Najnowsze

Najnowsze

Polska wzmocni wschodnią granicę. Więcej żołnierzy i ciężki sprzęt

Polska wzmocni wschodnią granicę kraju w ciągu trzech kolejnych lat, do 2017 roku, wysyłając na stałe do baz w Siedlcach, Chełmie i Suwałkach dodatkowych żołnierzy oraz ciężki sprzęt - podaje niemiecki serwis n24.de, powołując się na wywiad wicepremiera i ministra obrony Tomasza Siemoniaka dla agencji Associated Press.

Światowe media: Polska bardziej przyjazna Żydom niż inne kraje Europy Zachodniej

We wtorek wielkie otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Na ten dzień zaplanowano uroczystości z udziałem prezydentów Polski i Izraela. Ale światowe media o walorach muzeum piszą już od kilku dni, a przy okazji zauważają, że "Polska jest teraz bardziej przyjazna Żydom niż inne kraje Europy Zachodniej, gdzie antysemityzm znowu jest widoczny".

Agata Trzebuchowska, filmowa Ida: nie wiążę przyszłości z aktorstwem

- O "Idzie" myślę przede wszystkim jak o spotkaniu międzyludzkim. Bardzo cenna jest dla mnie znajomość z Pawłem Pawlikowskim, z którym wciąż utrzymuję bliski kontakt. Nie mogę powiedzieć, że udział w tym filmie i jego sukces przewartościowały moje życie. Być może dlatego, że gdy propozycja się pojawiła, byłam już ukształtowaną osobą - miałam wyraźne poglądy i plany. "Ida" ich nie zmieniła - mówi nam Agata Trzebuchowska, odtwórczyni roli tytułowej w "Idzie" Pawła Pawlikowskiego.

Kandydat na prezydenta Krakowa chce walczyć z klubami go-go. "Naruszają godność"

Odbieraniem koncesji na alkohol, pozwami i podatkami Marek Lasota chce uderzyć w krakowski przemysł erotyczny. Kandydat na prezydenta Krakowa z ramienia prawicy zamierza "oczyścić sakralną przestrzeń" grodu Kraka. Do walki z klubami go-go nawołuje obecnego prezydenta. Przedstawiciele urzędu miasta plan Lasoty z góry spisują na straty.

Laureat Pulitzera: co najmniej tysiąc nazistów szpiegowało dla Ameryki

"Amerykańskie agencje nie tylko zatrudniały nazistów, one też ukrywały ich zbrodnie" napisał Eric Lichtblau. Do księgarni za oceanem trafia właśnie jego książka "Naziści z sąsiedztwa: Jak Ameryka stała się bezpieczną przystanią dla ludzi Hitlera". Laureat Pulitzera twierdzi w niej, że przez dekady zimnej wojny co najmniej tysiąc nazistów szpiegowało dla Stanów Zjednoczonych. W zamian dostali spokój: pomoc w emigracji do Ameryki, ukrywanie i ignorowanie ich wojennych zbrodni.

Drastyczna zbrodnia w Skierniewicach. "Rodzice z zarzutami, wyniki sekcji niejednoznaczne"

Miała 5 promili alkoholu w 27. tygodniu ciąży. Była świadoma, że zabija dziecko, które nosiła od 6 miesięcy. Jej pijany konkubent odpowie za zabójstwo. Podejrzani podczas porodu bardzo poważnie okaleczyli własne dziecko. W poniedziałek odbyła się sekcja jego zwłok, ale prokuratorzy nie informują o wstępnych wynikach. - Musimy poczekać na końcową opinię biegłego - ucinają śledczy.

Matka-imprezowiczka w rękach policji. Grozi jej 5 lat więzienia

Kobieta, mająca niemal 2,5 promila, "opiekowała się" dwójką swoich malutkich dzieci. Została zatrzymana przez policjantów z powiatu wałbrzyskiego (woj. dolnośląskie) podczas zorganizowanej przez siebie libacji. Jej kompan od kieliszka miał przy sobie prawie 90 porcji amfetaminy.

Kontroler MPK szarpał się z pasażerką. "Pasażer powinien wykonywać polecenia"

Kontroler wrocławskiego MPK szarpał za torebkę pasażerki i nie chciał wypuścić jej z autobusu – tak wygląda film opublikowany przez jednego z internautów. Współpasażerowie próbowali pomóc kobiecie, nie szczędzili krytyki kontrolerowi. W końcu, po kilku minutach przepychanek, wypchnęli go z pojazdu. Nic niestosownego w zachowaniu kontrolera nie widzą jednak przełożeni. Zastrzeżeń nie zgłasza też prawnik. Co może kontroler biletów?

