Najnowsze

Najnowsze

Są telefony, policja likwiduje więc komisariaty

Komisariaty w małych miasteczkach do likwidacji - zapowiada policja. Jej szefowie tłumaczą, że powodem takich działań nie jest brak pieniędzy na utrzymanie posterunków, ale chęć wysłania większej liczby funkcjonariuszy na uliczne patrole. Poza tym, jak tłumaczy rzecznik Komendanta Głównego Policji, jednostki tworzono, gdy telefony komórkowe nie były tak powszechne. Teraz komisariat "za rogiem" nie jest już potrzebny.

"Coś tam napisałem", czyli 70-latek zdaje maturę

Przed pierwszym podejściem do matury wybuchł kryzys kubański i wcielono go do wojska. Teraz, pół wieku później, Witalis Garbowski postanowił zdać "egzamin dojrzałości". Pierwsze zmagania już za nim. - No, coś napisałem - mówi "Faktom" TVN 70-letni maturzysta.

Gdańszczanie obronili Twierdzę

Trzy galeony, kilkadziesiąt armat i około 200 "żołnierzy" wzięło udział w sobotę w inscenizacji bitwy morskiej o Twierdzę Wisłoujście w Gdańsku. Ponad osiem tysięcy osób słuchało, jak wybucha 90 kilogramów prochu.

Setki martwych ptaków i delfinów na wybrzeżu

Władze peruwiańskie zaapelowały w sobotę do mieszkańców i turystów o unikanie plaż w północnej części kraju, gdzie znaleziono setki martwych pelikanów i delfinów. Nie wiadomo dotychczas, co spowodowało śmierć zwierząt.

"Zaśpiewałaś to tak, jakby to było w smażalni"

Muzyczny gigant pogrążył "Bajkę". - Moja prywatna teoria jest taka, że Lennona można zaśpiewać tylko gorzej - powiedział Kuba Wojewódzki po występnie Anny Antonik, która zaśpiewała "Imagine" autorstwa beatlesa. W dogrywce 10 odcinka "X Factor" solistka spotkała się z damskim zespołem The Chance. "Mecedes Benz" Janis Joplin w ich wykonaniu okazał się lepszy od "Killing me softly" The Fugees zaśpiewanego przez Bajkę. Podopieczna Tatiany Okupnik musiała pożegnać się z programem.

Najpierw popada, potem wyjrzy słońce

Od rana w niedzielę w Polsce dużo chmur, deszczu, a lokalnie burze. W drugiej części dnia rozpogodzi się i wyjrzy słońce, zwłaszcza na zachodzie. Najchłodniej będzie na Wybrzeżu, tylko 10 st. C. Najcieplej - na południowym wschodzie, 22 st. C.

Sztab Hollande'a do Niemców: Nie chcemy wywoływać kryzysu

Pierre Moscovici, szef kampanii prezydenckiej Francoisa Hollande'a, zapewnił Niemców, że w przypadku zwycięstwa socjalistów w niedzielnych wyborach prezydenckich "przyjaźń francusko-niemiecka pozostanie zasadniczym elementem polityki zagranicznej". - Nie zamierzamy wywoływać kryzysu (w stosunkach francusko-niemieckich) w przypadku zmiany władzy - oświadczył polityk.

Księżyc olbrzym. "Coś pięknego"

W sobotnią noc na niebie można było podziwiać Superksiężyc, którego tarcza jest 14 procent większa i 30 procent jaśniejsza od tarczy zwykłego Księżyca. Takie zjawisko zdarza się raz na kilkanaście lat. Ten wyjątkowy widok uwiecznili na zdjęciach nasi internauci.

"To będzie być albo nie być dla klasy średniej"

- To nie będą po prostu kolejne wybory, to będzie być albo nie być dla klasy średniej. Przeszliśmy już zbyt wiele, aby teraz zawracać - powiedział prezydent Barack Obama w sobotę, na pierwszym wiecu poświęconym całkowicie kampanii przed listopadowymi wyborami. Obiecał jednocześnie dalsze działania na rzecz ożywienia amerykańskiej gospodarki.

Zawisł nad nami Superksiężyc

Tej nocy nad naszymi głowami zawisł Superksiężyc. Jego tarcza jest 14 proc większa i 30 proc. jaśniejsza od tarczy zwykłego Księżyca. Istnieją teorie mówiące, że takie zjawisko skutkuje katastrofami naturalnymi i gwałtownymi zmianami pogody.

