Najnowsze

Najnowsze

Ostatki jak z koszmaru. Najpierw jedli pączki, potem katowali znajomego

Sąd aresztował dwóch łodzian, którzy są podejrzani o bardzo ciężkie pobicie znajomego. Według ustaleń śledczych, 64 i 27-letni mężczyźni katowali współbiesiadnika podczas imprezy ostatkowej. Policja zatrzymała podejrzanych, kiedy wynosili nieprzytomną ofiarę z mieszkania. Pobity mężczyzna walczy o życie, jest w stanie krytycznym.

Wpłacono 30 tys. poręczenia majątkowego za Znachora

30 tys. zł poręczenia majątkowego za Marka H. wpłynęło na konto nowosądeckiej prokuratury. Pieniądze przelała przebywająca za granicą krewną mężczyzny, która jednak nie pojawiła się w prokuraturze. Jak informują śledczy, z tego powodu poręczenie "nie jest prawnie skuteczne".

Oliwier urodził się bez rąk i nóg. "Myślałam: to jest jak zły sen". Sześciu lekarzy popełniło błąd?

3-miesięczny Oliwier z Zawiercia urodził się bez rąk i nóg. Rodzice o niepełnosprawności syna dowiedzieli się dopiero po porodzie. Twierdzą, że żaden z sześciu lekarzy, którzy wykonywali w trakcie ciąży badanie USG, nie poinformował ich o groźbie tak poważnej niepełnosprawności. - Jesteśmy tym wstrząśnięci i mamy żal do tych wszystkich lekarzy- mówi Anna Pelon, mama Oliwiera i zapowiada walkę w sądzie o rentę dla dziecka.

Mniej kar w zawieszeniu. Zmiany Kodeksu karnego przeszły w Sejmie

Sejm przyjął większość poprawek Senatu do nowelizacji Kodeksu karnego, zmieniającej filozofię karania. Zgodnie z nowelizacją częściej mają być stosowane kary grzywny i ograniczenia wolności, rzadziej zaś - więzienie w zawieszeniu. Ustawa trafi teraz do prezydenta.

Zderzenie pociągów w Szwajcarii. Ranny m.in. maszynista

Dwa pociągi pasażerskie zderzyły się w piątek w mieście Rafz ok. 35 km na północ od Zurychu. Rannych zostało pięć osób podróżujących pociągami, wśród nich jeden z maszynistów. W obu składach było w sumie ponad 100 osób.

Szef SBU: doradca Putina kierował snajperami na Majdanie

W rocznicę tragicznych wydarzeń na Majdanie Niepodległości w Kijowie, ukraińskie władze ujawniają coraz więcej szczegółów, związanych z zabójstwem demonstrantów w lutym 2014 r. Jak twierdzi szef Służby Bezpieczeństwa Wałentyn Naływajczenko, brały w tym udział rosyjskie służby specjalne, a doradca prezydenta Władimira Putina Władysław Surkow kierował snajperami strzelającymi do demonstrantów.

"Ukraina to inny kraj. Ludzie nie żałują Majdanu"

- Ludzie, których znam, nie żałują Majdanu, bo Ukraina nie jest dziś taka sama. Wierzą, że wejdą do Europy, będą bezpieczni i wolni - mówił we "Wstajesz i wiesz" muzyk Dariusz Malejonek, który rok temu koncertował na ukraińskim Majdanie.

Urzędnicy nie uwierzyli w polsko-wietnamską miłość. 36 osób z wyrokami

To jedna z najgłośniejszych spraw w historii Straży Granicznej na Dolnym Śląsku. Zarzuty postawiono 36 osobom, w sumie prokuratorzy doliczyli się 21 fikcyjnych polsko-wietnamskich małżeństw, które miały zapewnić obcokrajowcom stały pobyt w Polsce - donosi "Gazeta Wyborcza". Po wieloletnim procesie sprawę właśnie zakończył wrocławski sąd okręgowy, który, mimo odwołań obrońców i prokuratury, utrzymał poprzednie wyroki.

