Najnowsze

Najnowsze

Maren Ade dla tvn24.pl: "Chciałam zrobić film o poczuciu humoru"

Wielokrotnie pytano mnie, czy film oddaje niemiecki humor. Myślę, że to poczucie humoru jest moje, mojej rodziny. Z drugiej strony, każdy naród myśli, że jego własny humor jest najzabawniejszy - stwierdziła Maren Ade, reżyserka i scenarzystka "Toni Erdmann" w rozmowie z tvn24.pl. Film jest jednym z tegorocznych faworytów do najważniejszych nagród filmowych świata w najbliższych tygodniach. Zdobył już pięć statuetek podczas sobotniego wręczenia Europejskich Nagród Filmowych.

Nobla nie odebrał, ale napisał list

W sobotę odbyło się w Sztokholmie wręczenie nagród Nobla w pięciu dziedzinach. Na ceremonii zabrakło amerykańskiego poety i pieśniarza Boba Dylana. List od niego odczytała w sobotę na bankiecie noblowskim ambasador USA w Sztokholmie Azita Raji.

Kerry uhonorowany przez Francuzów

Amerykański sekretarz stanu John Kerry otrzymał w sobotę najwyższe francuskie odznaczenie z rąk swego francuskiego odpowiednika Jean-Marca Ayrault. Otrzymał order II klasy, zostając Wielkim Oficerem Legii Honorowej.

Z giganta paliwowego na sekretarza stanu

Były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani nie jest już kandydatem na stanowisko sekretarza stanu USA. Prezydent elekt Donald Trump nominuje na to stanowisko prezesa koncernu paliwowego Exxon Mobil Rexa Tillersona, który ma bliskie powiązania z Rosją - podają w sobotę amerykańskie media.

Brytyjski ambasador na dywaniku

Iran wezwał w sobotę ambasadora Wielkiej Brytanii Nicholasa Hoptona do MSZ, aby zaprotestować przeciw "ingerencjom" premier Theresy May, która w tym tygodniu prosiła liderów krajów Zatoki Perskiej, by byli gotowi do pomocy w zwalczaniu wpływów Islamskiej Republiki.

Niemiecka komedia filmem roku. Europejskie Oscary rozdane

Europejskie Nagrody Filmowe rozdane. Niemiecka komedia "Toni Erdmann" Maren Ade, która nominowana była w pięciu kategoriach, zdobyła wszystkie pięć statuetek, w tym dla najlepszego europejskiego filmu 2016. Podczas gali we Wrocławiu nie zabrakło nagród dla Polaków.

Dżihadyści ponownie w Palmirze

Dżihadystyczne ugrupowanie, tzw. Państwo Islamskie (IS), ponownie wkroczyło w sobotę do Palmiry w syryjskiej muhafazie (prowincji) Hims. Armii tureckiej udało się natomiast przejąć kontrolę nad miastem Al-Bab w pobliżu Aleppo.

Jest projekt zmian w konstytucji. Chcą wzmocnić prezydenta

Rządząca w Turcji Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) złożyła w sobotę w parlamencie, niecałe pół roku po udaremnionej próbie puczu, projekt reform konstytucyjnych, by wzmocnić prerogatywy prezydenta Tayyipa Recepa Erdogana i umożliwić mu sprawowanie władzy do 2029 roku.

80. miesięcznica smoleńska. "Krakowskie Przedmieście jest długą ulicą"

- Dzisiejszy protest Obywateli RP był czystą prowokacją wobec ludzi, którzy od ponad sześciu lat spotykają się przed Pałacem Prezydenckim - stwierdziła Elżbieta Jakubiak, była szefowa gabinetu Lecha Kaczyńskiego. - PiS zawłaszcza przestrzeń publiczną - kontrował poseł PO Jakub Rutnicki. W "Faktach po Faktach" dyskutowali m.in. o sobotniej 80. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

Nowy metropolita spotkał się z kard. Dziwiszem. Ustalili datę

Kanoniczne objęcie urzędu metropolity krakowskiego przez abp. Marka Jędraszewskiego oraz ingres do Katedry odbędzie się w sobotę 28 stycznia 2017 r. - ustalono w sobotę podczas spotkania arcybiskupa z kard. Stanisławem Dziwiszem, które odbyło się w domu biskupów krakowskich.

"Sen Hawajów" dla wiceministra. "Bardzo miło został powitany"

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński brał udział w piątek w konferencji poświęconej bezpieczeństwu osób starszych. Wiceministra powitała grupa tańca Sen Hawajów działająca przy białostockiej Akademii 50+. - One bardzo ładnie tańczą, ale czy to jest właściwe miejsce i zajęcie dla wiceministrów? - zastanawiała się eurodeputowana Róża Thun w programie "Babilon" TVN24 BiS.

