Najnowsze

Najnowsze

Śląski akcent w sukcesie "Idy". "To zaskoczenie, ale bardzo miłe"

- Nie chciałem wierzyć, większość ekipy powątpiewała i zastanawiała się czy to rzeczywistość, czy sen. To zaskoczenie, ale bardzo miłe - tak mówi Marcel Sławiński, twórca scenografii (wraz z Katarzyną Sobańską) do „Idy”. Oboje pochodzą ze Śląska, gdzie już wcześniej współpracowali ze sobą przy różnych projektach. W rozmowie z TVN24 Sławiński opowiada o pracy nad filmem. - To było wyzwanie dla nas, zbudowanie, odtworzenie świata, którego już nie ma - dodaje.

Przedszkolaki z kałasznikowami w rękach. Pogadanki o Putinie, armii i Ukrainie

W jednym z rosyjskich przedszkoli sześciolatkowie mieli okazję poznać i potrzymać prawdziwą broń. Z okazji rosyjskiego święta Obrońcy Ojczyzny, przypadającego 23 lutego, odwiedzili je żołnierze z kałasznikowami. Zdjęcia z "imprezy" pojawiły się w portalach społecznościowych. Wcześniej rosyjskie media informowały, że w przedszkolach już pięciolatkowie mają tzw. lekcje przygotowania patriotycznego, na których uczą się m.in., że prezydent Putin może pomóc dzieciom zabijanym na Ukrainie.

Miała trzy promile, gdy przyjmowała pacjentów. Nie po raz pierwszy

36-letnia lekarka z Trójmiasta po raz drugi pijana przyjmowała pacjentów. Wydaje się, że kobieta jest bezkarna. Trwa jedno postępowanie w jej sprawie, ale do tej pory nie udało się go zakończyć. Prokuratura wciąż nie ma opinii, że życie lub zdrowie pacjentów było zagrożone. A tylko wtedy można mówić o przestępstwie. Wtedy lekarka straciła pracę, ale szybko znalazła nową. Z Pucka przeniosła się do Gdańska, gdzie znowu była pijana w pracy.

Dostał misję uprzątnięcia Poznania. Zostanie na dłużej

Brak pojemników na śmieci i sukcesywnie powiększające się góry odpadów - tak na początku stycznia wyglądał krajobraz poznańskich osiedli. Do uprzątnięcia bałaganu powołano wówczas Bartosza Wielińskiego, który dotychczas pełnił obowiązki dyrektora. W poniedziałek poinformowano, że wygrał ogłoszony na początku lutego konkurs na to stanowisko.

Zmarła czwarta ofiara zamachu w Charkowie

W Charkowie na północnym wschodzie Ukrainy zmarła czwarta ofiara zamachu terrorystycznego, do którego doszło w niedzielę podczas marszu pokojowego z okazji pierwszej rocznicy zwycięstwa tzw. Rewolucji Godności.

"Eldorado szpiegów", tajemnice Mosadu, CIA i FSB. Największy przeciek w historii wywiadu?

Wymiana informacji, dezinformacja, szpiegowanie Iranu, próby kontaktowania się z Hamasem, śledzenie działalności Rosjan w kontekście budowy pewnego satelity - to tylko część z ogromnej liczby wątków ujętych w raportach organizacji wywiadowczych największych krajów świata, do których dotarli dziennikarze Al-Dżaziry i "Guardiana". Brytyjski dziennik pisze o tym, co znajduje się w dokumentach oznaczonych w zdecydowanej większości jako "tajne" i "ściśle tajne”.

Nieuleczalnie chory wyrzucony z siłowni. Bo "złamał regulamin"

Mikołaj Nitka cierpi na dystrofię mięśniową, a jedyny sposób, by pozostać w miarę sprawnym, to dużo ćwiczyć. I tu jest kłopot, bo mężczyzna nie może znaleźć w Bydgoszczy siłowni, w której mógłby ćwiczyć. Z ostatniej został wręcz wyrzucony. Sprawę zgłosił Rzecznikowi Praw Obywatelskich. Materiał "Faktów TVN".

Tysiące potencjalnych zamachowców. Europol zna ich nazwiska

Europol zna tożsamość ok. 3 tys. dżihadystów z Europy, którzy przyłączyli się do bojowników walczących w Syrii lub Iraku. Większość z nich uległa skrajnej radykalizacji i i po powrocie do Europy może dokonywać zamachów - podał szef Europolu Rob Wainwright.

Wizyta Netanjahu w Waszyngtonie powodem kontrowersji

Zbliżająca się wizyta premiera Izraela Benjamina Netanjahu w Waszyngtonie wywołała już zgrzyt między Republikanami i Demokratami. Demokraci wyrazili niezadowolenie z faktu jednostronnego zaproszenia Netanjahu przez przywódców Republikanów w Kongresie na rozmowy.

Śmierć po nowym dopalaczu. "Nie był zabroniony"

Jeden mężczyzna zmarł, a dwóch innych trafiło do szpitala w Mikołowie po tym, jak zażyli dopalacz. Policja łączy te trzy sprawy i twierdzi, że wcześniej takiej substancji na rynku nie było. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Problemy z pakietem onkologicznym. Kolejne placówki rezygnują

Dziewięć szpitali i 69 przychodni wypowiedziało realizację pakietu onkologicznego. Ich dyrektorzy twierdzą, że nie są w stanie leczyć pacjentów z nowotworami według zasad narzuconych przez Ministerstwo Zdrowia. Co mają teraz zrobić chorzy? Materiał "Faktów TVN".