Najnowsze

Najnowsze

Platforma zwiększyła przewagę nad PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie października, PO mogłaby liczyć na poparcie 46 proc. ankietowanych, którzy chcą wziąć udział w wyborach - wynika z sondażu TNS OBOP. PiS uzyskałby 26 proc. głosów, a SLD - 13 proc. Potencjalna partia Janusza Palikota nie została uwzględniona w badaniu.

"Upchał" w busie 27 osób za dużo

58 osób przewoził w kursowym busie marki mercedes 49-letni kierowca. W dowodzie rejestracyjnym pojazd miał wpisane 31 osób. Busa zatrzymali do rutynowej kontroli policjanci ruchu drogowego z Kielc, na terenie gminy Górno

Prezydent: Rzuciłem wyzwanie górnikom

"Zrobiliśmy to po chilijsku" - tak o akcji ratunkowej uwięzionych górników z dumą mówił prezydent Chile Sebastian Pinera. Powiedział też, że rzucił wyzwanie górnikom uratowanym po prawie dobę akcji ratunkowej na pustyni Atacama.

Zmienił nazwisko żeby  móc ratować syna

Chile żyje radością z uwolnienia 33 górników. Wychodzą też na jaw przykłady determinacji ich bliskich. - Ojciec jednego z górników specjalnie zmienił nazwisko i podszywał się pod kogoś innego, aby móc wziąć udział w akcji ratowniczej - poinformował specjalny wysłannik TVN24 w Chile Leszek Kabłak.

Dopalacze zabijają także na Wyspach

Jest pierwszy oficjalnie potwierdzony przypadek zgonu po dopalaczach w Wielkiej Brytanii. Ofiarą substancji psychoaktywnej padła 19-letnia Rebecca Cardwell z Colne na północy Anglii. Nastolatka zażyła mefedron, który jest pochodną amfetaminy.

Związkowcy zablokowali rafinerie

Francuscy związkowcy protestują już trzeci dzień przeciwko rządowym planom reformy systemu emerytalnego. Strajki zdezorganizowały pracę większości rafinerii. Pojawiły się obawy przed ograniczeniem dostaw paliw. Protesty dotknęły też edukację i transport.

Polacy napadali na austriackie banki

Pięciu Polaków przebywających obecnie w austriackich i norweskich aresztach podejrzanych jest o co najmniej 8 napadów na banki w Austrii. Do przestępstw miało dochodzić w latach 2006-2008.

Napieralski wezwał szefa speckomisji na dywanik

- Wierzę, że intencje Krasonia były dobre i stoi on w obronie jednostki - oświadczył w czwartek Grzegorz Napieralski. Jednocześnie poinformował, że wezwał Janusza Krasonia (SLD) na pilną rozmowę ws. słów przewodniczącego speckomisji o inwigilacji dziennikarzy. W środę Krasoń mówił bowiem, że wszystkie działania służb były zgodne z prawem. Potem wycofywał się z tej opinii.

Dzieci z GPS

Odblaskowe kamizelki z nadajnikami nawigacji satelitarnej GPS - taką część garderoby noszą przedszkolaki w kilku miejscowościach w środkowej Szwecji. Ma to służyć lepszej opiece nad maluchami podczas spacerów i wycieczek.

Polska nie chce tarczy z Rosją

- NATO powinno zaprosić Rosję do dialogu, ale nie ma potrzeby, by Rosja była włączana do natowskiej tarczy przeciwrakietowej, a na pewno nie w tej chwili - powiedział szef MON Bogdan Klich. O zaproszenie Rosji do programu apeluje natomiast sekretarz generalny NATO.

Palikot chce komisji ws. inwigilacji dziennikarzy

Janusz Palikot przedstawił projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej do zbadania sprawy inwigilacji dziennikarzy w latach 2005-2007. - Polska nie może być państwem podsłuchów, ten czas minął! - podkreślił poseł. Sprawą inwigilacji zainteresowała się już Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Najniższy człowiek świata wkracza w dorosłość

Khagendra Thapa Magar dostał w prezencie na 18. urodziny wpis do Księgi Rekordów Guinnessa. Nepalczyk został "oficjalnie" uznany za najniższego człowieka na świecie. Ze wzrostem 67 cm "pobił" dotychczasowy rekord Kolumbijczyka Edwarda "Nino" Hernandeza o trzy centymetry.

Nowy rząd zależny od antyislamistów

Po ośmiu miesiącach oczekiwania, Holendrzy mają nowy rząd. Niestety, tylko mniejszościowy. Do jego przetrwania będzie potrzebne wsparcie partii głoszącej hasła antyislamskie. Poprzedni gabinet upadł w styczniu.

Czy generał Błasik siedział za sterami tupolewa?

Wojskowa prokuratura bada czy generał Andrzej Błasik mógł 10 kwietnia przejąć stery drugiego pilota TU 154 M 101 lub nakazać załodze lądowanie mimo złej pogody. Takie dwie hipotezy pojawiły się - wśród innych - po zeznaniach wojskowych pilotów.

