Najnowsze

Najnowsze

Dziennikarze na celowniku. Śmierć podczas protestów w Egipcie

Jeden fotoreporter zginął, trzech zostało rannych, a sześciu zostało aresztowanych w trakcie protestów w Egipcie, w trzecią rocznicę rozpoczęcia powstania, w wyniku którego obalono prezydenta Hosniego Mubaraka - podał we wtorek związek zawodowy egipskich fotoreporterów.

Służbowym autem, po pijanemu. Burmistrz-recydywista rządzi zza krat

Policja kolejny raz zamknęła burmistrza Stawisk na Podlasiu. Tym razem za jazdę po pijanemu. Burmistrz, który miał blisko dwa promile alkoholu we krwi, zanim wylądował w policyjnym areszcie, doprowadził do stłuczki i uciekł z miejsca zdarzenia. Burmistrz siedział już za kratami za znęcanie się nad rodziną. A za jazdę pod wpływem alkoholu - również w trakcie trwania obecnej kadencji - usłyszał już wyrok skazujący, od którego się jednak odwołał i czeka na apelację.

Zielone imperium. Polskie lasy warte miliardy złotych

Zielone imperium lasów zajmuje niemal jedną trzecią powierzchni Polski. Miliony hektarów, miliardy drzew. I setki miliardów złotych. Miliony i miliardy - to wielkości podstawowe, gdy trzeba opisać przedsiębiorstwo Lasy Państwowe. Bo to największa państwowa organizacja leśna w Europie

Śledztwo ws. śmierci bliźniąt. Na jakich zasadach dyżurują lekarze?

Ministerstwo zdrowia i prokuratura analizują, co było przyczyną śmierci nienarodzonych bliźniąt we Włocławku. Wątków do wyjaśnienia jest wiele m.in. czy zniknęły zapisy z aparatów USG i gdzie był lekarz w chwili, gdy pomocy potrzebowała matka i jej dzieci. Właśnie rola lekarzy na dyżurze wydaje się kluczowa dla wyjaśnienia, żeby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tuż przed planowanym cesarskim cięciem zmarła para bliźniąt. Reporter programu "Polska i Świat" pyta, jakie są reguły dyżurowania lekarzy, jakie mają obowiązki i czy mogą je łączyć z pracą gdzie indziej.

Obama zabiera głos ws. Ukrainy. "Wszyscy mają prawo do wypowiadania swych poglądów"

W środę ukraiński parlament wznowi przerwane we wtorek prace dotyczące porozumienia w sprawie ustawy o amnestii dla uczestników protestów na Majdanie. W nocy głos ws. Ukrainy zabrał prezydent Stanów Zjednoczonych. - Popieramy zasadę, że wszyscy ludzie mają prawo do wypowiadania swych poglądów w sposób swobodny - powiedział Barack Obama.

Ordynator z Włocławka na trzech etatach. "Teoretycznie grafiki się nie nakładają"

Zawieszony ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala we Włocławku pracuje łącznie w trzech miejscach, m.in. współprowadzi prywatną klinikę - ustalił NFZ. - Teoretycznie rzecz biorąc, grafiki się nie nakładają. Natomiast jak się okazuje, i to dotyczy tego feralnego dnia, nie zawsze w praktyce to zawsze wygląda tak, jak wyglądać powinno - powiedział w "Uwadze" TVN Jan Raszeja, rzecznik kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ.

Kliczko do berkutowców: Przechodźcie na stronę narodu, służcie narodowi

Ukraiński parlament anulował 9 z 10 ustaw ograniczających prawo do protestów. Nie ma już też znanego z twardej postawy wobec protestów premiera Azarowa. Decydująca dla rozwoju sytuacji będzie jednak środa. Wtedy w Radzie Najwyższej ma być głosowana ustawa amnestyjna. Ale władze i opozycja wciąż nie porozumiały się co do jej warunków. Co więcej, na Majdanie twierdzą, że mają informacje o możliwym wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

Jaworzno nie zwolni ponad 200 urzędników

Radni Jaworzna nie zgłosili zapowiadanej poprawki do budżetu, z cięciami w wynagrodzeniach, przez którą mogłoby zostać zwolnionych ponad 200 pracowników miejskich instytucji. Zwolnienia miały pomóc sfinansować zaplanowane na ten rok inwestycje.

