Najnowsze

Najnowsze

Podejrzany o zabójstwo Litwinienki nie będzie zeznawał

Rosyjski biznesmen Dmitrij Kowtun, którego Brytyjczycy uważają za jednego z podejrzanych o zabójstwo byłego funkcjonariusza KGB Aleksandra Litwinienki, nie będzie zeznawał w toczącym się w Londynie publicznym śledztwie - powiadomił przedstawiciel Kowtuna.

"Republika ludowa" w Kirowogradzie nie powstała. Takich projektów jest więcej

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała organizatorów tzw. Kirowogradzkiej Republiki Ludowej. Zjawisko tworzenia takich organizacji na Ukrainie jest coraz częstsze. "Republiki ludowe" miały powstać m.in. w Kijowie, Mikołajowie i na Zakarpaciu. Gubernator obwodu odeskiego Micheil Saakaszwili ostrzegał przed rosyjskim projektem "Besarabia". W kwestii "republik" przeciwnicy władz w Kijowie wzorują się na powstaniu DRL i ŁRL w Donbasie.

Szef sztabu PiS: Bierecki być może będzie startował do Senatu

Politycy Platformy Obywatelskiej pytali we wtorek w Sejmie, czy PiS chce bronić pieniędzy senatora Grzegorza Biereckiego. PiS zarzuciło z kolei PO, że występuje w obronie niepolskich banków. Szef sztabu wyborczego PiS Stanisław Karczewski nie wykluczył przy tym, że Bierecki wystartuje do Senatu. W marcu Bierecki został zawieszony w prawach członka klubu PiS.

Oburzyło go odebranie renty kobiecie bez nogi. Skomentował to na budynku ZUS i się podpisał

- Jesteście moralnymi trupami - tak o lekarzach orzecznikach słupskiego ZUS napisał na murach budynku 38-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego. "Komentarz" dotyczył kontrowersyjnej decyzji urzędników, którzy odebrali chorej na raka Ewie Lemkiewicz rentę. Kobiecie amputowano nogę, ale od lekarzy usłyszała, że "ma dwie ręce, więc może pracować". Autor się nie krył. Podpisał się imieniem i nazwiskiem, nagrała go też kamera monitoringu. Sam jest pracownikiem ZUS, ale innego oddziału.

Premier o ordynatorze "porodówki": będzie pracował. "Nie ma żadnego skandalu".

Zawieszony ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego z wrocławskiego szpitala wraca na stanowisko - poinformowała po spotkaniu z dyrekcją placówki premier Ewa Kopacz. Kilka dni temu ordynator został zawieszony za stwierdzenie, że w jego szpitalu "kobiety rodzą w skandalicznych warunkach". Dr Janusz Mailnowski nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, że wraca jako ordynator, ma za to "poczucie sukcesu". Dyrektor placówki podkreśla: nie ma żadnego skandalu.

Mężczyzna w tle bierze kokainę? Afera po przyjęciu w domu Kardashianów

Informacje na temat rodziny Kardashianów nie znikają z mediów. Jednak ta, która rozgrzała internet w ubiegłym tygodniu, może poważnie zaszkodzić ich wizerunkowi. Kylie Jenner upubliczniła nagranie, na którym według internautów widać mężczyznę zażywającego kokainę. Wszystko miało się odbyć na terenie posiadłości Kris Jenner i w obecności nieletnich.

"Na Woodstock się nie przyjeżdża, tu się wraca"

Choć 21. Przystanek Woodstock jeszcze oficjalnie się nie rozpoczął, to do Kostrzyna nad Odrą zjechały już tysiące osób. Jak okiem sięgnąć rozciąga się wielkie pole z rozstawionymi namiotami fanów dobrej muzyki i jeszcze lepszej zabawy. Wszyscy zgodnie przyznają - atmosfera na Woodstocku jest niepowtarzalna i co roku z utęsknieniem czeka się na kolejne edycje.

Większość Polaków źle ocenia sytuację w kraju

Wśród Polaków przeważają opinie (59 proc.), że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Przeciwnego zdania była jedna czwarta badanych (26 proc.), a co siódmy ankietowany (15 proc.) nie miał na ten temat zdania - wynika z lipcowego sondażu TNS Polska.

