Najnowsze

Najnowsze

"Myślę sobie, że maszeruje nienawiść "

- Jestem przerażona marszami z pochodniami, w których uczestniczy Jarosław Kaczyński - mówi w wywiadzie dla "Polski The Times" Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). - Przecież te osoby wcześniej wychodzą z kościoła, a później idą z hasłami nienawiści i nietolerancji. To jest przerażające - dodaje.

Minister pomaga spłacać długi... w telenoweli

Jak wyjaśnić zadłużonym ludziom sposób na wyjście ze spirali długów? Tajlandczycy wpadli na oryginalny pomysł - w popularnej telenoweli wystąpił sam minister finansów Korn Chatikavanij i z ekranu udzielał rad.

Górnicy wracają do domów

Pierwsi górnicy opuścili już szpital i wracają do domów. Zwolnionych zostało już co najmniej trzech. Pustoszeje też Camp Hope, z którego wyjeżdżają bliscy uratowanych.

Oto jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic

To była jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic w Polsce. Przez ostatni rok zużyte paliwo nuklearne w eskorcie antyterrorystów przejeżdżało przez Polskę. Dwa tygodnie temu ostatnia partia uranu opuściła nasz kraj i trafiła do Rosji. Jak odbywał się ten niezwykły transport?

Dostała obywatelstwo USA po 101 latach

101 lat - tyle na uzyskanie amerykańskiego obywatelstwa czekała Meksykanka Eulalia Garcia. Granicę Meksyku z USA przekroczyła jako sześciomiesięczne niemowlę. Zapytana o najbliższe plany jako pełnoprawna obywatelka odpowiedziała, że chce głosować w wyborach do Kongresu.

Monety NBP zaginione w Smoleńsku

Gdzie są monety NPB przywiezione do Katynia przez prezesa NBP Sławomira Skrzypka? - pyta "Rzeczpospolita". Jak ustaliła gazeta, Skrzypek zabrał do Smoleńska 160 monet upamiętniających rocznicę zbrodni katyńskiej. Dotąd odnaleziono 114 z nich.

Oko w oko w sprawie "hiciora"

Czy czeka nas mocne starcie przed sejmową komisją ds. śmierci Barbary Blidy? Dzisiaj ma dojść do konfrontacji byłego szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Bogdana Święczkowskiego z byłym komendantem głównym policji Konradem Kornatowskim. Konfrontacja ma dotyczyć treści narad odbywanych w 2007 r.

"Harry Potter" przed sądem

Autorka przygód Harry'ego Pottera, J. K. Rowling, stanie dzisiaj przed sądem w Wielkiej Brytanii. Pisarka oskarżona jest o plagiat. Miała skopiować fragmenty szerzej nieznanej książki z 1987 r. i wykorzystać je w czwartej części przygód o nastoletnim czarodzieju, "Harry Potter i czara ognia".

Różowy Biały Dom

Biały Dom w Waszyngtonie zmienił kolor - teraz jest różowy. Fanaberia Pierwszej Damy Michelle Obamy? Nic podobnego! Rezydencja prezydenta USA została podświetlona z okazji rozpoczęcia się miesiąca świadomości o raku piersi.

Polacy ćwiczą podglądanie z nieba

Od czterech miesięcy polscy żołnierze uczą się obsługi podniebnego "podglądacza". Aerostar - bo tak się nazywa - jest bezzałogowym samolotem zwiadowczym. Już wkrótce trafi do naszych sił w Afganistanie.

Jak Colin Alicję porzucił (ale zaraz wrócił)

Wiadomość z ostatniej chwili: Colin Farrell porzucił Alicję Bachledę Curuś. Podobno widziano go (i sfotografowano) jak całował brytyjską modelkę. Podobno jednak to tylko plotka, bo to nie Farrell, a jego sobowtór. Co wcale nie szkodzi, bo jak wiadomo, dzień bez plotki to dzień stracony.

Zawody w spaniu na czas

Hiszpanie znani są ze swojego umiłowania popołudniowej sjesty. Niektórzy tak ją kochają, że postanowili wziąć udział w... zawodach w spaniu. Wygrywa ten, kto w ciągu dziewięciu dni prześpi jak najwięcej.

"Kropka nad i" 14.10

Czwartek, 14 października Polska prokuratura dostała od rosyjskiej siedem tomów akt dotyczących śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej - powiedział w TVN24 Prokurator Generalny Andrzej Seremet. Wyjaśnił, że zawierają one protokoły sekcji zwłok 52 ofiar i protokoły z zeznań 40 świadków. Seremet potwierdził też, że prokuratura bada hipotezę, że za sterami prezydenckiego tupolewa mógł siedzieć gen. Błasik o czym napisał portal tvn24.pl.

Otworzyli sklep z dopalaczami

W czwartek wieczorem w jednym ze stołecznych sklepów z dopalaczami zerwano plomby z drzwi wejściowych. W środku było sześć osób. Wszystkie zostały zatrzymany przez policję - dowiedziała się TVN Warszawa.

Uwolnienie górników jak "11 września"

- Operacja uwolnienia 33 górników uwięzionych w chilijskiej kopalni sprawiła, że świat wstrzymał oddech jak w przypadku niewielu wcześniejszych wydarzeń. Relacje z tej akcji w mediach można porównać z tymi po zamachach z 11 września 2001 - napisała agencja AFP.