Palikot o Millerze i więzieniach CIA: Wie, że nic nie wie. Sokrates z Żyrardowa

- Nie mam żadnych powodów dzisiaj wierzyć w to, że Aleksander Kwaśniewski jest za to odpowiedzialny, a mam wiele powodów, żeby wierzyć w to, że Leszek Miller jest za to odpowiedzialny - powiedział w "Kropce nad i" Janusz Palikot, szef Twojego Ruchu, komentując sprawę rzekomych więzień CIA w Polsce. Stwierdził, że szef SLD zawsze wymiguje się odpowiedzialności i twierdzi, że nic nie wie. - Prawdziwy mężczyzna potrafi się przyznać do błędu - ocenił.

Unia wybiera się do Afryki, ONZ dała mandat

Rada Bezpieczeństwa ONZ udzieliła mandatu przyszłej misji wojskowej Unii Europejskiej w Republice Środkowoafrykańskiej, która ma wspomóc Afrykańczyków i Francuzów w ustanowieniu tam porządku. Rada zagroziła też sankcjami osobom podżegającym do zamieszek w tym kraju. Rezolucja w tej sprawie została przyjęta jednomyślnie przez 15 członków RB ONZ.

Tak wygląda nowa baza LPR w Krakowie

Nowoczesną bazę dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego otwarto we wtorek w Krakowie. - Wszystko po to, by jak najszybciej dotrzeć do pacjenta - mówił wiceminister zdrowia Cezary Rzemek.

Makowski: Macierewicz nie powinien był ujawniać raportu. Wprowadzał w błąd prezydenta

- Czy audyt istnieje, czy nie, to nie ma specjalnego znaczenia, bo najważniejsze są fakty - stwierdził w "Faktach po Faktach" były współpracownik WSI Aleksander Makowski. Według niego Antoni Macierewicz "ujawnił całemu światu" polski wywiad i kontrwywiad wojskowy. - Zrobił to urzędujący wiceminister obrony i szef SKW, który zgodnie z prawem nigdy nie powinien był czegoś takiego robić - ocenił Makowski.

Szef wywiadu elektronicznego GCHQ odchodzi

Szef uwikłanej w skandal podsłuchowy brytyjskiej rządowej agencji wywiadu elektronicznego GCHQ Iain Lobban ustąpi z końcem bieżącego roku ze stanowiska - poinformował rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych.

45 kg heroiny w perskich dywanach

Niemieccy celnicy przejęli na lotnisku w Lipsku 45 kg heroiny ukrytej w dziewięciu dywanach przewożonych z Iranu. Dywany miały trafić do Belgii, Francji, Kongo i Polski. W krajach tych zatrzymano kilka osób i wszczęto już śledztwa.

Wypadek karetki w Ostrowcu Świętokrzyskim

W Ostrowcu Świętokrzyskim karetka pogotowia - bez pacjenta - uderzyła w słup oświetleniowy, a następnie w samochód osobowy. Poszkodowani zostali dwaj ratownicy medyczni. Na miejscu działały 3 zastępy straży pożarnej.

Tak będzie wyglądać nowa marina w Gdyni

Hotel, kawiarnie, biura, odnowa biologiczna i pomieszczenia dla klubów żeglarskich mają znaleźć się w nowej gdyńskiej marinie. Pierwsi żeglarze będą mogli z niej skorzystać w 2017 roku. We wtorek wybrano najlepszą koncepcję architektoniczną nowoczesnego kompleksu.

Zmarł ambasador Polski w Grecji

"Ambasada RP w Atenach z głębokim żalem zawiadamia o nagłej śmierci w dniu 27 stycznia 2014 roku Pana Macieja Krycha, Ambasadora RP w Republice Greckiej" - pisze placówka na swojej stronie internetowej