Najnowsze

Najnowsze

"Zagrożenie dla porządku publicznego". Austria nie wpuściła tureckiego ministra

Miał wziąć udział w nieformalnych obchodach rocznicy nieudanego puczu wojskowego, do jakiego doszło w Turcji w lipcu 2016 roku, ale austriackie władze uznały, że jego wizyta stanowi "zagrożenie dla porządku publicznego". W tej sytuacji minister gospodarki Turcji Nihat Zaybekci dostał zakaz wjazdu na teren Austrii. Rzecznik tureckiego MSZ oświadczył, że taka decyzja dowodzi, iż Austria nie jest szczera w obronie demokratycznych wartości.

Wiceszef MON: Frasyniuk i Niesiołowski zachowują się jak kiedyś komuniści

Smutna i żenująca sytuacja - tak wiceszef MON Bartosz Kownacki w "Jeden na jeden" komentował zapowiedzianą na 10 lipca obecność Władysława Frasyniuka i Stefana Niesiołowskiego na kontrmanifestacji smoleńskiej. Jak dodał, kiedyś to komuniści "robili wszystko, żeby zgromadzenia publiczne się nie odbywały". - Dzisiaj pan Niesiołowski z panem Frasyniukiem zachowują się dokładnie tak, jak wówczas system władzy w Polsce - oświadczył.

"Na chwilę los mnie wyłączył, ale zaraz wracam". Wałęsa pisze do Frasyniuka

Lech Wałęsa zapowiadał, że wraz z Władysławem Frasyniukiem weźmie udział w kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej 10 lipca, jednak w sobotę były prezydent ze względów kardiologicznych trafił do szpitala. W poniedziałek rano potwierdził na swoim profilu w mediach społecznościowych, że nie zjawi się na Krakowskim Przedmieściu.

Loża prasowa 9.07.2017

Małgorzata Łaszcz gościła w "Loży Prasowej komentatorów": Pawła Lisickiego z "Do Rzeczy", Andrzeja Stankiewicza z Onetu, Daniela Passenta z "Polityki" i Wojciech Maziarskiego z "Gazety Wyborczej". Komentatorzy dużą część programu poświęcili na dyskusję o wizycie Donalda Trumpa w Polsce i wynikających z niej konsekwencjach. Wśród poruszonych wątków pojawił się też ten dotyczący buczenia na Lecha Wałęsę w trakcie przemówienia amerykańskiego prezydenta na placu Krasińskich. Goście odnieśli się także do zapowiadanych na 10 kwietnia kontrmanifestacji - przy okazji obchodów kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. W trakcie programu dyskutowano także o zaleceniach UNESCO dotyczących wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej oraz wprowadzenia nowej opłaty paliwowej.

Groźny pożar w Londynie. Strażacy całą noc walczyli z ogniem

Ogień najpierw pojawił się w sklepie muzycznym i stąd rozprzestrzenił się na dwa piętra i dach. Strażacy przez całą noc z niedzieli na poniedziałek walczyli z groźnym pożarem jednego z budynków popularnego londyńskiego targowiska Camden Market, sytuację udało się opanować dopiero nad ranem. Brak informacji o ofiarach.

Trudne rozmowy Amerykanów z Turkami. Sekretarz stanu USA w Ankarze

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson spotkał się w niedzielę w Stambule ze swym tureckim odpowiednikiem Mevlutem Çavusoglu i prezydentem Tayyipem Erdoganem, z którymi rozmawiał między innymi o Syrii i Katarze. Tillerson uczestniczył też w obradach Światowego Kongresu Naftowego.

Setki tysięcy Turków na wielkim wiecu w Stambule

Setki tysięcy Turków wzięło udział w wiecu na azjatyckim brzegu Bosforu na zakończenie 25-dniowego "Marszu sprawiedliwości", którego uczestnicy przeszli 450 kilometrów z Ankary do Stambułu, aby zaprotestować przeciw arbitralnemu stosowaniu prawa przez rząd.

