Najnowsze

Najnowsze

800 policjantów zabezpieczy szczyt w rocznicę wyzwolenia Auschwitz

Około 800 funkcjonariuszy będzie ochraniać międzyparlamentarny szczyt w rocznicę wyzwolenia Auschwitz, który odbędzie się w poniedziałek w Krakowie. Udział w nim zapowiedzieli parlamentarzyści z kilkunastu krajów. Przyjazd potwierdził również szef oraz posłowie Knesetu.

Pinior: Polska pokazuje, że jest państwem tego rzędu, co Maroko

Informacje ujawnione przez "Washington Post" w sprawie więzień CIA w Polsce stawiają nasz kraj w jednym rzędzie z Maroko - uważa senator Józef Pinior, były członek specjalnej komisji Parlamentu Europejskiego, która przygotowała raport w sprawie tajnych więzień CIA na terytorium Polski.

"Żaden człowiek nie jest nielegalny". Intelektualiści piszą w sprawie Romów

- Zwracamy się do Pana Prezydenta i władz miejskich Wrocławia z żądaniem wycofania pozwu przeciwko Romom zamieszkującym koczowisko przy ul. Kamieńskiego, powrotu z nimi do stołu negocjacyjnego i wypracowania rozwiązania, które pozwoli tej ostatniej już mniejszości koczowników w Europie żyć i spokojnie rozwijać się w tym mieście – grzmią intelektualiści, którzy napisali list do prezydenta miasta i prezes wrocławskiego sądu okręgowego.

Kolejarze walczą z lodem. Problemy w Wielkopolsce i Świętokrzyskiem

W okolicach Ostrowa Wielkopolskiego nadal występują problemy z przejazdem pociągów. Lokomotywy spalinowe pracują na trasie w kierunku Wrocławia. W kierunku Poznania, Katowic i Sieradza ruch odbywa się już normalnie. Problemy pojawiły się za to w woj. świętokrzyskim. Oblodzona trakcja uniemożliwia kursowanie pociągów na linii pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną a Ostrowcem Świętokrzyskim.

Protasiewicz o doniesieniach "WP": nie jesteśmy bananową republiką

- To jest, jak rozumiem, zwrot kosztów zaadaptowania budynku w Kiejkutach na potrzebny wywiadu amerykańskiego - powiedział w "Jeden na jeden" eurodeputowany PO Jacek Protasiewicz. Skomentował w ten sposób doniesienia "Washington Post" o tym, że Polska w zamian za 15 mln dolarów zgodziła się, by USA stworzyły w Starych Kiejkutach tajne więzienie CIA.

Politycy PiS jadą do Kijowa

Politycy PiS m.in. Adam Hofman i Ryszard Czarnecki jadą w piątek do Kijowa - poinformowały źródła w tej partii. Na sobotę zaplanowali rozmowy z liderami ukraińskich partii opozycyjnych.

Kolejny wątek "bunga bunga". 45 osób objętych śledztwem

Były premier Włoch Silvio Berlusconi i dwaj jego adwokaci są podejrzani o korupcję sądową, tj. przekupienie świadków - młodych kobiet, które zeznawały na dwóch procesach w sprawie rozwiązłych przyjęć w jego domu. O nowym śledztwie poinformowano w czwartek.

Eksperci: program inwigilacji nielegalny i mało skuteczny

Program zbierania danych telefonicznych Amerykanów przez agencję wywiadu NSA jest nielegalny i powinien zostać zakończony - głosi przyjęty w czwartek raport niezależnej federalnej agencji ds. kontroli prywatności wolności obywatelskich.

Autor artykułu w "WP": Nie ma mowy o żadnych rzekomych więzieniach. One były

- Nie ma mowy o żadnych "rzekomych" więzieniach. One były. To potwierdzony fakt - powiedział w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Adam Goldman, autor artykułu w "Washington Post". Dziennikarz twierdzi w nim, że CIA zapłaciła Polsce 15 mln dolarów za użyczenie willi w Kiejkutach, która służyła za tajne więzienie, przedstawia kulisy jego powstania i losy więźniów, którzy teraz skarżą Polskę o naruszenie praw człowieka.

Koniec rozejmu? Padł strzał, poleciały koktajle Mołotowa i zapłonęły opony

Jak twierdzi opozycja, milicja złamała trwający od dwóch dni w Kijowie rozejm. W stronę barykady miał paść strzał. W odpowiedzi w stronę milicji poleciały koktajle Mołotowa i podpalono wał z opon. Nie doszło do bezpośredniego starcia. Milicja pozostaje pasywna. Wcześniej Witalij Kliczko ze sceny na Majdanie odrzucił ofertę zmian w rządzie przedłożoną przez Wiktora Janukowycza. Opozycję ma zadowalać tylko dymisja prezydenta.

Namaszczenie bez zgody pacjenta? Sąd oddalił powództwo

Sąd Apelacyjny w Szczecinie oddalił w czwartek apelację mężczyzny, który domagał się 90 tys. zł zadośćuczynienia od szpitala, w którym wbrew jego woli otrzymał sakrament namaszczenia chorych. Sąd podkreślił m.in., że nie udowodnił on, że doznał krzywdy.

Majdan zdecydował: zerwać rozmowy z Janukowyczem, rozszerzyć protesty

Majdan zerwał negocjacje z władzą. Protestujący poprzez podniesienie rąk zdecydowali, że opozycja ma porzucić dalsze rozmowy z prezydentem Janukowyczem. W zamian za utworzenie strefy buforowej na ul. Hruszewskiego i cofnięcie się demonstrujących na Plac Europejski władza obiecała zaprzestać stosowania represji politycznych i wypuścić z więzień wszystkich protestujących. - Rozszerzamy Majdan na Kijów i inne miasta - powiedział Arsenij Jaceniuk po głosowaniu.

"Włączymy do akt naszego śledztwa". Prokurator o artykule ws. więzienia CIA

- Na pewno artykuł ten włączymy do akt naszego śledztwa, gdyż nie wykluczamy, że mogą tam pojawić się informacje, które mogą wskazywać na pewne źródła dowodowe - powiedział o tekście w "Washington Post", na temat więzienia CIA w Polsce, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, Piotr Kosmaty. Amerykański dziennik napisał w czwartek, że polski wywiad miał otrzymać od CIA 15 mln dolarów za udostępnienie ośrodka w Kiejkutach, gdzie miano przetrzymywać podejrzanych o terroryzm.