Najnowsze

Najnowsze

"Muzeum Powstania to sukces marketingowy"

Utworzenie Muzeum Powstania Warszawskiego to "ogromny sukces Polski", m.in. "olbrzymi sukces marketingowy", bo dzięki temu o powstańczym zrywie usłyszał cały świat - mówił w "Sygnałach Dnia" w polskim Radiu prezydent Lech Kaczyński. Wcześniej - znacznie ostrzej o muzeum wypowiadał się prof. Władysław Bartoszewski, który skrytykował polityczne uwikłania władz tej placówki.

Rok płatnego urlopu po czterdziestce?

Rok bez pracy, a pensja wpływa na konto - o tym marzy niejeden z nas. Według "Polski", rząd chce zafundować Polakom po czterdziestce rok zasłużonego, płatnego odpoczynku.

Alkohol plus temperatura przyczyną zgonu?

Dopiero po sekcji zwłok będzie można mówić na pewno, co było przyczyną śmierci 35-latka na przystanku Woodstock. Policja wyklucza udział osób trzecich, a według reportera TVN24 poważnie brana pod uwagę jest hipoteza, że mężczyzna mógł pić alkohol przy bardzo wysokiej temperaturze.

Wzywają do omijania stacji Orlenu

Kierowcy zbojkotują stację paliw Orlen? Do ogólnopolskiej akcji wzywają internauci na różnych forach w sieci. Według nich, ceny na stacjach benzynowych są za wysokie. Bojkot Orlenu, to cios w największego gracza na polskim rynku paliw, który zdaniem organizatorów akcji jako pierwszy powinien obniżyć ceny.

Politycy tak, gadanina nie

Obecność polityków na obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Polakom nie przeszkadza. Z sondażu GfK Polonia zrealizowanego dla "Rzeczpospolitej" wynika, że trzy czwarte zapytanych nie ma nic przeciwko ich obecności. Problem zaczyna się dopiero, gdy politycy chcą zabrać głos na uroczystościach.

W hołdzie bohaterom Warszawy

1 sierpnia 1944 r. o godz. 17, w Godzinę W, tysiące warszawskich powstańców ruszyło w nierówny bój z Niemcami. Stolica jak co roku upamiętnia heroiczny zryw. Główne obchody zaplanowane są na sobotę, ale już w piątek pod pomnikiem Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich odbył się uroczysty apel poległych.

Zawały groźniejsze?

Pacjenci z zawałem serca stracą nieograniczony dostęp do najskuteczniejszej metody leczenia, czyli balonikowania - alarmuje "Gazeta Wyborcza".

Megabagietka po meksykańsku

Tysiące kawałków chleba, sałata, cebula, pomidory i ponad 30 innych składników złożyło się na gigantyczną, 46-metrową bagietką, którą przyrządzili sobie mieszkańcy Mexico City.

700 tys. USD kary za ściąganie z sieci

Blisko 700 tys. dolarów grzywny musi zapłacić pewien amerykański internauta za nielegalne ściąganie muzyki z sieci, informuje BBC. Ale Joel Tennenbaum i tak jest zadowolony - miesiąc temu w niemal identycznej sprawie zapadł wyrok nakazujący zapłatę blisko 2 mln dolarów.

Honduras - kryzys bez końca?

Maleją szanse na rozwiązanie kryzysu politycznego w Hondurasie w drodze negocjacji. Obalony prezydent Manuel Zelaya upiera się przy powrocie, ale tymczasowy rząd w Tegucigalpie zdecydowanie się tym próbom przeciwstawia.

"Przypadkowo znaleźli się w Iranie"

Amerykański Departament Stanu bada sprawę trzech amerykańskich turystów, którzy zostali zatrzymani w Iranie. Jak stwierdzili sami turyści w ostatniej przekazanej wiadomości, "przypadkowo weszli na terytorium Iranu".

Będzie reforma, będą kredyty

Ukraina zreformuje swój system gazowy, a w zamian za to Unia Europejska pomoże jej uzyskać międzynarodowe kredyty. O porozumieniu, które ma umożliwić napełnienie ukraińskich zbiorników gazem, by zagwarantować w zimie nieprzerwane zaopatrzenie odbiorców na Ukrainie oraz tranzyt surowca do UE, poinformowała Komisja Europejska.

Zmarła filipińska Joanna d'Arc

Po 16-miesięcznej walce z rakiem zmarła była prezydent Filipin Corazon Aquino. Filipińczycy nazywali ją swoją Joanną d'Arc od czasu, gdy w 1986 r. na czele popierającego ją wojska wygnała z kraju długoletniego dyktatora Ferdinanda Marcosa.

Przeleżał na plaży pięć tysięcy lat

Trzy tysiące lat przed naszą erą zginął od strzały i następne pięć tysięcy lat jego ciało przeleżało nad morskim brzegiem. Włoscy archeolodzy odnaleźli świetnie zachowany szkielet wojownika.

