Najnowsze

Najnowsze

Jarosław Kuźniar w ratraku. "Samochód przy tym to nic"

Ekipa "Wstajesz i ferie" zawitała w sobotę do Czarnej Góry. Jarosław Kuźniar na własnej skórze przekonywał się, czy kierowanie ratrakiem to trudna sztuka. - Czuję się, jak w samolocie - mówił, dzieląc się wrażeniami z jazdy na antenie TVN24.

Radni Krakowa chcą darmowej komunikacji

Krakowscy radni ze Starego Miasta chcą wprowadzić bezpłatne przejazdy tramwajami i autobusami w centrum - informuje "Dziennik Polski". Z wnioskiem zwrócili się już do prezydenta, ale jego urzędnikom ten pomysł się nie podoba.

Odłączą ciężarną od respiratora

Ciężarna kobieta, u której stwierdzono śmierć mózgu, ma zostać odłączona od aparatury podtrzymującej jej ciało przy życiu. Tak zdecydował sąd w stanie Teksas.

Wrócił ratować z pożaru konsolę do gier

Konsola do gier cenniejsza niż życie - tak najwyraźniej uznał pewien mieszkaniec Olathe w amerykańskim stanie Kansas. Po tym, jak w jego domu wybuchł pożar, mężczyzna najpierw wybiegł z niego ratując się przed ogniem, ale po chwili postanowił uratować także swoje gry.

35 krajów i 6 kontynentów. Poznań pobiegnie w globalnym biegu

Jedynie 100 dni pozostało, by przygotować się do jedynego na świecie globalnego biegu. 4 maja 2014 roku, dokładnie w tym samym czasie, na 37 trasach w 35 krajach, na 6 kontynentach rozpocznie się Wings for Life World Run. Jego celem jest zebranie funduszy na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. W Polsce bieg odbędzie się w Poznaniu.

Dyplomata porwany w Libii

Niezidentyfikowani sprawcy porwali egipskiego dyplomatę w stolicy Libii, Trypolisie, w piątek - poinformowały władze obu krajów. Kilka godzin przed uprowadzeniem jedna z wpływowych libijskich milicji ogłosiła, że jej przywódca został aresztowany w Egipcie.

Nacjonaliści balowali. Zamieszki i ranni w Wiedniu

Około 6000 ludzi uczestniczyło w piątek w proteście przeciwko balowi organizowanemu w Wiedniu przez skrajnie prawicową Austriacką Partię Wolności (FPOe). Jak podały media, 22 osoby - w tym pięciu policjantów - odniosły obrażenia, a 14 zatrzymano.

Spłonęła obora z prosiętami

W piątek po południu doszło do pożaru obory we wsi Śliwniki (gm. Nowe Skalmierzyce w woj. wielkopolskim). Gospodarzom udało się uratować krowy i część świń, ale kilka z nich zginęło w płomieniach. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Mimo mrozów śpi na ulicy. Chce tylko spokoju

Mimo siarczystego mrozu starsza kobieta mieszka i śpi na ziemi, tuż obok drogi. Reporter TTV odwiedził ją na początku grudnia, kiedy spadł pierwszy śnieg. Teraz wrócił w to samo miejsce i zastał kobietę w takiej samej sytuacji - w prowizorycznie zrobionym legowisku.

Odrzucone propozycje, zerwany rozejm

To miał być spokojny dzień, ale w piątek wieczorem wszystko wróciło do punktu wyjścia. Po godz. 22. czasu ukraińskiego doszło do złamania rozejmu między protestującymi na Majdanie i milicją. Ze strony rządowej padły strzały, ze strony demonstrujących poleciały koktajle Mołotowa. Znów podpalono barykady. Media podały informację o rannym demonstrancie.

Protestujący dopięli swego. Milicja opuściła Ukraiński Dom

Około 200 milicjantów i funkcjonariuszy Berkutu opuściło Ukraiński Dom, w którym byli oblegani przez około 5 godzin. Po przemówieniach na Euromajdanie, gdzie występowali liderzy opozycji, część zgromadzonych Ukraińców udała się pod Ukraiński Dom. Demonstranci w pewnym momencie zaczęli szturmować budynek. Obawiali się, że siły tam zebrane zostaną użyte do ataku na barykady.

