Najnowsze

Najnowsze

Jeszcze nie służy w USA,</BR>dostanie go też Izrael

Izrael dostanie od USA swoje pierwsze myśliwce F-35 dopiero w 2018 roku. To ponad rok później, niż pierwotnie przewidywano - donosi izraelski dziennik "Haarec". Myśliwiec piątej generacji nie wszedł jeszcze do służby w USA i znajduje się dopiero w fazie testów.

Łukaszence kojarzy się z wojną

Dzisiejsze wydarzenia w polityce światowej wywołują skojarzenia z okresem II wojny światowej, a przeciwko Białorusi trwa wojna informacyjna i polityczna - to opinia prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki wygłoszona podczas obchodów Dnia Zwycięstwa.

Niemcy się liczą. Pierwszy raz od zjednoczenia

W Niemczech rozpoczął się pierwszy od zjednoczenia kraju w 1990 roku spis powszechny, któremu towarzyszą nieliczne protesty przeciwników gromadzenia danych osobowych. Władze zapewniają, że dane wykorzystane będą tylko do celów statystycznych.

Mercedes wjechał pod pociąg. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w poniedziałek po godz. 13 na przejeździe kolejowym w Łajsach pod Gietrzwałdem w woj. warmińsko-mazurskim. Na niestrzeżonym przejeździe samochód osobowy zderzył się z pociągiem towarowym. Ranni z niewielkimi obrażeniami trafili do szpitala w Olsztynie.

"Fakt" zamknął swoje forum

Wydawca "Faktu", Ringier Axel Springer Polska tymczasowo zawiesił możliwość pisania komentarzy na należących do koncernu stronach internetowych. To efekt pozwu, który szef MSZ Radosław Sikorski skierował przeciw wydawcy za antysemickie i obraźliwe wpisy na swój temat.

Dowódcy NATO ćwiczyli w Warszawie

Najwyżsi rangą wojskowi dowódcy NATO i szefowie sztabów generalnych państw członkowskich spotkali się w poniedziałek w Warszawie na ćwiczeniu dowódczo-sztabowym "Allied Reach 2011". Jak powiedział szef MON, dla polityków to okazja, by zasięgnąć opinii wojskowych.

"Idzie na czołówkę". O włos od tragedii

O włos od czołowego zderzenia z Oplem znalazł się jeden z Reporterów 24 - mackaw. Wchodząc w łuk drogi w miejscowości Ropa (woj. małopolskie), mackaw zauważył na swoim pasie inne auto osobowe. Nieprawidłowo wyprzedzający Opel jechał wprost na niego. Na szczęście skończyło się tylko na strachu.

Drogowy furiat w rękach policji

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny, który w ubiegłym tygodniu zaatakował kierowcę samochodu osobowego na ulicy Brzezińskiej w Łodzi. Mężczyzna wpadł w furię, kiedy kierowca fiata Seicento zatrąbił po tym, jak ten zajechał mu drogę. Zdarzenie zarejestrował przejeżdżający tamtędy kierowca. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy.

Nacjonalista postrzelony. Zamieszki podczas parady

Jedna osoba została postrzelona podczas obchodów Dnia Zwycięstwa we Lwowie na zachodniej Ukrainie. Doszło tam także do niewielkich starć między nacjonalistami a zwolennikami sił prorosyjskich.

Wałęsa: Ja zawsze idę za lepszym

Na czwórkę z minusem ocenia działalność rządu Donalda Tuska były prezydent Lech Wałęsa. Jak podkreślił, premier nie miał łatwo, ale jakoś dał radę. - Kryzys i katastrofa to wszystko go wybijało z rytmu. Ale oceniam go na cztery z minusem - powiedział Wałęsa. Zaznaczył, że "na razie" nadal wspiera rząd i Platformę Obywatelską.

Krytykował rząd. Zabronili mu wyjazdu

Władze chińskie zabroniły pisarzowi i krytykowi rządu, Liao Yiwu, wyjazdu na festiwal literacki do Australii i ostrzegły go, by nie publikował za granicą żadnego ze swych "kontrowersyjnych" dzieł - poinformowali organizatorzy festiwalu.

Kaczyński broni SPEC przed prywatyzacją

Jarosław Kaczyński wzywa do przeprowadzenia w Warszawie referendum w sprawie prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej SPEC SA. Miałoby się ono odbyć razem z jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Polański pokaże "Rzeź". Z Jodie Foster i Kate Winslet

Na festiwalu filmowym w Wenecji na przełomie sierpnia i września zostanie zaprezentowany najnowszy film Romana Polańskiego "Carnage" ("Rzeź") - podał włoski dziennik "La Repubblica". I zapowiedział, że reżyser będzie obecny na tej imprezie.

Kolejna elektrownia atomowa kończy pracę

To była propozycja nie do odrzucenia. Operator elektrowni atomowej Hamaoka w środkowej części Japonii zgodził się na prośbę rządu, by zamknąć siłownię, dopóki nie zostaną w niej zbudowane dodatkowe systemy bezpieczeństwa.

Co robili Pakistańczycy podczas ataku na Osamę?

Operacja, podczas której amerykańscy komandosi zabili bin Ladena od przeszło tygodnia rozbierana jest na czynniki pierwsze. Właściwie codziennie pojawiają się nowe szczegóły nt. działań Amerykanów. Ale co robili w tym czasie ich pakistańscy sojusznicy? To przecież na ich terenie doszło do akcji. Do lokalnych źródeł policyjnych i wojskowych dotarli dziennikarze Radia Mashaal.

