Najnowsze

Najnowsze

Przycisk na nadgarstku ma ratować życie

Gdy pomoc jest potrzebna, wystarczy nacisnąć przycisk, by ktoś zjawił się obok. Gdynia wdraża pilotażowy program teleopieki, z którego korzysta już 50 podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Graś: Możliwe wznowienie prac komisji Millera. Miller: Komentarza nie będzie

Rzecznik rządu Paweł Graś nie wykluczył wznowienia prac komisji pod przewodnictwem Jerzego Millera po informacji prokuratury ws. doniesień "Rzeczpospolitej". Od rana trwają rozmowy w Kancelarii Premiera - poinformował Paweł Graś w TVN24. Gazeta napisała dziś o znalezieniu śladów trotylu na wraku Tu-154M. Sam Jerzy Miller nie chciał odnosić się do tych doniesień. - Nie znam żadnego dokumentu, komentarza nie będzie - powiedział dziennikarzom.

Prowizoryczna bomba odpalana od papierosa. Jak reżim bombarduje opozycję

Syryjska opozycja od kilku miesięcy donosiła, iż z rządowych śmigłowców są zrzucane potężne prowizoryczne bomby. Mają to być na przykład beczki po paliwie wypełnione trotylem i gwoździami. W internecie pojawił się pierwszy filmik pokazujący takie bombardowanie z punktu widzenia załogi śmigłowca.

Oficjalne ekspertyzy wykluczały dotąd możliwość eksplozji podczas lotu

Na wraku Tu-154 znaleziono trotyl - napisała wtorkowa "Rzeczpospolita". Z informacji oficjalnych zawartych w raporcie komisji Jerzego Millera oraz przekazywanych przez Naczelną Prokuraturę Wojskową wynika, że dotąd nie stwierdzono obecności materiałów wybuchowych we wraku samolotu. Wykluczono tym samym możliwość eksplozji w samolocie podczas lotu. Po południu prokuratura zdementowała doniesienia "Rz".

Po publikacji "Rz": Premier powinien wyjść i wytłumaczyć tę sytuację

Według doniesień "Rzeczpospolitej" premier od co najmniej kilku dni wie, że ekspertyzy polskich prokuratorów i biegłych ujawniły ślady trotylu na wraku Tu-154M. W "Jeden na jeden" informacje te komentował na gorąco Janusz Palikot. Zdaniem szefa RP "premier powinien wyjść i wytłumaczyć tę sytuację". Palikot wskazuje też, że zrewidowany powinien zostać raport komisji kierowanej przez b. ministra w rządzie Tuska, Jerzego Millera.

Po publikacji "Rz": Zawiesić ustalenia komisji Millera, powołać nowy zespół

- Po pierwsze, powinno się zawiesić ustalenia komisji Millera. Po drugie, powołać nowy zespół. Jestem za zespołem międzynarodowym - oświadczył Janusz Palikot w "Jeden na jeden". To jego komentarz do doniesień "Rzeczpospolitej". Według informacji gazety ekspertyzy polskich prokuratorów i biegłych ujawniły ślady trotylu na wraku Tu-154M. Palikot stwierdził też, że premier "powinien wytłumaczyć się, dlaczego nie informował opinii publicznej, jeśli od kilku tygodni wiedział o ustaleniach śledczych".

Dach Warszawy

Wdrapiemy się najwyżej jak się da. Nie tylko w Warszawie, nie tylko w Polsce, a w całej Unii, bo wyższego budynku mieszkalnego we Wspólnocie nie ma. Wieżowiec przy Złotej 44 w Warszawie ma 192 metry wysokości. Te najwyższe elementy właśnie skończyła montować specjalna ekipa monterów wysokościowych.

Spekulacje nie ustają

Nie żyje technik pokładowy z rządowego JAK-a, który 10 kwietnia w Smoleńsku wylądował szczęśliwie tuż przed katastrofą Tupolewa. Był ważnym świadkiem w śledztwie, bo zeznał prokuraturze, iż słyszał, jak rosyjska załoga wieży pozwala Tupolewowi lądować. Sekcja zwłok wykazała, że żołnierz popełnił samobójstwo

Niefortunne słowo

Poselskie przepychanki na słowa, których nie będziemy powtarzać, bo nie wypada. W Sejmie też nie wypada ich mówić, a że zdaniem niektórych padły, zrobiła się awantura. W roli głównej Krystyna Pawłowicz z PiS. To ona - nie z mównicy, a z ław poselskich - miała nieładnie odezwać się do kolegi z SLD. On to słyszał, stenotypistka też, bo w protokołach z posiedzenia słowo jest. PiS twierdzi jednak inaczej.

