Najnowsze

Najnowsze

"Szczęśliwa" sędzia, która uznała Pistoriusa winnym

Brytyjskie media piszą o niej "nieprzenikniona". Jej imię, które zmieniła przed laty z Matilda, oznacza w języku zulu "szczęśliwa". Kim jest sędzia Thokozile Masipa, kobieta, która uznała winnym słynnego niepełnosprawnego atletę?

Napad na bank w Częstochowie

Do niewielkiego oddziału bankowego przy Alei Pokoju wszedł mężczyzna i sterroryzował obsługę przedmiotem przypominającym pistolet. Następnie zrabował ok. 3 tysięcy złotych i uciekł. Szuka go policja.

Czarny burger? Jednak nie tylko w Japonii

Jedna z japońskich sieci restauracji w swojej ofercie ma czarne cheeseburgery. Jak się okazuje, podobne bułki dostaniemy także w Polsce. - Czarne burgery mamy w naszej ofercie od początku września - chwali się właściciel dwóch restauracji w Poznaniu.

Znaleźli trzy kradzione BMW. Szukają złodziei

W hali garażowej w centrum Gdańska policjanci znaleźli trzy kradzione samochody BMW warte łącznie ponad 800 tys. złotych. Dwa z nich zostały przywiezione z Niemiec, jeden skradziono w Sopocie. Jak dotąd złodziei nie udało się złapać.

"Laptop zagłady" Państwa Islamskiego. Dżihadyści pracują nad bronią masowego rażenia?

Syryjscy rebelianci przejęli laptopa należącego do jednego z członków Państwa Islamskiego, a dokumenty w nim zawarte sugerują, że organizacja prowadzi badania nad stworzeniem broni biologicznej. Magazyn "Foreign Policy", który jako pierwszy miał dostęp do tych materiałów, donosi, że w jednym z plików jest mowa o wrzucaniu granatów do "dużych, zamkniętych obiektów takich jak stacje metra, stadiony czy centra handlowe".

Nałęcz: prezydent zainteresowany MSZ i MON

Prezydent będzie zwłaszcza zainteresowany tymi resortami, które się wiążą z jego konstytucyjną odpowiedzialnością. A prezydent konstytucyjnie jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo państwa i politykę zagraniczną - mówił w TVN24 prezydencki doradca Tomasz Nałęcz w kontekście tworzenia nowego rządu.

Rząd 22 września. "Będzie inny, bo premier jest inny"

Trzy kwadranse trwało spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego i kandydatki PO-PSL na premiera Ewy Kopacz ws. nowego rządu. Jak poinformowała dyrektor prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek, prezydent spotka się ponownie z Kopacz w poniedziałek w południe i wtedy desygnuje ją na premiera. Rząd ma być powołany 22 września. - Nowy rząd będzie inny, bo premier jest inny - powiedziała Kopacz.

Tramwaj pędził 62 km/h. Śledczy zbadali sprawę pijanego motorniczego

Był poczytalny, ale kompletnie pijany. Śledczy zbadali sprawę motorniczego, który na początku roku w Łodzi wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie i śmiertelnie potrącił trzy osoby. Prokuratorzy zamierzają wysłać do sądu akt oskarżenia w ciągu kilkunastu dni. Portal tvn24.pl dotarł do ich najnowszych ustaleń.

Miał zginąć chłopak, a nie matka byłej dziewczyny?

Zawiedziona miłość i chorobliwa zazdrość pchnęły go do zabójstwa. Najpierw podpalił samochód stojący przed domem byłej dziewczyny, później śmiertelnie postrzelił jej matkę, w końcu sam odebrał sobie życie. Wszystko wskazuje na to, że była to zbrodnia z zazdrości.  Spalony samochód należał bowiem do obecnego partnera dziewczyny. Niewykluczone, że również kule, od których zginęła matka dziewczyny były przeznaczone dla jej nowego chłopaka. Kamila Wielogórska ("Blisko ludzi" TTV)

Przegląd prasy: Sikorski marszałkiem Sejmu, Grabarczyk za Biernackiego?

Trwają spekulacje, kto znajdzie się w nowym rządzie. Według "Gazety Wyborczej" szef MSZ Radosław Sikorski w czwartkowej rozmowie z Ewą Kopacz, kandydatką PO i PSL na premiera przyjął propozycję objęcia stanowiska marszałka Sejmu. Z kolei "Rzeczpospolita" pisze o zmianie na stanowisku ministra sprawiedliwości. Marka Biernackiego ma zastąpić Cezary Grabarczyk.

"Trudna droga" do porozumienia ws. irańskiego atomu

Negocjacje w sprawie irańskiego programu nuklearnego z udziałem przedstawicieli Iranu i grupy 5+1, którzy spotkali się w czwartek w Wiedniu, przebiegają trudno. Według negocjatora Iranu Abbasa Arakcziego trzeba pokonać "długą drogę" do porozumienia.

25 lat temu powstał niekomunistyczny rząd Tadeusza Mazowieckiego

12 września 1989 r., nieco ponad trzy miesiące po przeprowadzeniu pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce, Sejm niemal jednogłośnie wydał wotum zaufania dla sformowanego przez Tadeusza Mazowieckiego niekomunistycznego rządu. Mazowiecki stanął na czele gabinetu, który do listopada 1990 roku dokonał ogromnych zmian w Polsce.