Najnowsze

Najnowsze

50 metrów torów warte 10 mln zł

Miasto może zaoszczędzić nawet 10 milionów złotych, dzięki budowie zaledwie jednego prawoskrętu dla tramwajów - wylicza stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania. - Chodzi o zaledwie 50 metrów torów - podkreśla Paweł Sowa. Proponowany prawoskręt znacznie skróciłby trasę objazdu remontowanej Kaponiery.

Putin zdymisjonował ministra obrony po skandalu korupcyjnym

Prezydent Rosji Władimir Putin we wtorek odwołał Anatolija Sierdiukowa ze stanowiska ministra obrony. Nowym szefem resortu obrony został Siergiej Szojgu. Zmiana na stanowisku ma związek ze śledztwem ws. korupcji i malwersacji finansowych w firmie podległej ministerstwu obrony.

Sądy podzielą Platformę? Grupiński: Decyzja ministra Gowina to błąd

- Uważam osobiście za błąd tę decyzję ministra Gowina i z tego względu sam jestem ciekaw efektu dyskusji wewnątrz klubu - powiedział w "Jeden na Jeden" w TVN24 szef klubu PO Rafał Grupiński, pytany o zamieszanie w koalicji ws. projektu ministra Jarosława Gowina dotyczącego reorganizacji sądów. Sprzeciwia się mu PSL, powstał też obywatelski projekt ustawy, który ma ją zablokować.

Łzy prezydenta na koniec kampanii

Emocjonalne przemówienie Obamy na zakończenie kampanii. - Wróciłem, by ponownie prosić o wasz głos, by prosić was o pomoc w zakończeniu tego, co zaczęliśmy - mówił prezydent na wiecu w Iowie. Nie mógł powstrzymać łez.

Grupiński o zwolnieniach w "Rz": Dziennikarze powinni odpowiadać za słowo

- Dziennikarze powinni odpowiadać za to o czym piszą. Odpowiedzialność za słowa w takim przypadku jest ogromna - powiedział w "Jeden na Jeden" w TVN24 szef klubu parlamentranego PO Rafał Grupiński, pytany o wczorajszą decyzję Rady Nadzorczej "Rzeczpospolitej" o zwolnieniu dziennikarza i szefostwa redakcji po publikacji o trotylu na wraku tupolewa. Nie chciał jednak skomentować samej decyzji. - Jako politykowi nie wypada mi komentować decyzji niezależnego wydawcy - powiedział Grupiński.

Nowoczesne targowisko w zabytkowym młynie

120-letni młyn na wrocławskich Sołtysowicach do 2014 roku ma przekształcić się w budowlane centrum wystawiennicze. Co z dotychczasowym targowiskiem? - Firma, która kupiła mury Sułkowic, zamierza zasymilować odbywające się tam co niedzielę targi wszystkiego, odpowiednio je tylko cywilizując - informuje magistrat.

Międzynarodowy gang narkotykowy rozbity

Międzynarodową grupę przestępczą, która wprowadziła do obrotu narkotyki za kilka milionów złotych, zlikwidowali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W sumie zatrzymano siedem osób. Grozi im do 15 lat więzienia.

Cypr pierze rosyjskie miliardy

Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" dotarł do wewnętrznego raportu agencji wywiadowczej BND. Wynika z niego, że w cypryjskich bankach zdeponowano 26 mld dolarów należących do Rosjan. W większości są to pieniądze ukryte przed rosyjską "skarbówką".

13 lat więzienia za piramidę finansową

Sąd w brytyjskim Southwark skazał 48-letniego Nicholasa Levene'a na 13 lat więzienia za stworzenie piramidy finansowej. Były makler oszukał klientów na ponad 32 miliony funtów.

Zielona woda w kranie? Dzwoń do GPEC

We wtorek mieszkańcy Gdańska i Dolnego Sopotu, którzy zauważą w kranie zabarwioną wodę, powinni powiadomić Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Tusk: pogłoski o śmierci UE są przesadzone

Premier Donald Tusk podczas sesji plenarnej szczytu Azja-Europa (ASEM) w Laosie podkreślił, że pogłoski o śmierci UE są przesadzone - podało CIR. Przed szczytem Tusk spotkał się z szefami rządów: Tajlandii, Japonii, Chin i Korei Południowej.

"Miał stolik ze śmietnika i za małe buty". Bez żony w kampanii ani rusz

Czy bez żony można wygrać amerykańskie wybory? Na pewno jest to trudne, bo w cieniu debat o polityce zagranicznej i gospodarce rozgrywa się inna, niemniej ważna walka na opowieści rodzinne i ulubione przepisy. Ann Romney i Michelle Obama mówią wyborcom o dzieciach i początkach kariery, o honorze, zaufaniu i ważnych dla nich wartościach. Ale ponad wszystko przyszła Pierwsza Dama chce opowiedzieć publiczności historię miłosną.

