Najnowsze

Najnowsze

Ksiądz oskarżony o pobicie uczniów

Prokuratura w Nysie (Opolskie) oskarżyła księdza, który uczył religii w jednej ze szkół, o spowodowanie obrażeń i naruszenie nietykalności cielesnej uczniów. Poszkodowani to dwaj 12-letni chłopcy.

Projekt Sikorskiego na razie nie wystartuje

Wbrew oczekiwaniom Polski w czwartek ministrowie spraw zagranicznych państw UE nie podejmą decyzji ws. powołania Europejskiego Funduszu na rzecz Demokracji, projektu wymyślonego przez Radosława Sikorskiego. - Nie jesteśmy gotowi - mówią politycy z otoczenia szefowej dyplomacji UE Catherine Ashton.

Historyczna wizyta Clinton

Hillary Clinton jest pierwszym od ponad 50 lat sekretarzem stanu USA odwiedzającym Birmę. Będzie przekonywała nowe, cywilne władze do kontynuowania reform.

"Nie chciałem wykrwawiać najlepszych ludzi"

- Hamowałem procesy walki, bo nie chciałem wykrwawiać najlepszych ludzi - zeznał Lech Wałęsa podczas procesu ws. masakry robotników Wybrzeża w grudniu 1970 r. Jak mówił były prezydent przed Sądem Okręgowym w Warszawie, niektórzy niezorientowani mogli uznać, że pomaga on "staremu systemowi", ale on "zachowywał się racjonalnie i ostrożnie".

Pożar zaskoczył ich w nocy

Dziewięć osób zginęło, a 30 zostało rannych w pożarze, jaki wybuchł w jednej z najgęściej zaludnionych dzielnic Hongkongu. Wśród poszkodowanych jest kobieta w zaawansowanej ciąży i dziecko.

"Wielkie przemówienie" Sikorskiego

Angela Merkel chwali wystąpienie ministra Radosława Sikorskiego w Berlinie. Pozytywnie o słowach szefa polskiego MSZ pisze też niemiecka prasa: "Die Welt" nazwał je "wielkim przemówieniem", a "FAZ" pisze, że to "godny uwagi apel z Warszawy, który pokazuje, jak mało nerwowe stały się stosunki obu krajów".

"Krytyczne 10 dni" dla Unii

- Wchodzimy w krytyczny okres 10 dni, by dokończyć i uzgodnić odpowiedź Unii Europejskiej na kryzys - powiedział, wchodząc na posiedzenie ministrów finansów UE unijny komisarz ds. walutowych Olli Rehn. 8 grudnia rozpoczyna się dwudniowy szczyt przywódców UE.

Kradł kamerę pod okiem kamery

Wyjątkowym brakiem wyobraźni wykazał się 15-letni złodziej z Kędzierzyna-Koźla, który kilka dni temu skusił się na kamerę przemysłową w jednym z banków. Nie przyszło mu do głowy, że jego kradzież jest rejestrowana przez inne elementy monitoringu zainstalowane w placówce. Dzisiaj policja zatrzymała nastolatka, który przyznał się do winy.

"Traktat Lizboński dopchano kolanem"

- Niestety, tak się w Polsce zdarzyło, że kilka lat temu dopchano tutaj kolanem Traktat Lizboński, łamiąc niekiedy sumienia wielu ludziom - stwierdził w RMF FM europoseł Jacek Kurski. Jego zdaniem przez osoby, które tego dokonały, w Polsce nie jest obecnie możliwe wprowadzenie kary śmierci. O ten stan rzeczy obwinia ówczesne "kierownictwo partyjno-państwowe".

Prezydent poprze sanację w polskiej piłce

Prezydent będzie wspomagał działania rządu lub parlamentu zmierzające do uzdrowienia sytuacji w PZPN i wokół polskiej piłki - zapowiedział Bronisław Komorowski. Zastrzegł, że sam w tej dziedzinie nie ma pola manewru.

Strzały w Cchinwali. Dżiojewa się nie poddaje

Zwolennicy Ałły Dżiojewej nie mogą pogodzić się z decyzją południowoosetyjskiego sądu anulującą wyniki wyborów prezydenckich, w których ich faworytka pokonała konkurenta. Setki ludzi zebrało się na głównym placu Cchinwali. Jak donosi agencja RIA Nowosti, siły bezpieczeństwa strzelały w powietrze.

Jeden z najbogatszych Polaków sądzony

Jeden z najbogatszych Polaków, Jacek D. i członkowie jego rodziny odpowiedzą przed sądem za nieprawidłowości związane z zakupem ziemi zwróconej Kościołowi przez Komisję Majątkową. Gliwicka prokuratura zarzuca im wyłudzenie poświadczenia nieprawdy i pranie pieniędzy. W wyniku działań podejrzanych państwo mogło stracić kilkadziesiąt milionów złotych.

