Najnowsze

Najnowsze

Poród w mękach. Darmowe znieczulenie za drogie dla szpitali?

Kobiety w większości szpitali wciąż nie mogą liczyć na znieczulenie przy porodzie. To dane z raportu Fundacji Rodzić po Ludzku. Ministerstwo Zdrowia miało zagwarantować darmowy dostęp do znieczulenia na życzenie, ale - jak tłumaczą lekarze - problemem jest brak anestezjologów i dodatkowe koszty. Materiał "Faktów" TVN.

Rzecznik praw pacjenta: w szpitalach często musimy liczyć na szczęście

- To nie jest jedyny szpital w Polsce, w którym mamy do czynienia z taką sytuacja - powiedziała w programie "Wstajesz i wiesz" rzecznik praw pacjenta. Krystyna Barbara Kozłowska komentowała śmierć małego Maciusia, który - jak twierdzi matka - nie został przyjęty do szpitala w Kutnie z powodu braku miejsc. Rzecznik wskazała, że choć nie można uogólniać, w szpitalach pacjent często musi liczyć na szczęście.

Ukraina jak zimnowojenne Niemcy? "Zachód powinien ją uzbroić"

Silna Ukraina jako tarcza dla Zachodu przed ekspansją wrogiej Rosji - tak strategiczną rolę Kijowa widzi prof. Alexander Motyl z Rutgers University-Newark. Dlatego należy Ukraińcom pomóc w budowie silnej armii - pisze politolog w artykule zamieszczonym na łamach "Foreign Affairs".

Minister ma pieniądze dla rolników, ale im nie da

- Gdybym dał rolnikom pieniądze, których potrzebują, dostałbym karę od Unii Europejskiej - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 minister rolnictwa Marek Sawicki. Przyznał, że rolnicy są słusznie niezadowoleni i mają prawo to demonstrować. Zarzucał im jednak, że są słabo zorganizowani wobec przetwórców.

Nowy szef policji: nie przewiduję rewolucji kadrowej

W następnym tygodniu prawdopodobnie poznamy nazwisko zastępcy komendanta głównego policji, nadzorującego pion prewencji. Nowy szef policji nadisnp. Krzysztof Gajewski zapowiada, że rewolucji kadrowej wśród funkcjonariuszy nie będzie.

"Tak wygląda koniec świata"

Jeszcze żaden jacht żaglowy nie dopłynął tak daleko na południe. Selma Expeditions pokonała lód oraz niesprzyjający wiatr i dotarła do lądolodu w Zatoce Wielorybów u wybrzeży Antarktydy. Szczęśliwa ekipa nagrała film z momentu dobijania do celu.

Minister ma pieniądze dla rolników, ale im nie da

- Gdybym dał rolnikom pieniądze, których potrzebują, dostałbym karę od Unii Europejskiej - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 minister rolnictwa Marek Sawicki. Przyznał, że rolnicy są słusznie niezadowoleni i mają prawo to demonstrować. Zarzucał im jednak, że są słabo zorganizowani wobec przetwórców.

Nowe serce dostał sześć dni po urodzeniu

Mały Oliver został najmłodszym pacjentem w USA, którego poddano przeszczepowi serca - poinformowali w czwartek jego rodzice. Dziecko przeszło operację w szpitalu dziecięcym w Phoenix (stan Arizona).

Grad pocisków spadł na Ługańsk. Bitwa w kotle debalcewskim

Porozumienie w Mińsku jedynie zwiększyło intensywność walk w Donbasie. Każda ze stron chce osiągnąć swoje taktyczne cele zanim w życie wejdzie zawieszenie broni. W nocy artyleria rebeliantów ostrzelała mieszkalne dzielnice Ługańska - są doniesienia o zabitych. Najcięższe walki toczą się w rejonie Debalcewego. Najpierw oddziały ukraińskie odbiły wieś Łogwinowo i odblokowały trasę Artiomowsk-Debalcewe. Później siły ATO zostały jednak zmuszone do odwrotu. Tymczasem na południowym froncie żołnierze z batalionu Azow informują o ciężkich walkach pod Mariupolem.

Relaks

Po cięzkich bojach politycznych, starciach słownych z mediami, każdemu należy się chwila relaksu.

Lekcja, temat

Jaka jest reakcja Stefana Niesiołowskiego na list Jarosława Kaczyńskiego? Oczywsita...

"Putin dostał praktycznie wszystko, co chciał". Jego były doradca punktuje Mińsk

Jedyny pozytywny wynik porozumień mińskich to możliwe wstrzymanie ognia - piszą Andriej Iłłarionow i Andriej Piontkowski. Zdaniem byłego doradcy Putina oraz opozycyjnego politologa rosyjskiego, poza tym "Putin dostał praktycznie wszystko, co chciał". Nie biorąc przy tym na siebie żadnych zobowiązań. Wszystkie zobowiązania wzięła na siebie Ukraina.

Sondaż: Putin, FSB i wojsko potężniejsze niż parlament

Rosjanie uważają Władimira Putina za najpotężniejszą instytucję w Rosji - wynika z sondażu niezależnego Centrum Lewady, opublikowanego w czwartek. Na kolejnych miejscach znalazły się Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) i wojsko.

Awantura w parlamencie. "To państwo policyjne"

W czwartek prezydent RPA Jacob Zuma miał wygłosić orędzie o stanie państwa. Przywódca skrajnie lewicowego ugrupowania EFF Julius Malema zapragnął jednak wykorzystać okazję, by zadać mu niewygodne pytania. Malema i jego sojusznicy zostali w asyście ochroniarzy i policji wyprowadzeni z sali obrad. W geście solidarności wyszli również członkowie Aliansu Demokratycznego, największej partii opozycyjnej. - To państwo policyjne - zarzucają oburzeni.

"Wysokiej klasy pacyfista"? Łukaszenka zachwycony szczytem i chce więcej

Prezydentowi Białorusi Alaksandrowi Łukaszence bardzo odpowiada funkcja gospodarza ważnych wydarzeń i możliwość brylowania wśród najważniejszych tego świata. Lata temu przylgnął do niego przydomek "ostatniego dyktatora Europy", ale - jak zauważa "The Moscow Times" - jego ostatnie wysiłki dyplomatyczne wskazują, że Łukaszenka chciałby zmienić wizerunek i w historii zapisać się jako "wysokiej klasy pacyfista".

Muzułmańscy studenci giną w strzelaninie. Internauci pytają: gdzie są media?

Śmierć trójki muzułmańskich studentów w Stanach Zjednoczonych przeszła niemal bez echa. Brak obszernych relacji w mediach po strzelaninie w Chapel Hill skłonił internautów do nagłośnienia sprawy w sieci. Pod hashtagiem #ChapelHillShooting - wykorzystanym już ponad milion razy - ludzie wspominają ofiary strzelaniny.