Tajemniczy kataklizm u stóp Annapurny

Nie wiadomo, co było powodem gwałtownego wezbrania rzeki Seti w Nepalu. Fala powodziowa zmiotła z powierzchni ziemi cała wioskę w popularnym regionie trekkingowym u stóp Annapurny. Na razie potwierdzono śmierć trzynastu osób, czterdzieści wciąż uważa się za zaginione. Wśród nich są rosyjscy turyści.

"Utknęliśmy w gąszczu biurokracji niemieckiej"

Niemiecka Polonia jest rozczarowana tempem realizacji przez stronę niemiecką ustaleń sprzed roku ws. wspierania Polaków w Niemczech. - Utknęliśmy w gąszczu biurokracji niemieckiej. Proszę nam pomóc - zwrócił się do marszałka Senatu, Bogdana Borusewicza prezes Konwentu Organizacji Polskich w Niemczech, Wiesław Lewicki. Marszałek obiecał wsparcie.

Przelotnie zmoczy. Idzie chłód

Przed nami noc pełna przelotnych deszczów i burz. Najintensywniejszych opadów należy spodziewać się w centrum i na południu kraju. W niedzielę natomiast strefa wilgoci ogarnie wschód Polski. Przyjdzie też ochłodzenie - termometry pokażą nawet 5 st. C w nocy.

"Nie ma żadnego bojkotu, nie twórzmy zbiorowej paranoi"

Sprawę Julii Tymoszenko trzeba odłączyć od Euro 2012 - przekonuje Grzegorz Schetyna (PO). - Nie ma żadnego bojkotu, nie twórzmy zbiorowej paranoi - tak szef sejmowej komisji spraw zagranicznych odpowiedział w "Faktach po Faktach" na pytanie o odmowę przyjazdu na Euro 2012 wielu polityków europejskich, w tym komisarzy unijnych.

Krwawy bilans starć w Kairze. Zabici i setki aresztowanych

Ponad 300 osób aresztowanych po starciach z siłami bezpieczeństwa, dwie osoby zabite i ponad 300 osób, które ucierpiały od granatów z gazem łzawiącym, strzałów z broni palnej i kamieni - to bilans piątkowych demonstracji i starć pod kairskim Ministerstwem Obrony. Wśród aresztowanych jest dziewięciu dziennikarzy.

Francja ucichła. Czeka na wybory

We Francji trwa cisza wyborcza. Już jutro dowiemy się, kto przez najbliższe pięć lat będzie głową państwa francuskiego. Socjalista Francois Hollande czy urzędujący prezydent Nicolas Sarkozy?

Przedstawili zarzuty architektom zamachów z 11 września 2001

Chalid Szejk Mohammed i czterech innych czołowych agentów Al-Kaidy zostało w sobotę formalnie oskarżonych przed specjalnym trybunałem wojskowym w Guantanamo na Kubie o zorganizowanie ataku na USA 11 września 2001 r. Prowadzący przesłuchanie sędzia, pułkownik James Pohl, przedstawił pięciu terrorystom zarzuty, w tym zamordowania prawie 3 tys. ludzi, którzy zginęli w zamachu.

Radiowóz wymusił pierwszeństwo. Są ranni

Dwie osoby zostały ranne po tym jak policyjny radiowóz wymusił pierwszeństwo i zderzył się z volkswagena golfem w centrum Zabrza. Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 15. W wyniku uderzenia policyjny pojazd przewrócił się na bok. Zdjęcia z wypadku zamieścił w naszym serwisie @witek.

"Bojkot ukraińskiego Euro to pożywka dla Putina"

Bojkot ukraińskiej części Euro 2012 zaszkodzi zbliżaniu się tego kraju do UE - przekonują polscy politycy różnych opcji, na przekór apelowi Jarosława Kaczyńskiego o odebranie Ukraińcom "co najmniej" finału rozgrywek. - Decyzja o bojkocie już dała pożywkę Putinowi, który stroi się w piórka obrońcy Ukrainy, zdobywając punkty u zwykłych ludzi, którzy oczekują takiej solidarności - stwierdził Zbigniew Ziobro (SP).