Jak zagłosuje miasto Michaela Jacksona?

Miejscowość niewielka, głównie znana z tego, że urodził się tam Michael Jackson. Cztery lata temu mieszkańcy mieli jednak na ustach inne nazwisko - wtedy niemal każdy chciał głosować na Baracka Obamę. Teraz TVN24 ponownie odwiedziła miasteczko Gary. Jak zagłosuje teraz?

Wizy, tarcza i wpadka Obamy, czyli polski głos w USA

We wtorek Amerykanie wybiorą nie tylko prezydenta, ale również kongresmenów, senatorów i władze lokalne. Na politycznej mapie Ameryki pojawiają się Polacy. Ale dlaczego nieliczni skoro jesteśmy w USA wielomilionową grupą?

Amerykańska wojna na reklamówki za miliardy dolarów

Niemal milion spotów i miliony dolarów na nie wydane. Sztaby kandydatów na prezydenta USA biją rekordy zarówno w liczbie reklamówek, jak i pieniędzy jakie za nie płacą. Kosztuje nie tylko czas antenowy, ale również, a może przede wszystkim - pomysły.

Zmiana warty w Chinach

W chińskiej partii komunistycznej, w czwartek, nastąpi zmiana warty - a jej przewodniczącego i jednocześnie prezydenta kraju Hu Jintao zastąpi nowy przywódca. Warto zapamiętać jego nazwisko, bo choć w Chinach nie może być mowy o rewolucyjnych zmianach, to kariera przyszłego prezydenta - a będzi nim Xi Jinping - może wskazać kierunek, w którym podąży kraj.

Jak zagłosuje miasto Michaela Jacksona?

Miejscowość niewielka, głównie znana z tego, że urodził się tam Michael Jackson, ale cztery lata temu zupełnie inne nazwisko mieli na ustach jego mieszkańcy. Wtedy niemal każdy chciał głosować na Baracka Obamę. Teraz ponownie odwiedzamy miasteczko Gary - już w stanie Indiana - ale sąsiadujące z chicagowską aglomeracją i sprawdzamy, czy urzędujący prezydent spełnił pokładane w nim nadzieje. Jak zagłosuje Gary?

Wojna o głosy Amerykanów. Na reklamówki

Niemal milion spotów i miliony dolarów na nie wydane. Sztaby kandydatów na prezydenta USA biją rekordy zarówno w liczbie reklamówek, jak i pieniędzy jakie za nie płacą. Kosztuje nie tylko czas antenowy, ale również, a może przede wszystkim - pomysły.

Rewolucja w mandatach

Co najmniej dwa razy wyższe kary za łamanie przepisów drogowych, a nawet utrata na jakiś czas prawa jazdy. Takich zmian domaga się policja, powołując się na przykłady z Europy, gdzie wysokie mandaty poprawiły bezpieczeństwo na drogach. Pomysł gdzie indziej sprawdzony u nas budzi kontrowersje.

Zdjęcia do budżetu

Im gorzej na drogach, tym lepiej dla państwa. Patrząc na projekt przyszłorocznego budżetu można zaryzykować prowokującą tezę, że państwo bardzo liczy na piratów drogowych. Bo zakłada, że zarobi na nich 1,5 miliarda złotych, czyli jeszcze więcej niż w tym roku. Założenia tak ambitne, że aż rodzą podejrzenia - czy rządowi zależy na bezpiecznych drogach?

Większa stawka, większe łapówki?

Czy wraz z wyższymi mandatami wzrośnie pokusa dawania i brania łapówek? Wiadomo - wyższa stawka, większe pole do korupcji. Wprawdzie niechlubne policyjne statystyki w ubiegłym roku wyraźnie się poprawiły, ale w tym roku mamy dwie spektakularne porażki. Radom, gdzie 13 policjantów drogówki zostało oskarżonych o branie łapówek i Poznań, gdzie również 13 funkcjonariuszy właśnie usłyszało zarzuty.

Zwycięzca

Maciej Knapik nigdy się nie poddaje i udowadnia, że ciężka praca popłaca!

Dzieje się

Antoni Macierewicz i raport z działań, jakie zostały podjęte, by powstała międzynarodowa komisja śledcza do spraw wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Krok po kroku

Ruch Poparcia też skłania się ku powołaniu międzynarodowej komisji śledczej, która miałaby zająć się wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Inny punkt widzenia

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski rozumie opór rządzących przed powołaniem międzynarodowej komisji śledczej, która miałaby zająć się wyjaśnieniem przyczyn katastrofy smoleńskiej.