"Niepozorny" Hitler trafił w oczekiwania Niemców

"Hitler i Niemcy" - to tytuł wystawy, która w piątek zostanie otwarta w Niemieckim Muzeum Historycznym. To pierwsza w powojennych Niemczech tak duża ekspozycja poświęcona kanclerzowi III Rzeszy i mechanizmom, które wyniosły go do władzy.

Nie będziesz musiał się meldować

Podpisana przez Bronisława Komorowskiego ustawa o ewidencji ludności, która przewiduje likwidację obowiązku meldunkowego, wejdzie w życie 1 sierpnia 2011 roku. Ale sam obowiązek meldunkowy zniknie dopiero od 1 stycznia 2014 roku.

Szef klubu PiS mija się z prawdą

- Z premedytacją, albo w wyniku braku profesjonalizmu, w "Faktach" przekręcono słowa Jarosława Kaczyńskiego i wokół tego stworzono nagonkę - mówi szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Sam jednak, po raz kolejny, wprowadza w tej sprawie opinię publiczną w błąd.

Na miejscu katastrofy znaleziono ludzką kość

Obecnym od kilku dni w Smoleńsku polskim archeologom udało się już odnaleźć na miejscu katastrofy metalowe części samolotu i ludzką kość - podało dziś Radio Zet. Polska prokuratura nie chce komentować tych doniesień. - Byłoby to nie tyle niestosowne, ile niezgodne z porządkiem prawnym, który obowiązuje w Rosji - tłumaczy płk Ireneusz Szeląg.

Toksyczny zbiornik pęka coraz bardziej

Zwiększyło się pęknięcie w zbiorniku z czerwonym szlamem w hucie aluminium w Ajka na zachodzie Węgier - poinformował w czwartek węgierski sekretarz stanu ds. środowiska Zoltan Illes. W wyniku wycieku toksycznej substancji, do którego doszło na początku października, zginęło dziewięć osób.

Rozprawa o bajglu na łamach Wall Street Journal

Kiedy bajgiel nie jest bajglem, a obwarzankiem krakowskim? Wall Street Journal głowił nad odpowiedzią. By ją znaleźć, dziennikarka Laura Stevens odwiedziła Kraków. Badała tam czemu ludzie nie odróżniają tych dwóch wypieków?

Rodziny boją się o uratowanych górników

Kiedy górnicy uwięzieni przez 69 dni w chilijskiej kopalni San Jose wyszli na powierzchnię, radości nie było końca. Jednak dość szybko pojawił się też niepokój - rodziny górników obawiają się ich powrotu do pracy.

Chcieli zabić premiera

Pakistańska policja aresztowała siedmiu rebeliantów, którzy przygotowywali zamachy na osoby zajmujące najwyższe stanowiska w państwie. Ofiarą ataków mieli paść premier Pakistanu Yousaf Raza Gilani, szef MSZ Shah Mahmood Qureshi oraz inni wyżsi przedstawiciele rządu, policji i wojska.

Okupują Akropol. Policja użyła gazu łzawiącego

Gorąco na ulicach Aten - grecka policja użyła gazu łzawiącego przeciwko manifestantom, którzy drugi dzień z rzędu okupują ateński Akropol. Pracownicy Ministerstwa Kultury Grecji domagają się wypłaty zaległych pensji i przedłużenia umów o pracę.

Okaleczona Afganka z nowym nosem

Kiedy zdjęcie Aishy pojawiło się kilka miesięcy temu na okładce magazynu "Time", wzbudziło wiele kontrowersji. Dziewczyna nie miała nosa. Teraz ta okaleczona przez męża młoda Afganka może cieszyć się nowym wyglądem – kobieta dostała sztuczny nos.

Kształtowały "świadomość ciała"

Nauka capoeiry, pozowanie w labiryncie laserów i akty - oto wyzwania uczestniczek szóstego odcinka programu "Top Model. Zostań Modelką". To ostatnie zadanie przysporzyło dziewczynom najwięcej problemów. Najsłabiej - według jurorów - poradziła sobie z nim Paulina Pszech i to ona opuściła program.

Chile jak Polska w 1969 r.

Środa, 13 października Wszyscy chilijscy górnicy zostali uratowani. Zdaniem byłego ratownika górniczego Adriana Jasiaka akcja w kopalni San Jose przypominała tę, którą polscy ratownicy przeprowadzili w 1969 roku w kopalni Generał Zawadzki w Dąbrowie Górniczej. Szef akcji ratowniczej sprzed 41 lat tłumaczył w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24, że w obu przypadkach użyto podobnej technologii.

Chile jak Polska w 1969

Wszyscy chilijscy górnicy zostali uratowani. Zdaniem byłego ratownika górniczego Adriana Jasiaka akcja w kopalni San Jose przypominała tę, którą polscy ratownicy przeprowadzili w 1969 roku w kopalni Generał Zawadzki w Dąbrowie Górniczej. Szef akcji ratowniczej sprzed 41 lat tłumaczył w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24, że w obu przypadkach użyto podobnej technologii.

Rząd skarży sie na Rosję w sprawie Katynia

Według polskiego rządu Federacja Rosyjska nie przeprowadziła rzetelnego postępowania wyjaśniającego okoliczności zbrodni katyńskiej. MSZ skierowało we wrześniu memorandum do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.