"Popatrzę, jak z tym bajzlem w TVP toną"

Piątek, 31 lipca Nowa rada nadzorcza TVP będzie mogła wyrzucić Piotra Farfała i zrobić porządek w telewizji - przekonywał w programie "24 Godziny" Włodzimierz Czarzasty. Poseł PO Kazimierz Kutz przekonując, że PiS zawarł porozumienie z SLD ws. wyboru nowych organów nadzorczych mediów publicznych stwierdził: - Chcą (PiS i SLD - red.) wyrzucić Farfała, a w telewizji jest degeneracja. Będę z przyjemnością patrzył, jak z tym bajzlem toną.

Kontakt z prostytutką niekonstytucyjny?

Afera z kontaktami premiera Włoch z prostytutkami jest już sprawą wagi państwowej. Opozycja domaga się do Silvio Berlusconiego wyjaśnienia w sprawie relacji z kobietami, które uczestniczyły w jego przyjęciach.

Pirat drogowy odesłany do domu? To dobrze

Przypadek pijanego kierowcy recydywisty, który kolejny raz złamał prawo, ale trafił do domu, a nie do aresztu, bulwersuje. Jednak w programie "24 godziny" TVN24 mecenas Aleksander Pociej przyznał rację prokuratorowi, który dla pirata drogowego nie żądał aresztu.

Mały gad uciekł z torby i straszył

Mały krokodyl, nie dłuższy niż 30 centymetrów, wzbudził przerażenie pasażerów samolotu lecącego do Kairu, gdy uciekł z torby podręcznej jednego z podróżnych.

Grypa znów atakuje. Dwa nowe przypadki

Dwa nowe przypadki świńskiej grypy w Polsce - tym razem choroba zaatakowała w Starachowicach i Siedlcach - dowiedział się portal tvn24.pl. Ogólna liczba zarażonych wzrosła do 93.

Elbrus na razie pokonał Melę i Żelechowskiego

Jak na razie w potyczce z niepełnosprawnymi śmiałkami góra Elbrus jest górą. Bardzo zła pogoda zmusiła Jasia Melę i niewidomego Łukasza Żelechowskiego do powrotu do bazy. Teraz czekają na poprawę pogody i przymierzają się do drugiego ataku na szczyt.

Motocykliści zablokowali A4. Gigantyczne nerwy i korki

Motocykliści, którzy mają dość płacenia takich samych stawek za przejazd A4 jak samochody osobowe, skutecznie zablokowali wjazdy na autostradę w Katowicach i Krakowie. Akcja motocyklistów od razu wywołała gigantyczne korki i kosztowała sporo nerwów kierowców unieruchomionych aut.

Milicjanci rozpędzili wiec w Moskwie

Milicja zatrzymała w centrum Moskwy prawie 50 osób uczestniczących w tzw. Marszu Niezgody, w tym lidera zdelegalizowanej Partii Narodowo-Bolszewickiej (PNB) Eduarda Limonowa. Milicjantów było o wiele więcej niż protestujących - relacjonuje agencja Reutera.

"Bohaterstwo powstańców podziwiali wrogowie"

Powstanie Warszawskie było wielkim wybuchem polskiego dążenia do wolności, a bohaterstwo powstańców podziwiali nawet ich wrogowie - mówił prezydent Lech Kaczyński podczas rozpoczęcia obchodów 65. rocznicy Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich w Warszawie.

ŁKS tęskni za Listkiewiczem

- W tym roku po raz pierwszy system licencyjny został potraktowany poważnie – oświadczył w „Faktach po Faktach” TVN24 Jakub Kwiatkowski. Rzecznik PZPN tłumaczył w ten sposób decyzję o tym, że ŁKS Łódź nie zagra w piłkarskiej ekstraklasie. – Jak był prezes Listkiewicz, to potrafił znaleźć jakieś wyjście – ripostował Grzegorz Klejman, współwłaściciel ŁKS Łódź.

Strażacy ratują kota przed upraniem

W ostatniej chwili udało się uratować kota, który znajdował się w uruchomionej pralce, zaprogramowanej na cykl gotowania - poinformowali w piątek strażacy z Hanoweru, których wezwano na ratunek.

Olechowski: zostawić TVP1, resztę sprywatyzować

Jeden program telewizyjny i dwa radiowe jako publiczne, reszta do prywatyzacji na czele z "Dwójką" TVP - taki plan dla mediów publicznych ma Andrzej Olechowski, szef rady programowej Stronnictwa Demokratycznego. - Nie trzeba mieć stopnia doktora habilitowanego z fizyki jądrowej, żeby przeprowadzić zmiany - przekonywał w "Faktach po Faktach" TVN24.

Niewidome dzieci odzyskały szkołę

Gdy dwa lata temu szkołę dla niewidomych dzieci w Laskach strawił pożar, wszyscy mieli świadomość, że to prawdziwa katastrofa. Ale już za miesiąc w nowej szkole zabrzmi pierwszy dzwonek. Wszystko dzięki bezinteresownej pomocy, która nadeszła z całej Polski.