Polscy aktorzy protestują w Paryżu. "Ten gest jest mocny i dobrze pomyślany"

Pokaz spektaklu "Wycinka Holzfällen" Thomasa Bernharda w reżyserii Krystiana Lupy na festiwalu w Paryżu stał się okazją do protestu aktorów w związku z sytuacją w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Obsada po każdym ze spektakli wychodzi na scenę z zaklejonymi ustami. Jest to sprzeciw wobec zmian w ich teatrze i powołaniu na dyrektora Cezarego Morawskiego. "Wycinka Holzfällen" jest częścią festiwalowej sekcji "Portrait Krystian Lupa", w ramach której paryska publiczność zobaczy jeszcze wileński "Plac Bohaterów" i krakowskie "Rodzeństwo". O festiwalu i proteście aktorów z Krystianem Lupą rozmawiała paryska korespondentka TVN24 Anna Kowalska.

"Panie i panowie, na świecie jest o jedną wojnę mniej"

- Dzięki temu porozumieniu możemy powiedzieć, że Ameryka, od Alaski po Patagonię, jest strefą pokoju - podkreślił w sobotę Juan Manuel Santos. Prezydent Kolumbii odebrał w Oslo Pokojową Nagrodę Nobla, którą przyznano mu za wysiłki zmierzające do zawarcia porozumienia pokojowego z partyzantami FARC i zakończenia tym samym wyniszczającego kraj od ponad pół wieku konfliktu.

Manifestacje i kontrmanifestacje. 80. miesięcznica smoleńska

W sobotę rano w Warszawie odbyły się pierwsze uroczystości związane z obchodami 80. miesięcznicy smoleńskiej. O godz. 8 odprawiono mszę św. z udziałem m.in. premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jej uczestnicy przeszli następnie przed Pałac Prezydencki, gdzie znaleźli się także kontrmanifestanci. Obie grupy oddzieliła duża liczba policjantów.

"Przypomina mi się film 'Miś' i łubu-dubu". Politycy o "policyjnym konfetti"

- To jest dramatyczne, jak rządzącym woda uderza do głowy - tak Jarosław Kalinowski (PSL) skomentował doniesienia portalu tvn24.pl o policjantach, którym przełożeni kazali wycinać konfetti przed uroczystościami z udziałem wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. O "zakompleksieniu polityków Prawa i Sprawiedliwości" mówiła z kolei posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

Wziął psa ze schroniska, ale nie zapytał, czy może. A Jurgen musi codziennie dostawać leki

Ma 7 lat, choruje na stawy i codziennie musi dostawać leki. A w czwartek ktoś po prostu wyniósł go z boksu. - Nikt nawet nie przyszedł porozmawiać do biura - żali się pracownica poznańskiego schroniska dla zwierząt. Mężczyznę, który oddalił się z placówki z psem na rękach przyłapały kamery monitoringu, ale wciąż nie wiadomo, kto odpowiada za kradzież i gdzie czworonóg się teraz znajduje.

650 magazynów, 19 tys. rodzin, 25 tirów. W sobotę finał Szlachetnej Paczki

25 tirów wyruszy w sobotę, by obdarować aż 19 tys. rodzin podarunkami, które zostały przygotowane przez wolontariuszy w ramach akcji Szlachetna Paczka. - Są środki spożywcze, środki czystości, ubrania. Darczyńcy nauczyli się też innych form pomocy: pralka czy lodówka. Zaczęli też sprzyjać dzieciom: kupują laptopa czy sprzęt do gier, bo wykluczenie polega też na tym, że jedne dzieci mają, a inne nie - mówi pomysłodawca akcji, ks. Jacek Stryczek.

"Wszyscy wspaniale mnie tu powitali"

W sobotę we Wrocławiu odbędzie się gala wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Nagrodę honorową Europejskiej Akademii Filmowej w tym roku odbierze Pierce Brosnan. Z aktorem miała okazję porozmawiać reporterka TVN24 Olga Bierut, która zapytała go o wrażenia z pobytu w Polsce.

"Cudowna broń Hitlera" odnaleziona w Gdyni

Głowice unikatowych doświadczalnych bombotorped przenoszonych przez samoloty znaleziono w okolicy lotniska wojskowego w gdyńskich Babich Dołach. Wyposażone w napęd rakietowy, miały być najcięższym działem wytoczonym przeciw alianckim okrętom. Tzw. "cudowna broń Hitlera" (Wunderwaffe) została podniesiona i przetransportowana do Muzeum Marynarki Wojennej.

Areszt dla rodziców trzymiesięcznej Lenki

Łódzki sąd zdecydował w sobotę o tymczasowym aresztowaniu rodziców trzymiesięcznej Lenki - podaje TVN24. 34-letni ojciec i 25-letnia matka dziecka usłyszeli w piątek zarzut znęcania się nad córką ze szczególnym okrucieństwem, w areszcie spędzą dwa miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.