Najnowsze

Najnowsze

Sikorski w CNN o radykalnej prawicy i marszu narodowców

Polski rząd musi podjąć teraz zdecydowane działania względem radykalnie prawicowych środowisk - powiedział Radosław Sikorski na antenie CNN. Były minister spraw zagranicznych w sobotę komentował między innymi obecność radykalnych haseł i ugrupowań na warszawskim marszu w Święto Niepodległości. Mówił też o Korei Północnej.

"Wszedł na boisko", "ratowanie tonącej Platformy". Komentarze po tweecie Tuska

Politycy komentują wpis Donalda Tuska, w którym skrytykował "strategię PiS". - Jeden tweet, a tyle emocji, to znaczy, że powiedział prawdę, skoro tak bardzo oburzyło to partię rządzącą - oceniła posłanka PO Małgorzata Kidawa-Błońska. - To wyraz jego skrajnych emocji - mówił z kolei o tweecie przewodniczącego Rady Europejskiej europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Podrasowany "maluch" wyruszył do Toma Hanksa

Rocznik 74, skóra imitująca skaj, biała karoseria, jak po zejściu z taśmy. Monika Jaskólska kupiła go dla Toma Hanksa w Suwałkach, ale wyprodukowany został w Bielsku-Białej i stąd w poniedziałek wyjechał do Los Angeles.

"Tata Kazika" do dekomunizacji. Ulica Staszewskiego może zniknąć

Działał w Armii Krajowej, pisał kultowe dziś teksty, ale współpracował z SB. Dlatego nazwisko Stanisława Staszewskiego, autora piosenek "Baranek" czy "Celina" znalazło się na dekomunizacyjnej liście wojewody. Uwzględnił tam patronów ulic i placów, którzy byli związani z komunistyczną dyktaturą.

Ustawy prezydenta w Sejmie. Błaszczak: już w tym tygodniu, jest szansa

- Bez zbędnej zwłoki, ale też bez pośpiechu - tak zdaniem ministra spraw wewnętrznych i administracji będą wchodzić zmiany w sądownictwie, których podstawą są przygotowane przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym. Jak poinformował Mariusz Błaszczak, jest szansa, że w środę odbędzie się w Sejmie pierwsze czytanie prezydenckich projektów.

Pierwsze takie wybory w Polsce. Wyłonili Miss Kół Gospodyń Wiejskich

49 kobiet w wieku od 13 do 69 lat. Łączy je to, że pochodzą ze wsi, należą do lokalnych kół gospodyń i wystąpiły w pierwszych w Polsce wyborach Miss Kół Gospodyń Wiejskich. Panie zaprezentowały się w strojach ludowych, codziennych i wieczorowych. Tytuł i nagrodę główną - lodówkę - zdobyła licealistka.

Cud na drodze na pierwszym miejscu. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Film przedstawiający chłopca, który cudem uniknął przejechania przez ciężarówkę, zajął pierwsze miejsce w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 49 procent waszych głosów. Drugie miejsce i 19 procent głosów zdobył cielak jadący samochodem w bagażniku. Na trzecim miejscu znalazła się kobieta, która w ramach protestu za niewpuszczenie do autobusu, postanowiła jego kierowcy utrudnić jazdę. Zyskała 11 procent głosów.

Oszukała lekarzy i wycięli jej zdrowy żołądek. Będzie miała za to proces

Marta żyje bez żołądka. Chirurg wyciął jej ten narząd na podstawie badań, pod którymi podpisani byli inni lekarze. Okazało się, że nie istnieją. Marta sfałszowała wyniki. Wymyśliła raka. Żołądek miała zdrowy. Cierpi z powodu choroby psychicznej. Sąd zdecydował w poniedziałek, że stanie przed sądem za podrobienie dokumentacji medycznej.

"Użyłbym innego języka". Kosiniak-Kamysz o komentarzu Tuska

- Jest tak skomplikowana sytuacja polityczna, że nie podgrzewałbym atmosfery - tak Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował krytyczny wobec rządu PiS internetowy wpis Donalda Tuska. Lider PSL dodał, że słowa przewodniczącego Rady Europejskiej i byłego premiera odbiera jako "wyraz troski o to, co się dzieje w Polsce".

Loża prasowa 19.11.2017

Dominika Wielowieyska, Daniel Passent, Paweł Lisicki i Jacek Nizinkiewicz byli gośćmi Małgorzaty Łaszcz w "Loży prasowej". Program rozpoczęła dyskusja o rezolucji dotyczącej Polski przyjętej przez Parlament Europejski. Później dziennikarze rozmawiali o reakcjach po marszu narodowców ze strony rządu, prezydenta i zagranicznych komentatorów. Publicyści odnieśli się też do oświadczenia kapituły Nagrody Radia Zet im. A. Woyciechowskiego, w którym redaktorzy w mocnych słowach skomentowali działania prokuratury wobec dziennikarzy. Na końcu programu poruszono temat konfliktu między Antonim Macierewiczem a Andrzejem Dudą, który nasilił się po ostatniej wypowiedzi prezydenta.

Okradali starożytne nekropolie. Ogromna mafia cmentarna złapana

Jak poinformowała w niedzielę chińska telewizja państwowa CCTV, policja aresztowała 91 członków sześciu band działającej w Chinach "mafii cmentarnej" zajmującej się rabunkami na starożytnych nekropoliach i odzyskała 1100 cennych, zabytkowych przedmiotów.

Szef BBN: w sprawie gen. Kraszewskiego minister Macierewicz odmówił informacji, o co chodzi

Nie ma żadnych informacji - już nie mówiąc dla mnie jako bezpośredniego zwierzchnika generała Jarosława Kraszewskiego - ale dla prezydenta. Minister Macierewicz odmówił udzielenia informacji o co chodzi - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, komentując sprawę dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi BBN. - Kancelaria Prezydenta oczekuje jak najszybszego zakończenia sprawy - dodał.

"Może trzeba zrobić akcję: zabierz Donaldowi smartfona"

- Dziesięć lat temu była akcja przed wyborami "zabierz babci dowód". Dziś może trzeba zrobić akcję "zabierz Donaldowi smartfona" - stwierdził rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, komentując internetowy wpis Donald Tuska dotyczący sytuacji politycznej w Polsce. - Rada Europejska powinna zdyscyplinować byłego premiera - dodał Łapiński.

Zmarli, odsiadują dożywocia, jedna osoba na wolności. Członkowie "rodziny" Mansona

Charles Manson w latach 60. XX wieku stworzył wokół siebie brutalną sektę złożoną, jak określa to agencja Reutera, z "uciekinierów i wyrzutków". Jej członkowie, którymi były głównie młode kobiety, w większości wciąż znajdują się w więzieniach i uważani są za niebezpiecznych. Jedna z "wyznawczyń" Mansona, po zwolnieniu z więzienia, próbowała w 1975 roku zamordować prezydenta USA.