Najnowsze

Najnowsze

Francja stworzy więcej miejsc dla imigrantów

Nasza polityka powinna zawsze służyć pogodzeniu skuteczności z wielkodusznością - oświadczył francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb, zapowiadając utworzenie dodatkowych 3,5 tysiąca miejsc w ośrodkach dla imigrantów i jednocześnie zmianę w prawie dotyczącym przyjmowania uchodźców.

Przegląd prasy. "Nie ma szans na odrzucenie prezydenckiego weta"

Nie "wojna", a "spór" - tak relację prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą określił w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" wicepremier i lider Polski Razem Jarosław Gowin. Pytany o sejmowe głosowanie nad wetami prezydenta, stwierdził, że "nie ma szans" na jego odrzucenie.

Strzały w katolickim kościele w Nigerii. Jest wielu zabitych

Co najmniej osiem osób, a według innych źródeł 12, zginęło w niedzielę podczas napaści uzbrojonych ludzi na katolicki kościół pod wezwaniem świętego Filipa niedaleko miasta Onitsha w południowo-wschodniej części Nigerii, 300 km od Lagos - podały tamtejsze źródła.

"Czy tak wyraża się hołd polskim bohaterom? Mnie się wydaje, że nie"

- To nie był hołd złożony powstańcom. Tam był pokazany Niemiec, który jest figurą nienawiści - tak profesor UW Paweł Śpiewak skomentował kontrowersyjną oprawę meczu Legii Warszawa. W "Faktach po Faktach" dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego mówił też o napaści na piłkarzy izraelskiej drużyny, do której doszło pod Płońskiem.

Specjalne jednostki terrorystów w Europie. "Gotowi, by zabijać i zginąć"

Brygada al-Kharsa - tak nazywa się specjalna tajna jednostka sformowana przez tak zwane Państwo Islamskie gotowa do przeprowadzenia szeregu ataków w Europie - podał w niedzielę "Sunday Times", powołując się na zeznania schwytanego w Syrii dżihadysty. Według niego jednostka ta może uderzyć w Wielkiej Brytanii na wiele celów naraz, tak jak w przeszłości terroryści uderzali w Brukseli i Paryżu.

Poważne skażenie jaj. Wybijają ponad milion kur

W związku z wykryciem skażenia jajek w Holandii, Belgii i Francji owadobójczym środkiem przeciwko wszom i pchłom, zawierającym trujący fipronil, w Holandii wybija się ponad milion sztuk kur - doniósł w niedzielę belgijski nadawca RTBF.

"Państwu polskiemu jest potrzebny samodzielny prezydent"

- Do tej pory to, co łączyło poprzednią i obecną prezydenturę, to była niesamodzielność. Być może mamy do czynienia z zasadniczym przełamaniem tej niesamodzielności - ocenił w "Faktach po Faktach" Marian Piłka (Prawica RP). Ostatnie dni to walka o powrót prezydenta do funkcji, na którą umawiał się ze społeczeństwem - dodał Andrzej Halicki (PO). Gościem drugiej części "Faktów po Faktach" był profesor Paweł Śpiewak.

"Państwu polskiemu jest potrzebny samodzielny prezydent"

- Do tej pory to, co łączyło poprzednią i obecną prezydenturę, to była niesamodzielność. Być może mamy do czynienia z zasadniczym przełamaniem tej niesamodzielności - ocenił w "Faktach po Faktach" Marian Piłka (Prawica RP). Ostatnie dni to walka o powrót prezydenta do funkcji, na którą umawiał się ze społeczeństwem - dodał Andrzej Halicki (PO).

"Czekam na tę sprawę sądową". Owsiak odpowiada rzeczniczce PiS

"Szanowna pani rzecznik prasowy PiS. Jako terapeuta będę szczęśliwy, że przy okazji media pochylą się i poniosą w świat pomysł na terapię seksem" - napisał w niedzielę po południu Jerzy Owsiak. Tak skomentował słowa Beaty Mazurek, która zapowiedziała, że zostaną podjęte kroki prawne "w związku ze skandaliczną wypowiedzią" Owsiaka o Krystynie Pawłowicz.

Prezydent za sterami myśliwca frontowego

Prezydent Ukrainy w nietypowy sposób uczcił święto sił powietrznych, obchodzone w tym kraju 5 sierpnia. Petro Poroszenko spróbował swoich sił w charakterze drugiego pilota na pokładzie myśliwca frontowego MiG-29. Za sterami maszyny zasiadł dowódca sił powietrznych. MiG-29 wystartował z lotniska nieopodal Kijowa i - po pokonaniu 200 kilometrów - wylądował w pobliżu Winnicy. Składając życzenia z okazji święta pilotom wojskowym, Poroszenko napisał na Facebooku: "Życzę spokojnego nieba nad głową i niezachwianej wiary w zwycięstwo".

Zawody dla ludzi ze stali

Najpierw 1,9 kilometra wpław, potem 90 kilometrów na rowerze przez Kaszuby i Trójmiasto, a potem 21 kilometrów biegiem. W Gdyni odbyły się największe zawody triathlonowe w kraju. Zdominowali je zawodnicy z Niemiec.

Jest śledztwo w sprawie "ustawki" pseudokibiców na A1

Prokuratura Rejonowa w Kutnie prowadzi śledztwo w sprawie bijatyki pseudokibiców, do której doszło w sobotę na parkingu Krzyżanów Wschód w województwie łódzkim przy autostradzie A1. W bójce lekkie obrażenia odniosły trzy osoby. Śledczy sprawdzają także, czy błędu nie popełniła policja.

"Zabawka, która nie krępuje". Ukulele królowało w Poznaniu

Zakończyła się pierwsza edycja festiwalu "Cały Poznań Ukulele". Od piątku na ulicach, w parkach i na dziedzińcach odbywały się plenerowe koncerty grane na tym instrumencie. - Jest małe, bardzo łatwo się na nim gra i przede wszystkim, przez to swoje specyficzne wyspiarskie brzmienie, wzbudza uśmiech i radość – mówił inicjator festiwalu Piotr Kończal.

Emocje na koniec Woodstocku. Owsiak: dla mnie Polska to takie miejsca jak tutaj

- Nie mów mi k***a, że tu jest podwyższone ryzyko, tu w tym miejscu. Kłamiesz, kłamiesz, kłamiesz! - mówił Jerzy Owsiak do "gościa", który podejmuje decyzje nie będąc na miejscu a kilkaset kilometrów dalej. Po godz. 3 szef Fundacji WOŚP z Dużej Sceny w emocjonalnym wystąpieniu żegnał uczestników 23. Przystanku Woodstock. Nie brakowało odniesień do "kłód rzucanych im pod nogi" przez MSWiA. Mówił, że nikt nie zniszczy Woodstocku, bo Woodstock tworzą właśnie ludzie.

Awantura kierowców autokarów na lotnisku w Stambule. Są ranni

Co najmniej pięć osób trafiło do szpitali z ranami od ciosów nożem w wyniku awantury z udziałem kierowców z konkurujących ze sobą firm autokarowych, do jakiej doszło w nocy z soboty na niedzielę na lotnisku imienia Sabihy Gokcen w Stambule. Interweniowała policja.