SLD instruuje działaczy ws. tajnych więzień. "Ani razu nie pada nazwisko L. Millera"

"W Raporcie Rady Europy nt. więzień CIA wymieniono A. Kwaśniewskiego (5 razy) i M. Siwca (3 razy). Ani razu nie pada nazwisko L. Millera" - to SMS z instrukcją, jaką otrzymali w piątek działacze SLD. Wiadomość pojawiła sie po tym jak "Washington Post" podał, że za czasów rządów Leszka Millera Amerykanie przekazali Polsce 15 mln dolarów w zamian za utworzenie w Kiejkutach tajnego więzienia.

Umarł, czekając na wizytę w przychodni

77-latek z Zabrza umarł, siedząc przy rejestracji w lokalnej przychodni, gdzie czekał na wizytę u lekarza. O tym, że mężczyzna nie żyje zorientowano się dopiero po interwencji jego żony, która zaczęła go szukać, ponieważ długo nie wracał do domu. O sprawie informuje "Blisko Ludzi" TTV.

Były policjant wśród podejrzanych o wyłudzanie mieszkań

Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze Superwizjera TVN, policjanci z Komendy Głównej Policji zatrzymali Jerzego N., byłego dzielnicowego wrocławskiej dzielnicy Grabiszynek. Dwa dni wcześniej w ręce policji wpadł poszukiwany od października listem gończym Tomasz N. ps. "Trąbka". Obaj mężczyźni podejrzani są o wyłudzenia mieszkań.

"Kwaśniewski zszokowany. Miller to kłamcoholik"

- Przyjeżdżają Amerykanie, dają w kartonach 15 milionów dolarów, a my się zgadzamy torturować ludzi. Tę odpowiedzialność i tę decyzję podjął Leszek Miller i ówczesny szef Agencji Wywiadu - powiedział w "Piaskiem po oczach" Janusz Palikot. Szef Twojego Ruchu bronił Aleksandra Kwaśniewskiego. Jak tłumaczył, informacja o przekazaniu Polsce pieniędzy w zamian za utworzenie tajnego więzienia "kompletnie zszokowała" ówczesnego prezydenta.

RPO o sprawie wrocławskich Romów: Przegramy w Strasburgu

Rzecznik praw obywatelskich zaapelowała o zawieszenie sporu sądowego i mediacje z mieszkańcami wrocławskiego koczowiska. Według prof. Ireny Lipowicz, gdy sprawa trafi do trybunału w Strasburga, czeka nas porażka. Na spotkaniu z przedstawicielami ministerstw i władz Wrocławia szukano rozwiązania sprawy Romów.

Gdańsk solidarny z Ukrainą. "Nie jesteście sami"

Około 150 osób wzięło udział w manifestacji solidarności z Ukrainą przed Dworem Artusa w Gdańsku. Minutą ciszy uczczono pamięć osób, które zginęły podczas starć opozycjonistów z oddziałami milicji w Kijowie.

Więzienie CIA w Polsce za 15 mln dol? Miller: wiem tyle, ile powinienem wiedzieć

- Zawsze miałem generalną zasadę, którą stosuję od dawna, żeby wiedzieć tylko to, co jest naprawdę niebędne - opisał swoją współpracę z wywiadem były premier Leszek Miller. W czwartek "Washington Post" napisał, że w czasie, gdy szefem rządu był Miller, Polacy mieli otrzymać od Amerykanów 15 mln dolarów za udostępnienie ośrodka w Kiejkutach.

Zablokował przebudowę mostu. Dostał dwa miesiące więzienia

Tomasz D., który rozpoczął budowę domu, blokując w ten sposób przebudowę mostu w Białym Dunajcu na zakopiance, został uznany winnym wprowadzenia w błąd urzędników i wyłudzenia pozwolenia na budowę. Sąd w Zakopanem skazał go na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu.