Najnowsze

Najnowsze

Historyczna wizyta papieża u waldensów. "Przebaczcie nam"

Podczas poniedziałkowej wizyty w świątyni waldensów w Turynie papież Franciszek poprosił o przebaczenie prześladowań i "nieludzkich czynów", jakich doznali przez wieki ze strony Kościoła katolickiego. Była to pierwsza w historii wizyta papieża u waldensów.

Dowódca na czas wojny. Prezydent wskazał gen. Tomaszyckiego

Bronisław Komorowski wskazał gen. Marka Tomaszyckiego do mianowania na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych w czasie wojny. Pozwoli to na przygotowywanie się w czasie pokoju do dowodzenia siłami zbrojnymi w warunkach kryzysu wojennego - mówił prezydent.

"Mogło dojść do wycieku radioaktywnych substancji". Ukraińcy proszą o pomoc

Ukraińcy proszą misję Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, by skontrolowała poziom napromieniowania w Doniecku. Twierdzą, że w wyniku walk o lotnisko zostało uszkodzone składowisko z odpadami radioaktywnymi. - Jest to bardzo niepokojąca sytuacja. Istnieje możliwość wycieku radioaktywnych substancji - powiedział generał Andrij Taran, przedstawiciel wspólnego ukraińsko-rosyjskiego z udziałem OBWE tzw. Centrum Kontroli i Koordynacji.

Szydło na premiera. Internauci nie mogli tego nie skomentować

Beata Szydło swoim wystąpieniem na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości zaskoczyła. Najpierw stwierdzeniem, że "wyszło szydło z worka", później nawiązaniem do agenta 007 Jamesa Bonda, kiedy powiedziała "Nazywam się Szydło. Beata Szydło". Na memy nie trzeba było długo czekać.

Ukraińscy wojskowi będą podglądać Rosję z powietrza. Legalnie

Grupa ukraińskich wojskowych przeleci nad wybranymi rosyjskimi bazami wojskowymi i obiektami strategicznymi. Będą mogli wykonywać zdjęcia i dokładnie wszystkiemu się przyglądać. Wszystko w ramach traktatu Otwarte Przestworza, który przetrwał pomimo załamania się relacji Zachodu z Rosją.

"USA bardzo chciałyby, żeby Rosja nie istniała w ogóle jako państwo"

Ćwiczenia NATO przypominają raczej prowokacje niż manewry, USA są winne konfliktowi na Ukrainie, a bezwolna Europa bez nacisku ze strony USA nie miałaby problemu z uznaniem przyłączenia Krymu do Rosji - tak uważa szef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew, który w wywiadzie dla "Kommiersanta" podkreślił, że Stany Zjednoczone bardzo chciałyby, żeby Rosja nie istniała jako państwo.

LOT na celowniku hakerów. "Sprawca zawsze pozostawia pewne ślady"

- W przypadku incydentów teleinformatycznych atakujący pozostawia pewne ślady. Od jego kompetencji zależy, ile ich jest i jak szybko uda się do nich dotrzeć - zauważył w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Piotr Konieczny z portalu niebezpiecznik.pl. Ekspert komentował niedzielny atak na system LOT.

Szydło: nie wierzę w szczerość zaproszenia Kopacz, to odwrócenie uwagi od nieudanej konwencji

Mam z tym zaproszeniem kłopot, nie bardzo wierzę w jego szczerość, dlatego, że mam wrażenie, że zostało rzucone ad hoc. To zabieg pijarowski, by odwrócić uwagę od tego, że nie wyszła Platformie konwencja - powiedziała w "Jeden na jeden" wiceszefowa PiS Beata Szydło, która w sobotę została kandydatką PiS na premiera. Szefowa rządu Ewa Kopacz wezwała do debaty Jarosława Kaczyńskiego.

Niezapłacony milionowy rachunek za limuzyny i inne niedyskrecje. Przecieki od Saudów

Ujawnione przez Wikileaks 61 tysięcy depesz saudyjskiej dyplomacji zawiera szereg niewygodnych tajemnic bogatego petrodolarowego królestwa. Saudowie mieli być na przykład gotowi zapłacić 10 miliardów dolarów za uwolnienie obalonego egipskiego dyktatora Hosniego Mubaraka. Dyplomacja musiała też rozwiązywać takie problemy jak niezapłacony rachunek za wynajem limuzyn dla członka rodziny królewskiej za 1,6 miliona dolarów.

Loża prasowa 21.06.2015

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli komentatorzy: Eliza Olczyk (Wprost), Piotr Skwieciński (W sieci), Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza) i Jarosław Kuisz (Kultura Liberalna). Głównym tematem programu były konwencje Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej. Poruszono również temat kłopotów Radosława Sikorskiego i możliwego odejścia obecnego jeszcze marszałka sejmu z polityki. Publicyści rozmawiali również o sytuacji w PSL-u i utrzymaniu stanowiska przewodniczącego przez Janusza Piechocińskiego oraz o kolejnych podejściach lewicy do zjednoczenia i utworzenia wspólnych list w wyborach do parlamentu.

"Nie wiemy, kto stoi za atakiem"

- Liczymy, że wszyscy pasażerowie dzisiaj dostaną się do tych miejsc, do których chcieli. Najważniejsze dla nas jest to, że od rana rejsy odbywają się zgodnie z rozkładem - poinformował w poniedziałek Adrian Kubicki, p.o. rzecznika LOT. W niedzielę przez problemy związane z atakiem na systemy przewoźnika na lotnisku w Warszawie uziemionych zostało 1,4 tys. osób. Paraliż trwał pięć godzin. Sprawą już zajęło się Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i ABW.

Szydło: nie wierzę w szczerość zaproszenia Kopacz, to odwrócenie uwagi od nieudanej konwencji

Mam z tym zaproszeniem kłopot, nie bardzo wierzę w jego szczerość, dlatego, że mam wrażenie, że zostało rzucone ad hoc. To zabieg pijarowski, by odwrócić uwagę od tego, że nie wyszła Platformie konwencja - powiedziała w "Jeden na jeden" wiceszefowa PiS Beata Szydło, która w sobotę została kandydatką PiS na premiera. Szefowa rządu Ewa Kopacz wezwała do debaty Jarosława Kaczyńskiego.