Najnowsze

Najnowsze

Wypadek na poligonie. Zapaliła się polska armatohaubica

"Na poligonie w Świętoszowie (woj. lubuskie), podczas ćwiczeń wojskowych Borsuk 12, zostało rannych trzech żołnierzy" – poinformował nas przed godz. 10 jeden z internautów. Informację potwierdza mjr Szczepan Głuszczak, szef sekcji prasowej 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Jak dodaje, życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

"To uznanie dla niezwykłych bohaterów"

Dokumentalistka Ewa Ewart nagrodzona za dwa filmy: "Michaił Gorbaczow - człowiek, który zmienił świat" oraz "W milczeniu" w tegorocznej edycji World Media Festival w Hamburgu. - Ta nagroda to jest przede wszystkim uznanie dla niezwykłych bohaterów obydwu filmów oraz dla wszystkich, którzy się do tego sukcesu przyłożyli - powiedziała Ewart w TVN24.

Zajrzyj do wnętrza warszawskiego "koloseum"

Z dachu starego zbiornika warszawskiej gazowni można zobaczyć nitki podmiejskich pociągów. W środku jest tak cicho, że stojąc na szczycie można usłyszeć furkot skrzydeł gołębi chodzących po dnie. Stołeczne "koloseum" mogłoby być jedną z największych atrakcji miasta. Obecnie jest jedynie zbytkiem, który niszczeje.

"Dla Trójki gra się potrójnie". Na urodziny

"Trójka do potęgi" - premiera tej sztuki była w piątek głównym wydarzeniem jubileuszu 50-lecia Programu 3 Polskiego Radia. - Pięćdziesiątka Trójki, to sprawa poważna i powiem, że trochę niepokojąca, bo (...) to także radio mojej młodości - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, który z żoną Anną oglądał spektaklu w teatrze Syrena. - Nie było łatwo, ekipa się parę razy zmieniała, ale w końcu się udało - powiedziała w TVN24 obecna szefowa radia Magda Jethon.

"Chmielu" od "Szkatuły" w rękach CBŚ

Brytyjska policja we współpracy z CBŚ zatrzymała 30-letniego Michała Ch. ps. Chmielu, który działał w gangu "Szkatuły". Ta zorganizowana grupa przestępcza, rozbita w 2008 roku, specjalizowała się w zabójstwach, wymuszeniach haraczy, uprowadzeniach oraz obrocie narkotykami.

Pleśń rysuje mapy drogowe

Proste organizmy są tak sprawne, jak komputery. Udowodnił to kanadyjski profesor z Uniwersytetu Queen's w Kingston, w prowincji Ontario, wykorzystując pleśń i jej rozrost, jako naturalny wskaźnik rysujący przebieg dróg na mapie. Jego praca trafi teraz do magazynu "International Journal of Natural Computing Research".

Rasowe demony znów się przebudziły. Ameryka w kapturze

Był kongresmen w kapturze, wciąż są tłumy zakapturzonych ludzi protestujących na amerykańskich ulicach, są też msze, na których modlący się o duszę Trayvona Martina też mają na głowach kaptury. To ubranie stało się symbolem solidarności z czarnoskórym nastolatkiem, który zginął z rąk strażnika społecznego patrolu. Część Ameryki jest oburzona, część próbuje Zimmermana tłumaczyć, ale cała - jak długa i szeroka - tym żyje.

"Sex workers" mają prawo pracować

Sąd Apelacyjny prowincji Ontario uznał w minionym tygodniu, że, jak to się określa w Kanadzie, "sex workers" mają prawo prowadzić dom publiczny i zatrudniać w nim legalnie opłacanych pracowników czy pomoc, taką jak ochrona i kierowcy.

Gasili pożar. Zapadł się dach

Do niebezpiecznego wypadku doszło w piątek w Dearborn w stanie Michigan w USA. Podczas gaszenia pożaru, który wybuchł w jednym z lokalnych sklepów, niemal zawalił się dach, na którym pracowało trzech strażaków. Mężczyznom udało się uciec.

Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów

Od niedzieli 1 kwietnia nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Zmiany dotyczą m.in. pociągów kursujących na trasach Warszawa-Łódź, Kraków-Przemyśl czy Warszawa-Trójmiasto.

Ślepe kamery swingów. "Wszystkie do wymiany"

Motorniczowie warszawskich swingów skarżą się, że montowane w nich kamery nie działają. Zarejestrowanego obrazu nie da się odtworzyć, choć mógłby być cennym dowodem na przykład w trakcie ustalania przyczyn kolizji na torach. Jak donosi miesięcznik wydawany przez związkowców Tramwajów Warszawskich, "Przecinak", planowana jest wymiana wszystkich urządzeń.

