Najnowsze

Najnowsze

Relaksujące wypieki

Pieczenie ciast może być sposobem na zmniejszenie stresu - tak dowodzą badania amerykańskich naukowców. Warto o tym przypomnieć, szczególnie przed świętami. Maria Mikołajewska sprawdziła, jaki wpływ może mieć na nasze zdrowie zdrowe podejście do świątecznych przygotowań. Materiał z programu "Polska i Świat".

Już pięciu zabitych podczas protestów w Wenezueli

Do pięciu wzrosła w czwartek liczba osób, które zostały zabite od początku kwietnia podczas protestów przeciwko prezydentowi Wenezueli Nicolasowi Maduro, oskarżanemu przez opozycję o dyktatorskie rządy.

50 lat po wielkim koncercie

Mija 50 lat od słynnego koncertu The Rolling Stones w Polsce. Wizyta emocje budzi nawet po tylu latach. Zespół już wtedy był u szczytu sławy. Przyjechali tylko dlatego, że odwołano ich koncert w Związku Radzieckim. Materiał z programu "Polska i Świat".

Sędziowie krytykują najnowszy projekt reformy sądownictwa

Walka o sądy nie ustaje. Sędziwie krytykują nowy projekt zmian w prawie o ustroju sądów powszechnych. Mówią wprost: będzie więcej władzy w rękach Zbigniewa Ziobry. Oznacza to, że minister sprawiedliwości będzie mógł powoływać prezesów sądów bez żadnych konsultacji i opinii. Materiał z programu "Polska i Świat".

Rosja ukarana za działania w Biesłanie

Od zamachu na szkołę w Biesłanie minęło już 13 lat, ale trudno o niej zapomnieć, ponieważ zginęły w niej 334 osoby, w tym wiele dzieci. Sprawa trafiła do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, a ten nie ma wątpliwości, że Rosja najpierw zignorowała informacje o planowanym ataku, a potem popełniła szereg błędów przy śledztwie. Teraz  musi wypłacić rodzinom ofiar trzy miliony euro. Materiał z programu "Polska i Świat".

Bartłomiej Misiewicz zwolniony i poza PiS

Bartłomiej Misiewicz odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości. Przed partyjną komisją tłumaczył się dziś ze swojej błyskotliwej kariery w administracji publicznej. Prawo i Sprawiedliwość mówi przepraszam, a opozycja, że takich "misiewiczów" są tysiące. Platforma Obywatelska i Nowoczesna domagają się dymisji ministra obrony. Materiał z programu "Polska i Świat".

Umiar i pokora według PiS? "Dobra zmiana" w stylu sprawowania władzy

Niespodziewanie gwałtownie zakończyła się spektakularna kariera Bartłomieja Misiewicza. Oprócz stanowisk w ministerstwie obrony i w radzie nadzorczej państwowej spółki - 27-latek dostał nawet medal za zasługi dla obronności kraju. O, jakie zasługi chodziło, do dziś nie wiadomo, ale dziś specjalna komisja PiS przyznała, że Misiewicz nie ma żadnych kwalifikacji do sprawowania publicznych funkcji. Materiał magazynu "Czarno na białym" w TVN24.

Tusk o Smoleńsku i wizycie w prokuraturze

Donald Tusk potwierdza swoją obecność na przesłuchaniu w prokuraturze w sprawie dotyczącej współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską FSB. Były premier i przewodniczący Rady Europejskiej w rozmowie z TVN24 odniósł się też do wskazań o wybuchu na pokładzie Tupolewa bomby termobarycznej. O prawdopodobieństwie takiego zdarzenia mówił w trakcie rocznicy katastrofy Jarosław Kaczyński.

Wsparcie dla państw bałtyckich. Słowaccy żołnierze przybyli na Łotwę

Na Łotwę przybyło w czwartek 150 słowackich żołnierzy wraz ze sprzętem. Przez trzy kolejne miesiące będą oni wspólnie ćwiczyć z Łotyszami. To kolejna odsłona realizacji porozumień osiągniętych na szczycie NATO w Warszawie w 2016 roku, gdzie państwa Grupy Wyszehradzkiej zdecydowały o rotacyjnym wsparciu wojskowym dla państw bałtyckich.

