Najnowsze

Najnowsze

W klapkach i przy -40 st. C gonił syberyjski pociąg

Nie od dziś wiadomo, że życie na Syberii wymaga wyjątkowego hartu. Rosyjskie media przytaczają historię mieszkańca Irkucka, która to potwierdza w pełnej rozciągłości. Mężczyzna miał wypaść skąpo ubrany z pociągu, który następnie gonił przez siedem kilometrów przy -40 st. C.

Tabletki na kaszel zastąpiły dopalacze

Do Pomorskiego Centrum Toksykologii masowo trafiają uczniowie gimnazjów i liceów z objawami zatrucia. Faszerują się lekami na kaszel i ból gardła. Problem jest coraz większy, tym bardziej, że leki bez problemu można kupić w aptece.

Słynny zegar leży w magazynie. Odmierzy czas do ESK 2016?

Pamięta smutne lata komunizmu i milicyjnych łapanek. Zegar Duch Czasu z ulicy Świdnickiej, który do połowy lat. 90 był symbolem Pomarańczowej Alternatywy, sam został jednak niemal całkiem zapomniany. Ale nie przepadł, a w 2016 roku może powrócić.

Przyjaciel Obamy zostanie szefem jego kancelarii

Pezydent Barack Obama zamierza mianować nowym szefem swojej kancelarii Denisa McDonougha, dotychczasowego zastępcę szefa prezydenckiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego - podały w piątek amerykańskie media.

Grecji będzie brakować kolejnych miliardów

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ocenia, że Grecji może brakować od 5,5 do 9,5 mld euro na lata 2015 i 2016. Przedstawiciel funduszu w piątek zauważył też, że Europa zapewniła, iż pomoc dla Aten będzie wciąż płynąć w ostatnich latach programu pomocowego.

Korea Północna przemieszcza rakiety. USA zaniepokojone

Rząd USA zaniepokoił się informacjami swojego wywiadu, że Korea Północna zaczęła przemieszczać rakiety na ruchomych wyrzutniach. Może to wskazywać, że będzie mogła łatwiej je ukryć - podał w piątek "New York Times".

"Ci, którzy podpisują się krwią" przybyli pod osłoną nocy. Nie z Mali, a z Libii

Atak na gazowy kompleks w Algierii może być początkiem szerokiej ofensywy dżihadystów w całym regionie. Mali to tylko początek, a akcja w In Amenas była od dawna starannie przygotowywana wspólnie przez kilka odłamów Al-Kaidy. Takie tezy stawia analityk think-tanku Jamestown Foundation, znawca zagadnień północnoafrykańskiego terroryzmu Andrew McGregor.

Nowoczesne technologie kontra doping

Walka z dopingiem w sporcie. Z jednej strony bardzo trudna, bo współczesny doping jest tak wyrafinowany, że nie łatwo go wykryć. Z drugiej strony bardzo precyzyjna, bo dzisiejsze laboratoria do wykrywania niedozwolonych substancji są niezwykle wyspecjalizowane. Ta walka więc to głównie wyścig z czasem i nowoczesną technologią.

Tak będzie wyglądać druga inaguracja Obamy

To już w poniedziałek. Barack Obama złoży przysięgę i zacznie oficjalnie drugą kadencję na urzędzie prezydenta Stanów Zjednoczonych. Będą celebryci, na przykład Beyonce, która zaśpiewa hymn, będą też symbole podkreślające amerykańską historię i tradycję - jak choćby dwie Biblie - jedna Abrahama Lincolna, druga Martina Luthera Kinga. Będą też wielkie oczekiwania, bo zwykle druga kadencja jest bardziej przełomowa od pierwszej.

Kolarska walka z dopingiem

Nie wszyscy wierzą w szczerość spowiedzi Armstronga. Światowa Agencja Antydopingowa i Międzynarodowy Komitet Olimpijski chcą, by ujawnił on szczegóły dopingowego procederu w kolarstwie. Bo wiadomo, że Armstrong to czubek góry lodowej. Po tym, jak jesienią został dożywotnio zdyskwalifikowany - reporterka "Czarno na Białym" prześledziła historię największych wyścigów. I wyraźnie widać, że w ostatnich latach postępowania dopingowe toczyły się wobec prawie wszystkich kolarzy ze światowej czołówki.

Groźna Algieria

Niewiele wiadomo o sytuacji porwanych przez islamskich bojowników w Algierii. Nie wiadomo, ilu jest zakładników, z jakich krajów pochodzą i w jakiej kondycji fizycznej oraz psychicznej są. Agencje podają różne informacje, co więcej, nie można polegać też na komunikatach władz, bo te w Algierii nad sytuacją raczej nie panują, a rządy w Europie przyznają, że o wielu faktach dowiadują się po czasie, jak na przykład o akcji algierskiego wojska, która zakończyła się fiaskiem. Śmiercią wielu zakładników.

Zagrożenie sędziego Tulei

Przychodzi do pracy jak zawsze, siada za stołem sędziowskim i orzeka jak zwykle. Ale zamieszanie wokół niego jest niezwykłe. Nie ma dnia, by o Igorze Tulei nie mówiono albo nie pisano. "Gazeta Wyborcza" podała, że ktoś sędziemu grozi. On sam zbytnio się tym nie przejmuje i odmówił ochrony. Jego środowisko przeżywa to bardziej.

Karambol na Śląsku

Pogoda mocno doświadcza kierowców. Drogi na przemian zaśnieżone albo oblodzone. Na Śląsku doszło dziś do karambolu. Zderzyło się około 30-stu aut. Dochodzenie kto zawinił i przez kogo ta wielka kraksa jest z reguły bardzo trudne i zwykle kończy się tak, że każdy kierowca płaci za siebie. Zdecydowanie lepiej takich sytuacji unikać. U nas podpowiedź - jak to zrobić i jak się zachować - gdyby jednak szczęście i umiejętności zawiodły.

Wynajął Chińczyka do pracy, a sam oglądał zdjęcia kotów

Jak się nie narobić, a mimo to wykazać się wynikami w pracy. Pewien Amerykanin skorzystał z wszędobylskiego dziś outsourcingu i za jedną piątą swej pokaźnej pensji zatrudnił firmę z Chin, która odwalała za niego całą robotę. Był programistą komputerowym. Był, bo wpadł, gdy przekazał Chińczykom klucz dostępu do wewnętrznej sieci firmy.

Crowdfunding czyli jak zdobyć pieniądze na biznes

Jest pomysł, ale nie ma pieniędzy na jego realizację. Sytuacja jak najbardziej typowa, nie tylko u początkujących biznesmenów. Kiedyś byłaby też sytuacją patową, ale nie dziś, gdy jest internet i łatwe dojście do miliardów ludzi. Dzięki nim dobre pomysły finansują się same. Świat nazywa to crowdfundingiem.

Zajrzyj do schronu z czasów Festung Breslau pod pl. Solnym

- Na ścianach pozostały niemieckie napisy. W zakamarkach korytarzy można natknąć się na porzucone buty i inne przedmioty - opowiada Stanisław Kolouszek z Wrocławskiego Stowarzyszenia Fortyfikacyjnego, które na weekend udostępni wrocławianom na co dzień zamknięty schron pod pl. Solnym.

Janusz Piechociński ma już nowego zastępcę?

Jerzy Pietrewicz będzie nowym wiceministrem gospodarki - pisze "Newsweek". Informację miał potwierdzić w rozmowie z gazetą wicepremier Janusz Piechociński. - Jerzy Pietrewicz to wybitny specjalista w zakresie inwestycji i funkcjonowania gospodarki narodowej - powiedział wicepremier.

Zatrzymano dwie osoby ws. zabójstwa kurdyjskich aktywistek

Dwie osoby zostały zatrzymane w ramach śledztwa prowadzonego w związku z zabójstwem trzech kurdyjskich aktywistek - poinformowały w piątek źródła dochodzeniowe. Ciała kobiet z ranami postrzałowymi głowy odkryto w zeszłym tygodniu w Paryżu. Wśród zabitych była współzałożycielka separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) Sakine Cansiz.

Najmłodsza babcia w Bydgoszczy? Skończyła 32 lata

Jest szczupła i zadbana. Wygląda na młodszą niż w rzeczywistości. Kiedy spaceruje po ulicach z roczną dziewczynką, nikt nie podejrzewa, że nie jest jej mamą. Tymczasem 32- latka jest już babcią - prawdopodobnie najmłodszą w Bydgoszczy - podaje "Gazeta Pomorska".

Licytacje Marynarki dla WOŚP zakończone. Nowe rekordy

Największą sumę zaoferowano za rejs okrętem podwodnym ORP Orzeł. Licytujący walczyli też o rejs okrętem transportowo-minowym i specjalne szkolenie w nowoczesnym ośrodku nurkowym. Wszystkie atrakcje wylicytowano za łącznie ponad 50 tys. zł.

Zburzyli mur stoczni. "Łatwo się poddał"

Rozpoczęło się burzenie muru przy Stoczni Gdańskiej. Przez 8 lat znajdował się na nim słynny mural, na którym wypisane były wzruszające historie stoczniowców. Teraz w tym miejscu ma powstać ważna ulica.