Najnowsze

Najnowsze

Nie musi płacić milionowego podatku

Ks. profesor Michał Heller nie będzie musiał płacić podatku od prestiżowej nagrody Templetona - informuje RMF FM. Resort finansów uwzględnił fakt, że laureat zamierza przekazać całą nagrodę - ponad półtora miliona dolarów - na budowę Centrum Kopernika w Krakowie.

"Europoseł odpowie za skandaliczne zachowanie"

- To absolutnie skandaliczne zachowanie i będą konsekwencje - zapowiedział Zbigniew Chlebowski. To komentarz do sprawy europosła PO Tadeusza Zwiefki, który wziął dietę za udział w obradach Parlamentu Europejskiego, po czym... odleciał do Polski.

Zabójca poszukiwany żywy lub martwy

Austriacka policja wydała międzynarodowy nakaz aresztowania dla 66-letniego mężczyzny podejrzanego o wielokrotne morderstwo. Funkcjonariusze podejrzewają jednak, że mógł on popełnić samobójstwo.

Zamach terrorystyczny przy użyciu buldożera

Rozpędzony buldożer staranował w centrum Jerozolimy kilka samochodów, a później wjechał w miejski autobus. Trzy osoby zginęły, a ponad 20 zostało rannych. Policja kierowcę buldożera zastrzeliła. Twierdzi, że był to zamach terrorystyczny.

Dziewięć ofiar katastrofy śmigłowca

Co najmniej dziewięć osób zginęło w Rosji w katastrofie śmigłowca Mi-8. Maszyna spadła na ziemię w czasie lądowania, a po upadku stanęła w płomieniach.

Media: Kaczyński gra Traktatem, by pomóc PiS

Dzień po słynnym wywiadzie Lecha Kaczyńskiego europejska prasa pełna jest krytycznych wobec polskiego prezydenta opinii. Zachodnie media uznają, że prezydencka wypowiedź o bezprzedmiotowości ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego obliczona jest na użytek polityki krajowej.

Lincz z 1946 roku będzie rozliczony

Ostatni udokumentowany lincz w historii Ameryki znajdzie najprawdopodobniej finał w sądzie. FBI wszczęło dochodzenie w sprawie makabrycznego mordu z 1946 roku na czworgu czarnoskórych farmerach.

Borusewicz: prezydent chce zaistnieć

Prezydent Lech Kaczyński chce "otrzymywać telefony od tych najwyższych" i stąd jego wypowiedź na temat Traktatu Lizbońskiego - mówił marszałek Senatu Bogdan Borusewicz w radiu TOK FM. - Znalazł się na marginesie dyskusji związanej z traktatem - ocenił Borusewicz i skrytykował słowa prezydenta.

Koniec z orgiami w barach karaoke

Zamiast przytulnych zamkniętych saloników - przezroczyste ścianki działowe, personel w "przyzwoitych strojach" i wszędzie kamery - tak będą wyglądać chińskie bary karaoke, kluby i dyskoteki. Półoficjalne jaskienie prostytucji i hazardu mają dzięki temu zmienić się w szacowne lokale.

Eksplozja w mieście olimpijskim

Dwie osoby zginęły, a 30 zostało rannych w eksplozji bloku mieszkalnego w Soczi. Rosyjskie władze nie wykluczają, że przyczyną wybuchu był zamach terrorystyczny.

Głodówka polskiego podróżnika

Rosyjscy urzędnicy uniemożliwili dokończenie podróży życia polskiemu podróżnikowi, który chciał opłynąć wewnętrzne wody Rosji. W proteście przeciwko władzom 78-letni Polak rozpoczął głodówkę.

Kwaśniewski: prezydent się osłabia

- To jest zła decyzja, która ustawia nas w kręgu państw, które nie sprzyjają dalszej integracji europejskiej - tak Aleksander Kwaśniewski komentował w Radiu Zet słowa Lecha Kaczyńskiego. Prezydent uznał ratyfikację Traktatu Lizbońskiego po irlandzkim "nie" za bezzasadną. - Nie rozumiem tego - ocenił Kwaśniewski.

PiS pomaga posłom oceniać newsy

Posłowie PiS dostają SMS-y z "obowiązującą" interpretacją serwisów informacyjnych, a szef klubu parlamentarnego partii Przemysław Gosiewski regularnie protestuje przeciw "brakowi rzetelności dziennikarskiej". PiS mocno trzyma rękę na pulsie swojego medialnego wizerunku.

Pięć ofiar zamieszek w Mongolii

Co najmniej pięć osób zginęło, a kilkaset zostało rannych w zamieszkach, do jakich doszło we wtorek między policją a uczestnikami opozycyjnego wiecu w Ułan Bator, stolicy Mongolii.

