Najnowsze

Najnowsze

Kaczyński na zakończenie marszu: wygraliśmy te wybory i nieważne, o ile procent

- Ten pochód jest pochodem obywatelskim. Jest pochodem tych, którzy chcą dobrej zmiany z panoszącym się złem zwycięstwa - powiedział prezes PiS w sobotę, w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Jarosław Kaczyński na zakończenie "Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów" po raz kolejny podkreślił, że tegoroczne wybory zostały sfałszowane. - Można to określić tylko jednym słowem: hańba - mówił.

Coraz więcej gotowych oddać serce. Efekt "Bogów"? "Coś jest na rzeczy"

- Pozytywny przekaz płynący z filmu "Bogowie" przenosi się na całą transplantologię: jest mniej odmów, mniej sprzeciwów, a co za tym idzie więcej uratowanych chorych - uważa prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca. Czy można więc mówić o efekcie "Bogów"? - Coś jest na rzeczy - przyznaje jeden z najbliższych współpracowników Zbigniewa Religi.

Lis, Krzyżanowska i Borusewicz oprowadzali po ECS

Olga Krzyżanowska i Bogdan Lis wcielili się dziś w rolę przewodników po Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku (ECS). W ten nietypowy sposób uczczono tam 33. rocznicę jego wprowadzenia stanu wojennego.

Zamek Książ znów dostępny dla zwiedzających. "Nadal usuwamy skutki pożaru"

Od soboty turyści ponownie mogą zwiedzać Zamek Książ w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). - W dalszym ciągu trwają prace zabezpieczające dach, usuwamy też zniszczenia po środowym pożarze. Na szczęście ogień nie dotknął Sali Maksymiliana - wyjaśnia Krzysztof Urbański, pracownik zabytku. Niestety, widoczne są powstałe po akcji gaśniczej zacieki na suficie. Mimo prac przy osuszaniu, zwiedzający mają dostęp do wszystkich pomieszczeń zamku.

Pikaso, Rubęs i Elgreko. "Każdy może sobie zrobić dzieło sztuki"

Rubens z ręcznika i rękawiczek, Frida Kahlo z butów i starej lalki czy "Słoneczniki" van Gogha ze zmywaków. Takie dzieła można podziwiać na wystawie Tomasza Brody pt. "Od Rubęsa do Pikasa". - Chciałem pokazać, że nie musimy sprowadzać kopii wielkich malarzy, że mamy się czym poszczycić. Naszą chlubą jest pomysłowość, więc nie wstydźmy się swojej słomy z butów i twórzmy własne dzieła sztuki - ironizował autor na wernisażu. Wystawę można oglądać w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu do 2 lutego 2015 roku.

Siedmioro krewnych księżnej Tajlandii aresztowanych. Niedoszła królowa zrzeka się statusu

Srirasmi, trzecia żona księcia Tajlandii, zrezygnowała z pozycji królewskiej - poinformował pałac królewski. Pisemne wystąpienie o pozbawienie tytułu i tym samym - o zwolnienie z obowiązków i zaszczytów wynikających z bycia żoną księcia Vajiralongkorna złożył na ręce króla sam książę. Siedmioro krewnych księżnej zostało zatrzymanych pod zarzutem korupcji.

Gdańsk będzie miał podziemne planetarium. Jest koncepcja

Pracownia Arc2 Fabryka Projektowa z Wrocławia wygrała konkurs na koncepcję architektoniczną pierwszego gdańskiego planetarium, które ma powstać w Centrum Hewelianum do końca 2017 roku. Jako pierwszy tego typu obiekt w Polsce, powstanie pod ziemią.

Prezydent Komorowski dziękował za "każdy ogienek odwagi"

Prezydent Bronisław Komorowski, który w sobotę, w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, odznaczył byłych opozycjonistów dziękował za "każdy ogienek odwagi", który łączył się we wspólną wiarę, że wysiłkiem "możemy odwrócić bieg wydarzeń na naszą dobrą, polską stronę".

"Potrafi być siny z braku powietrza i wciąż się uśmiechać"

Klątwa Ondyny to określenie na bardzo rzadką chorobę - zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji. Dotknięte nią osoby - a jest ich najprawdopodobniej zaledwie kilkaset na świecie - nie są świadome tego, że muszą zaczerpnąć oddechu. Tak jak Leo, synek reżysera filmu "Nasza klątwa", z dużymi szansami na Oscara w kategorii "krótkometrażowy film dokumentalny".

