Najnowsze

Najnowsze

"Nie robię blackoutu". Tweetujący podzieleni ws. cenzury i protestu

"Przestają tweetować. To dziś mój ostatni wpis" - piszą użytkownicy Twittera, którzy protestują przeciwko możliwości cenzurowania wpisów w niektórych krajach. Niektórzy jednak nie chcą przyłączyć się do protestu, argumentując, że nowe przepisy są korzystne dla użytkowników, inni deklarują, że nie są w stanie przeżyć bez "ćwierkania".

Zdjęcie zaginionego dziecka dostaniesz na komórkę

Już niebawem nie powinno nas dziwić otrzymanie esemesa ze zdjęciem zaginionego dziecka oraz opisem jego wyglądu. Fundacja ITAKA przygotowuje dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych koncepcję wdrożenia systemu Child Alert, pozwalającego na natychmiastowe rozpowszechnienie informacji w sytuacji zaginięcia dziecka. Oprócz esemesów, informacje te wyświetlane mają być na billboardach wzdłuż autostrad, w telewizji, radiu i internecie.

Litwa: swastyka to nasze dziedzictwo

Litewski sąd uznał, że znak swastyki odnosi się nie tylko do symboliki nazistowskich Niemiec, ale nawiązuje też do dziedzictwa historycznego Litwy. - Propagowanie tego symbolu nie jest karalne - brzmi decyzja sądu, rozpatrującego sprawę plakatów ze swastyką użytych na pochodzie.

Chavez będzie rządził do  2031 r.?

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez chce pozostać przy władzy jeszcze prawie 20 lat. - Zrobię wszystko, by sprawować urząd prezydenta przez kolejne kadencje: od 2013 do 2031 roku - oświadczył w piątek Chavez na spotkaniu z dziennikarzami.

Tam Ziemia trzęsie się coraz częściej i tak już zostanie

Japońscy sejsmolodzy przestrzegają: prawdopodobieństwo bardzo silnych trzęsień ziemi w samym Tokio na przestrzeni najbliższych lat jest bardzo wysokie. Już teraz ziemia w okolicy miasta trzęsie się pięć razy częściej niż w poprzednich dekadach.

Śmierć w rowie

Tragedia na krajowej "dwójce". W wypadku zginął 40-letni mężczyzna. Jadąc w kierunku Białej Podlaskiej, kierowca, na prostym odcinku drogi, zjechał z pasa i uderzył w znajdujące się tam drzewa. Samochód wpadł do rowu. Przybyli na miejsce policjanci próbowali reanimować kierowcę, jednak wezwane pogotowie stwierdziło zgon.

Seksualność Polaków: rewolucja czy ewolucja?

Dziś będziemy zaglądać do sypialni Polaków. I nie tylko sypialni. Nasze erotyczne fantazje są coraz śmielsze, coraz odważniej je realizujemy i jesteśmy coraz bardziej zadowoleni z życia seksualnego - to teoria potwierdzana przez kolejne raporty seksuologów analizujących ankiety. Więcej, kto wie czy nie dużo więcej, można dowiedzieć się jednak obserwując prężnie rozwijający się rynek sklepów i klubów ze słowem "sex" w nazwie.

Obrzucili parlament bananami. Przez "Goryla"

Parlament i pałac prezydencki obrzucono jajkami i bananami podczas wielotysięcznej demonstracji w Bratysławie. Manifestujący wyrazili w ten sposób swoje niezadowolenie z prowadzonej w kraju polityki i oburzenie doniesieniami o korupcji oraz powiązaniach polityków z wpływowym biznesem.

Premiera zawodzi intuicja? "Jestem omylny"

Niezależnie, co i kiedy zrobił, co powiedział, co zaproponował, a z czego zrezygnował - poparcie jego partii cały czas było rekordowo wysokie. Premier Donald Tusk do tej pory wiedział, kiedy trzeba bronić swoich racji, a kiedy warto poświęcić nawet najbliższego współpracownika. W ostatnich tygodniach naraził się pacjentom, lekarzom, aptekarzom, a teraz jeszcze internatutom. Czy Donalda Tuska zawodzi polityczna intuicja?

