Najnowsze

Najnowsze

Wojna w Syrii. Asad gotowy do rozejmu, ale warunkowo

Prezydent Syrii zadeklarował, że jest gotów pod pewnymi warunkami zgodzić się na rozejm. - Terroryści nie mogą wykorzystać zawieszenia broni do umacniania swoich pozycji - powiedział Baszar el-Asad w wywiadzie dla dziennika "El Pais".

Czterech za sześciu. Wymiana zakładników w Donbasie

Ukraińskie siły rządowe i prorosyjscy separatyści z Donbasu dokonali w sobotę wymiany zakładników, którzy więzieni są przez obie strony konfliktu. Była to pierwsza taka wymiana w 2016 roku – poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

"Rewolucja" dla Saudyjek. Mogą same zostać w hotelu

Kobieta w Arabii Saudyjskiej może już sama wynająć pokój hotelowy i samodzielnie w nim zamieszkać bez pozwolenia i towarzystwa męskiego członka rodziny. Pozwoli im to na większą swobodę ruchów, ale wywołuje opór ze strony konserwatystów.

Wstrząsający bilans nalotów Rosjan i sił Asada

Blisko 9,5 tys. cywilów zginęło w ciągu 16 miesięcy w Syrii w czasie bombardowań prowadzonych przez lotnictwo rządu Baszara el-Asada i rosyjskie - ogłosiło w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Jegertroppen wdzierają się do ostatniego bastionu męskości

Świetnie strzelają, obserwują i lepiej działają zespołowo – takie wnioski płyną z roku działania pierwszego na świecie oddziału komandosów złożonego wyłącznie z kobiet. W zachodnich wojskach padają ostatnie bastiony męskości. Budzi to niemałe kontrowersje.

Wałęsa: "Był Pan nie esbekiem a kontrwywiadem"

"Miałem wybór radykalnie walczyć i przegrać ,albo w rozmowach w spotkaniach rozpoznać argumenty i jakość przeciwnika i na tej koncepcji dążyć do zmian" - w sobotę napisał na swoim mikroblogu Lech Wałęsa. To kolejny wpis byłego prezydenta, w którym komentuje on oskarżenia o współpracę ze służbami bezpieczeństwa PRL.

Wielkie bombowce zniknęły znad głów dżihadystów

Amerykańskie lotnictwo wycofało bombowce strategiczne B-1B znad Syrii i Iraku. Były tam jednym z filarów kampanii nalotów na dżihadystów. Mogły krążyć długo nad polem bitwy i zabierać wiele ton bomb. Mają je zastąpić mniejsze maszyny.

"Nazywasz to porozumieniem, Dave?". Brytyjska prasa na ostro

Brytyjska prasa ocenia, że w porozumieniu z Brukseli "nie znalazło się nic, co zmieniłoby znacząco nastawienie wyborców", którzy 23 czerwca pójdą głosować w sprawie przyszłości Wielkiej Brytanii w UE. Większość wyraża sceptycyzm co do realnej wartości wywalczonych reform.

Szkoccy nacjonaliści wolą zostać w UE, nawet bez reszty Królestwa

Gdybyśmy zostali wyrwani z UE głosami znacznie liczniejszego angielskiego elektoratu, nowa konsultacja w sprawie niepodległości Szkocji narzucałaby się w nieodparty sposób - oznajmił Alex Salmond, rzecznik ds. spraw zagranicznych Szkockiej Partii Narodowej (SNP) w parlamencie brytyjskim. Szkoccy nacjonaliści są zwolennikami pozostania w UE i nie podoba im się wizja Brexitu.

Po lesie biegali w samych szortach. "Jest elegancko i dziko"

Amatorzy białego szaleństwa zjechali do Przesieki na Dolnym Śląsku. Nie przyciągnęły ich jednak narty czy snowboard, a czwarty bieg Icemana. Kilkudziesięciu śmiałków stanęło na starcie biegu w ekstremalnych strojach. Mężczyźni ubrani jedynie w szorty, kobiety w spodenki i "minimalnym zakryciu tułowia". - Jest elegancko i dziko jak zawsze. Polecam wszystkim - zachęcał Paweł, który na mecie pojawił się jako drugi z mężczyzn. A Ola z Wrocławia, pierwsza wśród kobiet, zapewniała, że mimo iż temperatura jest niska to "atmosfera jest gorąca".

Poznań naprawia torowiska. Remonty w całym mieście

Ponad 20 remontów tras tramwajowych zaplanowano w tym roku w Poznaniu. Początek prac przewidziano już 1 marca – zamknięty zostanie odcinek ulicy Podgórnej przy pl. Wiosny Ludów. Na ponad dwa tygodnie trasy zmieni aż 8 linii tramwajowych.

Szef IPN: w poniedziałek udostępnimy część dokumentów z domu Kiszczaka

W dniu dzisiejszym naczelnik Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu przekazał na moje ręce pierwszą partię dokumentów zabezpieczonych 16 lutego - poinformował na konferencji prasowej prezes IPN Łukasz Kamiński. Dokumenty będą udostępnione od poniedziałku w czytelni IPN. Chodzi o materiały archiwalne, zabezpieczone w domu gen. Czesława Kiszczaka, które mają dotyczyć TW "Bolka".

Wielka inscenizacja w Tczewie. Szturmowała armia Napoleona

Blisko 200 rekonstruktorów z całej Polski wzięło udział w widowiskowej inscenizacji wielkiej bitwy o Tczew, która rozegrała się w 1807 roku. Ulice miasta znów "przeniosły się" do czasów wojen napoleońskich z początku XIX wieku - do walk Wielkiej Armii Napoleona Bonaparte wyzwalającej Tczew z rąk pruskich.

Ten mercedes wygląda jak radiowóz. "Ludzie się mylą i zwalniają"

Na pierwszy rzut oka wygląda jak policyjny radiowóz. Dlatego kierowcy, na widok mercedesa należącego do firmy transportowej z Kartuz, zdejmują nogę z gazu. Z policyjnym radiowozem auto łączy jednak tylko kolor i niebieska taśma. – My nie wystawiamy mandatów, a na drzwiach mamy napis "pilot" – komentują właściciele firmy.

400 ton uderzyło w wioskę. Katastrofa, która zmieniła Chiny

Wszyscy patrzyli, jak rakieta zaczyna lecieć poziomo i eksploduje, uderzając o ziemię. Centrum kontroli misji wstrząsnął silny podmuch i zapadła ciemność - tak wspominał jeden z dziennikarzy katastrofę chińskiej rakiety w 1996 roku. 20 lat temu nie tylko wywołała kryzys w relacjach pomiędzy Chinami a USA, ale też nieodwracalnie zmieniła oblicze chińskiego programu kosmicznego.