie dla nas dość łaskawy, jeśli chodzi o pogodę. W całym kraju termometry zatrzymają się lekko poniżej zera. Co prawda noworoczną zabawę na świeżym powietrzu mogą utrudniać opady śniegu i deszczu, ale jak zapewniają synoptycy - tylko przelotne.

Meduza zagroziła "najlepszej pracy świata"

Jak się okazało, "najlepsza praca świata" może nie być wcale taka najlepsza. Na kilka dni przed końcem tej "fuchy" Ben Southall przeżył bliskie spotkanie ze śmiercionośną meduzą.

Historyczna tablica zniknęła

Pamiątkowa tablica z 1955 roku zniknęła ze ściany Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu. Upamiętniała ona podpisanie Układu Zgorzeleckiego.

Polsko - niemiecka epoka lodowcowa

Śnieg, lód i zimno nie dla wszystkich są powodem do narzekań. Rzeźbiarze z Polski i Niemiec z lodu wyczarowali pająki, lwy, a nawet żyrafy. Efekty ich pracy można podziwiać u naszego zachodniego sąsiada, w mieście Rostock.

Wolał płacić niż współpracować z prokuraturą?

Gdyby Krzysztof Piesiewicz rok temu posłuchał rady prokuratury i nie uległ szantażystom, zapewne nie straciłby pół miliona złotych, a kompromitujące filmy z jego udziałem nie wyciekłyby do prasy - spekuluje "Super Express". - Niestety, pan senator odmówił jakiejkolwiek współpracy z organami ścigania - powiedział gazecie informator z prokuratury.

Czystki w Platformie, oponenci na aut

Przed partyjnymi wyborami w Platformie Obywatelskiej, które rozpoczną się już za kilka tygodni, lokalni liderzy usuwają oponentów, a władze rozwiązują koła, na które straciły wpływ. Działacze tracą prawo do głosowania - pisze "Rzeczpospolita".

Wyjęli kolejne igły z ciała 2-latka

Nie ma zagrożenia dla życia chłopca - zapewniają lekarze, którzy po raz trzeci operowali dwulatka, w ciele którego znaleziono kilkadziesiąt igieł. Dziecko padło najprawdopodobniej ofiarą rytuału czarnej magii.