Najnowsze

Najnowsze

Prezydent o Oleksym: budził dobre myśli, pozbawiony był brutalności

- Żegnam go serdeczną, dobrą myślą, bo był człowiekiem, który budził dobre myśli, dobre skojarzenia, dobre uczucia. Pozbawiony obył ostrości, brutalności, która często w polityce występuje - mówił o zmarłym Józefie Oleksym prezydent Bronisław Komorowski. Polityk zmarł w piątek rano po ciężkiej chorobie. Miał 68 lat.

Nauczyciel oskarżony o molestowanie uczennicy i korupcję

Nauczyciel miał doprowadzić małoletnią uczennicę do poddania się tzw. innej czynności seksualnej, a kilka dni po zdarzeniu nakłaniać rodziców pokrzywdzonej, aby nie zawiadamiali o zdarzeniu jakichkolwiek instytucji. W zamian zobowiązał się do pośrednictwa w załatwieniu dla pokrzywdzonej lepszej oceny z jednego z przedmiotów.

Magdalena Ogórek kandydatką SLD na prezydenta. Miller: jest symbolem zgody narodowej

Magdalena Ogórek, doktor nauk humanistycznych, historyk Kościoła, komentatorka telewizyjna, będzie kandydatką SLD w nadchodzących wyborach prezydenckich. - Jest symbolem zmiany pokoleniowej i otwarcia polskiej polityki na młode europejskie pokolenie - rekomendował kandydatkę Leszek Miller. Ogórek przyznała natomiast, że chce reprezentować całą lewicę.

Słupska PO: nie jesteśmy w koalicji z Biedroniem, ale może na nas liczyć

- Platforma Obywatelska nie będzie ponosić odpowiedzialności za decyzje podejmowane przez Marka Biernackiego (PO) na stanowisku wiceprezydenta Słupska - poinformował zarząd lokalnych struktur partii. Politycy PO zapewniają też, że współpraca Biernackiego z Biedroniem nie oznacza zawiązania koalicji, jednak nie wykluczają też współpracy. - Zawsze może on liczyć na nasze poparcie na forum rady miejskiej - zapewnia słupska PO.

3 miesiące aresztu dla podpalaczy gdańskiej kancelarii

Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, którzy we wtorek wieczorem podpalili drzwi i okna w gdańskiej kamienicy. 18- latek i jego 21-letni wspólnik w czwartek usłyszeli już zarzuty, grozi im 8 lat więzienia. Trzeci mężczyzna, który we wtorek wieczorem podczas ucieczki próbował samochodem staranować policjanta, złożył wyjaśnienia i został zwolniony do domu.

Kaczyński o procesie byłego szefa CBA: eksces polityczny

Były premier Jarosław Kaczyński zeznawał w piątek w procesie byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i jego podwładnych, oskarżonych o nadużycia prawa przy prowadzeniu przez CBA "afery gruntowej" w 2007 r. - Jest oczywiste, że Kamiński powinien być uniewinniony - powiedział Kaczyński dziennikarzom po wyjściu z sali sądowej.

Zniknęli w lesie, pojawili się 40 km dalej. Dlaczego bracia Kouachi zawrócili?

Jeszcze w czwartek wieczorem wszystko wskazywało na to, że domniemani zamachowcy z Paryża uciekają w stronę granicy z Belgią. Kiedy jednak rano wznowiono obławę, bracia Kouchai pojawili się w zupełnie innym miejscu - na dodatek zmierzali w przeciwną stronę, ku stolicy. Jak poszukiwani zdołali wymknąć się policji i dotrzeć w pobliże lotniska Charlesa de Gaulle'a?

Oleksy w ostatnim wywiadzie: tak, byłem oportunistą, chciałem do czegoś dojść

Właściwie żyłem porządnie, starałem się nie wyrządzać ludziom zła, nie krzywdzić ich. Nawet jak byłem w reżimie komuny, unikałem sytuacji, w których bym czegokolwiek nadużył, kogoś sponiewierał - mówił w swym ostatnim wywiadzie Józef Oleksy. W grudniowej rozmowie z "Rzeczpospolitą" były premier przyznał, że od lat zmaga się z chorobą nowotworową.

Po zabójstwie w Bukowinie. Sprzeczne zeznania, brak świadków

26-letni mężczyzna podejrzany o zabójstwo 23-latka w Bukowinie Tatrzańskiej mógł działać w obronie koniecznej. Sprawdza to prokuratura, choć zaznacza, że nie będzie to mieć wpływu na postawione zarzuty, a jedynie na ewentualną karę. Ta w przypadku obrony koniecznej może być łagodniejsza.

Samochodem przez podziemne jezioro. Jest umowa na budowę tunelu

Nie mogły pojechać tamtędy pociągi, więc pojadą samochody. PKP PLK podpisały umowę na budowę tunelu pod torami na ul. Niciarnianej w Łodzi. Inwestycja ma przejść przez tzw. podziemne jezioro, które wcześniej opóźniło budowę dworca Łódź Fabryczna i postawiło pod znakiem zapytania unijną dotację. Pracę potrwają do połowy przyszłego roku.

"Ktoś rzadki na polskiej scenie politycznej". Politycy lewicy wspominają Oleksego

- Nie zamykał się w sobie, bardzo lubił dyskutować i rozmawiać, ciągnęło go do ludzi o innych poglądach - tak Józefa Oleksego wspominał europoseł SLD Janusz Zemke. - Bardzo życzliwy ludziom, czasami aż przesadnie - opowiadał inny polityk lewicy, Krzysztof Janik. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich ocenił zaś, że "odszedł jeden z najwybitniejszych polityków Europy".

Al-Kaida przyznaje się do "zorganizowania" ataku na "Charlie Hebdo"

Komórka Al-Kaidy działająca na Półwyspie Arabskim wzięła odpowiedzialność za zamach przeprowadzony przez braci Kouachy na redakcję "Charlie Hebdo" - podają światowe agencje i media we Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Francja musi pozostać jednością, nie możemy dać się podzielić - oświadczył tymczasem w piątek prezydent Francji Francois Hollande, kilka godzin po udanych operacjach antyterrorystów, w których zginęli bracia Kouachy i Amedy Coulibaly. Hollande oświadczył, że atak na supermarket w żydowskiej dzielnicy Paryża to "straszliwy akt antysemicki". Odnosząc się do dżihadystycznych korzeni terrorystów, prezydent powiedział: - Ci fanatycy nie mieli nic wspólnego z islamem. Wydanie specjalne o wydarzeniach we Francji trwa w TVN24 Biznes i Świat.

Pikieta przed ambasadą Francji w Moskwie: rysownicy "dostali za swoje"

"Bluźniercy z Francji koszmarnie drwili z Jezusa Chrystusa i otrzymali sprawiedliwą karę" - plakaty z takimi słowami trzymali ludzie, stojący w czwartek przed ambasadą Francji w Moskwie. Po zamachu na redakcję "Charlie Hebdo" w całej Rosji pojawiają się nie tylko słowa oburzenia i współczucia, ale też potępienia dla ofiar ataku, które "zasłużyły" na śmierć za swoje "bluźnierstwa".