Gruzini podrzucają bombę

- Silny wybuch miał miejsce w środę rano w pobliżu posterunku rosyjskich sił pokojowych na terenie Abchazji, separatystycznego regionu Gruzji - podały media moskiewskie, powołując się na gruzińską telewizję.

Polacy wyrzuciliby z rządu Kopacz i Hall

- Większość Polaków chce zmian w rządzie - wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Kogo Polacy najchętniej wyrzuciliby z rady ministrów? Minister zdrowia Ewę Kopacz i minister edukacji Katarzynę Hall.

Wałęsa będzie zeznawał ws. Grudnia '70

Lech Wałęsa będzie świadkiem w procesie dotyczącym masakry robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku. Przed sądem ma stawić się 30 lipca. Oskarżeni to m.in. gen. Wojciech Jaruzelski oraz PRL-owski wicepremier Stanisław Kociołek.

Rosyjska ruletka w wersji light

Rosyjska ruletka nie musi być niebezpieczna - pod warunkiem, że zamiast rewolwerów używa się jajek. W tej oraz w innych konkurencjach, zmierzyli się uczestnicy trzecich juz mistrzostw świata w rzucaniu jajami.

Fatalny czerwiec dla OFE

Oszczędności 14,5 mln członków otwartych funduszy emerytalnych topnieją w oczach: od stycznia skurczyły się o 3,7 mld zł. Minione półrocze było dla OFE najgorsze w historii. To fatalna wiadomość dla przyszłych emerytów - przestrzega "Dziennik".

Arizona nadal płonie

Arizona w ogniu. Po pożarach jakie niedawno nawiedziły Kalifornię przyszedł czas na kolejny stan. Z ogniem walczy kilkuset strażaków, ale jak dotąd nie udało się opanować szalejącego żywiołu.

Święto jazzu w stolicy

Wielkie gwiazdy, wierna publiczność i kilkanaście letnich wieczorów wypełnionych najlepszą muzyką. W Warszawie rusza trwa festiwal Warsaw Summer Jazz Days 2008. Jak zwykle zagrają na nim muzycy największego formatu.

Ruszy fotoplastikon

Warszawski fotoplastikon to unikat na europejską skalę. Kilka zagranicznych muzeów ma wprawdzie urządzenia do oglądania zdjęć, ale nasz jako jedyny działa w tym samym miejscu, w którym ponad 100 lat temu go wybudowano. W przyszłym roku, odrestaurowany, ma być turystycznym hitem stolicy - zapowiada "Życie Warszawy".

Krajowa firma zamierza walczyć ze światowymi

Choć zakłady w Polsce ma wielu potentatów produkcji sprzętu elektronicznego, jak LG czy Sharp, z produkcją telewizorów ruszyła firma NTT System - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Poseł, co esbeków szkolił

Zniszczenie archiwów IPN albo przynajmniej zamknięcie tej instytucji i uniemożliwienie szerokiego dostępu do esbeckich archiwów wielu osobom pełniącym funkcje publiczne umożliwiłoby ukrycie brudnych plam w zyciorysie, który po 1989 roku usiłują "przeredagować" na nowo - ocenia "Nasz Dziennik".

USA: Litwa to dobra alternatywa

USA coraz poważniej stara się zapewnić sobie alternatywę na wypadek fiaska rozmów z Polską. Sekretarz obrony USA Robert Gates przyznał premierowi Litwy, że gdyby do porozumienia w sprawie instalacji rakietowej nie doszło, to Litwa byłaby ze względów geograficznych dobrą alternatywą.

Umarła na podłodze, bo nikt jej nie pomógł

Umierająca kobieta przez ponad godzinę leżała na podłodze izby przyjęć nowojorskiego szpitala. Mijali ją ochroniarze i pielęgniarki - obojętnie przyglądali się agonii Amerykanki. W końcu 49-letnia mieszkanka Brooklynu zmarła. W klinice, której mottem jest "Nie szkodzić".

Zastępca Fotygi ma dość

Odpowiedzialny za sprawy prawne wiceszef Kancelarii Prezydenta Robert Draba odchodzi ze stanowiska - donosi "Rzeczpospolita". Powodem odejścia ministra ma być konflikt z Anną Fotygą i zbyt niskie zarobki.

Lubelskie: chłopiec się odnalazł

Blisko 100 osób szukało 10-letniego Patryka, który zaginął w trakcie pożaru zabudowań gospodarskich w miejscowości Wieprzec (Lubelskie). Chłopiec na szczęście szybko się odnalazł.

Międzyzdroje kłaniają się Holoubkowi

Spektakle Jandy i Zapasiewicza. Filmy Wojtyszki i Koneckiego. Koncerty gwiazdek polskiej rozrywki, wreszcie happeningi z udziałem bohaterów popularnych "tasiemców" - w Międzyzdrojach ruszyła kolejna "Gala Gwiazd". Temu stylistycznemu miszmaszowi przyglądał się będzie... Gustaw Holoubek.