Najnowsze

Najnowsze

Jest nowa niemiecka koalicja

Kanclerz Niemiec Angela Merkel z Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), zwycięzcy ostatnich wyborów, przypieczętowała umowę koalicyjną z Wolną Partią Demokratyczną (FDP) w sobotę nad ranem. Oznacza to, że w Niemczech rządzić będzie koalicja CDU/CSU-FDP.

Biskupi krytykują korupcję

Ponad 200 biskupów rzymsko-katolickich z różnych krajów afrykańskich ostro skrytykowało w piątek skorumpowanych polityków z Czarnego Kontynentu i wezwało ich do wyrażenia skruchy lub ustąpienia.

Obalony prezydent nie składa broni

Obalony w drodze zamachu stanu prezydent Hondurasu Manuel Zelaya wycofał się w piątek z negocjacji z obecnym prezydentem Roberto Michelettim. Stawką w rozmowach było rozwiązanie trwającego cztery miesiące kryzysu, który sparaliżował kraj.

Dom Bergmana na muzeum

Norweski archeolog i biznesmen Hans Gude Gudesen, który kupił dom Ingmara Bergmana na wyspie nieopodal Gotlandii, zamierza stworzyć tam centrum sztuki. Przedsiębiorca uzyskał na to zgodę rodziny reżysera - poinformowały w piątek szwedzkie media.

Bunt w więzieniu. Ile osób zginęło?

Sprzeczne informacje docierają z więzienia Joao Pessoa na północnym wschodzie Brazylii, gdzie doszło w piątek do buntu więźniów. Zdaniem BBC co najmniej pięciu osadzonych nie żyje, z kolei SkyNews pisze o siedmiu zabitych. Liczba rannych przekroczyła 40 osób.

Tarcza antykorupcyjna fikcją? Skarżą premiera do sądu

"Projekt tarczy antykoprupcyjnej nie ma sformalizowanego, biurokratycznego charakteru związanego z wyznaczeniem sił i środków ani z zatwierdzeniem planów lub harmonogramów działań (...) Nie ma specjalnych funduszy przeznaczonych na realizację programu" - tak kancelaria premiera odpowiedziała największym pozarządowym organizacjom antykorupcyjnym, proszącym o dokumenty w sprawie tarczy. Kilkukrotnie odmówiono im podania jakichkolwiek szczegółów. Organizacje poskarżyły się na premiera do sądu administracyjnego.

Pacjencie, gotuj się na horror

Szpitale będą musiały w przyszłym roku ograniczyć planowe przyjęcia i operacje. Powód to finansowe problemy Narodowego Funduszu Zdrowia. Dla pacjentów oznacza to jeszcze dłuższe niż obecnie oczekiwanie w kolejce do lekarzy. - W tak złej sytuacji szpitale nie były od 10 lat - alarmują lekarze.

Sarkozy czeka na wyrok za "oszczercze oskarżenie"

W piątek przed paryskim sądem zakończył się trwający miesiąc proces o "oszczercze oskarżenie" obecnego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego przez byłego premiera Francji Dominique'a de Villepin. Wyrok zostanie ogłoszony 28 stycznia.

Tusk vs Kamiński, kto ma rację? Zagłosuj!

Zdymisjonowany szef CBA Mariusz Kamiński mówi, że premier nie zwrócił się do Biura o kontrolowanie przetargu na stocznie. W opinii rządu było jednak inaczej. Zagłosuj w ankiecie "Barometru" i wypowiedz się, kto w tym sporze ma rację.

Traktat z Lizbony do końca roku

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oczekuje, że traktat reformujący Unię Europejską wejdzie w życie przed końcem tego roku. Traktat nadal nie został podpisany przez jednego członka wspólnoty, Czechy.

Antydatowane dokumenty? "Niemożliwe"

- Żeby antydatować jedno pismo, trzeba by zmienić daty kilku tysięcy z nich - tak w programie "24 godziny" Ryszard Kalisz odpowiadał na słowa Jarosława Kaczyńskiego, który zasugerował, że dokumenty dowodzące obowiązku badania przez CBA prywatyzacji stoczni w Szczecinie mogą być antydatowane. - To niemożliwe - twierdzi Kalisz.

"Jakbym mógł, rzuciłbym w pana petardą"

- Gdybym miał szanse, to bym w pana rzucił petardą za to, co pan zrobił ze stoczniami - zwrócił się w TVN24 do szczecińskiego posła PO Sławomira Nitrasa Bogusław Ziętek, szef związku zawodowego Sierpień '80. - A ja bym pana wtedy wziął za ucho i zaprowadził tam, gdzie pana miejsce: do aresztu - odparł Nitras.

Karpiniuka było za dużo?