Gaz ulatniał się w sklepie, bo ochroniarzowi wypadł pistolet

W piątek wieczorem w Chrzanowie, w jednym z dużych dyskontów pracownice poczuły gaz i wezwały policję. Okazało się, że ochroniarzowi wypadł pistolet, w efekcie czego rozszczelnił się nabój z gazem. Informacje o niecodziennym zajściu zamieścił w serwisie Kontaktu 24 @SLIMF.

"Nikt niczyich maili nie przegląda i nie będzie"

- Moim zdaniem tam nie chodzi o wolność. Tam chodzi o coś znacznie głębszego i poważniejszego, o sposób istnienia - tak o protestach ws. ACTA powiedział Ludwik Dorn przedstawiciel Solidarnej Polski. Sławomir Neumann (PO) zapewniał, że po podpisaniu ACTA nikt nikomu maili przeglądać nie będzie. W "Rozmowie Bardzo Politycznej" w TVN24 goście spierali się na temat kontrowersyjnej umowy.

Castro odmłodzi aparat państowy?

Pierwsza krajowa konferencja Partii Komunistycznej na Kubie. Po ponad 50 latach od kubańskiej rewolucji członkowie partii spotkają się, by porozmawiać o przyszłości swojego kraju.

Był przeciw ACTA? Jest nadal? W co gra Gowin?

Starcie w sprawie ACTA trwa nie tylko na ulicach. Wiele wskazuje, że spory toczą się także wśród samych ministrów. Jarosław Gowin oświadczył, że dokumentu regulującego ruch w sieci - od początku nie chciał. Sprawę komplikuje jeszcze sprawa znikającej depeszy Polskiej Agencji Prasowej i późniejszego, złagodzonego stanowiska ministra sprawiedliwości.

Kosmiczna ciężarówka przywiozła jedzenie

Rosyjski bezzałogowy statek transportowy przycumował w nocy z piątku na sobotę do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) - poinformowało rosyjskie centrum lotów kosmicznych pod Moskwą.

Rosja: Sankcje na Syrię nie do przyjęcia

Rosja nadal blokuje w Radzie Bezpieczeństwa ONZ rezolucję w sprawie Syrii - poinformowała w piątek agencja dpa, powołując się na źródła dyplomatyczne. Ambasador Rosji przy ONZ oświadczył, że najnowszy projekt rezolucji jest nie do przyjęcia.

W Japoniii zatrzęsła się ziemia

Trzęsienie ziemi o sile 5,5 stopnia w skali Richtera nawiedziło w sobotę rano wschodnią Japonię - poinformowała japońska agencja meteorologiczna. Nie ma informacji o ewentualnych ofiarach lub zniszczeniach.

"Cudowny materiał" świetnie destyluje wódkę

Grafen - "cudowny materiał", za który jego twórcy dostali nagrodę Nobla. Wiadomo, że jest niezwykle wytrzymały, świetnie przewodzi prąd i ciepło. Naukowcy na całym świecie nieustannie eksperymentują z grafenem i starają się dokładnie poznać jego właściwości. Właśnie w ten sposób grupa brytyjskich naukowców przypadkowo dokonała ciekawego odkrycia. Okazało się, że grafen świetnie nadaje się do destylacji alkoholu.

Pożegnanie Ireny Jarockiej. "Śpiewając miłuję"

Na warszawskich Starych Powązkach pochowano w piątek Irenę Jarocką. Nabożeństwo żałobne w intencji zmarłej piosenkarki odprawiono w kościele św. Karola Boromeusza. Następnie rodzina, przyjaciele i wielu fanów artystki odprowadzili urnę z prochami zmarłej artystki do katakumb. Na tablicy nagrobnej wyryto napis - "Śpiewając miłuję".

Mróz odstraszył demonstrantów?

