Najnowsze

Najnowsze

Wojna o przedszkole. Sąsiedzi nie składają broni

Od siedmiu lat właściciele przedszkola w Nowej Iwiczniej toczą regularną wojnę z sąsiadami i urzędnikami o to, by placówka mogła funkcjonować. Nie pomagają korzystne dla nich sądowe rozstrzygnięcia. Sąsiedzi w sprawę zaangażowali prokuraturę.

Zachód gotów do współpracy z nowym prezydentem Iranu

Państwa Zachodu zapowiedziały gotowość do współpracy z nowym prezydentem Iranu, szyickim duchownym Hasanem Rowhanim. Wiążą z nim nadzieję na rozwiązanie kontrowersji wokół irańskiego programu atomowego i konfliktu w Syrii.

Krwawy bunt przeciw komunistom. 60. rocznica powstania w NRD 

60 lat temu, w połowie czerwca 1953 r. w Niemczech Wschodnich rozpoczął się pierwszy, wielki, ogólnonarodowy zryw przeciwko rządom komunistycznym i dominacji Związku Radzieckiego. Protest objął w dawnym NRD około 700 dużych miast ze stolicą Berlinem Wschodnim na czele.

"G8 tworzy gang". Demonstrowali niezadowolenie wobec cięć

Co najmniej półtora tysiąca osób wzięło udział w marszu protestacyjnym w Belfaście w przededniu szczytu G8. Demonstranci domagali się m.in. zaprzestania drastycznego programu cięć i oszczędności w państwach eurostrefy. Szczyt G8 zaplanowano na 17 i 18 czerwca.

Zabrakło czasu na przesłuchanie biegłych. Obrońca ma więcej pytań

Prokurator nie wyklucza, że będzie wnioskował o dożywotnią karę więzienia dla Katarzyny W., która oskarżona jest o zabójstwo swojej półrocznej córki. Sąd Okręgowy w Katowicach w poniedziałek kontynuował przesłuchiwanie biegłych z zakresu medycyny sądowej, którzy wydawali opinie na temat przyczyn śmierci półrocznej Magdy z Sosnowca. Obrońca miał jednak tak wiele pytań, że nie zdążył zadać wszystkich. Dlatego też biegli udzielą odpowiedzi na piśmie. Relacja dziennikarska tylko na tvn24.pl.

Nawalny chce rządzić Moskwą

Lider antykremlowskiej opozycji Aleksiej Nawalny złożył w Moskiewskiej Miejskiej Komisji Wyborczej wniosek o zarejestrowanie go jako kandydata na mera Moskwy. Wybory włodarza stolicy Rosji odbędą się 8 września.

Laskarze padli pod Grunwaldem

Poznańscy laskarze po raz kolejny udowodnili, że hokej na trawie jest domeną Wielkopolan. W sobotnim meczu o mistrzostwo Polski zmierzyły się dwie lokalne drużyny. Grunwald pobił w finale Politechnikę.

Ratował Żydów, został błogosławionym Kościoła

W mieście Carpi w regionie Emilia-Romania we Włoszech odbyła się beatyfikacja katolickiego dziennikarza i działacza społecznego Odoarda Focheriniego, który w czasie drugiej wojny światowej uratował około stu Żydów. Zginął w obozie koncentracyjnym.

"To powieść o zjawisku, którego Katarzyna W. jest jednym z przejawów"

Marek Kochan, autor "Ballady o dobrym dresiarzu", wraca z nową powieścią, która do złudzenia przypomina historię Katarzyny W. - Napisałem powieść o pewnym zjawisku, pojawianiu się pewnych ludzi. Żongluję pewnymi motywami, które mogą się kojarzyć z tą historią - powiedział Kochan w 40. wydaniu "Xięgarni".

"Szpiedzy, którzy oszukali świat". Jak doszło do wojny przeciw Irakowi?

Głośny film dokumentalny BBC "Szpiedzy, którzy oszukali świat" będzie można zobaczyć już w niedzielę w TVN24 w cyklu "Ewa Ewart Poleca". Film opowiada o kulisach powstania raportów wywiadowczych, stanowiących w latach 2002/2003 dla Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii podstawę do rozpoczęcia wojny przeciwko Irakowi. Początek emisji o 12.20.

Pięcioro ludzi Neczasa w areszcie. W tym szefowa jego gabinetu

Szefowa gabinetu czeskiego premiera, Jana Nagyova, została tymczasowo aresztowana - poinformował jej adwokat. Ma to związek z aferą korupcyjną w rządzie. Zdaniem prezydenta Milosza Zemana, zarzuty dla współpracowników Petra Neczasa są oparte "na poważnych dowodach". - To wymijająca, ale bardzo jasna odpowiedź na pytanie, czy gabinet upadnie - stwierdził.

"Poznań pamięta". Pierwsza rocznica śmierci Stuligrosza

Mszą, koncertem i wspólnym śpiewaniem uczczono w sobotę w Poznaniu pierwszą rocznicę śmierci prof. Stefana Stuligrosza. Twórca i dyrygent Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki" zmarł 15 czerwca 2012 r.

Ścigają się starymi autami, pokazują klasyki

W sobotę na terenie Toru Poznań odbywa się druga w tym roku edycja Pucharu Youngtimer Party 2013. Na pięciu specjalnych odcinkach ścigać się będą samochody z lat 80' i 90'. Nie zabraknie też wystawy klasyków.

Kobiety wybuczały premiera za "status quo ws. ustawy aborcyjnej"

- Jestem zwolennikiem utrzymania status quo, jeśli chodzi o ustawę aborcyjną, bo uważam, że to dowód realnego podejścia do tego, co dziś w Polsce jest możliwe - powiedział premier Donald Tusk, który w sobotę był gościem Kongresu Kobiet. Takie podejście do sprawy nie spodobało się części uczestnieczk Kongresu, które wybuczały premiera.

Sprawa Papały. Zmienny jak świadek koronny

"Patyk", świadek koronny, który odwrócił bieg postępowania dot. zabójstwa gen. Marka Papały, zmieniał swoje zeznania już nie raz. Od tego, co powie podczas lipcowej rozprawy, zależeć może, czy sąd uniewinni Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z. "Słowika" oskarżonych o współudział w zabójstwie byłego szefa policji. Portal tvn24.pl odkrywa tymczasem kolejne luki w zeznaniach Roberta P.

"Nie widząc przeszkód... jeżdzę na rowerze"

Osoby głuchoniewidome na tandemach pokonują setki kilometrów w ramach projektu "80 rowerów dookoła Polski". Towarzyszą im tłumacze-przewodnicy, a także zwykli rowerowi zapaleńcy, którzy mogą przy okazji nauczyć się języka migowego i lepiej poznać świat osób głuchoniewidomych. Finałem akcji będzie wyprawa na tandemach do Peru.

Kongres Lewicy z Palikotem czy bez? Leszek Miller w "Faktach po Faktach"

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się w niedzielę Kongres Polskiej Lewicy. Organizator spotkania, Sojusz Lewicy Demokratycznej, od dawna wykluczał możliwość, by pojawili się na nim członkowie Ruchu Palikota, mimo że apelował o to Aleksander Kwaśniewski. W sobotnich "Faktach po Faktach" Katarzyna Kolenda-Zaleska zapyta Leszka Millera m.in. o to, czy zmienił zdanie w sprawie listy uczestników Kongresu.