"Utknęliśmy w hotelu, nie możemy nic zrobić"

- To nie wygląda wesoło. Nowy Jork w dużej części jest pod wodą - opisywała na antenie TVN24 sytuację w Nowym Jorku mieszkająca tam Polka, Kinga Marszal-Norsworthy. Z kolei polski turysta Robert Lubomski, który jest w Nowym Jorku, powiedział, że Sandy powoli słabnie, choć nadal nie można się nigdzie ruszyć, bo wszystko jest pozamykane.

Kryzys uderzył w branżę pogrzebową

Podobno są dwie branże, których kryzys nigdy nie dotyka: weselna i pogrzebowa, bo niezależnie od kryzysu ludzie biorą śluby i umierają. Niestety trudny czas tę regułę również zweryfikował. W branży pogrzebowej dzieje się coraz gorzej i nie pomaga zbliżający się dzień Wszystkich Świętych.

"To nie Polska, to Dziurlandia"

Dziurawe drogi, rozpadające się krawężniki, krzywe chodniki. Od ponad roku Krzysztof Kaźmierczak, mieszkaniec Nowej Rudy, z aparatem fotograficznym poluje na polskie absurdy drogowe – Ludzie przywykli, że mieszkamy w Dziurlandii, nie w Polsce, ale trzeba to myślenie zmienić i ja je zmieniam – tłumaczy.

Blogerzy pieką poznańskie rogale

Dziewięcioro popularnych blogerów upiekło pod okiem mistrza cukiernictwa rogale świętomarcińskie. W promocję poznańskich smakołyków włączyła się także grupa Poznań I Love You, która pokazała najnowszy film promocyjny.

Wrocław promuje się w filmach mieszkańców

Panorama Racławicka jako muffinka, tort w kształcie Hali Stulecia, rysowany i zakorkowany most Grunwaldzki. Tak oczami laureatów konkursu "Kręć Wrocław" wygląda stolica Dolnego Śląska.

Odruch serca

Odruch serca? To chyba za mało powiedziane. To bezwarunkowa i gigantyczna pomoc, która wzrusza do łez. I jak to zwykle bywa - takie rzeczy tylko w Ameryce. Tam nikt nie czeka na wynik wyborów i nie liczy na władzę. Jeśli trzeba coś zrobić, to po prostu się to robi. Jedna z tamtejszych fundacji zbudowała nowy dom weteranowi afgańskiej wojny, który na froncie stracił dwie nogi i rękę. Dom zupełnie wyjątkowy, w którym ktoś tak okaleczony jak nasz bohater jest niemal samodzielny.

Wspólne posiedzenie rządów. Pierwsze od 1993

Wspólne posiedzenie rządów Czech i Słowacji, pierwsze od podziału Czechosłowacji 1 stycznia 1993 roku, odbyło się w poniedziałek, najpierw w czeskiej miejscowości Uherske Hradisztie, a następnie w słowackim Trenczynie.

USA "zaniepokojone" przebiegiem wyborów na Ukrainie

Administracja USA skrytykowała sposób przeprowadzenia wyborów parlamentarnych na Ukrainie, podzielając ich negatywną ocenę wyrażoną przez OBWE, NATO i władze Unii Europejskiej. Waszyngton podkreślił, że oznaczają one regres demokracji w tym kraju.

Imperium za kulisami

To chyba polska specjalność, że wybory prezesa związku sportowego budzą takie zainteresowanie i tyle emocji. Ale imperium PZPN jest wielkie, więc gdy stawką jest władza w nim, bój toczy się zacięty. Najlepiej widać to jednak nie w świetle kamer, a za kulisami.

Co zaszkodziło Koseckiemu?

Wygrał ten, co sam o sobie mówił, że jest niewybieralny. A poległ ten, którego zwycięstwo wydawało się przesądzone. Wielki przegrany - Roman Kosecki, który chciał być prezesem PZPN, a został zastępcą Zbigniewa Bońka. Jak ustalił nasz reporter, w walce o ten najwyższy stołek Koseckiemu zaszkodziły plotki o wyborczej koalicji z kandydującym baronem Edwardem Potokiem oraz polityczne wsparcie kolegów z Platformy.

Odmieni Narodowy?

Jest zmiana na stanowisku szefa Narodowego Centrum Sportu. Michał Prymas, który z powodzeniem prowadził stadion Euro w Poznaniu - teraz ma sprawić, by Stadion Narodowy przestał kojarzyć się z porażką. Po kompromitacji przy organizacji meczu Polska-Anglia wyszło na jaw, że warszawska arena nie jest dobrze prowadzona. Nowy prezes zapowiada, że w pierwszej kolejności weźmie się za audyt techniczny obiektu i przygotowanie budżetu - a jak sprawdził już wcześniej nasz reporter - jest co robić. Samo wykonanie stadionu pozostawia sporo do życzenia.

Trudny język

Zbigniew Ziobro podczas dramatycznej walki z językiem polskim, który to- jak powszechnie wiadomo- do łatwych nie należy...