Najnowsze

Najnowsze

Pobity, oblany benzyną i  podpalony. Lincz na złodzieju

W aglomeracji Dżakarty rozwścieczony tłum zlinczował w czwartek mężczyznę przyłapanego na kradzieży z meczetu - poinformowała indonezyjska policja. Mężczyzna, który został pobity, oblany benzyną i podpalony, zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

"Skandaliczny akt". Śledztwo w sprawie możliwych oszustw wyborczych

Prokurator generalna Wenezueli Luisa Ortega ogłosiła w środę, że rozpoczęto śledztwo w sprawie podejrzeń o oszustwa, do których miało dojść podczas niedzielnych wyborów do Zgromadzenie Konstytucyjnego zwołanych przez prezydenta Nicolasa Maduro i zbojkotowanego przez opozycję.

Samolot wystrzelony z elektromagnetycznej katapulty. Pierwszej takiej

Takiej katapulty na wyposażeniu amerykańskiej marynarki wojennej dotąd nie było. Wcześniej wystrzeliwano samoloty z pokładu lotniskowców przy pomocy systemów ciśnieniowych i parowych, tym razem użyto do tego nowej, elektromagnetycznej katapulty. Zamontowano ją na lotniskowcu USS Gerald Ford. System stworzony z wykorzystaniem elektromagnesów ma być bardziej wydajny i mniej awaryjny.

Karmienie naturalne - ważne, ale nie zawsze łatwe

Anna Lewandowska jednym zdjęciem na Instagramie wywołuje dyskusję o tym, jak ważne dla dziecka jest karmienie piersią. Ważne, ale nie zawsze jest łatwe, a kobiety nie zawsze otrzymują wsparcie. Dlatego trzeba o tym rozmawiać, a klimat ku temu sprzyja, bo mamy Międzynarodowy Tydzień Karmienia Piersią, o czym donosi Maria Mikołajewska.

Mobilna wystawa o Auschwitz

Niezwykły projekt - wystawa objazdowa, która będzie uczyć o historii Auschwitz na dwóch kontynentach. Eksponaty zostaną pokazane w Europie i Ameryce Północnej. Miliony osób dowiedzą się, jaki ludzie ludziom zgotowali los - informuje Magdalena Raczkowska-Kazek.

Wenezuela w centrum uwagi

Prezydent Wenezueli jak zapowiada, tak robi. Nie minęły trzy doby od wyborów do parlamentu, a z domów znikają opozycjoniści zabierani przez policję. Nie wiadomo, gdzie są. Świat apeluje o opamiętanie, wybory uznaje za sfałszowane i nie godzi się na dyktaturę, o czym informuje Witold Tabaka.

Prysznice i woda pitna dla migrantów w Calais

Mają być prysznice i woda pitna dla migrantów w okolicach Calais. Taką decyzję wydaje francuski rząd i zapewnia: nie chcemy powtarzać błędów z przeszłości, nie dążymy do odbudowania nielegalnego obozowiska migrantów, musimy ich traktować z godnością - informuje Karolina Bałuc.

Kolejne ogniska afrykańskiego pomoru świń

Afrykański pomór świń znów atakuje. Kolejne dwa ogniska wykryto na Podlasiu. Na chorobę nie ma lekarstwa i jeśli zaatakuje, trzeba wybić całe stado. W miejsce, gdzie choroba rozprzestrzenia się błyskawicznie, pojechał reporter Igor Sokołowski.

Akcja "Lekarze kobietom"

Lekarze podają rękę kobietom. Wypisują recepty na pigułkę "dzień po" za darmo lub za symboliczną złotówkę. Do ogólnopolskiej inicjatywy przyłączyło się już sporo medyków. To reakcja na zmianę przepisów i wycofanie antykoncepcji awaryjnej z aptek bez recepty - informuje Anna Wilczyńska.

Pamięć o powstańcach

We wtorek Polska oddała hołd powstańcom warszawskim, ale pamięć o nich powinna trwać ciągle, nie tylko 1 sierpnia. Setki powstańczych mogił i grobów wymagają renowacji i codziennej opieki. Walczą o to sami powstańcy, przypomina o tym akcja "Nie zapomnij o nas" - o czym donosi Paulina Chacińska.

Usain Bolt kończy karierę

Najszybszy człowiek świata kończy karierę. Ostatni raz zobaczymy go na Mistrzostwach Świata. Być może pobije tam swój rekord. Na pewno trudno będzie go pożegnać, bo jego talent jest oszałamiający - informuje Patryk Rabiega.

USA zakazują podróży do Korei Północnej

Zagrożenie aresztowaniem - tak Departament Stanu USA uzasadnia wprowadzenie obejmującego amerykańskich obywateli zakazu podróżowania do Korei Północnej. Ogłoszony w środę zakaz ma zacząć obowiązywać od 1 września.

Nowy portal walczy z propagandą Kremla na Twitterze

Nowy portal o nazwie "Hamilton 68", zapewniający dostęp do danych o aktualnych kampaniach propagandowych Rosji na Twitterze, zadebiutował w środę. Patronem portalu, w ramach inicjatywy "Sojusz w Obronie Demokracji", jest amerykański think tank German Marshall Fund.

23. Przystanek Woodstock w pigułce. Wszystko co musisz wiedzieć o festiwalu

Kilka tysięcy policjantów, strażaków, ochroniarzy i wolontariuszy. Kilkanaście kilometrów barierek. Setki tysięcy uczestników. Świetne koncerty, ale też pouczające rozmowy. A w tle tego wszystkiego wojenka między ministerstwem, a Jurkiem Owsiakiem, organizatorem "najpiękniejszego festiwalu świata". Słowem - wszystko, co musisz wiedzieć o 23. Przystanku Woodstock.

Sąd Najwyższy czeka na orzeczenie Trybunału

Czy między Sądem Najwyższym a prezydentem doszło do porozumienia? Chodzi o zawieszenie sprawy kasacyjnej Mariusza Kamińskiego. Taki argument wysuwa Kukiz'15, rzecznik SN temu zaprzecza, ale sprawa nie cichnie. Dla wielu prawników i sędziów decyzja sądu była zaskakująca i niezrozumiała. O sprawie informuje Magdalena Gwóźdź.

Prezydent uzasadnia weta

Prezydent uzasadnia zawetowane ostatnio dwie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Uzasadnienie jest obszerne. Choć zastrzeżenia wydają się odpowiadać nastrojom społecznym, to nie zadowalają ani PiS-u, ani opozycji ani konstytucjonalistów - zauważa Sebastian Wasilewski.

Wojewoda zrywa współpracę ze stołecznym konserwatorem

Wojewoda mazowiecki zrywa umowę ze stołecznym ratuszem. Od listopada opiekę nad zabytkami w Warszawie będzie sprawował już nie stołeczny konserwator, a wojewódzki - czyli zależny od rządu, nie od prezydent stolicy. Decyzja wzbudza wiele kontrowersji. Według opozycji to furtka do budowy pomników smoleńskich. O sprawie donosi Michał Tracz.

Pierwszy prezydent oskarżony o korupcję. Parlament go obronił

W Izbie Deputowanych, izbie niższej brazylijskiego parlamentu, zakończyło się w środę wieczorem czasu lokalnego głosowanie w sprawie oskarżenia o korupcję prezydenta Michela Temera. Wniosek o postawienie głowy państwa przed sądem został odrzucony.