Podejrzany o szpiegostwo Stanisław Sz. był w Sejmie. Zgłosił go Twój Ruch

Prawnik podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji wszedł do gmachu parlamentu dzięki zaproszeniu z partii Twój Ruch - dowiedzieli się dziennikarze śledczy tvn24.pl. Nasze ustalenia oficjalnie potwierdza Kancelaria Sejmu. Pod lupą śledczych znalazł się również inny działacz partii Palikota i kandydat do Sejmu z jej list.

Uzbrojeni klauni straszą we Francji. Inspiracją film z sieci?

Grupy ludzi przebranych za klaunów od kilku tygodni terroryzują Francuzów. Sprawcy straszą przechodniów używając prawdziwej broni lub atrap. Incydenty na bieżąco bada policja, mimo to w niektórych miastach mieszkańcy postanowili tworzyć własne grupy samoobrony.

Samochód zawisł na schodach, bo kierowca zaufał nawigacji

250 zł mandatu dostał mężczyzna, który jadąc ulicami starego miasta w Olsztynie, skręcił na chodnik, a potem wjechał na schody. 32-latek tłumaczył policjantom, że nie zna topografii miasta i kierował się nawigacją, która właśnie tam go poprowadziła.

Asfalt zamiast torów, rower zamiast wąskotorówki

W gminie Wierzbinek (woj. wielkopolskie) trwa budowa ścieżki rowerowej, która poprowadzi rowerzystów po trasie nieistniejącej już kolei wąskotorowej. Jej pierwszy odcinek zostanie otwarty jeszcze w listopadzie. Cała trasa ma być gotowa w 2016 r.

OBWE: ukraińskie wybory zgodne ze standardami demokratycznymi

Niedzielne wybory parlamentarne na Ukrainie odbyły się w większości zgodnie z normami demokratycznymi - oceniła w poniedziałek Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). - Wybory stanowiły ważny krok w dążeniu Ukrainy do wzmacniania demokratycznych wyborów zgodnie z jej międzynarodowymi zobowiązaniami - oświadczył Kent Harstedt z OBWE.

Ławrow ubolewa, że wybory "nie odbyły się na całym terytorium Ukrainy"

Sądzę, że uznamy te wybory, bo jest dla nas ważne, by Ukraina w końcu miała władze, które ze sobą nie walczą - powiedział szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, komentując wybory parlamentarne na Ukrainie. Stwierdził też, że to dobrze, że wybory się w ogóle odbyły, ale nie potrafił nie zauważyć, że "nie na całym jej terytorium". O tym, dlaczego nie odbyły się w Donbasie kontrolowanym przez Rosjan i prorosyjskich separatystów i na Krymie, siłą anektowanym przez Rosję w marcu, nie wspomniał.

Sondaż: Tylko co szósty Litwin nie boi się Rosji

Ponad połowa Litwinów – 55,5 proc. - uważa, że Rosja stanowi zagrożenie dla państw bałtyckich - wskazują poniedziałkowe wyniki sondażu. Najbardziej niepokoi możliwość presji ekonomicznej i energetycznej oraz wojny informacyjnej i działań militarnych.

"Będziemy musieli zaczynać od zera". A jednak jest miejsce na uśmiech

- To okropne i przykre, gdy na starość człowiek tyle traci - nie kryją emocji katowiczanie, którzy w wyniku wybuchu w kamienicy stracili dach nad głową i dorobek życia. W rozmowie z TVN24 przyznają, że przez te trudne chwile pomogli im przejść pracownicy miejskich ośrodków. - Dzięki nim jesteśmy w stanie się uśmiechać - mówią.

"Oligarchowie z Ukrainy nigdzie nie zniknęli"

Wybory parlamentarne na Ukrainie wygrały siły prozachodnie, umożliwiające rozpoczęcie reform, ale otwartą kwestią pozostaje wpływ oligarchów na dalszy rozwój kraju - mówi ekspert litewskiego Centrum Studiów Europy Wschodniej Laurynas Kascziunas.

Szkoła odmówiła uczennicom z rodziny muzułmańskiej przepisania ocen z lekcji religii

Dzieci uczące się religii w szkołach mają oceny z tego przedmiotu wpisane na świadectwach. Z tym, że niemal zawsze jest to wyznanie rzymskokatolickie. Problemy zaczynają się przy innych religiach, choćby islamie. Te lekcje rzadko odbywają się w szkołach. Dwójka dzieci z Tarnowa Podgórnego (woj. wielkopolskie) od czterech lat chodziła na zajęcia zorganizowane w poznańskim meczecie, ale ocen z religii nie wpisano im na świadectwo. Urzędnicy twierdzą, że to było nieporozumienie.