Najnowsze

Najnowsze

Tajemnice prezydenckiej alkowy

Prezydent Francji, mimo że mówił o ważnych kwestiach związanych z przyszłością kraju, nie uniknął odpowiedzi na najbardziej nurtujące dziennikarzy pytanie - czy ma romans z aktorką i czy jego oficjalna dotąd partnerka nadal jest pierwszą damą? Skandal obyczajowy rośnie i z dnia na dzień nabiera tempa.

WOŚP. Nie wszystkim w smak

W tle 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy często ze strony prawicy słychać było zarzuty o niegospodarność Jurka Owsiaka. Niektórzy w hasłach idą dalej i wzywają do tego by nie wspierać tej organizacji. Po fali krytyki Owsiakowi puszczają nerwy. Dlaczego WOŚP wzbudza takie emocje?

Jak działa WOŚP?

Nie siejmy nienawiści i nie niszczmy inicjatyw charytatywnych - apeluje minister pracy i polityki społecznej i wylicza, że aż 92 procent pieniędzy zebranych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przeznaczanych jest na pomoc chorym, tylko osiem na koszty administracyjne. Twarde dane nie wszystkich jednak przekonują. Jak zatem działa WOŚP, której zarzuca się niegospodarność?

Żegnaj palmo?

Jaki los czeka słynna palmę, która od lat ozdabia rondo de Gaulle'a w Warszawie? Czeka ją przeprowadzka, pomysły zapewne są, ale urzędnicy milczą, bo najpierw o nowy dom dla palmy chcą zapytać mieszkańców. A jeśli nie palma, to co?

SAS zamieszany w masakrę Sikhów? Jest dochodzenie

Premier David Cameron zlecił dochodzenie w celu ustalenia, czy brytyjska elitarna jednostka sił specjalnych SAS była zamieszana w masakrę w sikhijskiej Złotej Świątyni w Amritsarze w Indiach z 1984 roku. W dokonanym przez indyjską armię i siły bezpieczeństwa szturmie na najważniejsze sanktuarium Sikhów zginęło kilkaset osób.

Polska zmienia świat. Grafenem

Robimy to lepiej i przede wszystkim dużo taniej od innych. Czy dzięki polskiej myśli naukowej staniemy się światową potęgą grafenową? Wszystko na to wskazuje.

Porównujemy WOŚP do firmy. Jak działa Orkiestra?

A gdyby tak Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy porównać do zwykłej spółki komercyjnie działającej na wolnym rynku, gdzie wolontariusze byliby pracownikami, a zebrane pieniądze - dochodem? Sprawdził to reporter "Polski i Świata".

Meryl Streep bez nominacji? Dziś początek wyścigu po Oscary

Dziś po południu polskiego czasu dowiemy się, które filmy minionego roku będą walczyły o statuetki Oscara - nagrody amerykańskiego przemysłu filmowego. Zdaniem magazynu "The Hollywood Reporter" aż 11 nominacji dostanie obraz "Zniewolony", 10 - "Grawitacja", dziewięć - "American Hustle", a osiem - "Kapitan Phillips".

Policja szykuje się na wyjście Trynkiewicza. Chcą prześwietlić każdy detal

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego od kilku dni prowadzą intensywne działania operacyjne i analizują szczegółowo wszystkie akta dotyczące Mariusza Trynkiewicza - ustalił portal tvn24.pl. Przygotowują się w ten sposób na jego ewentualne wyjście z więzienia. Funkcjonariusze m.in. szukają osób, z którymi Trynkiewicz utrzymywał kontakty w trakcie odbywania kary.

Niegrzeczny Jurek

Mariusz Błaszczak jest zgorszony zachowaniem Jurka Owsiaka, zwłaszcza skakaniem po stole i brzydkim wyrazem, którego użył twórca WOŚP. "Pokazał jaki jest" - mówi poseł PiS. Inny poseł PiS tylko obiecywał, że pokaże...

Opór Gowina

Trwa przekonywanie Jarosława Gowina do kandydowania do europarlamentu. Jarosław Gowin waha się jednak troszcząc się o losy Polski, która pzosotawiona bez tak wybitnego przywódcy cierpieć będzie niewymiernie.

