Najnowsze

Najnowsze

Problemy z 500+

Kolejna batalia o program 500+ i kolejne rodziny, których może on nie objąć. Opozycja program krytykuje a rodzice pytają, kto ma porawo starać się o pomoc, a kto nie. Zainteresować powinni się zwłaszcza ci, gdzie jedno z rodziców pracuje zagranią. Polska pomoc w tym przypadku może być nie tak oczywista, czasami nawet wykluczona.

Wróg publiczny

Chciał zarobić na śmiertelnie chorych, teraz szydzi z przesłuchań. Były szef firmy farmaceutycznej jest oskarżony o dopuszczanie się oszustw finansowych. Mężczyzna nie chce odpowiadać na pytania komisji, za to wysyła w ich stronę pogardliwe uśmieszki.

Wsparcie dla Assange'a

Julian Assange chce opuści teren ambasady Ekwadoru w Londynie, brytyjska policja mówi: jeśli to zrobi zostanie aresztowany. W obronie założyciela Wikileaks staje ONZ i uznaje, że powinien być on uwolniony, bo został przetrzymywany arbitralnie. Jak - i czy w ogóle - wsparcie ONZ pomoże Assange'owi?

Historyczne spotkanie

Historyczne spotkanie. Papież Franciszek będzie rozmawiał z patriarchą Cyrylem. Do spotkania dojdzie 12 lutego na lotnisku na Kubie w drodze papieża do Meksyku. Niespodziewane spotkanie głów kościoła rzymskokatolickiego i cerkwi prawosławnej będzie pierwszym w historii - pytanie czy wyznaczy ono nowy etap w relacjach między kościołami.

Cisza w pociągu

Pendolino bez głośnych rozmów. PKP reaguje na prośby pasażerów i wprowadza strefy ciszy. W specjalnie wyznaczonych przedziałach nie będzie można ani głośno rozmawiać, ani głośno słuchać muzyki. O umileniu podróży i europejskim standardzie

Szorstka przyjaźń?

Piotr Duda najpierw wspierał, teraz krytykuje. Szef "Solidarności" pisze list do Beaty Szydło a w nim oburza się, że nie ma konsultacji społecznych przy ustawie o podatku o sprzedaży detalicznej. Ale to nie jedyny projekt ustawy, która go oburzają. O przyjaźni, która może stać się szorstka.

Prof. Kleiber: nie przypuszczam, abym pasował do nowej komisji smoleńskiej

- Myśmy wielki problem państwowy i dramat ofiar i ich bliskich potrafili wspólnie zamienić na kolosalny, trwały problem wewnątrzpolityczno-społeczny - powiedział w programie "Piaskiem po oczach" prof. Michał Kleiber, ambasador Komisji Europejskiej ds. nowej narracji europejskiej, były prezes Polskiej Akademii Nauk i były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W czwartek rozpoczęła pracę nowa komisja badająca katastrofę.

Prof. Kleiber: nie przypuszczam, abym pasował do nowej komisji smoleńskiej

- Myśmy wielki problem państwowy i dramat ofiar i ich bliskich potrafili wspólnie zamienić na kolosalny, trwały problem wewnątrzpolityczno-społeczny - powiedział w programie "Piaskiem po oczach" prof. Michał Kleiber, ambasador Komisji Europejskiej ds. nowej narracji europejskiej i były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W czwartek rozpoczęły się prace nowej komisji badającej katastrofę.

Nowa komisja smoleńska. Boni: teza z góry postawiona, Kownacki: chcemy ustalić fakty

- Mógłbym się tylko modlić, żeby jakieś światło Ducha Świętego działało na członków komisji, żeby szukali prawdy - stwierdził w "Faktach po Faktach" europoseł PO Michał Boni. - Nowa komisja ma ustalić fakty. Chciałbym, żebyśmy nie mieli żadnej wątpliwości - powiedział wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki (PiS). Politycy dyskutowali o nowej komisji smoleńskiej, która ma ponownie badać przyczyny katastrofy.

Zabójczy ładunek

Ta historia skończyła się szczęśliwie: porwani polscy marynarze wrócili do domu. Uświadomiła nam jednak, że piraci wciąż są poważnym zagrożeniem. Współczesne piractwo nie przypomina tego sprzed setek lat. Dziś jest to dobrze zorganizowany terroryzm morski. Piraci nie zawsze chcą statków i towarów. Wolą zakładników, bo za nich mogą dostać okup. O czym na własnej skórze przekonała się niedawno załoga porwanego u wybrzeży Afryki statku Szafir. Przed świętami ich losami żyła cała Polska. W "Czarno na białym" pierwsza i jedyna dotąd rozmowa z kapitanem Krzysztofem Kozłowskim, który wraz z częścią swojej załogi był kilkanaście dni w pirackiej niewoli.

"J***ć Szydło" czy "jest wam przykro"? Rusza śledztwo, rzecznik rządu: śmieszna sprawa

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie znieważenia premier Beaty Szydło. Miało do tego dojść w trakcie grudniowego posiedzenia Sejmu. W czasie przemówienia szefowej rządu z sali plenarnej miały paść czyjeś wulgarne słowa "j***ć Szydło". Jednak w oficjalnym sejmowym stenogramie zapisano "jest wam przykro". W "Faktach po Faktach" rzecznik rządu Rafał Bochenek nazwał sprawę "zupełnie banalną i śmieszną". - Potępiamy takie działanie prokuratury - powiedział.

Nowa komisja smoleńska. Kownacki: zniszczyliście dokumenty, Boni: stawiam tu znak zapytania

- Mógłbym się tylko modlić, żeby jakieś światło Ducha Świętego działało na członków komisji, żeby szukali prawdy - stwierdził w "Faktach po Faktach" europoseł PO Michał Boni. - Nowa komisja ma ustalić fakty. Chciałbym, żebyśmy nie mieli żadnej wątpliwości - powiedział wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki (PiS). Politycy dyskutowali o nowej komisji smoleńskiej, która ma ponownie zbadać przyczyny katastrofy.

