Najnowsze

Najnowsze

Około tysiąca młodych Chinek walczy o szansę reprezentowania swojego kraju na przyszłorocznej olimpiadzie w Pekinie. Nie chcą jednak zdobywać medali, ale… rozgrzewać zawodników. Konkurencja jest ciężka, bo na igrzyskach wystąpi tylko jeden zespół cheerleaderek.

- Jarosław Kaczyński zawieszając mnie i innych wiceprezesów PiS de facto podjął decyzję o wykluczeniu nas z partii - powiedział w TVN24 Paweł Zalewski z PiS. I dodaje: im bliżej jesteśmy kongresu PiS, tym bardziej myślę, że to było celowe ustawianie nas poza partią.

Dziesiątki tysięcy Tajlandczyków zebrały się w centrum stolicy kraju - Bangkoku, by oddać cześć panującemu od 61 lat królowi Bhumibolowi Adulyadejowi.

- Nie powiedziałem, ze chcemy sprzedawać polskie firmy energetyczne Rosji. Taka interpretacja to błąd lub świadoma prowokacja – tak wicepremier Waldemar Pawlak bronił się przed zarzutami „Dziennika” w „Sygnałach Dnia”.

Przedstawiciele Polonii Amerykańskiej zorganizowali spotkanie z przedstawicielką telewizji FOX, na którym omówili m.in. postawę Polaków podczas II Wojny Światowej. Liczyli też na przeprosiny za niewybredny żart sprzed kilku tygodni, ale się nie doczekali.

Mają szokować, zadziwiać a przede wszystkim wzbudzać refleksję. Na ulicach Betlejem pojawiło się nietypowe graffiti przedstawiające historię narodzin Jezusa. Zamiast scen ze stajenki, pasterzy i trzech króli jest izraelski posterunek wojskowy i uzbrojeni żołnierze.

Huraganowe wiatry, ulewne deszcze i powódź zmusiły władze stanów Waszyngton i Oregon na Północnym-Zachodzie USA do wprowadzenia stanu wyjątkowego. Służby ratunkowe poinformowały, że w wyniku kataklizmu zginęło 5 osób.

Sześciu żołnierzy i siedmiu cywili zginęło a 12 osób zostało rannych w samobójczym ataku na wojskowy konwój w stolicy Afganistanu. Zamachowiec zdetonował samochód pułapkę w zachodniej części Kabulu.

Niepublikowany rękopis modlitwy Jana Pawła II do Ducha Świętego ukaże się w najnowszym numerze "Tygodnika Powszechnego". Karol Wojtyła napisał go na rok przed swoją śmiercią.

- Kościół chce pilnej rozmowy z Donaldem Tuskiem - pisze Dziennik. W wywiadzie dla gazety arcybiskup Sławoj Leszek Głódź powiedział, że "Episkopat chce się spotkać z przedstawicielami rządu w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu".

- Wiele pomysłów Zbigniewa Ziobry obliczonych było tylko na efekt medialny - ocenił w wywiadzie dla "Dziennika" Zbigniew Ćwiąkalski. Minister sprawiedliwości skrytykował prawie wszystkie pomysły swego poprzednika.

Choć poparcie w sondażach dla Platformy Obywatelskiej nieznacznie spadło, to partia Donalda Tuska nadal utrzymuje ogromną przewagę nad PiS. PO popiera ponad dwa razy więcej Polaków, niż partię byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Tysiąc mieszkańców Indonezji i aktywiści Greenpeace połączyli się w proteście przeciwko rządowemu planowi budowy atomowej elektrowni w pobliżu uśpionego wulkanu na wyspie Jawa. Setki osób ułożyły się w żywy wiatrak i napis "Clean Energy Now", widoczne tylko z wysokości.

Najstarszy w Europie las, jakim jest Puszcza Białowieska, wycinany jest w pień, alarmują ekolodzy z międzynarodowej organizacji WWF Polska oraz eksperci z Rady Europy. W środę rozpoczyna się bój o białowieskie lasy. WWF zebrała podpisy 100 tys. osób, które domagają się ochrony bezcennych terenów. Apel zostanie przekazany Lechowi Kaczyńskiemu - informuje "Dziennik".

- Czy to już koniec? - pyta "Super Express", donosząc, że w życiu Jana i Nelli Rokitów szykują się wielkie zmiany. Nelli pakuje rzeczy męża w kartony i wysyła do Krakowa.

W ciągu najbliższych dwu dni szef Żandarmerii Wojskowej, gen. Jan Żukowski, zostanie odwolany - dowiedziała się TVN24. Szef GROM ma pozostać na stanowisku. Takie są nieoficjalne informacje po wieczornym spotkaniu ministra obrony narodowej Bogdana Klicha z szefem Żandarmerii.

Chociaż trudno w to uwierzyć, niektóre szpitale mają tyle pieniędzy na przeprowadzenie zabiegów, że brakuje im łóżek dla wszystkich pacjentów. Narodowy Fundusz Zdrowia wypłaca właśnie zaległe środki dla szpitali, w dodatku musi je wydać do końca roku.

Utrzymanie Narodowego Funduszu Zdrowia pochłania coraz więcej pieniędzy, a standard leczenia w Polsce nie polepsza się - pisze "Fakt". Według gazety, w zeszłym roku utrzymanie NFZ kosztowało podatników 380 mln zł.

Za trzy tygodnie w polskich domach stanie 5 mln żywych choinek – szacują Lasy Państwowe. W porównaniu z ubiegłym rokiem, ceny świerków w Lasach Państwowych nie zmieniły się - informuje dziennik "Polska".