Podniebna taksówka premiera Tuska

Premier Donald Tusk traktuje rządowe samoloty jak podniebną taksówkę. Od listopada 2007 roku do marca 2011 roku latał rządowym samolotem do i z Gdańska 175 razy - ustalił "Wprost". Tygodnik pisze, że weekendy premiera trwają często od piątku do poniedziałku, a szef rządu potrafi latać z Sopotu do stolicy kilka razy w tygodniu.

Zgaduj - zgadula, kto szefem CIA?

Pakistańskie media zdekonspirowały szefa placówki CIA w Islamabadzie - po raz drugi w ciągu pół roku. Choć - jak twierdzi agencja Associated Press - tym razem podano niewłaściwe nazwisko.

Dwie głowy, jedno ciało

Dwie syjamskie bliźniaczki o dwóch głowach i jednym ciele przyszły na świat w szpitalu w Suining w południowo-zachodnich Chinach. Badanie USG wykazywało, że w łonie matki jest tylko jeden płód.

Ojciec Tadeusz superstar

Owacjami na stojąco przywitali dyrektora Radia Maryja wierni obecni na niedzielnej mszy wieńczącej szczeciński Marsz dla Życia. Msza odbyła się w bazylice archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Tadeusz Rydzyk nie krył zadowolenia. Uśmiechając się szeroko podziękował wszystkim za przywitanie, po czym odśpiewał razem z wiernymi pieśń dziękczynną.

"Dostąpi wielkiego honoru od Boga"

Słowa otuchy dla zwolenników Osamy bin Ladena znalazł jeden z jego dalszych współpracowników, współzałożyciel indoenzyjskiej Dżimah Islamii, Abu Bakar Baszir. Indonezyjczyk jest sądzony w Dżakarcie za terroryzm.

1/4 Litwinów: stosunki z Polską są złe

27,2 proc. Litwinów źle ocenia stosunki litewsko-polskie, natomiast 21,4 proc. z nich uważa, że priorytetem litewskiej polityki zagranicznej powinna być ich poprawa - wynika z sondażu instytutu Prime Consulting, który opublikował tygodnik "Veidas".

Komu miliony dolarów za śmierć Osamy?

W 2001 roku za głowę Osamy bin Ladena Amerykanie wyznaczyli 25 mln dolarów nagrody. Trzy lata później podnieśli stawkę do 50 mln. Teraz, gdy Osama nie żyje, powstało pytanie - komu należy się nagroda? Nowojorscy kongresmeni mają pomysł.

Najsłynniejsza Libijka uciekła z ojczyzny

Iman al-Obeidi - najsłynniejsza Libijka, której oskarżenia o gwałt wobec żołnierzy Muammara Kaddafiego zelektryzowały świat - uciekła ze swojej ojczyzny. W wywiadzie dla CNN Obeidi opowiada, jak udało jej się wyjechać ze wstrząsanego wojną kraju.

Tonęli w wodzie i pod zwałami błota

Co najmniej 11 osób zginęło po przejściu burzy tropikalnej Aere nad wschodnią częścią Filipin. Wichura zrywała linie wysokiego napięcia i powodowała osunięcia ziemi w prowincji Catanduanes na wschodzie Filipin oraz sztorm w rejonie Zatoki Manilskiej.

Kradli beton z autostrady. Grozi im 5 lat więzienia

5 lat więzienia grozi trzem mężczyznom zatrzymanym przez policję za kradzież betonu z budowy podkarpackiego odcinka autostrady A4. Zatrzymani byli pracownikami firm dostarczających beton na budowę drogi. Ukradziony towar sprzedawali po zaniżonych cenach innym firmom budowlanym.

20 tys. żołnierzy, czołgi, śmigłowce. Rosja świętuje

Na Placu Czerwonym w Moskwie o godzinie 8 polskiego czasu rozpoczęła się defilada wojskowa z okazji 66. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Odebrał ją prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w towarzystwie premiera Władimira Putina i ministra obrony Anatolija Sierdiukowa. - Rozgromiliśmy nazistów, nie pozwoliliśmy im rządzić światem, przesądziliśmy o wyniku II wojny światowej - oznajmił Dmitrij Miedwiediew występując przed defiladą.

Wywiad mógł uratować Polaka?

Przez dwa miesiące po porwaniu Piotra Stańczaka nie działał polski wywiad wojskowy w Afganistanie, informuje "Rzeczpospolita". Gdyby funkcjonował, być może inżyniera Geofizyki Kraków udałoby się uratować. Doniesieniom gazety zaprzecza jednak Służba Wywiadu Wojskowego.

Koniec z budową autostrad

Po 2012 roku budowa autostrad stanie w miejscu. Wtedy właśnie zakończą się obecnie realizowane inwestycje, a rząd nie planuje rozpoczęcia nowych. Powodem jest brak pieniędzy - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Nowe środki pojawią się dopiero w 2015 roku. Do tego czasu ok. 200 małych firm budowlanych może zbankrutować.

"To było najdłuższe 40 minut mojego życia"

- To było najdłuższe 40 minut mojego życia - powiedział w wywiadzie dla popularnego programu telewizji CBS "60 Minutes" Barack Obama o swoim oczekiwaniu na efekt trwającej właśnie tyle czasu operacji amerykańskich sił specjalnych w Pakistanie, w której został zabity przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden. Prezydent USA podkreślił także, że wydał zgodę na operację nie mając pewności, czy terrorysta znajduje się w rezydencji w Abbottabadzie. Szanse na to oceniał - jak powiedział - pół na pół.