Sukienka Amy trafi do muzeum

Sukienka, którą Amy Winehouse miała na sobie na okładce przełomowego w jej karierze albumu "Back to Black", została sprzedana za 67 tys. dolarów, czterokrotnie większą kwotę niż wywoławcza. Kupiło ją muzeum mody w Chile, a cały dochód zostanie przekazany na fundację imienia zmarłej gwiazdy.

Komorowski chwali i gani

Wystąpienie Radosława Sikorskiego w Berlinie zawierało wiele "potrzebnych" i "interesujących" propozycji, ale najpierw powinny one być skonsultowane w Polsce - uważa Bronisław Komorowski. Prezydent zaznaczył jednocześnie, że Polska nadal stawia na pogłębianie integracji europejskiej.

Kamiński: Cichocki niczym Kiszczak

"To powrót do PRL-owskiego kierowania bezpieką i milicją w stylu generała Czesława Kiszczaka" - tak Mariusz Kamiński skomentował rozporządzenie premiera dające ministrowi spraw wewnętrznych kontrolę nad polskimi służbami specjalnymi.

Konkubina gangstera chce odszkodowania

Nietypową sprawą zajmie się dzisiaj Sąd Najwyższy. Chodzi o tajemnicę, jaką objęta jest ochrona świadków koronnych, a która stanęła na przeszkodzie Elżbiecie M., konkubinie skruszonego gangstera, w dochodzeniu swoich praw przed sądem. Kobieta, która - podobnie jak jej partner - zgodziła się na status świadka koronnego, a następnie z tego zrezygnowała, teraz domaga się wypłacenia ponad 850 tys. zł za utracone w tym czasie zdrowie, pracę i mienie - donosi "Gazeta Wyborcza".

Ciężarówka rozpadła się na części

Rozbita ciężarówka zablokowała ruch na północnej nitce opolskiego odcinka autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Pojazd na ukraińskich tablicach rejestracyjnych uderzył najpierw w barierę energochłonną, następnie w barierę mostu, po czym rozpadł się na części.

Kazał zabić, bo kochał 11-letnią dziewczynkę?

Czy miłość obcego mężczyzny do 11-letniej dziewczynki była przyczyną zabójstwa? Według sądu, ojczym Kasi, Jacek Fitowski, siedem lat temu został zamordowany, bo nie zgodził się na jej adopcję przez swojego przyjaciela Jerzego Kordka, biegłego sądowego z Krakowa. On sam nie przyznaje się do winy. Mężczyzna odsiaduje wyrok 25 lat więzienia.

Córka Kaddafiego wzywa do walki

Córka Muammara Kaddafiego, Aisza, wezwała Libijczyków do obalenia nowych rządów. Apel wyemitowała syryjska telewizja AAl-Rai. - Wasz ojciec wzywa do dalszej walki, nawet jeśli nie słyszycie już jego głosu - mówiła.

Otoczenie Łazienek do rejestru zabytków

Zburzenie zabytkowych koszar przelało czarę goryczy. Towarzystwo Przyjaciół Warszawy chce chronić najbliższe otoczenie Łazienek, dlatego złożyło wniosek o wpis do rejestru zabytków terenów wokół parku aż po ulicę Czerniakowską i Aleje Ujazdowskie. "Nieuczciwi inwestorzy wykorzystując kruczki prawne czują się bezkarni" - argumentowano w dokumencie, który wpłynął do biura Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we wtorek rano.

Pakistan bojkotuje Zachód i sąsiada

Mimo nalegań Kabulu i ubolewań Waszyngtonu Pakistańczycy zdecydowali się na bojkot przyszłotygodniowej konferencji w Bonn ws. przyszłości Afganistanu.

Największy strajk od 30 lat?

W zapowiadanym jako największy od 30 lat strajku sektora publicznego w obronie emerytur ma wziąć udział ok. dwóch milionów Brytyjczyków. Pracować nie będą szpitale, szkoły, służby imigracyjne, a także część obsługi lotnisk.

Gbagbo wylądował w objęciach Trybunału

Były prezydent Wybrzeża Kości Słoniowej Laurent Gbagbo, któremu Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) zarzuca zbrodnie przeciw ludzkości, przybył jest już w Holandii.

Phenian chwali się uranem i reaktorem

Osiągamy postępy w pracach nad wzbogacaniem uranu i budową reaktora lekkowodnego - oświadczył Phenian, podkreślając, że nie zaakceptuje żądań USA, które domagają się od Korei Północnej wstrzymania programu nuklearnego.