Najnowsze

Najnowsze

Palikot: mandat oddam 10 września

Janusz Palikot zapowiedział, że 10 września zrzeknie się mandatu poselskiego. Na jego miejsce wejdzie Andrzej Dołecki. Lider Twojego Ruchu tłumaczył w "Kropce nad i" swoją decyzję solidarnością z szefem Stowarzyszenia Wolne Konopie, którego rodzice wcześniej trafili do aresztu za wwóz oleju konopnego dla - jak tłumaczył Dołecki - jego chorej babci.

Skazana na gwałt boi się wrócić do wioski. Mieszkańcy: zmyślona historia

Dwie Hinduski, które utrzymują, że zostały skazane przez radę wioski na zbiorowy gwałt za postępowanie brata, teraz boją się wrócić do domu. Twierdzą, że starszyzna może chcieć dokonać zemsty. Z kolei mieszkańcy wioski w rozmowie z mediami twierdzą, że 23-latka i jej 15-letnia siostra wymyśliły całą historię.

"Prezydent staje się jednym z żołnierzy Jarosława Kaczyńskiego"

- Z roli, którą Andrzej Duda sam sobie wyznaczył w orędziu, osoby łączącej, prezydenta wszystkich Polaków, staje się frontmanem kampanii wyborczej jednej partii - ocenił w "Faktach po Faktach" Jacek Protasiewicz. Jak dodał, brak podania Ewie Kopacz ręki w czasie uroczystości na Westerplatte to "ilustracja poważniejszego problemu". Dyskutował z nim Paweł Kowal (Zjednoczona Prawica).

"Prezydent staje się jednym z żołnierzy Jarosława Kaczyńskiego"

- Z roli, którą Andrzej Duda sam sobie wyznaczył w orędziu, osoby łączącej, prezydenta wszystkich Polaków, staje się frontmanem kampanii wyborczej jednej partii - ocenił w "Faktach po Faktach" Jacek Protasiewicz (PO). Jak dodał, brak podania Ewie Kopacz ręki w czasie uroczystości na Westerplatte to "ilustracja poważniejszego problemu". Dyskutował z nim Paweł Kowal (Zjednoczona Prawica).

Spór o "falę uchodźców" z Ukrainy. Co mówią oficjalne liczby

W dyskusji na temat przyjmowania uchodźców przez kraje członkowskie UE polskim politykom zdarza się sięgać po argument, że za naszą wschodnią granicą toczy się konflikt i musimy być gotowi na ewentualne przyjęcie osób uciekających z Ukrainy. Z danych Urzędu ds. Cudzoziemców wynika jednak, że status uchodźcy otrzymuje w Polsce niewiele osób. Ani w zeszłym roku, ani w pierwszej połowie bieżącego roku urząd nie przyznał go żadnemu obywatelowi Ukrainy.

Religia przedmiotem sporu

Pierwszego września w całej Polsce pierwszy raz w tym roku szkolnym rozbrzmiały dzwonki dając znać, że rozpoczął się jesienny semestr. Z kolejnym rokiem nauki wróciła dyskusja nad znaną wszystkim kwestią obecności religii w szkolnych murach. Ten moment wykorzystała Zjednoczona Lewica, która wystartowała z kampanią wzywającą do zaprzestania finansowania tego przedmiotu z budżetu państwa. Zdaniem tej formacji, nauka religii powinna przenieść się do salek katechetycznych, powstałych przy parafiach. O sporze, który bardzo trudno będzie rozstrzygnąć, rozmawiali w programie Tak jest ks. Henryk Zieliński i teolog Jarosław Makowski.

Jest na "czarnej liście", a i tak wjedzie do UE. Idol rebeliantów wyśmiewa sankcje

Znany piosenkarz i deputowany Jednej Rosji Josif Kobzon znalazł się na liście Rosjan objętych sankcjami UE, jednak w drodze wyjątku może wjechać do Europy. Jak relacjonują rosyjskie media, pomógł mu w tym prezydent Władimir Putin. Przed wyjazdem do UE Kobzon udał się do Donbasu, gdzie otrzymał honorowy tytuł bohatera samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej.

Siódme poty premiera Francji. Internauci: włączcie mu klimatyzację

Manuel Valls podczas przemówienia skierowanego do działaczy swojej partii zaczął się pocić w niekontrolowany sposób. Jego koszula wyglądała, jakby właśnie wskoczył w niej do wody. Nic dziwnego - piszą światowe media, bo jego rząd prawdopodobnie będzie musiał przeprowadzić wiele trudnych reform. Internauci także dorzucili kilka komentarzy.

