Najnowsze

Najnowsze

Chcą, by najbardziej tajemniczy budynek we Wrocławiu został zabytkiem. "Nie możemy patrzeć, jak niszczeje"

Siedziba niemieckiego, a potem radzieckiego wywiadu, dom dziecka, kapuściarnia... - nie wiadomo, jakie było przeznaczenie jednego z najbardziej tajemniczych wrocławskich budynków. Nie zachowały się żadne dokumenty. Budynek od lat jest opuszczony i popada w ruinę. Miłośnicy architektury z Wrocławia chcą, by oficjalnie został zabytkiem. Ich zdaniem, tylko wpis do rejestru może uratować ten budynek. Złożyli już odpowiedni wniosek.

Jechali do pacjenta, karetka spłonęła w drodze

Na kilkaset tysięcy złotych wyceniono wstępnie straty po tym, jak w miejscowości Mokre spłonęła specjalistyczna karetka pogotowia ratunkowego. Załoga była w drodze do pacjenta, nikt z ratowników nie odniósł obrażeń.

Duży spadek poparcia dla Poroszenki. Tymoszenko szybko odrabia straty

Po ponadrocznym sprawowaniu władzy znacząco spadło poparcie dla prezydenta Petra Poroszenki. W wyborach prezydenckich w maju 2014 r. zagłosowało na niego 54 proc. Ukraińców. Według sondaży Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii, gdyby wybory głowy państwa odbyły się w połowie lipca, obecnego prezydenta poparłoby 14 proc. respondentów.

Kierowali gangiem sutenerów, na wyrok poczekają na wolności. Byli jak sekta

Wpłacili ponad 200 tys. zł kaucji i po niemal dwóch latach tymczasowego aresztu wyszli na wolność. Bracia B. i ich współpracownik Mateusz W. - szefowie tzw. "organizacji" przed gdańskim sądem odpowiadają za kierowanie grupą przestępczą czerpiącą korzyści z prostytucji przynajmniej 70 kobiet. Mężczyźni mieli tatuować kobiety, nadając im nazwy, np. "Niewolnica pana Leszka".

Francuzi myślą o interesach z Iranem, a Niemcy już tam są

Szef francuskiej dyplomacji Laurent Fabius zapowiedział we wtorkowy poranek, że "w przyszłym tygodniu" uda się do Teheranu. - Spotkam się z prezydentem Rowhanim i zamierzamy rozmawiać o wszystkim - dodał. Nie wyprzedził jednak wicekanclerza Niemiec Sigmara Gabriela, który rozmawiał już z irańskim prezydentem, a także z przedstawicielami sektora naftowego.

Biernat: Nikt Sikorskiego nie namawiał do rezygnacji. Ja będę startował

- Dla mnie to wielka strata, ale przede wszystkim strata dla Platformy, bo to wybitny polityk o międzynarodowym znaczeniu - tak Andrzej Biernat (PO) skomentował decyzję Radosława Sikorskiego o rezygnacji ze startu w wyborach parlamentarnych. Zapowiedział też, że nie pójdzie w ślady byłego marszałka Sejmu. - Nie widzę powodów - stwierdził.

Dopalacze w sklepie z chemią były sprzedawane jako środki czyszczące

W sklepie z tzw. chemią niemiecką, który wskazały policji osoby zatrute dopalaczami, znaleziono niewielkie ilości zielonego suszu w torebkach, sprzedawanych jako środek czyszczący. Na hurtowe ilości policja natrafiła dopiero w mieszkaniu jednego z dostawców. Była tam cała linia produkcyjna. Zatrzymano sprzedawcę i dwóch dostawców narkotyku.

Archeolodzy wpuszczeni w kanał. "Nie zatykamy nosa"

Fragment kanału ściekowego z XIII wieku odkryli archeolodzy pracujący na poznańskim Starym Rynku. - Po eksploracji obiektu będziemy w stanie powiedzieć coś więcej na temat funkcjonowania i momentu zasypania kanału - informują.

"To wyborcy powinni decydować, kogo chcą widzieć w polityce, a kogo nie"

- To nie był łatwy czas dla Radosława Sikorskiego, opinie prasowe były na pewno dla niego bardzo trudne - w ten sposób marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska skomentowała decyzję swojego poprzednika o wycofaniu się ze startu w wyborach parlamentarnych. - Wszystkie osoby, które stały się bohaterami tamtych nagrań, będą musiały podjąć decyzję, czy lepszym nie będzie wycofanie się z rywalizacji wyborczej - ocenił natomiast Rafał Grupiński.