Najnowsze

Najnowsze

Skarby hrabiny z rodziny Rothschildów na aukcji

Trzy największe skarby z kolekcji biżuterii Hannah, hrabiny Rosebery z rodziny Rothschildów, będą dziś wylicytowane w Londynie. Diamentowa tiara z perłami wraz z dopasowanymi do niej bransoletką i broszką mają najwyższą cenę wywoławczą spośród biżuterii wystawionej na aukcji. To ponad 3 mln dolarów.

REM ocenia: rasizm u Wojewódzkiego i Figurskiego

W audycji Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego doszło do drastycznej demonstracji ksenofobii wobec ciemnoskórego obywatela Polski – napisała Rada Etyki Mediów. – Nasz program to żart, a Rada wyjęła nasze wypowiedzi z kontekstu – odpowiada Figurski w rozmowie z tvn24.pl

Rana głowy, poparzone ręce. "Czeka go zabieg estetyczny"

Prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah, który w piątek został ranny w ataku w Sanie i przebywa w saudyjskim szpitalu w Rijadzie, jest w stanie stabilnym - zapewnił w środę przedstawiciel władz Arabii Saudyjskiej. Nazwał "bezpodstawnymi" doniesienia mediów o pogorszeniu się stanu zdrowia Salaha.

"Być może nigdy nie ustalimy źródła zakażeń"

- Możliwe, że nigdy nie uda się ostatecznie zidentyfikować źródła epidemii zakażeń szczepem pałeczki okrężnicy EHEC - przyznali w środę w Berlinie przedstawiciele niemieckich władz. Zaznaczyli jednak, że liczba zakażeń spada, co daje powody do ostrożnego optymizmu.

Graś: Tusk nie zastąpi Grabarczyka

- Info w "Rzepie" o tym, że premier ma "zastąpić" Grabarczyka jest nieprawdziwe. Artykuł z gatunku politycznych ploteczek a nie informacji - napisał na Twitterze rzecznik rządu Paweł Graś, komentując doniesienia "Rzeczpospolitej", jakoby premier Tusk zamierzał odwołać ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka i chciał sam przejąć kierowanie resortem.

Niemcy kłócą się z Danią o granicę

Zaostrza się duńsko-niemiecki spór, związany z planowanym przez Kopenhagę przywróceniem kontroli na granicy. We wtorek sekretarz stanu w niemieckim MSZ Werner Hoyer oświadczył, nie wymieniając zresztą Danii, że chęć przywracania kontroli to "igranie z ogniem nacjonalizmu".

Zabójczy atak drona. 23 zabitych

23 domniemanych rebeliantów zginęło w środę w ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego na północy Pakistanu w pobliżu granicy z Afganistanem - poinformował przedstawiciel pakistańskiego wywiadu.

Będzie młody szef IPN, będą zmiany

38-letni Łukasz Kamiński to kandydat na nowego szefa Instytutu Pamięci Narodowej. Głosowanie w Sejmie tej sprawie już w piątek. W czwartek sejmowa komisja sprawiedliwości zdecyduje, czy rekomendować Izbie wybór Łukasza Kamińskiego na prezesa IPN. Komisja miała to zrobić w środę, jednak decyzję przełożono. Na środowym posiedzeniu komisji Kamiński przyznał, że jego błędem był komentarz do sprawy Lecha Wałęsy. Co dla IPN będzie oznaczał młody szef? Sam kandydat zapowiada duże zmiany.

TK: Komisja Majątkowa częściowo niekonstytucyjna

Tylko jeden z zaskarżonych przepisów o Komisji Majątkowej jest niezgodny z konstytucją - uznał Trybunał Konstytucyjny. Procesy w sprawach pozostałych po komisji mogą się toczyć "na ogólnych zasadach prawa", wyrok nie będzie w tym przeszkadzać. Sędziowie złożyli trzy zdania odrębne od wyroku.

9,3 mln maturzystów. 3/4 pójdzie na studia

W Chinach zakończył się właśnie gaokao - czyli największy na świecie egzamin dojrzałości. Oznacza to zakaz ruchu w pobliżu szkół, "czarną listę" uczniów przyłapanych na ściąganiu, a nawet samobójstwa tych, którzy oblali. Tematy prac pisemnych: "Nie bądź mierny" albo "Chiński pokojowy rozwój na scenie światowej".

