Najnowsze

Najnowsze

W ramach dodatkowego ubezpieczenia społecznego państwo zapewni opiekę, której dzisiaj nie mamy albo musimy za nią słono płacić - pisze "Życie Warszawy".

Andrzej Zybertowicz demaskuje biznesowe kontakty prezesa Polsatu. Według doradcy premiera, wiele interesów prowadzonych przez Zygmunta Solorza było robionych z firmami, które w okresie PRL kontrolowały tajne służby.

wtorek, 28 sierpnia, godz. 21:00B. premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że nie wyklucza, że był podsłuchiwany. Na ten temat w "Magazynie 24 godziny" dyskutowali Jacek Kurski z PiS oraz Grzegorz Napieralski z SLD.

Mamy polską Watergate - grzmiał Roman Giertych po odczytaniu przez marszałka fragmentu zeznań Kaczmarka o podsłuchiwaniu rozmów byłych wicepremierów. Obrady Sejmu zostały przerwane. Do czego zmierza opozycja? - docieka "Rzeczpospolita".

Czy kierownictwo PiS znalazło sposób na uratowanie 65-milionowej subwencji na wypadek, gdyby nie doszło do przedterminowych wyborów? - pyta "Rzeczpospolita".

Taki to ma dobrze. Janusz Kaczmarek od wielu dni nie ma już na głowie ministerialnych problemów, ale dalej pełnymi garściami korzysta z przywilejów rządu, który krytykuje. Co miesiąc, chcąc nie chcąc, płacimy prawie 100 tys. złotych za jego luksusy - wytyka "Fakt".

W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" prof. Andrzej Zybertowicz, doradca premiera ds. bezpieczeństwa, podtrzymał swoją tezę, że wiele interesów prowadzonych przez właściciela Polsatu Zygmunta Solorza było robionych z firmami, które w okresie PRL kontrolowały tajne służby.

Podział obowiązków domowych wygląda inaczej w małżeństwach niż w konkubinatach. Mężowie pracują mniej - uznali amerykańscy naukowcy.

W Sieradzu aż huczy od plotek. Ludzie zastanawiają się, ile starosta i jego żona zapłacili za wycieczkę na Sycylię. Załapali się bowiem na wyjazd z zespołem "Sieradzanie" - pisze "Dziennik Łódzki".

Wśród ustaw, które mają trafić do Sejmu jeszcze przed jego ewentualnym samorozwiązaniem, zabrakło nowej ustawy o akcyzie, która ma dostosować polskie przepisy do prawa unijnego. To poważny błąd - uważa "Gazeta Prawna".

W szpitalach na południu Polski brakuje miejsc dla wcześniaków i noworodków wymagających intensywnej terapii. Lekarze są bezradni - muszą odsyłać dzieci z Krakowa do innych ośrodków – alarmuje "Dziennik Polski".

- 52 zabitych to ostatni bilans wtorkowych walk w Karbali - poinformował rzecznik irackiego MSW Abdul Karim Chalaf. Do starć doszło między siłami porządkowymi a grupą uzbrojonych szyickich pielgrzymów. 206 osób jest rannych.

Ratownicy znaleźli drugą ofiarę śmiertelną pod gruzami budynku, który we wtorek po południu zawalił się w stolicy Azerbejdżanu - Baku. Akcja ratunkowa trwa nadal.

- To nie teraz, ale w latach 90, kiedy rządzili Rokita i Tusk stosowano ubeckie metody. Nikt nie powinien puszczać szczura, który potem staje się faktem medialnym - tak poseł PiS Jacek Kurski w TVN24 komentuje wyznanie Kazimierza Marcinkiewicza, że mógł być podsłuchiwany.

- Dopóki nie wyjaśnimy akcji CBA, polska polityka będzie zatruta - powiedział Donald Tusk w "Kropce nad i". Lider PO stwierdził także, po dzisiejszych wypowiedziach Jarosława Kaczyńskiego, że z psychiką premiera nie jest najlepiej.