- Na następne dwa trzy lata nie będzie mi brakowało komisji śledczych – zapewnia były już szef komisji ds. nacisków i niedoszły członek komisji hazardowej. Sebastian Karpiniuk odchodzi do normalnej pracy parlamentarnej. Nieoficjalnie – bo miał za silne parcie na szkło.

Wybory zakończą palestyński konflikt?

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas zdecydował o przeprowadzeniu wyborów prezydenckich i parlamentarnych 24 stycznia przyszłego roku. Abbas liczy, że zakończy on trwający lata i dzielący Palestyńczyków konflikt między Hamasem i Fatahem.

Punkty karne chętnie przyjmę

Sposobów na walkę z fotoradarami i wideorejestratorami kierowcy znają sporo, ale ostatni jest wyjątkowo zaskakujący. W internecie można bowiem znaleźć kontrahenta, który za opłatą weźmie na siebie punkty karne. Cena od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za punkt.

Geje czekają na podpis Obamy

Przemoc wobec homoseksualistów jest "przestępstwem z nienawiści" - uznał amerykański Senat i poszedł tym samym w ślady Izby Reprezentantów. Środowiska gejowskie czekają już teraz jedynie na podpis prezydenta Baracka Obamy, by cieszyć się z nowego prawa.

Pożar rafinerii, setki ewakuowanych

Gigantyczne płomienie, widoczne z odległości wielu kilometrów masy dymu i walczące w żywiołem zastępy strażaków - tak wygląda pożar rafinerii w Portoryko. Dwie osoby zostały ranne, 350 ewakuowano, a władze chwilowo zamroziły ceny benzyny i produktów ropopochodnych, by zapobiec windowaniu cen.

Próba zamachu na prezydenta

Siły bezpieczeństwa udaremniły zamach na prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa. Zamach miał być przeprowadzony w stolicy republiki - Groznym, a śmierć miała nadjechać na czterech kołach.

Układ ws. Iranu w gruzach

Wiele wskazuje na to, że marzenia o układzie zapewniającym międzynarodową kontrolę nad wykorzystaniem uranu przez Iran legły w gruzach. Gdyby uran wędrował do Francji i Rosji i wracał do Iranu w formie niezdatnej do budowy broni jądrowej, Zachód byłby o wiele bardziej spokojny. Choć oficjalna odpowiedź z Teheranu nadejdzie dopiero w przyszłym tygodniu, nadzieje na podobne rozwiązania są coraz mniejsze.

Bitwa z policją na związkowej demonstracji

Miało nie być spokojnie - i nie było. Demonstracja związkowców w Poznaniu pod urzędem wojewódzkim przerodziła się w regularną walkę z policją. Związkowcy użyli metalowych płotków do obrony przed policyjnymi pałkami. W starciu brali udział głównie anarchiści, którzy przyszli "wspierać demonstrujących". Zadyma trwała kilka minut, a tuż po godzinie 14:30 demonstracja została zakończona, a uczestnicy zaczęli się rozchodzić.

Polański najstarszym więźniem w Szwajcarii?

Roman Polański jest jednym z najstarszych więźniów w Szwajcarii - informuje szwajcarskie World Radio Switzerland. Potwierdza to polska konsul w Szwajcarii Jolanta Chojecka. Konsul widziała się z reżyserem i w rozmowie z reporterem tvn24.pl zapewnia, że otoczony jest troskliwą opieką przez polskie i francuskie służby dyplomatyczne.

Lepsze Rosomaki odleciały

17 nowych, lepiej wyposażonych Rosomaków dostanie polski kontyngent w Afganistanie. Transport wyleciał już z Wrocławia. Oprócz wozów bojowych znajdują się w nim też m.in. granatniki i kamizelki kuloodporne.

Napad na bank w Warszawie

Napad na bank Millennium w Warszawie. Około godz. 15:30, wyglądający na 20 lat mężczyzna, przedmiotem przypominającym broń zastraszył pracowników. - Zażądał wydania pieniędzy, kiedy je otrzymał zbiegł w kierunku pobliskiego osiedla - poinformowała w TVN Warszawa Dorota Tietz ze stołecznej policji.

Laureat Oscara skazany

Na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata skazał w piątek Sąd Rejonowy w Nowym Sączu filmowca Zbigniewa R., oskarżonego o jazdę po pijanemu. Reżyser zdobył Oscara w 1982 roku za awangardowy film animowany "Tango".

Więzień wygrał z Polską. "To nie zemsta"

- To pracownik służby więziennej powiedział mi, że to jest moje prawo, a nie przywilej - tak więzień, który przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka wygrał z państwem polskim sprawę o odsiadkę wyroku w zbyt małej celi opowiadał TVN24 od czego zaczęła się jego walka. Polska musi wypłacić Krzysztofowi Orchowskiemu i Norbertowi S. razem niemal 25 tys. zł. W celach, w których byli zamknięci na jednego więźnia przypadało mniej niż trzy metry kwadratowe.