"Zastrzeżenia" czy "histeria". Spór o inwigilację

- Inwigilacja to nie jest bezpieczeństwo i nie może być pretekstem do naruszania prawa do prywatności - powiedziała Draginja Nadażdin, dyrektorka polskiej sekcji Amnesty International w programie "Tak jest". - Różnica między histerią a zastrzeżeniami jest istotna - ripostował poseł PiS Jacek Żalek.

Syn ważnego urzędnika dyrektorem w Gazpromie? "Nic nienormalnego"

Dmitrij Patruszew, starszy syn sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji, jest jednym z kandydatów do rady dyrektorów koncernu Gazprom. Informacja w tej sprawie jest dostępna na stronie państwowego monopolisty gazowego. Młodszy syn sekretarza także jest związany z Gazpromem. Na Kremlu - jak podaje portal rosyjskiej edycji tygodnika "Forbes" - nie widzą w tym nic "nienormalnego".

Więcej doniesień o molestowaniu. Policja pilnuje kobiet na ulicach Kolonii

Pomimo zwiększenia liczby patroli policyjnych w Kolonii zgłoszono znacznie więcej przypadków napaści seksualnych niż rok temu. W czwartek, dniu "babskich zapustów", rozpoczynającym ostatni tydzień karnawału, podczas którego tradycyjnie tłumy wychodzą na ulicę, wpłynęły 22 zawiadomienia o molestowaniu kobiet.

"Zastrzeżenia" czy "histeria". Spór o inwigilację

Prezydent podpisał nowelizację w sprawie zasad inwigilacji. Kilkanaście ustaw regulujących działania służb specjalnych i policji zostało zmienionych przez sejmową większość w połowie stycznia. Rzecznik Praw Obywatelskich zapowiedział, że zaskarży nowe zapisy do Trybunału Konstytucyjnego. Amnesty International wprost stwierdza, że nowe zapisy "stanowią poważne ograniczenie praw człowieka".

Wielka ofensywa dzięki rosyjskim bombom. Tysiące ludzi ucieka ku granicy

Z największego syryjskiego miasta Aleppo i pobliskich miejscowości uciekają dziesiątki tysięcy ludzi - alarmuje ONZ. Na granicy z Turcją miało się ich już zgromadzić 15 tysięcy, ale nie są przepuszczani. Wszyscy chcą uciec od zaciętych walk, które rozgorzały po rozpoczęciu przez reżim dużej ofensywy.

Policja zbadała: za kółkiem miał 3 promile alkoholu. Śledztwo się ciągnie, prokurator nadal jeździ

Prokurator Rafał K. z Włocławka podejrzewany jest o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Choć przyłapany na gorącym uczynku, nie stracił prawa jazdy. Korzystając z przedłużającego się postępowania w swojej sprawie, nadal jeździ samochodem. Śledztwo w sprawie pijanego prokuratora przedłuża się, bo prowadzący je prokurator – mimo ewidentnych dowodów - zlecił przeprowadzenie opinii biegłych. Oglądaj w "Blisko ludzi" w sobotę o godz. 20 w TVN24.

Rebelianci w Donbasie szykują się do wyborów. "Kreml aktywnie się zaangażował"

- Doradca prezydenta Władimira Putina Władisław Surkow jedzie do okupowanego Donbasu – poinformował ukraiński wywiad. Powodem wizyty przedstawiciela Kremla mają być wybory samorządowe, organizowane przez rebeliantów, mimo sprzeciwu władz w Kijowie. "Demonstracyjne głosowanie ma się odbyć nie później niż w drugiej połowie kwietnia" - napisał ukraiński portal newsru.ua.

25 wielkich aktorów bez Oscara. Są grzechy cięższe niż DiCaprio

Bill Murray żartował w jednym z wywiadów, że rozdający Oscary mają przygotowane na zapleczu nagrody pocieszenia. Ci, którzy nie zdobyli statuetek, na późniejszym bankiecie mogą prosić eleganckich kelnerów o cyjanek. Ten jest podawany jako przystawka. Zbyt łatwo poddająca się modom Akademia popełniła na przestrzeni lat wiele błędów. Leonardo Di Caprio nie jest największym z nich. Fakt nieprzyznania Oscara aktorom, którzy znaleźli się na naszej liście, po prostu wymyka się logice.

Odstraszanie Kima przy pomocy „marszu słoni”

Po pasie startowym południowokoreańskiej bazy Kunsan przetoczyło się kilkadziesiąt myśliwców F-16. Wykonały tak zwany „marsz słoni”. Oficjalnie to od dawna zaplanowane ćwiczenia. W praktyce to również pokaz siły, bo nikt nie kryje do walki z kim mają startować myśliwce.

6-latka z odgryzionym palcem wracała autobusem do domu. Szkoła: tak chciała matka

6-letni chłopiec odgryzł dziewczynce część palca w oddziale przedszkolnym w Olszewie-Borkach. Przedszkolanki zamiast zawieźć ją do szpitala, odesłały dziewczynkę do domu autobusem. Dyrektor placówki mówi, że taka była wola matki. Ta jednak zaznacza, że córka nie otrzymała pomocy. Teraz rodzina dziewczynki stara się o odszkodowanie od gminy.

Śledczy w siedzibie agencji TASS

W rosyjskiej agencji informacyjnej TASS przeprowadzono rewizję - podała opozycyjna telewizja Dożd. Działania śledczych mają być związane z poprzednim miejscem pracy jednego ze współpracowników agencji.