Olkusz pomaga skrajnie wychłodzonemu Adasiowi. Zasiłki i dary dla rodziny

Pomoc finansową dla rodziny 2-letniego Adasia, który został odratowany ze stanu skrajnego wychłodzenia, zaoferowało miasto Olkusz. Dziecko od ośmiu dni jest już w domu i przechodzi kosztowną rehabilitację. Jego rodzice dostaną zasiłki, które pomogą im stanąć na nogi. Mieszkańcy Olkusza mogą też przekazywać dary w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

Z trzema promilami we krwi wsiadł za kierownicę tira

Odebrał towar i kompletnie pijany próbował przejechać przez Łódź. 53-letni kierowca tira wpadł w ręce policji, bo przy próbie skrętu kierowana przez niego ciężarówka zjechała do rowu. - Okazało się, że kierowca miał trzy promile w organizmie. To był potencjalny drogowy zabójca - mówi policja.

Nałęcz o Ogórek: To terminator. Ogórek o Nałęczu: majster

Bronisław Komorowski jest mistrzem, Andrzej Duda - czeladnikiem, a Magdalena Ogórek - terminatorem. W taki sposób prezydencki doradca prof. Tomasz Nałęcz ocenił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" kandydatów na prezydenta. Ogórek szybko zareagowała na jego słowa.

Biznes, książka, konsultacje. Utopili Majdan we krwi, dziś żyją w luksusie w Moskwie

Moskwa od lat była bezpieczną przystanią dla polityków obalonych w rewolucjach na obszarze postsowieckim. Jest też schronieniem dla tych z Ukrainy. Rok po Majdanie czołowe postacie reżimu Janukowycza wiodą w Rosji spokojne i dostatnie życie - pisze "The Moscow Times". Choć wszyscy ścigani są przez ukraińskie władze, nie muszą bać się ekstradycji. Moskwa odmawia, twierdząc, że są ścigani ze względów "politycznych". Czym zajmują się dzisiaj antybohaterowie kijowskiego Majdanu?

15 dni aresztu dla Nawalnego. Ominie go jego demonstracja

Sąd Rejonowy w Moskwie w czwartek skazał jednego z liderów opozycji w Rosji Aleksieja Nawalnego na 15 dni aresztu za złamanie przepisów o zgromadzeniach, wiecach, demonstracjach, pochodach i pikietach. Sąd uznał, że nawoływał on do udziału w nielegalnej akcji.

Beger wraca? „Nie wierzę w samobójstwo Leppera”

- Ludzie mówią, żebym wróciła do polityki - powiedziała we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 była posłanka Samoobrony Renata Beger, która w czwartek szła na czele marszu rolników w Warszawie. W rozmowie stwierdziła również, że nie wierzy w samobójstwo Andrzeja Leppera.

Putin wygrywa wojnę propagandową? "Zachód jest wobec tego bezbronny"

W tej wojnie słowo jest bronią niemal równie potężną jak karabin. Rozpędzona machina propagandowa rosyjskiego rządu działa bez zarzutu, a przekaz formułowany przez Kreml trafia do coraz szerszego grona odbiorców. - Wygra ten, kto tę bajkę opowie lepiej - zauważa były europoseł Paweł Kowal. Na razie Zachód nad możliwościami stworzenia własnej opowieści dopiero debatuje. Czy Putin wygrywa wojnę propagandową? Materiał "Czarno na białym".

"Fakty po Faktach. Debata". Wszystko co najważniejsze o pakiecie onkologicznym

1 stycznia wszedł w życie pakiet onkologiczny. W założeniu miał znacznie skrócić oczekiwanie chorych z podejrzeniem nowotworu na diagnostykę i leczenie. Jednym z jego elementów jest tak zwana zielona karta - przepustka, dzięki której pacjent nie musi czekać w kolejkach. Czy rzeczywiście działa? Jak po ponad 50 dniach od wprowadzenia funkcjonuje sztandarowy program ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza? Co jeszcze trzeba w nim poprawić, aby efektywniej pomagał chorym na raka? Między innymi te pytania zada swoim gościom Anita Werner, gospodyni nowego programu TVN24 "Fakty po Faktach. Debata".