Bruni persona non grata w Watykanie

- Carla Sarkozy nie jest mile widziana w Watykanie - mieli napisać do ambasadora Francji w Rzymie przedstawiciele Stolicy Apostolskiej. Według francuskiej prasy, oświadczenie tej treści zostało wystosowane przed niedawną audiencją Nicolasa Sarkozy'ego u papieża Benedykta XVI.

Chilijscy górnicy mogli być bezpieczniejsi

- Chile od 12 lat zwleka z podpisaniem międzynarodowej konwencji w sprawie bezpieczeństwa górniczego - przypomniał związek zawodowy górników w dniu pomyślnego zakończenia akcji ratowania 33 mężczyzn uwięzionych w kopalni San Jose.

Terminator z misją u Camerona

Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger odwiedził dzisiaj brytyjskiego premiera Davida Camerona w Londynie. Przedmiotem rozmów obydwu polityków był m.in. kryzys gospodarczy. - Nie bądź ekonomicznym mięczakiem - radził premierowi żartobliwie Schwarzenegger.

NATO wspiera rozmowy z talibami

- NATO jest gotowe zaoferować praktyczne wsparcie, by pomóc prezydentowi Afganistanu Hamidowi Karzajowi w kontaktach z talibami - powiedział w czwartek szef Sojuszu Północnoatlantyckiego Anders Fogh Rasmussen. Podkreślił jednak konieczność kontynuowania operacji wojskowej.

"Syjoniści przestaną istnieć"

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad podczas swojej wizyty w Libanie udał się na południe kraju w pobliże granicy z Izraelem. Tam na wiecu, który zgromadził tysiące zwolenników Hezbollahu, wygłosił tyradę, w której między innymi zapowiedział, że "syjoniści przestaną istnieć".

Fizycznym wzorem dochodzą sprawiedliwości

Trzy lata temu 13-letni Mateusz zginął potrącony przez BMW na przejściu dla pieszych. Wtedy jednak postępowanie wobec niemieckiego kierowcy umorzono. Teraz, dzięki determinacji rodziców, którzy fizycznym wzorem wykazali błędy w opinii biegłego i zeznaniach kierowcy, śledztwo wznowiono.

Prof. Kleiber wciąż na czele PAN

Prof. Michał Kleiber wybrany został w czwartek przez zgromadzenie członków PAN na na kolejną kadencję prezesowania Polskiej Akademii Nauk. - Podnoszenie jakości badań naukowych będzie priorytetem - zapowiedział.

1-dniowa misja "lotniskowca usterki"

Duma francuskiej marynarki, atomowy lotniskowiec "Charles de Gaulle", powrócił do Tulonu zaledwie dzień po wyruszeniu w misję. Okręt miał przez cztery miesiące zwalczać piratów na Oceanie Indyjskim i wspierać siły ISAF w Afganistanie, jednak usterka techniczna zawróciła go do portu.

Proces o zgwałcenie bezrobotnej od nowa

Byłego dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach Jacka K. oskarżonego o zgwałcenie bezrobotnej czeka ponowny proces. Sąd Okręgowy w Suwałkach uchylił wyrok uniewinniający i zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Pomnik misia żołnierza od Andersa

Słynny miś Wojtek, który towarzyszył polskim żołnierzom II Korpusu dowodzonego przez gen. Andersa w ich drodze z Iranu na północ Włoch, będzie miał pomnik w stolicy Szkocji, Edynburgu. Komitet organizacyjny rozpoczął poszukiwania stosownego miejsca na postawienie monumentu.

Rosja krytykuje Gruzinów za wizy

Znów gorąco na linii Moskwa - Tbilisi. Rosja ostro skrytykowała decyzję Gruzji o zniesieniu czasowych wiz dla mieszkańców rosyjskiego Kaukazu Północnego. - Nie może być oceniona inaczej niż jak prowokacja - komentuje dekret Saakaszwilego rosyjskie MSZ.

27-piętrowy dom jednorodzinny

Pan Mukesh Ambani wraz z żoną i trójką dzieci wprowadzili się do swojego nowego domu. Nie była to jednak zwykła przeprowadzka. Ich nowy dom ma bowiem 27 pięter, około 37 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i między innymi lądowisko na trzy helikoptery oraz garaż dla 160 samochodów.

Tusk "na granicy prawa". Są obawy

Helsińska Fundacja Praw Człowieka jest zaniepokojona słowami premiera Donalda Tuska o konieczności działań "na granicy prawa" wobec handlu tzw. dopalaczami. - Tego typu wypowiedzi tworzą klimat nadzwyczajnego zagrożenia i mogą być odczytywane jako zachęta do podejmowania działań sprzecznych z prawem - ocenia HFPC.

Wniosek o karę dla o. Rydzyka w sądzie

Wniosek policji o ukaranie o. Tadeusza Rydzyka za prowadzenie publicznej zbiórki bez zezwolenia trafił do toruńskiego sądu. Terminu posiedzenia w tej sprawie jeszcze nie wyznaczono.

Platforma zwiększyła przewagę nad PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie października, PO mogłaby liczyć na poparcie 46 proc. ankietowanych, którzy chcą wziąć udział w wyborach - wynika z sondażu TNS OBOP. PiS uzyskałby 26 proc. głosów, a SLD - 13 proc. Potencjalna partia Janusza Palikota nie została uwzględniona w badaniu.