Prywatne szkoły przetrwają?

Prywatne uczelnie mogą niebawem nie mieć chętnych do studiowania. Nadciągające demograficzne tsunami sprawi, że studentów będzie dokładnie tyle, ile miejsc na bezpłatnych uczelniach publicznych. Czy te płatne będą miały wtedy rację bytu?

Najlepsi spawacze powalczą o nagrodę Putina

Premier i prezydent-elekt Rosji Władimir Putin ogłosił konkurs na najlepszego robotnika Rosji. Za pierwsze trzy miejsca w każdej z kilku kategorii przewidziano nagrody pieniężne.

"Godzina dla Ziemi" zgasi światło

Dziś o godz. 20.30 na całym świecie - w każdej strefie czasowej o tej samej porze - uczestnicy akcji WWF "Godzina dla Ziemi" zgaszą światło. Chcą w ten sposób wyrazić poparcie dla ochrony klimatu na naszej planecie. W Polsce wyłączenie światła zapowiedziało ponad 40 miast.

Polskie uczelnie daleko w tyle za światowymi

Polskie uczelnie państwowe egzystują na peryferiach światowej nauki. Tak można sądzić studiując coroczne rankingi najlepszych uniwersytetów świata. W czołówce próżno bowiem szukać naszych szkół wyższych.

Zarzuciło go na autostradzie. Niemal zmiótł motocykl

O wielkim szczęściu może mówić motocyklista, który na jednej z autostrad w San Antonio w Teksasie w USA uniknął poważanego wypadku. Wszystko przez kierowcę samochodu, któremu nie wyszedł manewr wyprzedzania. Auto wpadło w poślizg i niewiele brakowało, a zmiotłoby motocykl wprost pod nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy.

"To jest krzyż, który ludzi połączy"

W piątek dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądał. Za rok pomnik ofiar katastrofy będzie już stał w Smoleńsku. To będzie dwumetrowy mur, miejscami popękany, z nazwiskami wszystkich ofiar katastrofy i symbolami - brzozy, kamienia i krzyża. Czy ten pomnik będzie łączył, czy znów dzielił? W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu na projekt pomnika.

Lewica z prawicą przeciw prezydentowi

Żądanie ustąpienia prezydenta Węgier Pala Schmitta, któremu udowodniono popełnienie plagiatu w pracy doktorskiej, połączyło węgierską lewicę i skrajną prawicę. W piątek późnym wieczorem w Budapeszcie doszło do demonstracji. Wcześniej tego dnia Schmitt zapowiedział, że nie poda się do dymisji.

Romney zaatakuje Obamę na froncie międzynarodowym

Nowicjusz na arenie międzynarodowej, który notorycznie ustępuje przeciwnikom Ameryki i naraża na szwank jej bezpieczeństwo - w taki sposób, jak donosi amerykańśka prasa, Baracka Obamę zamierza przedstawiać w kampanii wyborczej faworyt republikanów do nominacji prezydenckiej, były gubernator Massachusetts Mitt Romney. Ma on bowiem częściej atakować także politykę zagraniczną obecnego prezydenta.

Weekendowy nawrót zimy. Śnieg w całym kraju

To będzie jeden z najbrzydszych dni w ostatnim czasie. W sobotę w całym kraju może spaść śnieg z deszczem, a temperatura w najcieplejszym miejscu Polski nie przekroczy 7 st. C. Sytuację pogorszy jeszcze silny wiatr.

"Mamo, jeszcze poczekam"

Wbrew zapowiedziom mediów, jeszcze nie urodziła, nie zabrakło jej też podczas głosowania ws. referendum emerytalnego. Ciężarna posłanka PO, Agnieszka Pomaska, choć prawdopodobnie bliska już rozwiązania, w Sejmie pojawiła się w koszulce z napisem na brzuchu: "Mamo, jeszcze poczekam".

"Padły strony sądów". Anonimowi się budzą?

Członkowie grupy Anonymous znów przypominają o swoim istnieniu. "Padły strony sądów" - pisali w piątek po południu na Kontakt 24 internauci. Przez jakiś czas nie działały także m.in. strony Narodowego Funduszu Zdrowia i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Nie tak

30 marca 2012 r.Antoni Macierewicz o ministrze Radosławie Sikorskim i pierwszych minutach po katastrofie smoleńskiej.

Parka

30 marca 2012 r.Stefan Niesiołowski kontra Beata Kempa.

Przyjdzie czas

30 marca 2012 r.Co można było usłyszeć od związkowców zebranych pod sejmem?Prezes jarosław Kaczyński wraca do przeszłości, by spojrzeć w przyszłość.

Głosy

30 marca 2012 r.Co można było usłyszeć od związkowców zebranych pod sejmem?