Najnowsze

Najnowsze

Minister zmienił zdanie. Są środki na remont Mostu Kamiennego

Elementy zabytkowego Mostu Kamiennego w Kaliszu zostaną wyremontowane. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które wcześniej odmówiło środków, ostatecznie przyznało dotację, choć znacznie mniejszą niż zakładano. Cała operacja ma kosztować blisko 2 miliony złotych.

Poseł PiS atakuje TVN24

Poseł PiS i były minister środowiska Jan Szyszko zaproponował zakaz wstępu dziennikarzy TVN do Sejmu. Powodem ma być sposób prezentowania przez TVN24 wywiadu z posłanką PiS Krystyną Pawłowicz, która twierdzi, że jej słowa obrażające uczestników tzw. Marszu Szmat były jedynie cytatem z zaproszenia na tę imprezę.

Lech chciał kupić napastnika. Szkocki klub odrzuca ofertę

Henrik Ojamaa nie przejdzie do Lecha. - Kwota zaproponowana przez polski jest znacznie poniżej oczekiwań - informuje oficjalna strona Motherwell FC. To kolejna próba pozyskania estońskiego napastnika przez Lecha Poznań. O transferze 22-latka mówi się już od zimy.

Wyburzyli ścianę spalonego młyna

Dwanaście rodzin już dziś będzie mogło wrócić do sowich mieszkań. Od niedzieli czekali na wyburzenie jednej ze ścian zabytkowego młyna w Starogardzie Gdańskim, która - po wielkim pożarze - groziła zawaleniem na ich dom.

Policja zatrzymała podejrzanego o napad na konwój

W poniedziałek policjanci ujęli mężczyznę podejrzanego o napad na konwój z pieniędzmi w Wyszlu koło Ostrołęki. W grudniu ub.r. napastnicy zepchnęli do rowu półcieżarówkę ochrony, sterroryzowali jej pracowników bronią i zabrali kilkaset tysięcy złotych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Wyłudzał rozbierane zdjęcia za obietnicę kredytu. Sąd skazał go na 14 lat więzienia

Krakowski sąd skazał na 14 lat pozbawienia wolności 48-letniego Stanisława G. Mężczyzna pod pozorem udzielenia pożyczki szantażował kobiety i nieletnie, domagając się od nich seksualnych zdjęć, w tym z dziećmi i zwierzętami. Wcześniej był sześciokrotnie skazany za gwałty. Po odsiadce skierowany zostanie na leczenie, w trakcie którego poddany będzie terapii farmakologicznej.

800 mln euro dla ofiar Holokaustu

W ciągu najbliższych czterech lat Niemcy wypłacą około 800 mln euro na koszty domowej opieki nad coraz starszymi osobami, które przeżyły Holokaust - poinformowała reprezentująca Żydów w negocjacjach o odszkodowania organizacja Jewish Claims Conference (JCC).

Przewrót w pracy służb. Będą skutki kadrowe

Nie ABW, lecz policja i CBŚ ma być wiodącą służbą w dziedzinie zwalczania przestępczości zorganizowanej i narkotykowej, a w zwalczaniu korupcji wiodącą rolę ma odgrywać CBA - takie założenia zmian w prawie zaprezentował w środę na konferencji z premierem szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. Dodatkowo powstać ma "apolityczny organ" kontrolujący służby. - Kolegium ds. Służb Specjalnych przyjęło założenia reformy służb specjalnych - poinformował szef rządu.

Strażacy gasili płonący słup gazu

Z trzymetrowym słupem ognia musieli walczyć wrocławscy strażacy po tym, jak robotnicy uszkodzili rurę z gazem. Ulica Bierutowska przez kilkadziesiąt minut była zablokowana.

Postkomuniści i Turcy będą rządzić Bułgarią

Parlament Bułgarii zatwierdził w środę rząd eksperta finansowego Płamena Oreszarskiego. Gabinet powstał w wyniku porozumienia między lewicową Koalicją na rzecz Bułgarii i zrzeszającym mniejszość turecką Ruchem na rzecz Praw i Swobód (DPS).