Zabił bezdomnego w Katowicach. Pół roku później zatrzymali go w Warszawie

Prokuratura dawno umorzyła sprawę zabójstwa w jednym z katowickich pustostanów w centrum miasta, ale policjanci nie odpuścili. - Naprowadził nas na mordercę jeden drobny ślad. Wszystko dzięki temu, że rewelacyjnie zabezpieczyliśmy ślady na miejscu zdarzenia - nie kryje zadowolenia Sebastian Imiołczyk, aspirant katowickiej policji.

Kara śmierci dla syna Kaddafiego i ośmiu ludzi reżimu

Sąd w Trypolisie skazał we wtorek na karę śmierci Saifa al-Islama Kaddafiego, syna byłego libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego oraz ośmiu byłych wysokich rangą funkcjonariuszy państwowych, w tym byłego premiera i szefa wywiadu - poinformowały źródła sądowe.

Oferowali fototapety ze zdjęciami z obozu Stutthof. "To tak oburzające, że aż brakuje słów"

Wieża strażnicza z niemieckiego obozu koncentracyjnego na ścianie sypialni – taka propozycja pojawiła się na stronie internetowej firmy, która zajmuje się drukowaniem fototapet. Pracownicy Muzeum Stutthof, którzy zauważyli tam zdjęcia obozu koncentracyjnego nie kryją oburzenia. Interweniowali już u właściciela strony. Według dyrektora muzeum problem jest większy. - Coraz częściej obserwujemy brak refleksji - mówi.

Kończy się serial z mistralami. Oświadczenie prezydenta Francji

- Kwestia dostaw okrętów desantowych Mistral do Rosji zostanie rozwiązana w ciągu najbliższych tygodni - powiedział w poniedziałek wieczorem prezydent Francji Francois Hollande. Nie sprecyzował jednak, jaki będzie los wielomilionowego kontraktu, podpisanego w 2011 roku pomiędzy Moskwą a Paryżem.

Kurdowie za tureckie bazy? USA: nie dobiliśmy takiego targu

Departament Stanu USA zaprzecza spekulacjom, że między Waszyngtonem a Ankarą istnieje cicha umowa dotycząca obecnych wydarzeń w Turcji. Pojawiły się zarzuty, że Amerykanie dali wolną rękę Turkom w atakowaniu Kurdów w zamian za dostęp do tureckich baz lotniczych, z których można prowadzić ataki na Państwo Islamskie.

Putin wbija klin między sojuszników. Wytyka Europie zależność od USA

Początek nowego wyścigu zbrojeń wynika z wyjścia USA z umowy o obronie przeciwrakietowej, która była "kamieniem węgielnym całego systemu bezpieczeństwa międzynarodowego" - uważa Władimir Putin. W wywiadzie dla szwajcarskiej telewizji RTS prezydent Rosji mówił też o relacjach z UE i polityce Moskwy wobec Europy i Ameryki.

Dukaczewski: należy brać pod uwagę atak na terenie Polski

Próby wykorzystywania naszego terytorium do działań różnych organizacji terrorystycznych są realne - mówił we "Wstajesz i wiesz" gen. Marek Dukaczewski, były szef WSI, odnosząc się do informacji, że służby specjalne monitorują 200 osób, które mogą stanowić zagrożenie terrorystyczne dla Polski. Jego zdaniem ważne jest, żeby uświadamiać to obywatelom i informować ich o tym na bieżąco.

"Śląski król dopalaczy" sam oddał się w ręce policji

Zaraz po decyzji katowickiego sądu okręgowego, który uchylił wczoraj decyzję sądu niższej instancji i nakazał aresztować Macieja K., głównego organizatora handlu dopalaczami w Katowicach, podejrzany dobrowolnie zgłosił się do prokuratury. Do aresztu odprowadziła go policja. Wcześniej przez dwa tygodnie od pierwszego zatrzymania K. sumiennie realizował obowiązek stawiania się na komisariacie policji

TK znów zajmie się karami za niewskazanie, kto kierował autem

Na 30 września Trybunał Konstytucyjny wyznaczył nowy termin w sprawie przepisu przewidującego grzywnę dla właściciela pojazdu, którym popełniono wykroczenie drogowe, za niewskazanie, kto kierował autem. Wcześniej sprawa dwukrotnie spadała z wokandy.