Najnowsze

Najnowsze

Pracował dwa miesiące, odprawa jak za cały rok

Z ostrą krytyką polityków spotkała się w weekend decyzja zarządu BBC, by zdymisjonowanemu szefowi BBC George'owi Entwistle wypłacić roczną pensję, choć po zaledwie dwóch miesiącach pracy podał się on do dymisji w związku z emisją nierzetelnego materiału.

Tir z margaryną wjechał w budynek. Kierowca w szpitalu

Jedna osoba została ranna po tym, jak nad ranem w Kłodzku samochód ciężarowy, wiozący margarynę, nie wyhamował na rondzie i oparł się bokiem o budynek. Kierowca tira trafił do szpitala, a mieszkańcy czekają na decyzję inspektora nadzoru budowlanego, który oceni uszkodzenia domu.

Islamski kaznodzieja przywódcą opozycji

Na przywódcę poszerzonej, zjednoczonej konfederacji opozycyjnych ruchów syryjskich wybrany został w niedzielę aktywista i islamski kaznodzieja Moaz al-Chatib. Wybrano też dwoje jego zastępców - biznesmena Riada Seifa i popularną aktywistkę Suhair al-Atassi.

Niebo rozbłysło nad Poznaniem na zakończenie obchodów

Tysiące poznaniaków przyszło oglądać pokaz sztucznych ogni, który tradycyjnie kończył obchody Imienin Ulicy Święty Marcin i Święta Niepodległości. Fajerwerkom towarzyszył koncert zorganizowany na dziedzińcu zamkowym. Wcześniej mieszkańcy Poznania wzięli udział w tradycyjnym korowodzie, który przeszedł ulicą Św. Marcin.

Prezydent dopiero w drugiej turze. Pierwszą wygrał Pahor

Sondaż exit poll wskazuje, że w Słowenii potrzebna będzie druga tura wyborów prezydenckich, w której były socjaldemokratyczny premier Borut Pahor zmierzy się z obecnym prezydentem Danilo Tuerkiem, wspieranym przez opozycyjną Pozytywną Słowenię.

Ruszają zgrupowania przed meczem Polska - Urugwaj

Już w poniedziałek w Gdańsku i Sopocie pojawią się piłkarze reprezentacji Polski i Urugwaju. Rozpoczną przygotowania do środowego meczu towarzyskiego, który rozegrają na gdańskiej PGE Arenie. Polskich piłkarzy kibice będą mogli zobaczyć już o godz. 18.00 podczas otwartego treningu.

FBI odkryło romans Petraeusa przez maile pełne zazdrości?

FBI odkryło romans dyrektora CIA przez przypadek - piszą amerykańskie media. Na ślad związku wpadło, gdy kochanka Petraeusa Paula Broadwell zaczęła wysyłać e-maile z pogróżkami do kobiety, którą uznała za potencjalną rywalkę. Zidentyfikowano ją jako Jill Kelley, określaną jako "znajomą" szefa agencji.

Pierwszy głos

Fragment wystąpienia prezydenta Bronisława Komorowskiego na obchodach Święta Niepodległości.

Powaga

Prezes Jarosław Kaczyński o obchodach Święta Niepodległości.

Kolorowo

Z okazji Święta Niepodległości ulice Poznania wypełnił kolorowy tłum.

Pozytywnie

Krzysztof Materna i Henryka Krzywonos o pozytywnych zmianach w Polsce i polskim społeczeństwie.

Szczerze (?)

Byłą minister Anna Fotyga trzyma kciuki za premiera Donalda Tuska i jego negocjacje w Brukseli.

Marsze, bieg i defilada. Wielkie święto w cieniu burd

11 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości. Przez Warszawę przeszły cztery marsze, w tym - po raz pierwszy organizowany przez prezydenta - marsz "Razem dla Niepodległej". Podczas popołudniowego Marszu Niepodległości środowisk narodowych doszło do starć z policją - rany odniosło ośmioro funkcjonariuszy i 16 innych osób. Sześć trafiło do szpitali. Do jednostek policji doprowadzono ponad 130 osób, w tym atakujących funkcjonariuszy i niszczących mienie.

Powstanie "Casablanca 2"? Pomysł rozwściecza fanów: Świętokradztwo

70 lat po nakręceniu "Casablanki" szykuje się sequel, którego akcja rozegra się 20 lat po wydarzeniach przedstawionych w oryginale. Jego bohaterem będzie Richard, nieślubny syn Ricka i Ilsy, który wyrusza do Maroka, aby poznać swojego ojca. Pomysł rozwścieczył fanów filmu, którzy próbują go zablokować. "To świętokradztwo" - twierdzą.

Nagroda literacka przyznana pośmiertnie Tomaszowi Mercie

Nagrodę Literacką im. Józefa Mackiewicza przyznano w tym roku pośmiertnie Tomaszowi Mercie, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Nagrodzono go za tom pism zebranych "Nieodzowność konserwatyzmu". Nagroda tradycyjnie wręczana jest 11 listopada.

"Zabierzcie swoje oszczędności. Już nie wytrzymujemy!"

Kilkanaście tysięcy ludzi zebrało się w niedzielę w Atenach przed gmachem parlamentu, który obraduje nad projektem budżetu na 2013 rok. Demonstranci protestują przeciwko rygorystycznym oszczędnościom, których od Grecji domagają się kredytodawcy.

Zawisza: To była policyjna prowokacja. Sokołowski odpowiada krótko: Absurdalne

- To była policyjna prowokacja. Burdy wszczęli zamaskowani tajni funkcjonariusze służb państwowych - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Artur Zawisza, współorganizator Marszu Niepodległości. Według niego, są na to dowody - zdjęcia i relacje świadków. Na te zarzuty odpowiedział insp. Mariusz Sokołowski: - Tak absurdalnej rzeczy już dawno nie słyszałem - mówił rzecznik Komendanta Głównego Policji.

132 osoby w rękach policji po zamieszkach. "Będą przesłuchiwane"

W centrum Warszawy w czasie Marszu Niepodległości doszło do starć zamaskowanych chuliganów z policją. Rannych zostało kilkoro policjantów. Funkcjonariusze użyli broni gładkolufowej i gazu pieprzowego - poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski. Dodał, że do jednostek policji zostały doprowadzone 132 osoby.