Najnowsze

Najnowsze

Znaleźli naczynia sprzed 3 tysięcy lat

Na pozostałości osady kultury łużyckiej natrafili archeolodzy podczas badań w Motylewie niedaleko Gorzowa Wlkp. Cennym znaleziskiem są dwa piece garncarskie ze znajdującymi się w nich naczyniami, których wiek szacowany jest na ok. 3 tys. lat.

Misja OBWE ponownie zatrzymana. Tym razem padły strzały

Misja Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) ponownie nie została wpuszczona na Krym. Padły strzały ostrzegawcze z broni automatycznej - poinformował podróżujący z obserwatorami OBWE reporter agencji AP.

"Kieszonkowych Chamberlainów nigdy w Europie nie brakowało"

Ukraina wcale nie musi poświęcać Krymu dla uratowania samej siebie - uważa minister Radosław Sikorski, a przeciwny pogląd nazwał "opinią kieszonkowych Chamberlainów". Szef MSZ w sobotę uczestniczył w Oxfordzie w VII zjeździe studentów z Polski w Wielkiej Brytanii.

Franciszek kontynuuje reformę finansów Watykanu

Papież Franciszek mianował 15 członków nowej Rady do spraw Ekonomicznych. Instytucja ta, powołana przez niego w lutym w ramach wielkiej reformy watykańskich finansów, ma decydować o całej polityce ekonomicznej za Spiżową Bramą.

Przegląd prasy: Szarpał się, klął, kopał. "Wy kur..., jestem posłem!"

Szarpał się z policjantami, klął, obrażał policjantów, kopał - "Gazeta Wyborcza" dotarła do wniosku Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta o uchylenie immunitetu posłowi Przemysławowi Wiplerowi. Wniosek dotyczy szarpaniny, do jakiej doszło pomiędzy posłem a funkcjonariuszami stołecznej policji w październiku ubiegłego roku. Wipler idzie w zaparte: - Nie obawiam się procesu. To ja zostałem pobity.

Protasiewicz rezygnuje ze startu w wyborach do PE

Przewodniczący dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk poinformował o tym w sobotę przed zarządem regionu partii. Decyzja ma związek z incydentem z udziałem Protasiewicza na lotnisku we Frankfurcie.

Wyciek ropy. Strażacy zabezpieczyli zbiornik

W Słupsku rozszczelnił się zbiornik, w którym przechowywano 5 tys. litrów ropy. Strażacy zabezpieczyli pojemnik i zebrali ropę, która już wyciekła. - Sytuacja została opanowana - informują.

"Gdyby była broń, nie byłoby tylu ofiar z naszej strony"

- Nie było żadnego szkolenia, dlatego w końcu widzimy, ile z naszej strony mamy ofiar - powiedział w TVN24 Andrzej Gabrow, wiceszef ochrony Majdanu. Odniósł się w ten sposób do oskarżeń Władimira Putina, jakoby uczestnicy kijowskich protestów byli szkoleni w Polsce oraz krajach bałtyckich.

203 lata wrocławskiego Ogrodu Botanicznego. A zaczynali od księżycowego krajobrazu...

Ma 203 lata i jest jednym z najstarszych ogrodów botanicznych w Polsce. Ale mógłby w ogóle nie powstać, gdyby nie rozkaz Napoleona Bonaparte. W trakcie oblężenia Wrocławia jako nieosłonięty teren w centrum miasta służył do zrzutów żywności i amunicji. Później długo borykano się z jego odbudową. Dziś jest oazą spokoju i zieleni w samym sercu stolicy Dolnego Śląska.

Gen. Polko: wstąpienie do NATO jest środkiem do celu

- Wstąpienie do NATO jest środkiem do celu. Zbiorowe bezpieczeństwo to odpowiedzialność każdego członka Sojuszu - uważa gen. Roman Polko, były dowódca GROM - Przynależność do Sojuszu daje nam zdecydowanie większe poczucie bezpieczeństwa, niż kiedy bylibyśmy sami, ale tworząc wspólnotę, musimy wiedzieć, że jesteśmy ważnym udziałowcem w tym pakcie - mówił na antenie TVN24.

Ukraina: Nie oddamy Krymu. Rosja: Kijowem sterują ekstremiści

- Krym jest i będzie terytorium Ukrainy i nie oddamy go nikomu - powiedział w Kijowie szef ukraińskiego MSZ Andrij Deszczyca. Niemal w tym samym czasie szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow stwierdził na konferencji w Moskwie, że ukraiński rząd jest zależny od "ekstremistów".

Trzy ofiary śmiertelne protestów islamistów. 48 osób rannych

Co najmniej trzy osoby zginęły w starciach, do jakich doszło w piątek wieczorem w Kairze między islamistami a policją - poinformowały egipskie ministerstwo zdrowia i źródła bezpieczeństwa. W całym kraju w zamieszkach rannych zostało 48 osób.

Dzień Jana Karskiego w USA? Jest rezolucja w Senacie

Do Senatu USA wpłynął ponadpartyjny projekt rezolucji ws. ustanowienia dnia 24 kwietnia 2014 roku "Dniem Jana Karskiego", tak by uhonorować słynnego emisariusza polskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej w przypadającą tego dnia 100. rocznicę jego urodzin.

Polscy Tatarzy chcą odzyskać swój utracony język

- Straciliśmy swój język. Teraz chcemy go odzyskać. Chcemy rozmawiać w języku naszych praojców - wyjaśnia Jan Adamowicz prezes Rady Centralnej Związku Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej, która w Sokółce od trzech lat organizuje lekcje języka tatarskiego.