Sędziowie do Ziobry: Porozmawiajmy, panie ministrze. Najwyższy czas

Będziemy mieli centralne zarządzanie sądami. Czy to może usprawnić wymiar sprawiedliwości? - zastanawiał się w "Faktach po Faktach" sędzia Krystian Markiewicz, prezes stowarzyszenia Iustitia. - Działanie w celu osiągnięcia takich krótkowzrocznych celów, które stawia sobie ministerstwo sprawiedliwości, nie wróży nic dobrego temu państwu - dodała sędzia Irena Kamińska, prezes stowarzyszenia Themis.

"Nie wiem czy z chorągiewką". Schetyna o tym, jak przywita Tuska

- Czy będzie pan witał Donalda Tuska, który przyjeżdża (do Warszawy - red.) pociągiem? - pytała w programie „Kropka nad i” Grzegorza Schetynę Monika Olejnik. Prowadząca nawiązała do wydarzenia, które w środę pojawiło się na Facebooku pod hasłem "Powitajmy Donalda Tuska na Centralnym!”. - Wiem, że będzie w Warszawie. Na pewno się zobaczymy - odpowiedział przewodniczący PO. Były premier, obecnie szef Rady Europejskiej, ma 19 kwietnia w stołecznej prokuraturze zeznawać jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy polskich władz z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa (FSB) w2 sprawie katastrofy smoleńskiej.

Sędziowie do Ziobry: Porozmawiajmy, panie ministrze. Najwyższy czas

Będziemy mieli centralne zarządzanie sądami. Czy to może usprawnić wymiar sprawiedliwości? - zastanawiał się w "Faktach po Faktach" sędzia Krystian Markiewicz, prezes stowarzyszenia Iustitia. - Działanie w celu osiągnięcia takich krótkowzrocznych celów, które stawia sobie ministerstwo sprawiedliwości, nie wróży nic dobrego temu państwu - dodała sędzia Irena Kamińska, prezes stowarzyszenia Themis.

Po raz pierwszy zrzucili "matkę wszystkich bomb"

Stany Zjednoczone zrzuciły we wschodnim Afganistanie bombę GBU-43, zwaną "matką wszystkich bomb". Celem były jaskinie wykorzystywane przez bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego - ogłosił Pentagon. Po raz pierwszy USA użyły w boju bomby tego typu.

Opozycja chce powtórki wyborów prezydenckich

Ekwadorski konserwatywny ruch opozycyjny Kreowanie Możliwości (CREO), obiecujący pracę i zamożność "dla wszystkich", zaskarżył wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich z 2 kwietnia jako "sfałszowane" i domaga się ich powtórzenia.

Zlinczowany za "bluźnierstwo" na Facebooku

Pakistański student został pobity na śmierć na kampusie uniwersyteckim na północy kraju z powodu oskarżeń o udostępnienie bluźnierczych materiałów na Facebooku - poinformowała policja i przedstawiciele uczelni.

Apelują o lepszą ochronę gejów

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) zaapelowała do władz Rosji, by zapewniła lepszą ochronę homoseksualistom w Czeczenii. Powodem apelu stały się medialne doniesienia o fali represji wobec gejów w tej kaukaskiej republice.

Polacy marnują tony jedzenia

Greenpeace Polska alarmuje - co roku w naszym kraju marnuje się co najmniej 9 mln ton żywności. To stawia nas na piątym miejscu w Unii Europejskiej. Greenpeace apeluje do polityków, by przyjęli prawo, które skutecznie ograniczy wyrzucanie żywności i sprawi, że trafi ona do potrzebujących. Problemem tym zajął się również Parlament Europejski, który wezwał kraje członkowskie do ograniczenia marnowania żywności o 30% do 2025 roku i o 50% roku 2030. O tym co zrobić by nie marnować jedzenia rozmawiali w programie Tak Jest Monika Mrozowska i dr Leszek Mellibruda.

Niepokorna prowincja na celowniku. Pekin zapłaci za informacje

Władze chińskiego regionu Sinciang (Xinjiang) zaoferują wysokie nagrody pieniężne za informacje o potencjalnych terrorystach - informuje dziennik "South China Morning Post". Decyzję określono jako zaostrzanie polityki rządu wobec ujgurskich separatystów.

Praca, umiar i pokora według PiS. Dziś w "Czarno na białym"

Miała być praca, pokora, umiar i odpowiedzialność - tak w expose obiecywała premier Beata Szydło. Jest trwająca miesiącami afera z Misiewiczem, wypadki rządowych limuzyn i koncerty hojnie finansowane z państwowych pieniędzy. Jak wygląda dobra zmiana w stylu sprawowania władzy? Oglądaj dziś w programie „Czarno na białym” w TVN24 o 20:30.