Złodzieje okradli złodzieja i sprzedali auto na złom

Najpierw sprzedał swój samochód tylko po to, by kilka dni później ukraść go nowemu właścicielowi. Łup ukrył na obrzeżach miasta, ale wkrótce sam stał się ofiarą kradzieży. Czterech złodziei zabrało mu auto i... sprzedało na złom. Całej piątce grozi do 10 lat więzienia.

Dron zabił taliba nr 2 w Pakistanie

Zajmujący drugie miejsce w hierarchii dowódczej pakistańskich talibów Wali-ur-Rahman zginął w środę w ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego w regionie Północny Waziristan przy granicy z Afganistanem - poinformowały pakistańskie władze.

Skarby z budowy autostrady A4

Efekty prac wykopaliskowych prowadzonych w latach 1997-2010 na terenach przeznaczonych pod autostradę A4 od Krakowa do Tarnowa można zobaczyć na wystawie „Archeologiczna Autostrada”, otwartej w środę w Zamku Żupnym w Wieliczce.

Damroka wreszcie ruszyła. Wbije się pod Martwą Wisłę

W środę ruszyła budowa tunelu pod Martwą Wisłą. Gigantyczna maszyna TBM, którą nazwano Damroka, początkowo nie chciała się uruchomić, ale po kikunastu minutach tarcza w końcu zaczęła się obracać. Wiercenie w szybie zacznie w poniedziałek. Ma drążyć ok. 10 metrów tunelu dziennie i za cztery miesiące dotrzeć na drugą stronę rzeki.

Ślub dwóch gejów? "Dla Francuzów okazało się to zbyt wiele"

- W skali całego świata to jest tak naprawdę pewna ekstrawagancja bogatych społeczeństw zachodnich - powiedział w TVN24 Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego, komentując ślub dwóch mężczyzn, który odbędzie się po południu we Francji. - Protesty to przejaw fantastycznie działającej we Francji demokracji - ocenił z kolei działacz LGBT Krystian Legierski.

Prokuratura z Opola chce przeniesienia sprawy komendanta

Prokuratura Okręgowa w Opolu chce przeniesienia śledztwa ws. podsłuchu u b. komendanta wojewódzkiego policji w Opolu do innej jednostki. - Chodzi o to, by wykluczyć podejrzenia o jakąkolwiek stronniczość - wyjaśnia rzeczniczka prokuratury.

"Ława oskarżonych jest za krótka". Proces policjantów oskarżonych ws. Olewnika

- Oskarżeni nie są kozłami ofiarnymi i powinni odpowiadać za swoje błędy. Ale ława oskarżonych jest zdecydowanie za krótka - powiedział pełnomocnik Włodzimierza Olewnika przed procesem policjantów, który rozpoczął się w środę w Płocku. Odpowiadają oni głównie za narażenie życia Krzysztofa Olewnika, utrudnianie śledztwa i niedopełnienie obowiązków. Portal tvn24.pl dotarł do fragmentów aktu oskarżenia.

Wpadł najbardziej poszukiwany przestępca Francji

Redoine Faid w połowie kwietnia uciekł z więzienia przy pomocy wziętych zakładników i materiałów wybuchowych, którymi utorował sobie drogę. Od tego czasu był intensywnie poszukiwany w całej Europie. Ostatecznie wpadł we Francji.

Sypie się delegacja do Chin w rocznicę masakry. Nie jedzie PiS i PSL

Dwaj posłowie PiS wycofają się z delegacji Sejmu, która na początku czerwca, w rocznicę masakry na Placu Tiananmen udaje się do Chin - poinformował szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Nie jadą też przedstawiciele PSL. Ruch Palikota nie podjął w tej sprawie jeszcze decyzji. Z wizyty nie rezygnują parlamentarzyści PO i SLD.

„W Polsce nazywają nas zabójcami, w Ameryce witałyby nas brawa"

- W Polsce nazywają nas najemnikami, płatnymi zabójcami, obrażają nas. W Ameryce? Tam żołnierz to gość honorowy, witany salwami braw na meczach NBA – mówią z żalem polscy żołnierze, którzy wrócili z misji zagranicznych. Z okazji swojego święta zorganizowali kampanię "Szacunek i wsparcie". Chcą pokazać Polakom, kto to tak naprawdę jest weteran.