"Janukowycz sam bojkotuje Euro 2012"

Ukraińscy zwolennicy Julii Tymoszenko, która od przeszło 16 dni prowadzi w więzieniu strajk głodowy, w geście solidarności z byłą premier zorganizowali we Lwowie zbiorową głodówkę. Protestują w ten sposób przeciwko postępowaniu wobec niej. Nie zgadzają się jednak z europejskimi politykami, którzy z tego względu zapowiadają bojkot ukraińskiej części Euro 2012. - Euro tak naprawdę bojkotuje sam Janukowycz - podkreślają w rozmowach z dziennikarzami.

Rodzice ukarali pedofila. Trafił do szpitala

Rodzice dziewczynki, która padła ofiarą 63-letniego pedofila w miejscowości St. Andreasberg w górach Harzu, przy pierwszej nadarzającej się okazji sami "wymierzyli mu sprawiedliwość". - Mężczyzna został pobity tak dotkliwie, że trafił do szpitala - poinformowała policja.

Kryzysowa kampania. Politycy bali się pokazywać publicznie

Zakończona w piątek kampania wyborcza przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi w Grecji była najbardziej nietypowa w historii tego kraju. - Nigdy wcześniej politycy tak bardzo nie obawiali się pokazać publicznie - powiedział Andreas Stergiu, politolog z Uniwersytetu na Krecie. Politycy bardziej skupiają się więc na kameralnych spotkaniach, wizytach domowych, czy na kampanii w internecie.

Już wiedzą, dlaczego Pigmeje są mali

Zidentyfikowano geny odpowiedzialne za mikrą posturę Pigmejów. To przełom. Do tej pory sądzono, że ich niewielki wzrost spowodowany jest raczej przez warunki klimatyczne, w których żyją.

Należą do elity, a nie chcą latać supermyśliwcami

Dwóch amerykańskich pilotów wojskowych wygłosiło wyjątkowe oświadczenie. Mężczyźni należący do elitarnego grona pilotów najnowocześniejszego myśliwca świata, F-22 Raptor, otwarcie stwierdzili, iż nie chcą na nim latać, z obawy o swoje życie. Obawy budzi szwankująca instalacja tlenowa maszyn, która ma tendencję do trucia pilotów i podduszania ich. - Nie czuję się pewnie za sterami F-22 - powiedział major Jeremy Gordon.

Moskwa walczy o zdrowie. Będą zamykać monopolowe

Władze Moskwy mają zamiar aktywnie walczyć o zdrowie swoich obywateli. Urzędnicy celują w alkohol i papierosy. Liczba sklepów monopolowych ma zostać drastycznie zredukowana, picie w miejscach publicznych ostrzej karane a palenie w restauracjach i pubach całkiem zakazane.

Komorowski chce w Jałcie "apelować" i "podpowiadać"

Prezydent Bronisław Komorowski przekonuje, że majowy szczyt przywódców Europy Środkowej w Jałcie może być szansą na potwierdzenie dążenia Ukrainy do integracji z Zachodem, a także okazją do "apelowania o rozwiązanie jej problemów wewnętrznych". Taką opinię prezydent wyraził w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji, gdzie przebywa na spotkaniu przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej. Komorowski udaje się do Jałty pod koniec przyszłego tygodnia. Jednak wielu innych przywódców, w tym prezydenci Niemiec, Czech i Austrii, bojkotuje spotkanie u Janukowycza.

Miś, bohater internetu, zginął na autostradzie

Miłość do ludzi zgubiła czarnego niedźwiedzia, który w ostatnich dniach stał się bohaterem internetu. Miś, który przed ponad tygodniem został uśpiony na terenie kampusu Uniwersytetu Kolorado, co skończyło się efektownym upadkiem z drzewa na materac, zginął w wypadku na autostradzie.

Dziwne chmury niepokoją Amerykanów

Od kilku dni nad Stanami Zjednoczonymi pojawiają się dziwne chmury. Zaniepokojeni mieszkańcy przysyłają mnóstwo zdjęć i filmów tego meteorologicznego zjawiska.

Pomnik Ryszarda Siwca przy Narodowym

- Upamiętniamy dziś człowieka, który złożył największą ofiarę po to, żeby nie zginęła prawda – mówił Andrzej Kunert, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, podczas odsłonięcia pomnika poświęconego pamięci Ryszarda Siwca. Siwiec 8 września 1968 roku podpalił się na Stadionie Dziesięciolecia.