Najnowsze

Najnowsze

Papież podziękował wiernym za mszę. Każdemu z osobna

Papież Franciszek tuż przed rozpoczęciem mszy w kościele św. Anny w Watykanie wyszedł nieoczekiwanie do wiernych i bardzo serdecznie się z nimi przywitał. Po trwającym niespełna godzinę nabożeństwie opuścił świątynię jako pierwszy i osobiście podziękował za przybycie każdemu z uczestników. Wzruszające sceny trwały ponad pół godziny.

Fenomen Gaucka. Krytykuje Niemców, jest najpopularniejszy

Wystarczył rok, by urząd prezydenta odzyskał dawny blask. Funkcja głowy państwa, uznawana w Niemczech jeszcze niedawno za niepotrzebną, po dwóch niespodziewanych dymisjach Horsta Koehlera i Christiana Wulffa, teraz za sprawą Joachima Gaucka przeżywa swoisty "renesans". Prezydent udziela się wszędzie, głośno krytykuje obywateli za ich podejście do życia w demokracji, a i tak w sondażach prezentuje się świetnie.

Zombie opanowały Poznań

Tajemniczy wirus zaatakował mieszkańców Poznania. Zainfekowani ludzie ulegli dziwnej mutacji i stracili panowanie nad sobą...

Obama gratuluje Izraelowi nowego rządu

Prezydent USA Barack Obama pogratulował w sobotę Izraelowi i jego premierowi Benjaminowi Netanjahu "sukcesu w tworzeniu nowego rządu", obiecując "ścisłą współpracę" w podejmowaniu "wielu wyzwań", przed którymi stoją oba kraje.

Zielona rzeka, parady. Amerykanie świętują dzień św. Patryka

Mieszkańcy Chicago i Nowego Jorku już w sobotę rozpoczęli obchody dnia św. Patryka. Święto patrona Irlandii obchodzone jest na całym świecie 17 marca. Tradycyjnie na kolor zielony zabarwiono przepływającą przez centrum Chicago rzekę o tej samej nazwie, a ulicami Nowego Jorku przeszła tradycyjna parada.

Szwajcarzy kontra cięcia na oświatę

W największej od lat demonstracji 20 000 urzędników, policjantów, nauczycieli i pracowników służby zdrowia protestowało w sobotę w Bernie przeciwko polityce władz kantonalnych: obniżaniu podatków dla najbogatszych i cięciu wydatków na oświatę i zdrowie.

Demonstracja na koniec żałoby w Tunezji

Na zakończenie 40 dni tradycyjnej w islamie żałoby po zamordowaniu lidera lewicowej opozycji Szokriego Belaida 20 000 osób wzięło udział w demonstracji w stolicy Tunezji przeciwko rządowi islamskiej Partii Odrodzenia. Oskarżają ją o wynajęcie zabójców.

Abp Skworc: przywrócić godność człowiekowi pracy

W Polsce konieczne jest działanie na rzecz przywrócenia godności człowiekowi pracy - mówił w sobotę w Rudzie Śląskiej metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Skrytykował przedmiotowe traktowanie pracowników, prowadzące do wyzysku i podporządkowania.

Od poniedziałku dłuższy urlop macierzyński. Kobiety w ciąży próbują dotrwać

Od poniedziałku wydłużony zostaje urlop macierzyński - będzie mógł trwać nawet rok, a nie pół, jak do tej pory. Niektóre kobiety starają się, żeby wytrzymać i w ciąży być o jeden dzień dłużej. Z kolei "matki pierwszego kwartału" jednoczą siły i domagają się ustawowej poprawki, która także im zapewni dłuższy urlop macierzyński.

Apartament za duży. Gdzie zamieszka Franciszek?

Czy papież Franciszek zamieszka w ogromnym papieskim apartamencie w Pałacu Apostolskim, czy też wybierze mniejsze mieszkanie - zastanawiają się włoskie media. Według nich, początek pontyfikatu przyniesie wiele rewolucyjnych decyzji.

Politycy jechali po kielichu, chcieli "przekonać" policjantów. Sprawa w sądzie

Szokująca buta, agresja i przekonanie o możliwości ręcznego sterowania pracą miejscowej policji - taki obraz wójta i wiceprzewodniczącego rady gminy Nieporęt wyłania się z zeznań stołecznych policjantów w procesie obydwu samorządowców oskarżonych o jazdę po pijanemu. Panowie mieli tego pecha, że prowadząc auta po kielichu, zostali zatrzymani przez warszawskich policjantów, a nie przez swoich, miejscowych, z którymi, jak wynika z zeznań, zawsze można było się dogadać. Tym razem też, prawie, się udało. Fiolki z krwią zostały bowiem podmienione w legionowskiej komendzie policji.

Sikorski: Nowy papież ma nie lada wyzwanie

Kryzys Kościoła w Europie sprawia, że przed papieżem Franciszkiem stoi nie lada wyzwanie - ocenił szef MSZ Radosław Sikorski. Według ministra, nowo wybrany zwierzchnik Kościoła katolickiego to osoba "wybitna intelektualnie i ciekawa osobowościowo".

Janas o "oburzonych": Dziś to wychodzi trochę karykatura

- Dziś to wychodzi trochę karykatura. Wszystkie próby odwołania się do atmosfery tamtych lat i przejęcia tej historii są chybione i nieładne - stwierdził w "Faktach po Faktach" Zbigniew Janas, komentując sobotnie spotkanie "Platformy Oburzonych" w historycznej sali w Gdańsku. - Egzamin z Solidarności każdy Polak musi zdawać codziennie (...) To, co się stało, to wotum nieufności dla elit politycznych, ale przede wszystkim dla rządu - stwierdził z kolei Janusz Śniadek.

"Biały dym" we włoskim parlamencie. Skrajna lewica bierze stanowisko szefa

Wybrana w lutowych wyborach we Włoszech z listy skrajnej lewicy Laura Boldrini została przewodniczącą Izby Deputowanych. - Ta sala pochyli się nad cierpieniami społecznymi całego pokolenia młodzieży - zapewniła w przemówieniu Boldrini. Później w sobotę wybrano też przewodniczącego Senatu. Został nim były krajowy prokurator do walki z mafią Pietro Grasso.

Janas o "oburzonych": Dziś to wychodzi trochę karykatura

- Dziś to wychodzi trochę karykatura. Wszystkie próby odwołania się do atmosfery tamtych lat i przejęcia tej historii są chybione i nieładne - stwierdził w "Faktach po Faktach" Zbigniew Janas, komentując sobotnie spotkanie "Platformy Oburzonych" w historycznej sali w Gdańsku. - Egzamin z Solidarności każdy Polak musi zdawać codziennie (...) To, co się stało, to wotum nieufności dla elit politycznych, ale przede wszystkim dla rządu - stwierdził z kolei Janusz Śniadek.

32-latek dostał zarzut zabójstwa trzyosobowej rodziny

Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku postawiła w sobotę wieczorem zarzut zabójstwa trzyosobowej rodziny 32-letniemu obywatelowi Rosji. Najprawdopodobniej motywem zabójstwa był rabunek. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Hen: Przeżyłem dzięki podejrzliwości Stalina

- Dzięki podejrzliwości Stalina zostałem z frontu wycofany i dzięki temu przeżyłem - opowiadał w sobotniej "Xięgarni" Józef Hen, autor powieści "Nikt nie woła". Jej bohaterem jest 17-letni warszawski Żyd, który w czasie II wojny światowej tuła się po terenach Związku Radzieckiego chcąc dostać się do armii Andersa.