Jakie choinki dostanie prezydent? "Wcale nie te najładniejsze"

Wszystkie są piękne, ale te muszą być naprawdę wyjątkowe. W Węgierskiej Górce trwa wybieranie choinek dla prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wbrew pozorom, leśniczy nie wybiorą tych najładniejszych drzewek. - Ona mają zostać. Zabierzemy tylko te, które trzeba wyciąć, bo np. przeszkadzają innym drzewom, ale nie znaczy to wcale, że będą brzydkie - zapewnia TVN 24 nadleśniczy Marian Knapek.

Rosja: nowe sankcje "nie pozostaną bez odpowiedzi"

Rosja podejmie przeciwdziałania, jeśli Stany Zjednoczone nałożą na nią nowe sankcje w związku z kryzysem na Ukrainie - oświadczył w sobotę wiceszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Riabkow po uchwaleniu przez Kongres USA ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji.

Przykuł żonę do kaloryfera

W piątek kieleccy policjanci odebrali zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że mąż uwięził ją w domu. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, okazało się, że kielczanka została przykuta do kaloryfera. W jej uwolnieniu musieli wziąć udział strażacy.

"Chiny i Japonia powinny przezwyciężyć wrogość"

Prezydent Chin Xi Jinping oświadczył w sobotę na uroczystości poświęconej pamięci ofiar Masakry Nankińskiej, dokonanej w grudniu 1937 przez wojska japońskie, że Chiny i Japonia powinny przezwyciężyć wrogość i nie pozwolić, aby przeszłość zatruwała obecne stosunki.

Masowe gwałty i zawody w ścinaniu głów. Nankin 1937: sześć tygodni piekła na ziemi

77 lat temu rozpoczęła się trwająca ponad miesiąc masakra ludności w ówczesnej stolicy Chin, Nankinie. W wyniku rzezi, gwałtów i rabunków dokonanych przez japońskich żołnierzy zginąć mogło nawet kilkaset tysięcy ludzi. Masakra nankińska do dziś pozostaje jednym z głównych punktów zapalnych w relacjach Chin z Japonią i wciąż podsyca nacjonalistyczne nastroje w obu tych krajach.

"Po apelu poległych będą wykrzykiwane partyjne postulaty"

- Czuję się zniesmaczony tym, że bezpośrednio po apelu dla poległych będą wykrzykiwane jakieś partyjne postulaty - mówił we "Wstajesz i weekend" o marszu 13 grudnia poseł Robert Tyszkiewicz (PO). Zbigniew Kuźmiuk z PiS przekonywał natomiast o potrzebie manifestowania "w obronie demokracji". - Fałszerstw (wyborczych) było co niemiara - przekonywał.

"Reagan wiedział o planach zdławienia Solidarności i nie zrobił nic"

- Polacy doprowadzili do upadku komunizmu, ale utrzymanie demokracji jest zadaniem każdego pokolenia - twierdzi Lawrence Weschler, korespondent "New Yorkera" w Polsce w czasach Solidarności. Przyznał, że dziwią go opinie Polaków ściśle łączących upadek komunizmu z polityką ówczesnego prezydenta USA Ronalda Reagana.

Na Wiejskiej będzie jak w Brukseli? Poselskie podróże pod lupą

Po aferze madryckiej pod lupę wzięto wyjazdy polskich parlamentarzystów, którzy tłumaczą się, czym i za ile podróżowali. Nieprawidłowości udowodnić jest jednak trudno. Choć system rozliczeń służbowych podróży stosowany w Parlamencie Europejskim nie jest idealny, niektórzy uważają, że mógłby się sprawdzić na Wiejskiej. Materiał "Faktów" TVN.

Pigułki na wzrost penisa nie zadziałały. Ale procesu nie będzie

- Nie miałem tego typu sprawy w życiu zawodowym - przyznaje w rozmowie z TVN24 Krzysztof Sebastianka z Prokuratury Rejonowej w Dębicy. Właśnie tam zgłosił się mężczyzna, który kupił w internecie tabletki na powiększenie penisa. Specyfik nie zadziałał, a pieniędzy nie udało się odzyskać. Procesu też nie będzie. Materiał magazynu  "Polska i Świat"