Ziemniak a sprawa Polska

Ku naszemu zaskoczeniu ministrowie najpotężniejszych państwa świata sięgnęli po metody od dawna stosowane przez posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ogrodnik i Stańko z Paszportami "Polityki"

Dawid Ogrodnik, Ziemowit Szczerek, Marcin Masecki, Apollon Musagete Quartett, Aneta Grzeszykowska, Jolanta Janiczak i Wiktor Rubin oraz Tomasz Stańko to laureaci Paszportów "Polityki". Nagrody wręczono we wtorek w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.

Dreamliner uziemiony w Japonii. Znowu przez akumulator

Linie lotnicze Japan Airlines uziemiły we wtorek jeden ze swoich Boeingów 787 Dreamliner. Podczas rutynowych prac serwisowych na lotnisku w Tokio zauważono dym wydostający się z maszyny. Aparatura pokładowa maszyny wskazała na problem z akumulatorem.

Grafen i co dalej?

To kwestia pewnie kilkunastu lat, ale są już konkretne pomysły na wykorzystanie nowej technologii grafenowej. Ale jak mówi laureat nagrody Nobla za odkrycie grafenu - to dopiero początek wykorzystania możliwości tego niezwykłego materiału.

Pogromca nowotworów?

Zaczęło się od "bazgrania ołówkiem" - a teraz możliwości są nieograniczone. Grafen jako pogromca nowotworów? Za wcześnie, by robić teraz duże nadzieje, ale są pierwsze eksperymenty, które pokazują niezwykłe właściwości tego materiału i dają interesujące efekty. Czy to może być zapowiedź rewolucji w medycynie?

Polski grafen nowej ery

Od niecałego miesiąca - pierwsi na świecie - Polska produkuje na skalę przemysłową materiał, jakiego jeszcze nie było. Choć niewidoczny dla oka - jest najtwardszy, najmocniejszy, super wytrzymały i świetnie przewodzący prąd. Nie trzeba się interesować wielką nauką, żeby już wiedzieć, że nagrodzony Noblem grafen bardzo zmieni naszą codzienność. Jak rodzi się nowa era w materialnym świecie?

Ławica kusi przewoźników i obniża opłaty

Port lotniczy Poznań Ławica obniża opłaty za lądowanie, postój i tzw. opłatę pasażerską dla przewoźników, którzy mają duży ruch. Ma to zwiększyć zainteresowanie przewoźników poznańskim lotniskiem.

Niesiołowski: Społeczeństwo ma prawo bronić się przed takimi bestiami

- My wprowadzamy system, który pozwala nam stworzyć kategorię "niebezpiecznych" - oceniła ustawę dotyczącej izolacji niebezpiecznych przestępców po odbyciu przez nich kary prof. Monika Płatek z UW. - Kto będzie niebezpieczny, będzie zależało od tego, kto będzie u władzy - argumentowała karnistka. Nie zgodził się z nią Stefan Niesiołowski (PO), który tłumaczył, że ustawa powstała, by chronić społeczeństwo przed takimi przestępcami jak Mariusz Trynkiewicz.

Wiceminister zdrowia: kolejki będą zawsze, są nawet w Niemczech

- W każdym, nawet najbogatszym kraju są kolejki w publicznej ochronie zdrowia - mówił w "Faktach po Faktach" Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia. Jak tłumaczył, zadaniem resortu jest ich skrócenie, ale nie nastąpi to zbyt szybko. Z kolei były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha ocenił, że tłumaczenie kolejek do lekarzy jako rzeczy całkowicie normalnej to posługiwanie się "zwykłym alibi".

Niesiołowski: Społeczeństwo ma prawo bronić się przed takimi bestiami

- My wprowadzamy system, który pozwala nam stworzyć kategorię "niebezpiecznych" - oceniła ustawę dotyczącej izolacji niebezpiecznych przestępców po odbyciu przez nich kary prof. Monika Płatek z UW. - Kto będzie niebezpieczny, będzie zależało od tego, kto będzie u władzy - argumentowała karnistka. Nie zgodził się z nią Stefan Niesiołowski (PO), który tłumaczył, że ustawa powstała, by chronić społeczeństwo przed takimi przestępcami jak Mariusz Trynkiewicz.