Zapowiadany na dziś warszawski protest przeciw ACTA nie pobił rekordów popularności. Było mroźno, a spośród 6 tys. osób, które deklarowały w sieci obecność, na Krakowskim Przedmieściu pojawiło się kilkaset. Pojawił się też Janusz Palikot, ale został wygwizdany przez demonstrantów.

Klich: Nie nagrywałem osób, którym ufałem

- Nieoficjalnie poinformowano mnie, że przez pomyłkę znalazło się to (nagranie - red.) na serwerze ministerstwa infrastruktury. Jak zgrywałem pliki, mogłem się pomylić, że zamiast na komputer (...) poszło to na serwer - mówił w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Edmund Klich o sposobie, w jaki wyciekła rozmowa, którą nagrał z szefem MON. Nagranie miał odnaleźć i rozpowszechnić jeden z członków komisji badającej przyczyny katastrofy.

Prawnik wygrywa z Kancelarią Prezydenta

To szef Kancelarii Prezydenta decyduje o dostępie do informacji publicznej - uznał Naczelny Sąd Administracyjny. Tym samym NSA oddalił skargę kasacyjną Pałacu na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w tej sprawie. Zaczęło się od skargi, jaką złożył prawnik, Marek Domagała po tym, jak Kancelaria Prezydenta odmówiła mu dostępu do ekspertyz, na podstawie których prezydent podpisał ustawę o OFE.

Pokojowy Nobel dla Bialackiego?

Posłowie polskiego parlamentu sygnowali wniosek do Komitetu Noblowskiego o rejestrację kandydatury białoruskiego opozycjonisty Alesia Bialackiego do Pokojowej Nagrody Nobla. W inicjatywę zaangażowały się zaskakująco zgodnie zarówno PO, jak i PiS. Wniosek spotkał się z bardzo pozytywną reakcją białoruskiej opozycji.

"Policjanci trochę kluczą i idą w złym kierunku"

- Fakt powołania specjalnej grupy świadczy o tym, że dla policji jest to sprawa priorytetowa. - powiedział w "Tak jest" w TVN24 Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta. Jak podkreślił, policja prowadzi obecnie w sprawie zaginięcia półrocznej Magdy szereg czynności, które mogą pomóc ustalić wersję wydarzeń i określić miejsce pobytu dziewczynki, jednak w niektórych kwestiach "trochę kluczą na ślepo i idą w złym kierunku". Jest jednak przekonany, że policja "koncentruje się na porwaniu na zamówienie".

"W sprawie ACTA potrzebne są debaty"

- Zrobienie debaty sejmowej nie uspokoi młodych ludzi - stwierdziła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz. Według niej należałoby zastosować nowatorską metodę, tzw. panele społeczne, czyli debaty, organizowane we wszystkich miastach wojewódzkich w kraju, a także przeprowadzanie z nich transmisji. Lipowicz zapewniła, że jest gotowa objąć nad nimi patronat.

Sarkozy zmienił zdanie. Francuzi wrócą do walki

- Francja wycofa się z Afganistanu do końca 2013 roku, na rok przed zakończeniem tam misji NATO - zapowiedział Nicolas Sarkozy po rozmowach z prezydentem Afganistanu Hamidem Karzajem. Francuski prezydent po ostatnim krwawym ataku na żołnierzy swojego kraju mówił nawet o natychmiastowym wycofaniu się i tymczasowo zawiesił działania bojowe.

"Może i my mamy Schettino, ale wy macie Auschwitz"

- Czy ktokolwiek jest zaskoczony tym, że Costa Concordią dowodził Włoch? Trudno sobie wyobrazić, że to Niemiec, albo Brytyjczyk uderzyłby w skały a potem uciekł - napisał komentator gazety "Der Spiegel". Kąśliwe słowa wywołały natychmiastową reakcję Włochów. Ambasador Włoch w Berlinie mówi o "wulgarnych i prostackich twierdzeniach". Gazeta "Il Giornale" poszła nawet dalej. - Może i mamy Schettino, ale wy macie Auschwitz - napisał włoski komentator.