"Kontrmanifestacje są błędem. Każde przemówienie Kaczyńskiego jest takie samo"

Kontrmanifestacje smoleńskie są taktycznym "błędem opozycji" - podkreślił profesor Antoni Dudek (politolog) w "Faktach po Faktach". Nie zgadzał się z nim prof. Tomasz Nałęcz (historyk). - Chcę wesprzeć tych protestujących, być jednym z nich. Pracowałem w pałacu prezydenckim, przez pięć lat patrzyłem na miesięcznice. To nie ma nic wspólnego z aktem religijnym - mówił w programie. W drugiej części programu gościli Adrian Zandberg (Razem) i Marek Migalski (politolog).

Zandberg: ktoś przyjedzie, pogłaszcze nas po grzywce, a my otwieramy serce

Polska na tym zyskała, oczywiście zyskała na tym przede wszystkim ekipa rządowa, która przekuwa to na swój sukces. Ale myślę, że w tym znaczeniu dobrze, żebyśmy mieli po swojej stronie najpotężniejsze państwo świata - podkreślał politolog Marek Migalski. Wraz z Adrianem Zandbergiem (Razem) komentowali wizytę Donalda Trumpa w Warszawie.

Saperzy wywieźli półtonową bombę. W poniedziałek ma zostać "zneutralizowana"

Około godziny trwała w niedzielę w Białymstoku akcja podnoszenia i wywiezienia półtonowej bomby z czasów II wojny światowej, którą znaleziono na terenie przebudowy ulicy Ciołkowskiego. Po godzinie 14. prezydent Białegostoku przekazał, że mieszkańcy mogą już wrócić do swoich domów. Niewybuch będzie w poniedziałek zneutralizowany na poligonie w Orzyszu - poinformował szef MON Antoni Macierewicz.

"Kontrmanifestacje są błędem. Każde przemówienie Kaczyńskiego jest takie samo"

Kontrmanifestacje smoleńskie są taktycznym "błędem opozycji" - podkreślił profesor Antoni Dudek (politolog) w "Faktach po Faktach". Nie zgadzał się z nim prof. Tomasz Nałęcz (historyk). - Chcę wesprzeć tych protestujących, być jednym z nich. Pracowałem w pałacu prezydenckim, przez pięć lat patrzyłem na miesięcznice. To nie ma nic wspólnego z aktem religijnym - mówił w programie.

"Prezydent nie wykorzystał rozmowy z Trumpem, by mówić o gwarancjach"

- To, że do niej doszło - bardzo dobrze - podkreślał w "Kawie na ławę" poseł PO Andrzej Halicki, komentując wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. - To natomiast, że prezydent nie wykorzystał swojej rozmowy do tego, by mówić o gwarancjach bezpieczeństwa, to już jest naprawdę dezercja - dodał. Zdaniem ministra w Kancelarii Prezydenta, Pawła Muchy, kwestie bezpieczeństwa wybrzmiały podczas wizyty.

Zdemolowane samochody, pobicia i sześciu zatrzymanych

Policja zatrzymała sześciu mężczyzn w związku z kilkoma pobiciami i zniszczeniami samochodów, do których doszło w sobotę rano w Brzegu, woj. opolskie. - Dwóm osobom przedstawiono już zarzuty - poinformowała Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KP Policji w Brzegu, woj. opolskie.

Premier Iraku: Mosul został wyzwolony z rąk dżihadystów

Premier Iraku Hajder al-Abadi ogłosił w niedzielę zwycięstwo nad siłami tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) w Mosulu na północy kraju i wyzwolenie tego miasta, z którego dżihadyści utworzyli swą stolicę w Iraku, i gdzie proklamowany został samozwańczy kalifat.

Trump tweetuje o spotkaniu z Putinem

W serii tweetów opublikowanych w niedzielę prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump napisał, że zakończony dzień wcześniej szczyt G20 był dla USA sukcesem. Nawiązując do swego spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem dodał, że czas na konstruktywną współpracę z Rosją.