Najnowsze

Najnowsze

Arabska wiosna nie pomogła kobietom. W wielu krajach "odgrywają jedynie rolę reprodukcyjną"

Kobiety wzięły czynny udział w obaleniu niektórych dyktatur w świecie arabskim, ale ich sytuacja w społeczeństwie po zakończeniu protestów i walki o zmiany nie tylko nie uległa poprawie, lecz w wielu przypadkach stała się bardziej rozczarowująca. Tak ocenia sytuację Hinduska, Lakshmi Puri, zastępczyni dyrektora wykonawczego gremium pod nazwą ONZ Kobiety, powołanego w 2010 r. na Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych.

Proszą Komisję Europejską o interwencję ws. OFE

Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych zwróciła się w liście do Komisji Europejskiej o ustosunkowanie się do rządowych propozycji zmian w systemie emerytalnym i "podjęcie odpowiednich działań". Zdaniem izby, polski rząd dewastuje kapitałowy filar systemu. Jak poinformował Olli Rehn, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, wkrótce nastąpi odpowiedź na ten list.

Był skazany za pedofilię, znów jest proboszczem

Przez wiele miesięcy ksiądz Edward molestował swoich ministrantów. - Obmacywał, dotykał intymnych miejsc, przytulał i sapał - zeznawali później chłopcy. W 2003 roku sąd wydał prawomocny wyrok: molestowanie seksualne. - Ale trzy lata później wrócił do posługi kapłańskiej. Teraz jest proboszczem w Wiązowie na Dolnym Śląsku - informują dziennikarze Gazety Wrocławskiej.

Coraz bliżej rozwiązania sprawy Tymoszenko?

Aleksander Kwaśniewski, były prezydent Polski i Pat Cox, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, złożyli wizytę Julii Tymoszenko, byłej premier Ukrainy. Politycy prowadzą rozmowy w sprawie umowy stowarzyszeniowej UE - Ukraina. Największą przeszkodą w negocjacjach jest właśnie uwięzienie Tymoszenko.

Turcy zostawiają sobie możliwość interwencji w Syrii

Turecki parlament przedłużył upoważnienie dla rządu na wysłanie wojsk do Syrii, jeśli zajdzie taka konieczność. Gabinet premiera Tayyipa Erdogana argumentuje, że użycie broni chemicznej przez Damaszek stanowi zagrożenie dla Turcji.

Nie będzie odwołania. NCS wypłaci Kaplerowi pół miliona złotych

Narodowe Centrum Sportu kończy spór z byłym prezesem Rafałem Kaplerem i wypłaci mu pół miliona złotych z odsetkami. W wydanym komunikacie spółka poinformowała, że nie będzie składała apelacji ws. sierpniowego wyroku sądu, który nakazał wypłatę pieniędzy byłemu prezesowi.

Lagarde ostrzega w USA: może być jeszcze gorzej

Szefowa MFW Christine Lagarde wezwała USA do jak najszybszego zakończenia "politycznej niepewności" ws. budżetu. Ostrzegła, że niepodniesienie limitu długu może mieć bardzo poważne konsekwencje nie tylko dla USA, ale dla całej globalnej gospodarki.

Ukradł pudło zupek błyskawicznych. Grozi mu 10 lat

20-latka z kartonem zupek błyskawicznych zatrzymali w nocy wrocławscy policjanci. - Zapytaliśmy skąd go ma, a on powiedział że ukradł ze sklepu - mówią o rozbrajającej szczerości chłopaka funkcjonariusze.

Seremet nie wyklucza polskiego śledztwa w sprawie PRISM

Prokurator generalny Andrzej Seremet nie wykluczył, że będzie polskie śledztwo ws. PRISM, czyli inwigilacji przez amerykańskie służby specjalne danych, jakie użytkownicy internetu powierzali prywatnym firmom. Wszczęcia śledztwa domaga się Rzecznik Praw Obywatelskich.

Dom z obsuniętą ścianą. "Od kolan mojego nosa do brzucha moich palców"

Opuszczony dom w brytyjskiej miejscowości Cliftonville stał się dziełem sztuki - młody artysta zmienił go tak, jakby fasada obsunęła się na ziemię. - Chciałem stworzyć coś, co będzie połączeniem humoru, iluzji i spektaklu - tłumaczy. Jego dzieło będzie można oglądać przez rok, potem miasto wyremontuje dom dla nowych mieszkańców.

Szef irańskiej cyberkomórki zamordowany?

Czy jeden z wysokich oficerów Gwardii Rewolucyjnej został zamordowany, jak podają brytyjskie media? Teheran mówi o śmierci Modżtaby Ahmadiego w "okropnym wypadku".

Poszukiwana 13-latka odnalazła się w Paryżu

Poszukiwania 13-letniej Oliwii, która zaginęła w środę, zakończyły się szczęśliwie. Dziewczynkę odnaleziono we Francji. - Prawdopodobnie dotarła tam autostopem - wyjaśnia Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Policjanci oburzeni za "patologiczne rodziny". Minister: to nie moje słowa

"Policjanci sami często pochodzą z patologicznych rodzin, nie potrafią właściwie zareagować na przemoc" - miał powiedzieć szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz dziennikarzom "Gazety Wyborczej". Policjantów ta wypowiedź oburzyła. Twierdzą, że to próba ich zniesławienia. Minister pisze do nich list, w którym zapewnia, że to nie cytat z jego wypowiedzi, a jedynie dokonane przez dziennikarzy omówinie słów, które zostały wyrwane z kontekstu.

Pomagał bin Ladenowi, chce rządzić Afganistanem

W zbliżających się wyborach w Afganistanie udział weźmie człowiek, którego posądza się o sprowadzenie do kraju Al-Kaidy. Zapowiedź Abdula Rasula Sayyafa raczej nie spotka się z pozytywną reakcją opinii publicznej.