Najnowsze

Najnowsze

Sejm broni wniosku Ziobry w sprawie Sądu Najwyższego

Sąd Najwyższy nie może kontrolować aktu łaski prezydenta - głosi stanowisko Sejmu dla Trybunału Konstytucyjnego, który bada wniosek Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry. RPO chce umorzenia tej sprawy, dowodząc, że orzeczenie jest "zbędne lub niedopuszczalne".

Dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy

6 sierpnia 2015 roku Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Przez dwa lata prezydent złożył ponad 50 wizyt zagranicznych oraz 187 krajowych i podpisał ponad 450 ustaw - podsumowuje Kancelaria Prezydenta.

Wypadek awionetki. "Pilot stracił kontrolę nad sterowaniem"

Awionetka z dwoma osobami na pokładzie spadła na pole w Rybnie w województwie warmińsko-mazurskim. - Pilot awionetki wyjaśniał, że stracił kontrolę nad sterowaniem samolotu. Nie wie do końca z jakich przyczyn - powiedział w rozmowie z TVN24 Dariusz Żubrowski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.

Potężny cios dla Pjongjangu. "To największy pojedynczy pakiet sankcji w historii"

Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych jednomyślnie uchwaliła w sobotę rezolucję o nałożeniu nowych sankcji na Koreę Północną w związku z niedawnymi próbami północnokoreańskiej międzykontynentalnej rakiety balistycznej. - To największy pojedynczy pakiet sankcji w historii - ocenił prezydent USA Donald Trump.

"Takie słowa nigdy nie powinny paść". Rokita krytykuje Tuska

Diagnoza Donalda Tuska dotycząca relacji Polski z Unią Europejską jest słuszna, ale takie słowa nigdy nie powinny paść z ust czynnego polityka - powiedział Jan Rokita, komentator TVN24 BiS. Jego zdaniem, nawet słusznymi diagnozami można wywołać bardzo zły efekt. - Takie słowa pogarszają stosunki Polski z Unią Europejską. W tej chwili każdy, kto dolewa oliwy do ognia, czyni źle - dodał gość programu "Horyzont" w TVN24.

Ofensywa wojsk rządowych. Duże miasto odbite z rąk dżihadystów

Armia syryjska i wspierające ją oddziały sojusznicze wyparły bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego z As-Suchna, ostatniego dużego miasta w prowincji Hims - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Armia kontynuuje ofensywę przeciwko IS na wschodzie kraju.

Ponad trzy tysiące żołnierzy w fawelach Rio de Janeiro

Od soboty fawele na północy Rio de Janeiro są patrolowane przez ponad 3,5 tysiąca żołnierzy i 1,3 tysiąca policjantów. To akcja mająca według władz pomóc w zwalczaniu przemocy w slumsach, która się gwałtownie nasiliła.

Rwandyjczycy wybrali. Kagame zostaje na kolejną kadencję

Paul Kagame, były przywódca rwandyjskiej partyzantki, od 17 lat sprawujący w Rwandzie władzę, po raz trzeci został prezydentem w wyniku piątkowych wyborów. Centralna Komisja Wyborcza podała w sobotę, że poparło go 98,63 procent głosujących, a frekwencja wyniosła 96,42 procent.

"Woodstock to jest impreza podwyższonego ryzyka, ale dla obecnej władzy"

Wszyscy politycy powinni jechać na Przystanek Woodstock - mówił w "Faktach po Faktach" prezydent Słupska Robert Biedroń. - To jest impreza podwyższonego ryzyka, ale dla obecnej władzy, która jeśli nie ma wszystkiego pod kontrolą, nie sprawdza wszystkich kieszeni, głów i serc, to jest cała zaniepokojona - ocenił z kolei dominikanin ojciec Paweł Gużyński.

"Ten rząd bije rekordy konfliktowania się z sąsiadami"

- Nie jestem zwolennikiem umieszczania jakichś obrazków w paszportach. Paszport jest dokumentem identyfikującym obywatela - stwierdził w "Faktach po Faktach" TVN24 Dariusz Rosati, były minister spraw zagranicznych, eurodeputowany PO, odnosząc się do budzącej międzynarodowe kontrowersje kampanii MSWiA. - Nie bawmy się w edukację historyczno-patriotyczną, wykorzystując jeszcze do tego paszporty. Uczmy dobrze w szkołach - dodał. Gośćmi drugiej części programu byli Robert Biedroń i ojciec Paweł Gużyński.

"Ten rząd bije rekordy konfliktowania się z sąsiadami"

Nie jestem zwolennikiem umieszczania jakichś obrazków w paszportach. Paszport jest dokumentem identyfikującym obywatela - stwierdził w "Faktach po Faktach" TVN24 Dariusz Rosati, były minister spraw zagranicznych, eurodeputowany PO, odnosząc się do budzącej międzynarodowe kontrowersje kampanii polskiego MSWiA. - Nie bawmy się w edukację historyczno-patriotyczną, wykorzystując jeszcze do tego paszporty - dodał.

Polska premiera "Twojego Vincenta" na Nowych Horyzontach

65 tysięcy obrazów namalowanych przez 125 artystów wykorzystano do stworzenia "Twojego Vincenta" - pierwszego filmu pełnometrażowego stworzonego w całości techniką animacji malarskiej. Polska premiera odbyła się w piątek we Wrocławiu na 17. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty.

Krytykowała reżim, wszczęła śledztwo w sprawie wyborów. Została odwołana

Wenezuelska Konstytuanta jednogłośnie opowiedziała się w sobotę za usunięciem ze stanowiska prokurator generalnej tego kraju. Luisa Ortega Diaz krytykowała reżim Nicolasa Maduro i kwestionowała legalność przeprowadzonych w ubiegłą niedzielę wyborów do Konstytuanty. W sobotę rano Ortega zaalarmowała na Twitterze, że siedziba jej urzędu została otoczona przez kilkudziesięciu żandarmów.

"Przedkładamy pokój nad wojnę". Rowhani zaprzysiężony

Prezydent Iranu Hasan Rowhani w mowie wygłoszonej w parlamencie po zaprzysiężeniu na drugą kadencję wezwał do większej współpracy ze społecznością międzynarodową. Zapewnił, że nie zerwie umowy jądrowej, ale nie pozostanie też bezczynny wobec "przemocy USA".

Jean-Michel Bernard dla tvn24.pl: muzykę filmową traktuję jak przygodę

- Nie jest dla mnie ważne, czy ci, którzy zasiadają na widowni moich koncertów, znają się świetnie na muzyce klasycznej. Chcę ich po prostu zabrać na wspólną podróż, opowiedzieć im jakąś historię - mówi w rozmowie z tvn24.pl francuski pianista i kompozytor Jean-Michel Bernard, który był jednym z gości specjalnych tegorocznej edycji Transatlantyk Festival.

"Trump i Putin są prawie takimi samymi osobowościami"

Władimir Putin i Donald Trump żyją w kuli, którą tworzą ich akolici. Nie wychodzą poza ten krąg. Każdy, kto ma inne zdanie, jest ich wrogiem. W związku z tym wrogiem tak dla Trumpa, jak i Putina, nie są oni nawzajem, tylko amerykański Kongres - mówiła w programie "Babilon" dziennikarka Krystyna Kurczab-Redlich. Komentowała w ten podpisanie przez Donalda Trumpa ustawy wprowadzającej nowe sankcje wobec Rosji. Prezydent podpisał dokument, zastrzegł jednak, że jest on "bardzo wadliwy". Ocenił także, że stan stosunków z Moskwą jest "bardzo niebezpieczny", a winą za taką sytuację obarczył Kongres.