Prawnik pokojówki szuka innych ofiar DSK: Zadzwońcie, pomogę

Prawnik pokojówki - niedoszłej rzekomej ofiary Dominique'a Strauss-Kahna - zaapelował do innych kobiet, które mogły paść ofiarą molestowania ze strony byłego szefa MFW. - Dzwońcie, kontaktujcie się ze mną, chcemy wam pomóc - powiedział w programie francuskiej telewizji.

Dostał mandat poselski od koleżanki

Odwołany w maju szef wyższej izby rosyjskiego parlamentu Rady Federacji Siergiej Mironow dostał od partyjnej koleżanki miejsce w izbie niższej - Dumie. Posłanka zrzekła się mandatu na rzecz Mironowa uznając to za "sprawę honoru".

Oślepili laserem załogę Boeinga

Niebezpieczne zabawy laserem w rejonie lotniska omal nie zakończyły się katastrofą samolotu pasażerskiego. Do incydentu doszło we wtorek późnym wieczorem w Rostowie nad Donem w południowej Rosji.

Kierowca i pasażer nie mieli szans

Na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Przerzeczyn Zdrój (woj. dolnośląskie) samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Auto jest zmiażdżone - trwa akcja ratunkowa. Jak dotąd stwierdzono zgon jednej osoby. Stan zdrowia pozostałych pasażerów osobówki nie jest znany. Informacje oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na adres Kontaktu 24.

Woda odcięła miasteczko od świata

Pozalewane drogi, zerwane mosty, podmyte domy - tak wygląda krajobraz na Słowacji, gdzie w nocy z wtorku na środę przeszły gwałtowne burze i ulewy. Najgorsza sytuacja jest w miejscowości Pila, gdzie woda zerwała most, czyniąc miasteczko całkowicie odciętym od świata.

Pierwsze takie zdjęcie w historii. I zapewne ostatnie

Wyjątkowe zdjęcie z kosmosu. Po raz pierwszy w historii udało się uchwycić obraz amerykańskiego wahadłowca Endeavour przycumowanego do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zdjęcie zrobił, podróżujący Sojuzem na Ziemię włoski astronauta Paolo Nespoli.

Barbie winna zagłady lasów równikowych

- Barbie, to koniec. Nie umawiam się z dziewczynami, które są za wycinaniem lasów. Ken - taki banner zawisł na budynku firmy Mattel w Los Angeles. Za przedsięwzięciem stoi Greenpeace, które oskarża firmę o produkowanie opakowań dla lalek z drewna pochodzącego z zagrożonych deszczowych lasów równikowych w Indonezji.

Macio Moretti

Macio Moretti - (Maciej Moruś) urodził się w 1975 r. w Warszawie. Perkusista, basista, multiinstrumentalista oraz ceniony i nagradzany grafik. Jedna z najważniejszych postaci stołecznej alternatywy muzycznej. Założyciel i muzyk wielu zespołów, m.in. Starzy Singers, Baaba, Shofar i Paris Tetris. Ostatnio najbardziej zajęty w newjazzowej formacji Mitch&Mitch, z którą w 2010 r. nagrał album „XXII Century Sound Pioneers”. Współzałożyciel wytwórni muzycznej lado ABC.

Krzysztof Rybiński

Krzysztof Rybiński - doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Ukończył studia na Wydziale Matematyki i Informatyki oraz na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, tam też uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych o specjalności ekonometrycznej. Habilitację uzyskał w Szkole Głównej Handlowej. Pracował jako informatyk w firmie komputerowej w Japonii, następnie jako pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Był także konsultantem Banku Światowego, Uniwersytetu Środkowo-Europejskiego oraz dyrektorem administracyjnym w Centrum Badań Ekonomicznych Europy Środkowej i Wschodniej. Autor wielu publikacji naukowych i prasowych w zakresie ekonomii. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym Szkoły Głównej Handlowej. Od września 2010 sprawuje stanowisko rektora Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie.