"To politycy jednego kroku". Wyborcze tło zamieszek w Kijowie

Poniedziałkowe starcia przed parlamentem w Kijowie, w wyniku których zmarło trzech wojskowych Gwardii Narodowej Ukrainy, to wynik walki o elektorat przed jesiennymi wyborami samorządowymi – ocenił we wtorek w rozmowie z PAP komentator polityczny Witalij Portnikow.

Tusk: migracja jest wspólnym europejskim wyzwaniem

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk potępił we wtorek ksenofobiczne zachowania, do jakich dochodzi w niektórych państwach UE w reakcji na napływ migrantów. Zapowiedział, że kwestia migracji będzie tematem październikowego szczytu UE.

Oblężony dworzec. Węgry: odeślemy imigrantów ekonomicznych do domu

Węgry będą rejestrować wszystkich imigrantów, którzy przedostali się przez granicę UE, ale imigrantów ekonomicznych odeślą do kraju pochodzenia - oświadczył we wtorek węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto. Wcześniej służby wyrzuciły wszystkich imigrantów z okupowanego przez ostatnie tygodnie głównego dworca kolejowego w Budapeszcie. Na miejscu jest specjalny wysłannik TVN24 Marcin Kwaśny.

USA zadowolone z głosowania w Kijowie

Biały Dom z zadowoleniem powitał we wtorek przyjęcie poprzedniego dnia przez parlament Ukrainy w pierwszym czytaniu zmian konstytucyjnych, przyznających specjalny status wschodnim regionom kraju.

7,5 roku dla znanej dziennikarki. "Więzień sumienia"

Znana dziennikarka azerbejdżańskiej sekcji Radia Wolna Europa (Radio Azadliq) Chadidża Ismaiłowa, która pisała o korupcji, nadużyciach władzy i naruszeniach praw człowieka, została we wtorek skazana przez azerski sąd na 7,5 roku więzienia.

181 cm i pseudonim Kowalski Młot. Plotki o nowej dziewczynie Putina

Nokautowała rywalki na ringu, teraz podbiła serce Władimira Putina? W rosyjskich - i nie tylko - mediach aż huczy w ostatnich dniach od plotek o rzekomo nowej partnerce prezydenta. Co ciekawe, bokserka Natalia Ragozina jest podobno bliską przyjaciółką gimnastyczki Aliny Kabajewej, którą od wielu lat wiązano z Putinem.

W drodze do ziemi obiecanej. Przemycają ludzi w najdziwniejszych miejscach

Hiszpańskie służby zatrzymały dwóch Marokańczyków, którzy próbowali wwieźć na teren Hiszpanii dwóch imigrantów. Jeden z mężczyzn ukryty był pod klapą silnikową, a drugi za tylnymi siedzeniami. Obaj omal nie udusili się w czasie podróży. Służby w hiszpańskich eksklawach na terenie Maroka walczą z prawdziwą plagą przemytników.

Kto powinien pierwszy podać rękę? Znawca protokołu: sytuacja jest oczywista

- W czasie oficjalnych uroczystości obowiązuje określona precedencja, czyli porządek starszeństwa osób w państwie. Pierwszy powinien wyciągnąć dłoń pan prezydent - ocenił Janusz Sibora, znawca protokołu dyplomatycznego. We wtorek w czasie obchodów rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej Andrzej Duda i Ewa Kopacz nie uścisnęli sobie dłoni.

Pęka prozachodnia koalicja w Kijowie. Jedna frakcja wyszła, druga jest o krok

- Nie widzę możliwości pozostania w koalicji, która faktycznie została zniszczona rękami prezydenta Petra Poroszenki – oświadczył przywódca Partii Radykalnej Ołeh Liaszko. Polityk ogłosił o przejściu do opozycji po wczorajszym głosowaniu nad poprawkami do konstytucji w sprawie decentralizacji władzy na Ukrainie. Wcześniej eksperci w Kijowie przewidywali, że zaproponowane przez Poroszenkę zmiany do ustawy zasadniczej spowodują "pęknięcia" w prozachodniej większości.

Szydło: sprawa uchodźców wymknęła się spod kontroli

Zdaniem wiceprezes PiS Beaty Szydło sytuacja z uchodźcami, którzy napływają do krajów UE, wymknęła się spod kontroli, a podejmowane próby rozwiązania problemu są doraźne. Jak powiedziała kandydatka PiS na premiera, Ewa Kopacz bardziej ostatnio skupia się na kampanii wyborczej, niż na pełnieniu swoich obowiązków.