Najnowsze

Najnowsze

Węgier jako jedyny był przeciw opinii Komisji Weneckiej

Przedstawiciel Węgier w Komisji Weneckiej Andras Zs. Varga był jedynym członkiem tego gremium, który był przeciwko opinii, jaką w piątek przyjęto w sprawie nowelizacji ustawy o polskim Trybunale Konstytucyjnym - podała w sobotę agencja prasowa MTI.

Wiec w Chicago odwołany. Trump oskarża "zbirów"

Donald Trump, ubiegający się o nominację Partii Republikańskiej na listopadowe wybory prezydenckie w USA, oskarżył w sobotę "zbirów" o zorganizowanie protestów, które dzień wcześniej doprowadziły do odwołania w ostatniej chwili jego wiecu w Chicago.

Francja. Wstępny zarzut terroryzmu dla dwóch nastolatek

Francuskie władze śledcze postawiły dwóm dziewczynom w wieku 15 i 17 lat wstępny zarzut terroryzmu za domniemane przygotowywanie ataku na salę koncertową w Paryżu. Młodsza pozostanie w areszcie, a starsza będzie pod nadzorem sądowym.

"Dają poczucie wolności i mają swoją urodę"

Własnoręcznie przerabiane, unikatowe i wymuskane - tak wyglądają motocykle, które zjechały do Wrocławia na 5. Targi Motocyklowe. - Mój harley jest w całości rozmontowany i zbudowany, według własnej fantazji - mówił jeden z dumnych wystawców.

"Nie" dla blokowania autostrad. Policja kontra "ślimaki lewego pasa"

- A, nie pomyślałam - wzrusza ramionami kobieta z Gdańska, która przez kilkanaście kilometrów jechała lewym pasem autostrady A2. Jest jednym z pierwszych kierowców zatrzymanych w ramach akcji "lewy pas" organizowanej przez łódzką policję. Cel jest jeden: walka z tymi, którzy blokują autostrady.

Gdańsk sprzed ponad 150 lat. Zobacz niepublikowane zdjęcia

Niepublikowane dotąd fotografie z Gdańska i portrety jego ówczesnych mieszkańców - o historii gdańskich zakładów fotograficznych, pionierach fotografii pracujących w Gdańsku w latach 1863-1867 opowiada wydana właśnie książka "Fotografia w Gdańsku 1863-1867". - To pięć najważniejszych lat w rozwoju fotografii. W książce jest ponad 80 zdjęć wykonanych na gdańskich ulicach, a prawdziwymi unikatami są pierwsze zdjęcia sekundowe, dodatkowym atutem jest zbiór portretów - zapowiada Ireneusz Dunajewski, autor książki.

26-latka potrąciła rowerzystę. Mężczyzna zmarł

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Nowy Dwór, pod Koronowem (woj. kujawsko-pomorskie). Młoda kobieta jadąc samochodem potrąciła 78-latka na rowerze. Mężczyzna zmarł. Policja bada okoliczności wypadku.

Watykan podał dokładną datę wizyty papieża w Polsce

Papież Franciszek odwiedzi Polskę z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w dniach od 27 do 31 lipca - ogłosiło biuro prasowe Watykanu. To będzie pierwsza wizyta Franciszka w Polsce. Dojdzie do niej 10 lat po wizycie Benedykta XVI.

Spottersi reagują, kiedy na stadionach robi się "gorąco"

Opanowanie oraz zdolność obserwacji, przewidywania zachowań tłumu i szybkiego podejmowania decyzji – tak swe główne cechy opisują spottersi. To policjanci towarzyszący kibicom podczas meczów i podróży na stadion, by móc w porę reagować na pojawiające się zagrożenia. W śląskim garnizonie działa kilkunastu takich funkcjonariuszy, w całym kraju jest ich 200.

"Kuriozalne" vs. "poczekajmy". Komentarze po decyzji rządu ws. opinii Komisji Weneckiej

Stanowisko rządu jest kuriozalne - oceniła posłanka Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna), dodając, że "pani premier nie miała odwagi, żeby sama zaprezentować to stanowisko". Beata Mazurek z PiS zaznaczyła, że należy poczekać do poniedziałku, gdyż to od decyzji marszałka Sejmu będzie zależeć, "w jaki sposób będziemy się odnosić do opinii Komisji Weneckiej". Sławomir Neuman stwierdził, że "pani premier pokazała, że nie daje rady". Politycy komentowali stanowisko rządu ws. opinii Komisji Weneckiej.

"Cold Response 2016". Polska fregata ćwiczyła z siłami sojuszu na morzu

15 tysięcy żołnierzy z 14 państw przez trzy tygodnie brało udział w międzynarodowych zimowych ćwiczeniach "Cold Response 2016" prowadzonych na lądzie, morzu i w powietrzu, w północnej części Norwegii. Polska Marynarka Wojenna, po raz drugi w historii wzięła udział w tych manewrach. Reprezentowała ją załoga fregaty rakietowej ORP "Kościuszko" z zaokrętowanym na jej pokładzie śmigłowcem.

Władze blokowały wydawanie gazet, teraz chcą liberalizacji

Izraelskie MSW oświadczyło w piątek, że zwraca się do parlamentu o anulowanie ustawy z 1933 roku, z czasów Brytyjskiego Mandatu Palestyny, która nakładała na wydawców obowiązek ubiegania się u władz o specjalne pozwolenie na drukowanie i dystrybucję gazet.

Internet znów się kłóci. Jaki to kolor?

Najpierw poszło o kolor sukienki, teraz internauci zastanawiają się, jakiego koloru garnitur miał Bernie Sanders w czasie środowej debaty Demokratów. Czarny, brązowy, niebieski? Gorący spór o kolory trwa.

Długi, kontakty z FBI, walka o władzę. Kto i dlaczego mógł chcieć śmierci Lesina?

Pojawiły się nowe fakty ws. śmierci Michała Lesina, byłego doradcy ds. mediów prezydenta Rosji Władimira Putina. Informacja, że zmarł w wyniku urazu po silnych uderzeniach w głowę, podgrzała spekulacje, że został zamordowany. Kto mógł chcieć jego śmierci? Mówi się o tajnych kontaktach zmarłego z FBI, długach i walce o władzę na Kremlu. Materiał "Faktów z zagranicy".