Godzina policyjna dla kotów

Władze Sydney wprowadzą godzinę policyjną dla kotów na niektórych przedmieściach. Domowe kocury będą musiały pozostawać od zmierzchu do świtu w domowym zaciszu, co ma zahamować ich nocne polowania na dziko żyjące zwierzęta, przede wszystkim - oposy.

Krzysztof Pomian

Krzysztof Pomian - filozof, historyk, eseista. W latach 1952-1957 studiował na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Warszawskiego; na tym samym wydziale obronił pracę doktorską i habilitacyjną oraz pracował jako adiunkt w Katedrze Historii Filozofii Narodowej. Do 1972 pracował w dziale rękopisów Biblioteki Narodowej, następnie wyjechał do Francji. We Francji został w 1984 profesorem w Krajowym Ośrodku Badań Naukowych (Centre national de la recherche scientifique, CNRS). Od 1999 jest także profesorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a od stycznia 2001 jest dyrektorem tworzonego w Brukseli Muzeum Europy. Autor prac o filozofii współczesnej oraz związkach filozofii z polityką, m.in. zbioru esejów Filozofowie w kręgu polityki.

Katarzyna Górak Sosnowska

Katarzyna Górak Sosnowska - dr, adiunkt w Katedrze Socjologii SGH i od października 2010 - w Katedrze Arabistyki i Islamistyki UW; trener i wykładowca. Zajmuje się społeczno-gospodarczymi problemami świata arabskiego, społecznościami muzułmańskimi w Europie oraz edukacją międzykulturową.

Jak wróżbita oszukał FBI

Policjanci i FBI dali wyprowadzić się w pole wróżbicie, który wskazał im rzekomą masową mogiłę w Teksasie. Spalone, rozczłonkowane ciała 30 osób miały spoczywać w grobie w wiejskim domu. FBI dało wiarę i przeszukało teren. Jak się okazało, żadnej zbrodni, ani tym bardziej grobu nie było.

Brytyjczycy straszą tężcem w Polsce

Brytyjskie ministerstwo zdrowia wydało ulotkę informującą, że przed podróżą do Polski należy koniecznie zaszczepić się na tężec. Na ulotce widnieje walizka z flagami pięciu państw - w tym Polski - z przyporządkowanymi do nich nazwami chorób zakaźnych. - To ostrzeżenie jest absolutnie bezsensowne - mówi w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Jan Orgelbrand, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego.

"Co lubisz w sypialni?" Łzawa spowiedź kongresmena

Anthony Weiner, bohater "skandalu majtkowego" przez Twittera pytał młode kobiety, co mają na sobie i co lubią w sypialni. Wczoraj do swoich występków przyznawał się ze łzami w oczach. - Przepraszam moją żonę, rodziny, przyjaciół i zwolenników. Jest mi wstyd z powodu mojego strasznego błędu i czynów - mówił na konferencji prasowej kongresmen.

Wzrost napięcia na półwyspie

- Korea Północna przetestowała w ubiegłym tygodniu rakietę krótkiego zasięgu typu KN-06 ziemia-powietrze, którą odpalono z zachodniego wybrzeża kraju - poinformował przedstawiciel Korei Południowej. Sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest znów napięta, a pokojowe rozmowy nie mogą dojść do skutku.

Będzie "niższy poziom testosteronu"

Jeśli zostanie wybrana na szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, na szczytach tej instytucji będzie niski "poziom testosteronu". Mowa o Christine Lagarde. Takiego argumentu używa francuska minister finansów zabiegając o kierowanie MFW.

Polak chował się w walizce i kradł

Jako "nowatorskie" metody hiszpańska policja określiła działania dwóch Polaków oskarżonych o okradanie turystów podróżujących autobusem. Jeden z mężczyzn chował się w walizce, którą jego wspólnik chował w bagażniku. W czasie podróży wychodził z ukrycia i okradał bagaże pasażerów.

Komisja Majątkowa przed Trybunałem

Trybunał Konstytucyjny w środę ma zająć się wnioskiem posłów SLD o uznanie niekonstytucyjności przepisów o byłej Komisji Majątkowej, która przez 22 lata zwracała Kościołowi katolickiemu mienie zagrabione w latach 50. w PRL. TK już dwa razy odraczał posiedzenie w tej sprawie.